امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در مورد یک پرنده شکاری.(شاهین لیل)(قصد ازاد سازی)
#31
پارسا حق نظری نوشته: خوب دوست عزیز فضای ازاد در صورت کنترل شدن محیط بهترین جایگاه است ولی خوب باید محیط کاملا مناسب و دارای نشیمنگاه مجل سایه و همینطوری محلی مناسب برای فعالیت پرنده باشد و البته اینکه مزاحمت از سوی کلاغ ها و گربه سانان کمتر باشد که موجب استرس نشود در خیلی از موارد در زیستگاه های طبیعی پرندگانی همچون هما ، و خانواده عقاب ها و شاهین های با استفاده از اهن موجود در برخی سنگ ها که اکسید است با تماس دادن پرهای خود به سنگ و جذب اهن موجب می شوند از شر موجودات مزاحم ریز همچون کک ها خلاص شوند پس توجه داشته باشید پرندگان شکاری به علت بالا بودن در زنجیره غذایی به شدت در برار تغییر عوامل بهداشتی و تغذیه ای اسیب پذیر اند . پس قطعا باید مورد چکاب کامل توسطیک دامپزشک مجرب باید قرار گیرد .
با توجه به سنش کمی عقب است که خوب عمده ترین دلیلش اموزش ندیدن کامل است . در مورد دل مرغ هم اصلا خوراکی مناسبی نیست از هر لحاظ و طعمه زنده( منطور از زنده پرنده ای است که کشته شده و به صورت تازه و به قول معروف داغ سرو می شود ! همراه با بال و پر که بعدن همراه با مواد دیگر به صورت پلت دفع می شود ) متاسفانه بهترین مورد است ( البته در مورد سلامت شکار توجه شود که پرنده سالم باشد پرندگانی همچون گنجشک ها مناسب اند و کمتر از کبوتر ها و قمری ها استفاده شود که بیشتر مستعد بیماری اند ) . و قطعا پرنده تلاش بیشتری برای مصرف ان دارد وکلسیم و اب مورد نیاز و همینطور دیگر پروتیٍن ها و لیپیدهای بدنش جمع اوری می شود که با امدن زمسنتان امر مهمی است . در هر صورت ایین قوش بازی از دیرینه ترین و سخت ترین نوع شکارها و نگهداری جانوران است که دارای سطوح مختلفی است و قطعا نیازمند وقت است . در مورد گربه هم در صورت پرخاش مستقیم به هم و نزاع توانایی اسیب رساندن به این لیل را دارد با توجه به اسکلت نازک وتوخالی پرندگان به خصوص شکاری ها که حتی در شکار هم دچار مشکل می شوند.
همینطور این ها شماره های دکتر معماریان هستند که دامپزشک اند و در پارک پردیسان و پارک ارم فعالیت دارند ایشون اگر پرنده را بتونید بهشون برسونید فرد قابل اعتمادی هستند .
09122956918 شماره موبایل دکتر معماریان برای مواقع ضروری و اورژانسی
برای مراجعه به مطب : محل: تهران، سعادت آباد، میدان کتاب، ضلع شمال شرقی، پلاک 165، کلینیک دامپزشکی حامی حیوانات
تلفن تماس : 22363022
ساعت مراجعه 10 صبح تا 8 شب البته از این که دکتر مطب باشن هم سوالی بکنید . چهارشنبه ها هم ایشون در کلینیک دام های کوچک دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران حضور دارن
آدرسش هم : خیابان انقلاب ، خیابان قریب نرسیده به خیابان ازادی سمت راست، کلینیک دام های کوچک (تلفن: 66920035) از ساعت 8 تا 16 نیازی هم به وقت قبلی نداره .
اقا من واقعا نمیدونم از شما چجوری تشکر کنم
فقط همینو میتونم بگم
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان