امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیماری دهان گربه
باسلام.
سه بچه گربه در حیاط خانه ما زندگی میکنند.حدود ۴ماهه هستند.یکی از گربه ها یه هفته پیش سرما خورد(آبریزش بینی و کمی ترشح چشم)که سه روزه برطرف شد اما بعدش دیدم سمت چپ دهانش و لثه پایین عفونت کرده و ازش خون آبه میچکه و لب بالاش کمی ورم کرده کم فعالیت شده.الان حدود پنج روزه که خوب نشده و بدتر شده.کاری از دست من بر میاد براش انجام بدم؟!
مبتدی نوشته است:باسلام.
سه بچه گربه در حیاط خانه ما زندگی میکنند.حدود ۴ماهه هستند.یکی از گربه ها یه هفته پیش سرما خورد(آبریزش بینی و کمی ترشح چشم)که سه روزه برطرف شد اما بعدش دیدم سمت چپ دهانش و لثه پایین عفونت کرده و ازش خون آبه میچکه و لب بالاش کمی ورم کرده کم فعالیت شده.الان حدود پنج روزه که خوب نشده و بدتر شده.کاری از دست من بر میاد براش انجام بدم؟!

سلام. سرماخوررگی به خودی خود برطرف نمیشه . این حالتی هم پیش اومده به اضافه شرایط قبلیش حتما دارو لازم داره.که توی خصوصی براتون مینویسم.
چون عفونت زیاده از غذا خوردن امتناع میکنه و اینجوری از دست میره. اگر اونقدر دستی هست که بشه گرفتش ، خودتون با سرنگ بهش غذا بدید. یعنی غذا رو پ پوره و خمیری روان درست کنید. گوشت مرغ .سیبزمینی و تخم مرغ رو چندین دور چرخ کنید ، با اب مرغ ترکیب کنید و با سرنگ بهش بدید. اب و مایعات دیگه مثل شیر +3قطره مولتی ویتامین هم ( روزی یکبار) ازاین طریق بدید. مایعات هر چه بیشتر بخوره عفونت و تب زودتر برطرف میشه . حتی اب میوه جات طبیعی هم به بهبود زخم کمک میکنه.

خاطرم هست برای بیماری مرغهاتون فرمودید به دامپزشک دسترسی ندارید. اگر نه بخاطر اورژلنسی بودن شرایطش حتما باید مراجعه میکردید دامپزشک.

روی زخم و قسمتهایی که عفونت کرده رو با داروی گلیسرین یده ( انسانی) روزی 3 بار ضدعفونی کنید . پنبه یا گوش پاک کن رو داخل مایع بزنید و زخمها رو ضدعفونی کنید تا بهبودی کامل . ممکنه مقاومت کنه ، برای دارو دادن و ضدعفونی کردن ، پوست پشت گردنش رو محکم نگه دارید.نه قدری که اذیت بشه. پیام به دستتون رسید اطلاع بدید

When I look into the eyes of an animal I do not see an animal, I see a living being. I see a friend, I feel a soul

ممنون از پاسخ سریعتون.
میتونم بگیرمشو از نزدیک نگاه کنم اما مثه گربه خونگی سابقم رام نیست.مخصوصا وقتی دست به دهنش بزنم واکنش نشون میده و حالاکه مریضه بیشتر احتیاط میکنه و از دور میشه.انگار ترسیده..از طرفیم چون خودم باردارم نگران چنگ زدنشونم.
غذا میخوره.اما مثه دوتای دیگه نمیره بگرده و شاید غذای بیشتری بخوره.از طرفیم وقتی میخوام تنهایی بهش غذا بدم دوتای دیگه مقدار زیادیو ازش میگیرن.
گلیسیرین یده زخمشو میسوزونه؟! ینی انتظار واکنش شدید داشته باشم؟!
یه سوال دیگه.اگه شیر بزارم جلوش بخوره و گربه های دیگه هم بخورن اوناهم مریض میشن.چون کاملا خونگی نیستن نمیشه کنترلشون کرد
مبتدی نوشته است:یه سوال دیگه.اگه شیر بزارم جلوش بخوره و گربه های دیگه هم بخورن اوناهم مریض میشن.چون کاملا خونگی نیستن نمیشه کنترلشون کرد

ای وای .پس چطور میخواین دارو بدید؟!! حالش اصلا خوب نیست. اینجوری که درمان نمیشه! بله بقیه هم مبتلا میشن.

When I look into the eyes of an animal I do not see an animal, I see a living being. I see a friend, I feel a soul

فقط تنها کاریکه میتونم بکنم تنها غذا بدم که هم کاسه نشن.اما امکان دارو دادن مستقیم نیست.میترسه و فرار میکنه.اگر بتونم عکس بگیرم براتون ارسال میکنم.اما ترشح از داخله دهانشه.اگر فرضا زخمی وجود داشته باشه داخله.دسترسی ندارم.ضمنان نکته ای که حالا توجهمو جلب کرده اینکه چند روز پیش که عفونتی دیده نمیشد نسبتا کمتر ولی مشابه بوی بد الانش بود که من تصور کردم بخاطر خونگی نبودنشون بوی بدش طبیعیه
مبتدی نوشته است:فقط تنها کاریکه میتونم بکنم تنها غذا بدم که هم کاسه نشن.اما امکان دارو دادن مستقیم نیست.میترسه و فرار میکنه.اگر بتونم عکس بگیرم براتون ارسال میکنم.اما ترشح از داخله دهانشه.اگر فرضا زخمی وجود داشته باشه داخله.دسترسی ندارم.ضمنان نکته ای که حالا توجهمو جلب کرده اینکه چند روز پیش که عفونتی دیده نمیشد نسبتا کمتر ولی مشابه بوی بد الانش بود که من تصور کردم بخاطر خونگی نبودنشون بوی بدش طبیعیه

خیر این بو بخاطر عفونت ناشی از هرپس ویروسه. ( درصورتی که وجود بریدگی در اثر استخوان یا جسم خارجی منتفی بشه) براتون مجدد توی خصوصی دارو جایگزین کردم که بتونید در ظرف مایعاتشون بریزید. از دادن غذاهای سخت مثل استخوان پرهیز کنید. انشاالله هر چه زودتر سلامتیشو بدست بیاره

سلام.
جهت اطلاع از وضعیت گربه.قرص داکسی و اموکسی دادم بهش به همراه آب مرغ و غذای نرم در حال حاضر سرحال و فعاله.یکم گوشه لبش هنوز اثر عفونت یا زخم هست.بوی بدشم کاملا برطرف شده و اصلا بو نمیده.ممنون از مدیر ارشد
مبتدی نوشته است:سلام.
جهت اطلاع از وضعیت گربه.قرص داکسی و اموکسی دادم بهش به همراه آب مرغ و غذای نرم در حال حاضر سرحال و فعاله.یکم گوشه لبش هنوز اثر عفونت یا زخم هست.بوی بدشم کاملا برطرف شده و اصلا بو نمیده.ممنون از مدیر ارشد

سلام. ممنون از اینکه اطلاع دادید. داروها رو تا برطرف شدن کامل بیماری ادامه بدید.

سلام
بازهم تشکر فراوان برای راهنمایی و کمک سریع و مفیدتون مدیر ارشد عزیز.
حال گربه کاملا طبیعی و عادیه.اثری از عفونت نمیبینم.انشالله خوب شده و دارو دادن رو متوقف کردم.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان