امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اضطراری. بچه خرگوش لوپ
سلام دوستان. خواهش می کنم هرکی واقعا به این موضوع آگاهی و تجربه داره جواب بده بهم. جون بچه خرگوش لوپ ما در خطره. اسهال گرفته فکر کنم. علائم:
۱. مدفوع آبکی در روز اول بیماری - خرگوش با آب ولرم به آرامی شستشو و تمیز شد. اما تا به حال که روز دومه دیگه مدفوع نمی کنه!!!
۲. بی حوصله و کم تحرک شده
۳. بنظرم شکمش کمی ورم داره نه زیاد
۴. تیک تیک با دندونش صدا در میاره اما دندونای جلوش کوچیکه هنوز
۵. فیبر و یونجه دیگه نمیخوره. سیب میخوره. میترسم بهش غذا بدم شکمش ورم کنه
متاسفانه به دکتر و دامپزشک دسترسی ندارم
کسی به این مشکل بر نخورده??! ممنون از همراهی شما.
منتظر راهنمایی شما هستم
پاسخ
Arena نوشته است:سلام دوستان. خواهش می کنم هرکی واقعا به این موضوع آگاهی و تجربه داره جواب بده بهم. جون بچه خرگوش لوپ ما در خطره. اسهال گرفته فکر کنم. علائم:
۱. مدفوع آبکی در روز اول بیماری - خرگوش با آب ولرم به آرامی شستشو و تمیز شد. اما تا به حال که روز دومه دیگه مدفوع نمی کنه!!!
۲. بی حوصله و کم تحرک شده
۳. بنظرم شکمش کمی ورم داره نه زیاد
۴. تیک تیک با دندونش صدا در میاره اما دندونای جلوش کوچیکه هنوز
۵. فیبر و یونجه دیگه نمیخوره. سیب میخوره. میترسم بهش غذا بدم شکمش ورم کنه
متاسفانه به دکتر و دامپزشک دسترسی ندارم
کسی به این مشکل بر نخورده??! ممنون از همراهی شما.
منتظر راهنمایی شما هستم
سلام
نميشه كه بايد هر جوري هست برسونيد دامپزشك. خرگوشتون نفخ داره و اگه زود به دادش نرسيد اين اسهال براش كشندست. وقتي يه حيواني خريداري ميكنيد ، اول مطمئن بشيد به دامپزشك دسترسي داريد و از عهده رسيدگي بر مياين ، بعد سرپرستيشو قبول كنيد تا با جونش بازي نشه .

كارهايي كه الان ميتونيد توي منزل انجام بديد رو خدمتتون ميگم ولي حتما دامپزشك لازم داره .

شير بهش داديد ؟!!!اگه بله ، قطعش كنيد .

شكمشو مرتب دايره وار و اهسته ، به سمت پايين ماساژ بديد . از ترکیب یک به ده سرکه استفاده کنید ( یک سی سی سرکه که سرکه سیب مناسبتره و 10 سی سی اب) روزی ٣-٤ بار ، يك سي سي بهش بدید واگه عرق نعنای ساده دارید ( تند نباشه ) سه بار در روز یک سی سی .

دمکرده گیاه اویشن و نعنا.روزی 3 بار 1 سی سی . جویدن رزماری هم براش خوبه.

اين غذا و سرم رو حتما براش درست كنيد.

كته برنج كه يه كم ابدار باشه بدون نمك و روغن ، هر يكساعت يك سي سي اهسته با سرنگ بهش بديد.

سرم: یکچهارم قاشق چایخوری شکر رو با یکچهارم قاشق چایخوری نمک و 100 سی سی اب خوب حل کنید و به جای اب خوردنش بزارید. اگه نخورد خودتون خیلی اهسته هر یکساعت از این ترکیبو با قطره چکان یا سرنگ بدون سوزن از کنار دهانش یک سی سی بدید . مواظب باشید عجله نکنید که مایع وارد نای بشه.

از هیچ نوع سبزیجات ( خصوصا سبز رنگ ) این مدت استفاده نکنید.سيب هم نديد. وقتي اسهالش تاحدودي برطرف شد ، به مقدار كم يونجه بزاريد بخوره ، حجم يونجه رو كم و تعداد وعده هاشو تا بهبودي زياد كنيد ولي سبزي و ميوه فعلا نديد . كته و سرم رو مرتب بديد .اسهال زياد براي بچه خرگوش كشندست ، بايد متوقف بشه

When I look into the eyes of an animal I do not see an animal, I see a living being. I see a friend, I feel a soul

پاسخ
animal lover نوشته است:سلام
نميشه كه بايد هر جوري هست برسونيد دامپزشك. خرگوشتون نفخ داره و اگه زود به دادش نرسيد اين اسهال براش كشندست. وقتي يه حيواني خريداري ميكنيد ، اول مطمئن بشيد به دامپزشك دسترسي داريد و از عهده رسيدگي بر مياين ، بعد سرپرستيشو قبول كنيد تا با جونش بازي نشه .

كارهايي كه الان ميتونيد توي منزل انجام بديد رو خدمتتون ميگم ولي حتما دامپزشك لازم داره .

شير بهش داديد ؟!!!اگه بله ، قطعش كنيد .

شكمشو مرتب دايره وار و اهسته ، به سمت پايين ماساژ بديد . از ترکیب یک به ده سرکه استفاده کنید ( یک سی سی سرکه که سرکه سیب مناسبتره و 10 سی سی اب) روزی ٣-٤ بار ، يك سي سي بهش بدید واگه عرق نعنای ساده دارید ( تند نباشه ) سه بار در روز یک سی سی .

دمکرده گیاه اویشن و نعنا.روزی 3 بار 1 سی سی . جویدن رزماری هم براش خوبه.

اين غذا و سرم رو حتما براش درست كنيد.

كته برنج كه يه كم ابدار باشه بدون نمك و روغن ، هر يكساعت يك سي سي اهسته با سرنگ بهش بديد.

سرم: یکچهارم قاشق چایخوری شکر رو با یکچهارم قاشق چایخوری نمک و 100 سی سی اب خوب حل کنید و به جای اب خوردنش بزارید. اگه نخورد خودتون خیلی اهسته هر یکساعت از این ترکیبو با قطره چکان یا سرنگ بدون سوزن از کنار دهانش یک سی سی بدید . مواظب باشید عجله نکنید که مایع وارد نای بشه.

از هیچ نوع سبزیجات ( خصوصا سبز رنگ ) این مدت استفاده نکنید.سيب هم نديد. وقتي اسهالش تاحدودي برطرف شد ، به مقدار كم يونجه بزاريد بخوره ، حجم يونجه رو كم و تعداد وعده هاشو تا بهبودي زياد كنيد ولي سبزي و ميوه فعلا نديد . كته و سرم رو مرتب بديد .اسهال زياد براي بچه خرگوش كشندست ، بايد متوقف بشه

ممنون از راهنمایی شما. ما تهرانیم سید خندان. اما بنا به دلایلی دسترسی به دامپزشک میسر نیست. واسه همین از اینترنت کمک گرفتم. به هر حال متشکرم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان