امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی و کمک : بچه گربه بیمار
به نام یگانه آفریدگار جهانیان

سلام

حدود 45 روز پیش بود که داشتم میرفتم بازار ، یه چیز سیاه وسط یه کوچه نظرمو به خودش جلب کرد ... رفتم ک جلو دیدم دو تا بچه گربه ان (شیش هفت ماهه ) که یکیش سالمه و قشنگ اینور اونور میره و میتونه از خودش محافظت کنه ..اما اونیکی وسط خیابون بود ..هی دست و پا میزد که بلند بشه اما نمیتونست حتی رو پاهاش بشینه ..یه بچه گربه سیاه فوق العاده لاغر ...من دلم سوخت .. دیدم بمونه اونجا یا ماشین میزنه یا بچه اذیتش میکنن ..اینم که سالم نیس فرار کنه ...برداشتمش و از همونجا بردم پیش یه دامپزشک ..اما از اونجایی که تو شهر ما دامپزشکا بیشتر برای دام های بزرگ هستن و از این حیوونا سر در نمیارن ..فقط براش یه مولتی ویتامین داد ...منم آوردم خونه ..به سختی یه جا براش درست کردم و نگهش داشتم ..الان وضعیتش خیلی تغییر نکرده..مثلا میتونه بشینه ولی تلو تلو میزنه و بعد چند ثانیه میفته ..به زور چند قدم راه میره ولی بعدش میفته ...خونه ما آپارتمانیه و نگه داری از حیوانات خیلی مشکله ...تا الانم با چند تا از همسایه ها حرفم شده ...از طرفی هم من از اول مهر میرم دانشگاه و کسی نیست به این برسه ...
اول اینکه امکان خوب شدنش هست یا نه ؟؟ کسی هست که بتونه به من کمک کنه ؟؟ عکس و فیلم از گربه میفرستم که بهتر مشکلش رو بفهمه ...
دومم اینکه میشه اینو واگذار کرد ؟؟ یعنی کسی ازش نگهداری میکنه ؟؟ پناهگاه ها چی ؟؟ من تو یکی از شهرستان های آذربایجان شرقی هستم ...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
پاسخ
excellent نوشته است:به نام یگانه آفریدگار جهانیان

سلام

حدود 45 روز پیش بود که داشتم میرفتم بازار ، یه چیز سیاه وسط یه کوچه نظرمو به خودش جلب کرد ... رفتم ک جلو دیدم دو تا بچه گربه ان (شیش هفت ماهه ) که یکیش سالمه و قشنگ اینور اونور میره و میتونه از خودش محافظت کنه ..اما اونیکی وسط خیابون بود ..هی دست و پا میزد که بلند بشه اما نمیتونست حتی رو پاهاش بشینه ..یه بچه گربه سیاه فوق العاده لاغر ...من دلم سوخت .. دیدم بمونه اونجا یا ماشین میزنه یا بچه اذیتش میکنن ..اینم که سالم نیس فرار کنه ...برداشتمش و از همونجا بردم پیش یه دامپزشک ..اما از اونجایی که تو شهر ما دامپزشکا بیشتر برای دام های بزرگ هستن و از این حیوونا سر در نمیارن ..فقط براش یه مولتی ویتامین داد ...منم آوردم خونه ..به سختی یه جا براش درست کردم و نگهش داشتم ..الان وضعیتش خیلی تغییر نکرده..مثلا میتونه بشینه ولی تلو تلو میزنه و بعد چند ثانیه میفته ..به زور چند قدم راه میره ولی بعدش میفته ...خونه ما آپارتمانیه و نگه داری از حیوانات خیلی مشکله ...تا الانم با چند تا از همسایه ها حرفم شده ...از طرفی هم من از اول مهر میرم دانشگاه و کسی نیست به این برسه ...
اول اینکه امکان خوب شدنش هست یا نه ؟؟ کسی هست که بتونه به من کمک کنه ؟؟ عکس و فیلم از گربه میفرستم که بهتر مشکلش رو بفهمه ...
دومم اینکه میشه اینو واگذار کرد ؟؟ یعنی کسی ازش نگهداری میکنه ؟؟ پناهگاه ها چی ؟؟ من تو یکی از شهرستان های آذربایجان شرقی هستم ...

سلام.
بچه چندماهست؟ این تلوتلو خوردن اگه بخاطر تصادف و ضايعات نخاعي نباشه ، ميتونه به خاطر انتقال ويروس پان لوكوپني در زمان جنيني از جفت به جنين يا بيماري توكسوپلاسموز باشه كه تشخيص تفريقي اين دو نياز به ازمايشات متعدد داره اگه درمان بشه كه واگذاري انجام ميشه ، اگر هم خير ، هستن حامياني كه از حيوانات بيمار يا معلول نگهداري ميكنن. عكس و فيلمي ازش ارسال كنيد ، شماره تماس هم براي واگذاري بفرماييد.

When I look into the eyes of an animal I do not see an animal, I see a living being. I see a friend, I feel a soul

پاسخ
animal lover نوشته است:سلام.
بچه چندماهست؟ این تلوتلو خوردن اگه بخاطر تصادف و ضايعات نخاعي نباشه ، ميتونه به خاطر انتقال ويروس پان لوكوپني در زمان جنيني از جفت به جنين يا بيماري توكسوپلاسموز باشه كه تشخيص تفريقي اين دو نياز به ازمايشات متعدد داره اگه درمان بشه كه واگذاري انجام ميشه ، اگر هم خير ، هستن حامياني كه از حيوانات بيمار يا معلول نگهداري ميكنن. عكس و فيلمي ازش ارسال كنيد ، شماره تماس هم براي واگذاري بفرماييد.

اون آزمایشاتی که فرمودید فکر نمیکنم تو شهر ما شدنی باشه ..بازم من بعد از ظهر میبرم یش دامپزشکای دیگه ببینم چیکار میتونن انجام بدن ...
عکس و فیلم رو هم کمی بعد میفرستم ...
پاسخ
excellent نوشته است:اون آزمایشاتی که فرمودید فکر نمیکنم تو شهر ما شدنی باشه ..بازم من بعد از ظهر میبرم یش دامپزشکای دیگه ببینم چیکار میتونن انجام بدن ...
عکس و فیلم رو هم کمی بعد میفرستم ...
براي توكسوبلاسموز : ازمايش مدفوع و تست سرمي توكسوپلاسما و براي تشخيص پان لوكوپني : ازمايش خون براي شمارش گلبول هاي سفيد لازمه

When I look into the eyes of an animal I do not see an animal, I see a living being. I see a friend, I feel a soul

پاسخ
animal lover نوشته است:براي توكسوبلاسموز : ازمايش مدفوع و تست سرمي توكسوپلاسما و براي تشخيص پان لوكوپني : ازمايش خون براي شمارش گلبول هاي سفيد لازمه
بردمش دکتر ... سه تا آمپول زد ...
سه تا هم فردا باس بزنم ...سه تا هم پس فردا ..
گفت که ایشالا خوب میشه ..
خدا کنه تا اول مهر خوب بشه ...دعا کنید ...

پاسخ
excellent نوشته است:بردمش دکتر ... سه تا آمپول زد ...
سه تا هم فردا باس بزنم ...سه تا هم پس فردا ..
گفت که ایشالا خوب میشه ..
خدا کنه تا اول مهر خوب بشه ...دعا کنید ...

بابت چي هست اين امپولها ؟؟!! بدون ازمايش چي ميتونن بزنن جز تقويتي و شايد يكي دو تا انتي بيوتيك ؟!!!

پاسخ
animal lover نوشته است:بابت چي هست اين امپولها ؟؟!! بدون ازمايش چي ميتونن بزنن جز تقويتي و شايد يكي دو تا انتي بيوتيك ؟!!!
والا نمیدونم ...احتمالا تقویتیه ...استخونا و پاهاش رو بررسی کرد .ایرادی نداشت ...[تصویر:  51e8a3343dc9318be145deea03e9a3f8.jpg]عکس آمپولارو گذاشتم ...
animal lover نوشته است:بابت چي هست اين امپولها ؟؟!! بدون ازمايش چي ميتونن بزنن جز تقويتي و شايد يكي دو تا انتي بيوتيك ؟!!!

پاسخ
excellent نوشته است:والا نمیدونم ...احتمالا تقویتیه ...استخونا و پاهاش رو بررسی کرد .ایرادی نداشت ...[تصویر:  51e8a3343dc9318be145deea03e9a3f8.jpg]عکس آمپولارو گذاشتم ...

از روي عكس كه نميشه گفت . اولي ويتامين ب هست . دو تاي ديگه شايد d3و دگزامتازون باشه!!! دگزا كورتونه و ميتونه التهابات و درد رو موقت برطرف كنه ، ، درمان اصلي و كارساز نيست . ولي براي بعضي التهابات و درگيري هاي ساده مفيده ً

پاسخ
animal lover نوشته است:از روي عكس كه نميشه گفت . اولي ويتامين ب هست . دو تاي ديگه شايد d3و دگزامتازون باشه!!! دگزا كورتونه و ميتونه التهابات و درد رو موقت برطرف كنه ، ، درمان اصلي و كارساز نيست . ولي براي بعضي التهابات و درگيري هاي ساده مفيده ً
یعنی احتمال درمان با این دارو ها خیلی کمه ؟؟
من چیکار کنم ؟؟ تو شهرستان ما بهتر از این پیدا نمیشه ...
اگه عکس و فیلمش رو بزارم ، احتمال داره کسی سرپرستیش رو قبول کنه ؟؟

پاسخ
excellent نوشته است:یعنی احتمال درمان با این دارو ها خیلی کمه ؟؟
من چیکار کنم ؟؟ تو شهرستان ما بهتر از این پیدا نمیشه ...
اگه عکس و فیلمش رو بزارم ، احتمال داره کسی سرپرستیش رو قبول کنه ؟؟

بنده همچين حرفي نزدم يا حداقل منظورم اين نبود اگر بيماري جدي نداشته باشه شايد اين داروهاي تقويتي يا هرچيزي كه دكتر تجويز كردن ، استارت كوچكي براي واكنش بدن و درمانش باشه . هيچ چيز مشخص و قطعي نيست تا ازمايش داده نشه. شما هم نااميد نباشيد ، انشالله رو به بهبود ميره. عكسشو براي واگذاري بزاريد .توكلتون به خدا باشه.

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی فوری Billy 3 176 12-18-2016، 12:46 AM
آخرین ارسال: shivid
  درخواست راهنمایی kooshan 3 213 11-20-2016، 01:29 AM
آخرین ارسال: animal lover
  راهنمایی kooshan 3 181 09-26-2016، 10:57 PM
  در خواست راهنمایی برای دستی کردن گربه I.Lov.Animal 26 1,425 06-04-2016، 01:04 PM
  راهنمایی در مورد گربه ماده جوجه طلایی 3 157 02-20-2016، 01:15 AM
  شناسایی نژاد گربه mSafdel 43 2,859 10-10-2015، 11:13 PM
آخرین ارسال: غنچه
  راهنمایی فوری درباره بچه گربه mammad24 3 194 09-23-2015، 06:45 PM
  سوالایی راجب گربه جدیدم (ابتدایی) cure-life 1 192 08-31-2015، 08:01 PM
  کمک و راهنمایی فوری در مورد نگهداری بچه گربه خیابانی nabi123 2 338 06-21-2015، 01:30 PM
آخرین ارسال: nabi123
  درخواست راهنمایی فوری در مورد بچه گربه mehrdad12 2 232 06-06-2015، 03:06 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان