امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بلبل خرما من مریض شده
:help::help: خواهش میکنم کمکم کنین. یه جوجه بلبل خرما پیدا کردم توی یه ساختمون که میخواستن گود برداری کنن دلمون نیومد گفتیم یکی دوهفته ای بزرگ میشه پرش میدیم قبلن چنتا جوجه یاکریم و گنجشک نگه داشتم که خوب شدن و خودشون رفتن. ولی بعد دیدم این خیلی دستی و مهربونه یکم تحقیق کردم فهمیدم بلبل خرماست. خدا منو ببخشه نمیدونستم چی میخوره فکر کردم مثل گنجشک همه چی خواره بهش خمیر بربری خیس خورده میدادم خیلی شیطون و بازیگوش و خوشحال بود تا 2هفته :19: یدفه یه شب دیدم بیحاله از فرداشم یبوستش شروع شد یعنی این حیوونکی تا pp کنه من جای اون گریه میکنم. روغن زیتون ریختم تو گلوش پشتشو با روغن زیتون ماساز دادم .ولی این حیوون راست رودست الان دیگه نیست دیر به دیر اونم با درد ...بهش کدو حلوایی میدم با هویج و میوه های دیگه ولی بازم افاقه نمیکنه. بخدا چند روز و شبه که آرامش ندارم.خدا شاهده نیتم کمک کردن بهش بود ولی انگار ناخواسته بهش آسیب رسوندم:14:1240: خواهش میکنم کمکم کنین. دیشبم بچم تب داشت تند تند نفس میزد . تو نت خونده بودم که تا دسترسی به دکتر میشه بهش از انتی بیوتیکای انسانی داد.یکم از کپسول اریترومایسین داشتم بهش دادم مولتی ویتامینم بهش میدم.یه ساعت بعد تبش قطع شد شکر خدا دیگه تب نداره ولی اون مشکلش هنوز هست.به خاطر خدا زودتر جوابمو بدین اگه چیزیش بشه من از عذاب وجدان میمیرم...
پاسخ
مریم حاتمی نوشته: :help::help: خواهش میکنم کمکم کنین. یه جوجه بلبل خرما پیدا کردم توی یه ساختمون که میخواستن گود برداری کنن دلمون نیومد گفتیم یکی دوهفته ای بزرگ میشه پرش میدیم قبلن چنتا جوجه یاکریم و گنجشک نگه داشتم که خوب شدن و خودشون رفتن. ولی بعد دیدم این خیلی دستی و مهربونه یکم تحقیق کردم فهمیدم بلبل خرماست. خدا منو ببخشه نمیدونستم چی میخوره فکر کردم مثل گنجشک همه چی خواره بهش خمیر بربری خیس خورده میدادم خیلی شیطون و بازیگوش و خوشحال بود تا 2هفته :19: یدفه یه شب دیدم بیحاله از فرداشم یبوستش شروع شد یعنی این حیوونکی تا pp کنه من جای اون گریه میکنم. روغن زیتون ریختم تو گلوش پشتشو با روغن زیتون ماساز دادم .ولی این حیوون راست رودست الان دیگه نیست دیر به دیر اونم با درد ...بهش کدو حلوایی میدم با هویج و میوه های دیگه ولی بازم افاقه نمیکنه. بخدا چند روز و شبه که آرامش ندارم.خدا شاهده نیتم کمک کردن بهش بود ولی انگار ناخواسته بهش آسیب رسوندم:14:1240: خواهش میکنم کمکم کنین. دیشبم بچم تب داشت تند تند نفس میزد . تو نت خونده بودم که تا دسترسی به دکتر میشه بهش از انتی بیوتیکای انسانی داد.یکم از کپسول اریترومایسین داشتم بهش دادم مولتی ویتامینم بهش میدم.یه ساعت بعد تبش قطع شد شکر خدا دیگه تب نداره ولی اون مشکلش هنوز هست.به خاطر خدا زودتر جوابمو بدین اگه چیزیش بشه من از عذاب وجدان میمیرم...
سلام ، روغن زيتونو ادامه بديد . سيب و هويج رنده كنيد با روغن زيتون روزي چند مرتبه بديد . از هيچ نان و غذاهاي حاوي كربوهيدرات استفاده نكنيد . ميوه وسبزي ، كاهو زياد بديد . دان پارس و خرما (بعد از بهبود).
شربت لاكتولوز 15ميل از داروخونه انساني تهيه كنيد ، روزي دو قطره در نصف ظرف ابخوريش بريزيد (حداقل در ٤٠ سي سي اب) .به محض روان شدن مدفوع ، لاكتولوز و روغن زيتون رو قطع كنيد
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.

پاسخ
animal lover نوشته: سلام ، روغن زيتونو ادامه بديد . سيب و هويج رنده كنيد با روغن زيتون روزي چند مرتبه بديد . از هيچ نان و غذاهاي حاوي كربوهيدرات استفاده نكنيد . ميوه وسبزي ، كاهو زياد بديد . دان پارس و خرما (بعد از بهبود).
شربت لاكتولوز 15ميل از داروخونه انساني تهيه كنيد ، روزي دو قطره در نصف ظرف ابخوريش بريزيد (حداقل در ٤٠ سي سي اب) .به محض روان شدن مدفوع ، لاكتولوز و روغن زيتون رو قطع كنيد

سلام .ممنونم که جوابمو دادین. پریروز بردمش دکتر گفتن سوتغذیه داره یبوستش واسه همینه ویتامین بهش دادن با سرلاک گفتن کم کم بهش بدیم ببینیم بهش میسازه یا نه .تا دیروز کم و بیش میخورد وضعیت مدفوعشم بهتر بود ولی امروز دیگه اصلن نمیخوره تف میکنه بیرون.هویج خیلی دوست داره ولی میخوره همونجوری پس میده خیلی هم سفت میشه. ولی سیب و کمتر میخوره ولی راحت هضم میکنه. مقعدش خیلی متورم شده و دورش زخم شده و امروز صب دیدم ورمش بیشتر شده و زرد هم شده. همش دهنشو باز میذاره .هی بالشو باز میکنه و محکم میبنده بیقرار شده.CryCryCryCry صب نشستم یه دل سیر گریه کردم. دیروز هویج خورد بالا آورد . دیگه سپردمش به خدا منکه از خدا براش دلسوزتر نیستم.خودش کمک میکنه فقط دعا میکنم درد نکشه.:19::19::19: اگه کار دیگه ای میشه براش بکنم بگین. شربت لاکتولوز هم امروز براش میگیرم.بازم سپاسگذارم که جوابمو دادین.
پاسخ
مریم حاتمی نوشته: سلام .ممنونم که جوابمو دادین. پریروز بردمش دکتر گفتن سوتغذیه داره یبوستش واسه همینه ویتامین بهش دادن با سرلاک گفتن کم کم بهش بدیم ببینیم بهش میسازه یا نه .تا دیروز کم و بیش میخورد وضعیت مدفوعشم بهتر بود ولی امروز دیگه اصلن نمیخوره تف میکنه بیرون.هویج خیلی دوست داره ولی میخوره همونجوری پس میده خیلی هم سفت میشه. ولی سیب و کمتر میخوره ولی راحت هضم میکنه. مقعدش خیلی متورم شده و دورش زخم شده و امروز صب دیدم ورمش بیشتر شده و زرد هم شده. همش دهنشو باز میذاره .هی بالشو باز میکنه و محکم میبنده بیقرار شده.CryCryCryCry صب نشستم یه دل سیر گریه کردم. دیروز هویج خورد بالا آورد . دیگه سپردمش به خدا منکه از خدا براش دلسوزتر نیستم.خودش کمک میکنه فقط دعا میکنم درد نکشه.:19::19::19: اگه کار دیگه ای میشه براش بکنم بگین. شربت لاکتولوز هم امروز براش میگیرم.بازم سپاسگذارم که جوابمو دادین.
سلام ، مگه بلبلتون هنوز جوجست ؟ من فكر كردم بالغه! طبق تجويز دكتر عمل كنيد . تعداد وعده هاي غذاشو زياد ولي حجمشو كم كنيد كه بهش فشار نياد . مثلا اگه هر وعده بر فرض ، يك قاشق غذاخوري بود ، همين مقدا رو در دو عده دو قاشق مربا خوري بديد. مقعدشو با يه كم روغن زيتون چرب كنيد كه أذيت نشه. انشالله مشكلش برطرف بشه
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.

پاسخ
animal lover نوشته: سلام ، مگه بلبلتون هنوز جوجست ؟ من فكر كردم بالغه! طبق تجويز دكتر عمل كنيد . تعداد وعده هاي غذاشو زياد ولي حجمشو كم كنيد كه بهش فشار نياد . مثلا اگه هر وعده بر فرض ، يك قاشق غذاخوري بود ، همين مقدا رو در دو عده دو قاشق مربا خوري بديد. مقعدشو با يه كم روغن زيتون چرب كنيد كه أذيت نشه. انشالله مشكلش برطرف بشه

بله هنوز جوجه ست.هنوز پرای تنش کامل در نیومده. دکتر گفت دوهفته 10 روز دیگه رو رد کنه دیگه جون میگیره .برای زخم مقعدش همون روغن زیتون کافیه؟ زخمشو خوب میکنه؟ دارو یا پمادی نیست که بزنم؟ دکتر بهش asa داد که اگه تب و عفونت داشت بهش بدم امروز یکم دادم بهش .ورجه وورجه میکنه ولی دفعات مدفوع کردنش خیلی کم شده اونم با درد زیاد که حیوونکی معصوم بیحال میشه گاهی وقتا به چند دقیقه هم میرسه زور زدنش.امیدوارم شربت لاکتولوز حالشو خوب کنه.
پاسخ
مریم حاتمی نوشته: بله هنوز جوجه ست.هنوز پرای تنش کامل در نیومده. دکتر گفت دوهفته 10 روز دیگه رو رد کنه دیگه جون میگیره .برای زخم مقعدش همون روغن زیتون کافیه؟ زخمشو خوب میکنه؟ دارو یا پمادی نیست که بزنم؟ دکتر بهش asa داد که اگه تب و عفونت داشت بهش بدم امروز یکم دادم بهش .ورجه وورجه میکنه ولی دفعات مدفوع کردنش خیلی کم شده اونم با درد زیاد که حیوونکی معصوم بیحال میشه گاهی وقتا به چند دقیقه هم میرسه زور زدنش.امیدوارم شربت لاکتولوز حالشو خوب کنه.
اي واي طفلي هنوز جوجست ، پس دانه پارس فعلا نديد تا بزرگتر بشه ، فقط سرلاك باشه بهتره براش. زخم مقعدش اگه خيلي زياد نيست ، روغن زيتون كفايت ميكنه ، چون اگه انتي بيوتيك وارد ركتوم بشه خيلي خوب نيست . همينكه چرب بشه ، كمتر زخم و درداور ميشه.
مايعات زياد بهش بديد . حتي اب ميوه هاي مختلف رو بگيريد ، هر چند ساعت بهش بديد .
لاكتولوز ملينه ، يه كم باعث روان شدن دفع ميشه . اگه در اين مورد با پزشكش مشورت كنيد بهتره . شايد تجويز ديگه اي هم داشته باشن ، مثلا بيزاكوديل كه سريعتر روده هاشو تخليه كنه ولي شما بدون توصيه دامپزشك استفاده نكنيد . بازو بسته كردن دهنش بخاطر يبوسته.

پاسخ
animal lover نوشته: اي واي طفلي هنوز جوجست ، پس دانه پارس فعلا نديد تا بزرگتر بشه ، فقط سرلاك باشه بهتره براش. زخم مقعدش اگه خيلي زياد نيست ، روغن زيتون كفايت ميكنه ، چون اگه انتي بيوتيك وارد ركتوم بشه خيلي خوب نيست . همينكه چرب بشه ، كمتر زخم و درداور ميشه.
مايعات زياد بهش بديد . حتي اب ميوه هاي مختلف رو بگيريد ، هر چند ساعت بهش بديد .
لاكتولوز ملينه ، يه كم باعث روان شدن دفع ميشه . اگه در اين مورد با پزشكش مشورت كنيد بهتره . شايد تجويز ديگه اي هم داشته باشن ، مثلا بيزاكوديل كه سريعتر روده هاشو تخليه كنه ولي شما بدون توصيه دامپزشك استفاده نكنيد . بازو بسته كردن دهنش بخاطر يبوسته.

متشکرم. خیلی لطف کردین ناامید شده بودم. ایشاا.. که خبر بهبودیشو بهتون میدم:happy:
پاسخ
یه سوال دیگه هم داشتم. میتونم جوجومو به پارک پردیسان تحویل بدم؟ اخه من کارمندم مامانم هم خسته میشه ضمنن خونه ما یه آپارتمان کوچیک و بدون نوره نه درختی نه گلدونی ... والا ما خودمون افسرده میشیم چه برسه با این طفلکی.روزی که پیداش کردم به خاطر برخورد تیراهن با درخت از لونش افتاد تو ساختمون در حال ساخت که میخواستن گود برداریش کنن مهندس ناظر اینو دید دلش سوخت اورد داد به من گفت حیوونارو دوست داری بزرگش کن بعد پرش بده... وقتی فهمیدم بلبل خرماست دیدم پر دادنش به این راحتی نیست.لطفن راهنماییم کنین کی میتونم به پارک پردیسان تحویلش بدم؟ دوست دارم تو طبیعت باشه و تشکیل خونواده بده:28: واسه منم دعا کنه .نمیخوام به خاطر عشق و وابستگی که بهش پیدا کردم حق طبیعی حیات و ازش بگیرم.یبار با همستر اینکارو کردم خودمو نمیتونم ببخشم.
پاسخ
مریم حاتمی نوشته: یه سوال دیگه هم داشتم. میتونم جوجومو به پارک پردیسان تحویل بدم؟ اخه من کارمندم مامانم هم خسته میشه ضمنن خونه ما یه آپارتمان کوچیک و بدون نوره نه درختی نه گلدونی ... والا ما خودمون افسرده میشیم چه برسه با این طفلکی.روزی که پیداش کردم به خاطر برخورد تیراهن با درخت از لونش افتاد تو ساختمون در حال ساخت که میخواستن گود برداریش کنن مهندس ناظر اینو دید دلش سوخت اورد داد به من گفت حیوونارو دوست داری بزرگش کن بعد پرش بده... وقتی فهمیدم بلبل خرماست دیدم پر دادنش به این راحتی نیست.لطفن راهنماییم کنین کی میتونم به پارک پردیسان تحویلش بدم؟ دوست دارم تو طبیعت باشه و تشکیل خونواده بده:28: واسه منم دعا کنه .نمیخوام به خاطر عشق و وابستگی که بهش پیدا کردم حق طبیعی حیات و ازش بگیرم.یبار با همستر اینکارو کردم خودمو نمیتونم ببخشم.
اي واي ، عذرخواهي ميكنم ، سوالتون رو نديده بودم . پارك پرديسان خوبه ولي اطلاع كامل ندارم ، ميتونيد يكروز تشريف ببريد اونجا سوال كنيد . زيستگاهش جنوب كشوره بيشتر ولي اگه جايي باشه كه درخت زياد يا نخلستان باشه هم زندگي ميكنه.

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان