امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در پاسخ به سؤالات
با تشکر
ظهر حالش بدتر از دیروز بود و هرجایی میشد می خوابید و پنجه هایش را نمی توانست محکم زیرش بگذارد، بی قرار بود و بنابر دیده ها و تجربه های قبلی و حالات حیوان حالش را بد می دیدم اما امیدوار بودم دارو اثر کند بهرحال سوسپانسیون بمقدار یک سی سی با سرنگ دادم چون آب جوش را از اول زیادتر ریخته بودم و کمی رقیق شده بود و فکر کردم نیم سی سی روز قبل شاید کم بوده که اثر نکرده و از طرفی معمولأ هر چه بدهنشان میریزید همه را نمی خورند و مقداری ریخته می شود و این گربه هم از قبلی بزرگتر بود، بعد در یک کارتن در باز جایی خلوت گذاشتم از پشت بام که کار داشتم و چند بار دیدم از حالت بدنش بنظرم میرسید که دارو اثر کرده، آرام گرفته و خوابیده است، حدود چهار ساعت بعد که پائین آمدم و قصد داشتم کمی آب مرغ و شیر به او بخورانم و پیام شما را هم دیدم، سراغش رفتم اما ظاهرأ حیوان کمی پیش از بین رفته بود و من فکر میکردم در خواب است.
با تشکر و در جواب شما تا جایی که متوجه شدم این گربه هم همین دو سه روز اینطوری شد، پریروز شب کمی جگر خام مرغ داشتم دادم خورد و ظاهرش نشان نمی داد خیلی بدحال باشد فقط مقداری بیحال و افسرده بود اما ازدیروز غذا نمی خورد و استفراغ داشت و فکرکنم اسهال هم بود فکر میکردم شاید از شیر باشد که زیاد می دهم و همه شان می خورند، دیشب کمی شیر و آب مرغ با سرنگ به او دادم، مثل اینکه از ظهر وضعیتش وخیم شده بود و فکر کنم مریضی او با بازی و تحرک زیادی که با چند بچه گربه دیگر شبها در هوای خنک و روی پشت بام داشت نباشد چون دیده ام که بچه گربه های زیادی اینطوری مریض شده و سریع از بین می روند.
این گربه با دوتا همسن خودش از مادر دیگری و و سرراهی بوده و دایه داشتند که به شش بچه شیر میداد و شیر مادر هم زیاد نخورده اند ، اگر گربه های دیگر هم این علامتها را نشان دادند خبر می کنم یا اگر فکر می کنید باید جهت پیشگیری کاری انجام داد ممنون می شوم یا بهر صورت که درست می دانید.
kooshan نوشته است:با تشکر
ظهر حالش بدتر از دیروز بود و هرجایی میشد می خوابید و پنجه هایش را نمی توانست محکم زیرش بگذارد، بی قرار بود و بنابر دیده ها و تجربه های قبلی و حالات حیوان حالش را بد می دیدم اما امیدوار بودم دارو اثر کند بهرحال سوسپانسیون بمقدار یک سی سی با سرنگ دادم چون آب جوش را از اول زیادتر ریخته بودم و کمی رقیق شده بود و فکر کردم نیم سی سی روز قبل شاید کم بوده که اثر نکرده و از طرفی معمولأ هر چه بدهنشان میریزید همه را نمی خورند و مقداری ریخته می شود و این گربه هم از قبلی بزرگتر بود، بعد در یک کارتن در باز جایی خلوت گذاشتم از پشت بام که کار داشتم و چند بار دیدم از حالت بدنش بنظرم میرسید که دارو اثر کرده، آرام گرفته و خوابیده است، حدود چهار ساعت بعد که پائین آمدم و قصد داشتم کمی آب مرغ و شیر به او بخورانم و پیام شما را هم دیدم، سراغش رفتم اما ظاهرأ حیوان کمی پیش از بین رفته بود و من فکر میکردم در خواب است.
با تشکر و در جواب شما تا جایی که متوجه شدم این گربه هم همین دو سه روز اینطوری شد، پریروز شب کمی جگر خام مرغ داشتم دادم خورد و ظاهرش نشان نمی داد خیلی بدحال باشد فقط مقداری بیحال و افسرده بود اما ازدیروز غذا نمی خورد و استفراغ داشت و فکرکنم اسهال هم بود فکر میکردم شاید از شیر باشد که زیاد می دهم و همه شان می خورند، دیشب کمی شیر و آب مرغ با سرنگ به او دادم، مثل اینکه از ظهر وضعیتش وخیم شده بود و فکر کنم مریضی او با بازی و تحرک زیادی که با چند بچه گربه دیگر شبها در هوای خنک و روی پشت بام داشت نباشد چون دیده ام که بچه گربه های زیادی اینطوری مریض شده و سریع از بین می روند.
این گربه با دوتا همسن خودش از مادر دیگری و و سرراهی بوده و دایه داشتند که به شش بچه شیر میداد و شیر مادر هم زیاد نخورده اند ، اگر گربه های دیگر هم این علامتها را نشان دادند خبر می کنم یا اگر فکر می کنید باید جهت پیشگیری کاری انجام داد ممنون می شوم یا بهر صورت که درست می دانید.
ممنون از توضيحاتتون وخيلي خيلي متأسف و ناراحتم . با توضيحاتي كه ظهر ديدم تقريبا مطمئن بودم بيماري پان لوكوپني هست . الان هم كه فرموديد اسهال استفراغ داشته مطمئن تر شدم.

اين يك بيماري ويروسي فوق العاده مسري و كشندست كه از راه تنفس ، مدفوع و ظروف و اب و غذاي حيوان الوده منتقل ميشه . اگه تا روز دوم درمان بشه ( بستگي به شدت بيماري داره ) زنده ميمونن ، ولي اگه بيماري شديد باشه از همون روز اول بايد به دامپزشك مراجعه كرد و سرم درماني و انتي بيوتيك تزريقي و خوراكي طي يكهفته دريافت كنن و گرنه در عرض سه روز از بين ميرن.

اگر ظروف ، خاك يا وسيله اي كه اين بچه باهاش در تماس بوده هنوز هست ، داخل نايلون بزاريد و بريزيد دور . امكان سوزاندنش براتون نيست ، هوا الوده ميشه .

هر كدوم ازاين بچه ها، مادر يا دايه كه از يه ظرف مشترك غذا ميخوردن ، يا از يك مادر و همبازي بودن ، امكان داره به زودي مبتلا بشن . فقط خوب حواستون باشه ، به محض اينكه اولين نشونه ازبي تحركي، بي اشتهايي ، اسهال يا تهوع رو ديديد ( حتي اگه اين دو مورد اخر رو شامل نشد) داروهايي كه براتون مينويسم رو شروع كنيد . اجازه نديد زمان بگذره شايد حالش بهتر بشه . اين بيماري به قدري سريع پيشرفت ميكنه كه حتي ممكنه حيوان تا ٤ساعت قبل از مرگ ، حال انچنان وخيمي نداشته باشه و افسوس ميخوريم كه چرا چند ساعت زودتر اقدام نكرديم . بنابراين حواستون به بچه ها و مادر باشه . وسايلي كه نميتونيد دور بريزيد و يا جاي خواب اونها رو با جرمي سايد يا هر نوع محلول ديگه اي كه داريد ضدعفوني كنيد و بعد از يك ربع با اب داغ و ماده شوينده شستشو بديد . انشالله ديگه براي هيچكدوم مشكلي پيش نياد .

When I look into the eyes of an animal I do not see an animal, I see a living being. I see a friend, I feel a soul

داروها را کجا نوشته اید؟
kooshan نوشته است:داروها را کجا نوشته اید؟
توي خصوصي ، دو ساعت پيش فرستادم ، نرسيده هنوز؟

When I look into the eyes of an animal I do not see an animal, I see a living being. I see a friend, I feel a soul

پیدا نمی کنم وقتی وارد شدم اعلام شد که یک پیغام دارم که در پیام دارو نبود.
kooshan نوشته است:پیدا نمی کنم وقتی وارد شدم اعلام شد که یک پیغام دارم که در پیام دارو نبود.
اي بابا .
همينجا براتون ميفرستم و بعد پاكش ميكنم ، هر موقع يادداشت كرديد بفرماييد تا زودتر پاكش كنم
كاش ميتونستيد الان از داروخانه شبانه روزي تهيه كنيد واقعا نيازه ، اين ويروس مهلت نميده و تا فردا كلي پيشرفت ميكنه. چه داروهايي الان منزل داريد ؟ انتي بيوتيك منظورمه

داروخانه هست، لطف کنید نسخه را بفرستید
ممنون، رسید، ولی دو ساعت پیش به یکی که حالش هم بد است و قبلأ هم استفراغ کرده بود دو سرنگ دو میل شیر دادم امیدوارم خوردن دارو جبران کند.
kooshan نوشته است:ممنون، رسید، ولی دو ساعت پیش به یکی که حالش هم بد است و قبلأ هم استفراغ کرده بود دو سرنگ دو میل شیر دادم امیدوارم خوردن دارو جبران کند.

ای وای .امیدوارم اسهالش بیشتر نشه. لطفا داروها رو زودتر تهیه کنید و یا اگه براتون مقدوره به کلینیک شبانه روزی برای مداواشون مراجعه کنید.
پس اگه یادداشت کردید پاکشون میکنم.

با سلام و تشکر
داروها را دیشب گرفتم اما گربه بدحال همان وقت از بین رفت ، بنظرم همه گرفته باشند، دوتا استفراغ می کنند و به همه آنها دو داروی اصلی و ویتامین دادم را دادم دو سه قطره هم در ظرفهای آب ریختم چون دو تایشان قطره ویتامین نخورده اند و داروخانه هم یک بسته پودر داده بود که در چند ظرف آب کوچک ریختم.
یک مسئله اینکه خوراندن داروها سخت است بنظرم تلخ باشند، دیگر اینکه امکان جداسازی و کنترل زیادی بر آنها نیست و چون دوتایی که حال خوبی نداشته و بالا آورده اند خودشان غذا نمی خورند سوپ مرغ بسته ای حاضر شده در ظرف گذاشتم تا هرکدام که می خواهند و می توانند بخورند.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان