امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نگهداری از بچه های همستر.ببخشید اگه تکراری بوده
#1
نکات نگهداری از بچه های همستر کوتولهشروع شدن یک خانواده همتسر کوتوله یعنی مسولیت و سختی جدی برای صاحب این همستر . اگر شما برنامه ریزی کرده اید یک خانواده همستر کوتوله داشته باشد – مطمئن شوید که برای ان اماده هستید . این امادگی هم از لحاظ فیزیگکی و هم از لحاظ روحی باید باشد .
هنگامی که همستر های کوتوله شما به سن کافی یعنی سن بلوغ رسیده اند شما میتوانید انها را برای جفت گیری بندازید . این همستر ها اگر جفت یکدیگر باشند بدون دردسر و استرس جفت گیری خواهند کرد . دوره بارداری برای همستر ماده حدود 20 روز است و در هر دوره همستر ماده بین 1 تا 10 بچه به دنیا می اورد .اگر شما همستر های خود را برای جفت گیری انداخته باشید به زودی شاهد بچه هسمتر های خود خواهید بود و در این مقاله تعدادی نکته است که باعث میشود شما همستر های سالم داشته باشید و از هر خطر احتمالی جلوگیری کنید .
1-اولین نکته این است که شما باید مطمئن شوید قفس از میله ساخته نشده باشد ،چون بچه های همستر کوتوله بسیار کوچک هستند و میتوانند به راحتی خود را از میله ها به بیرون بندازند یا در میله ها گیر کنند . قطعا شما یک بچه همستر کوتوله بیرون افتاده از قفس نمیخواهید .
2-در ده روز اول فقط اجازه بدهید همستر مادر از بچه های خود مراقبت و حمایت کند .شما در این مدت نباید به هیچ وجه به بچه همستر ها دست بزنید . این کار شما ممکن است باعث عصبانیت مادر و اتفاقات بعدی که نا خوشایند است بشود .
شاید این باعث تنها عصبانیت نشود ،این کار شما باعث میشود همستر های که لمس کرده اید بوی دست شما را بگیرند و این همستر مادر را گیج کرده و شاید موجب این شود که همستر مادر فکر کند این ها بچه های او نیستند . این تفکر مادر شاید باعث شود که دیگر از بچه های خود درست در اوج نیاز به مراقبت ،مراقبت نکند و این بسیار نا مطلوب است چون همستر ها نیاز ویژه ای به نگهداری مادر خود دارند .
3- بعد از 10 روز شما میتوانید پیشرفت کنید و قفس همستر خود را هفته ای یک بار عوض کنید ، تنها به یاد داشته باشید قبل از ان اگر قفس را تمیز کنید میتوانید باعث مشکلات زیادی بشوید . اگر همستر مادر زیاد حساس نیست شما میتوانید برای مدت کوتاهی بچه همستر ها را لمس کنید ،شما نباید این کار را در مدت طولانی انجام بدهید . در این زمان همچنین شما میتوانید به بچه همستر های خود غذا های از قبیل جو دوسر ،ارد جو، دانه پرنده ، حلقه های باریک خیار و سیب و جوانه گندم بدهید .همستر ها در این سن نمیتوانند اب مورد نیاز خود را تامین کنند و به اب نیاز دارند ،پیسنهاد ما در این سن به دلیل این است که تیکه های کوچک سیب و خیار میتوانند اب مورد نیاز بدن این موجودات را در این سن تامین کنند .دلیل نتوانستن شاید این باشد که نمیتوانند به بطری ابی که برایشان قرار دادهید برسند دلیل این هم میتواند قد و جثشان باشد و هم اینکه چشمهایشان خوب نمیبیند .اگر همستر ها در این سن اب بدنشان خشک شود میتوانند در معرض خطرهای جدی قرار بگیرند .4-شما میتوانید کف قفس همستر خود را با تراشه های چوب پر کنید اما باید به یاد داشته باشید همستر ها 4 هفتگی بسیار حساس می باشند و اگر تراشه ها دارای روغن باشند میتوانند برای بچه همستر های شما بسیار خطرناک باشند . به هرحال شما باید مطمئن شوید تراشه چوبی که استفاده میکنید از تراشه وب های به خطر ی بشاد و دارای روغن و شیره خطرناکی نیست .
5- شما باید هنگامی که همستر های شما 20 روزه شدند از مادرشان جدا کنید و در قفس مجزا قرار بدهید . اما شما باید مطمئن شوید از لحاظ جنسیتی همستر ها ی خود را جدا کرده اید . یعنی باید قفس ماده ها و نر ها از هم دیگر و مادرشان جدا باشد . همستر های ماده از 1 ماهگی میتوانند باردار شوند و این برایشان خطرناک است چون شما باید 15 روز تا یک ماه دیگر صبر کنید .
در اضافه باید به یاد داشته باشید به هیچ همستر های خود را نباید قبر از 4 هفتگی بفروشید یا به کسی هدیه کنید این برای بچه همستر های شما ممکن است بسیار خطرناک باشد
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان