امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین نوع غذا برای گربه چیست؟(مقاله اختصاصی میهن پت)
#1
کدام یک برای گربه مفیدتر است؟غذای خشک یا کنسروی؟[عکس: cat-wet-food.jpg]


سوال : آیا غذای کنسروی برای تغذیه ی گربه های خانگی مناسب است؟به خیلی از ما گفته شده است که غذای کنسروی برای گربه مضر بوده و استفاده از غذای خشک بهتر است.

جواب : این سوال ، سوال بحث برانگیزی است که خیلی از صاحبان گربه با هم بر سر آن مخالفت و بحث می کنند.

غذای خشک گربه برای چه گربه هایی مفید است؟

غذاهای خشک مخصوص گربه برای گربه هایی که مشکلات دندان دارند بسیار مفید و مناسب هستند.غذاهای خشک ، به ویژه غذاهای خشک مخصوص مشکلات دندان موقع جویده شدن اعمال ساینده ای بر روی دندان ها انجام می دهند که باعث جلوگیری از گیر کردن غذا لا به لای دندان ها و خرابی دندان می شود.

غذاهای خشک مخصوص گربه برای گربه هایی که زیر وزن نرمال هستند مفیدند.غذاهای خشک کالری بیشتری نسبت به غذاهای کنسروی دارند و به همین دلیل باعث افزایش وزن گربه می شوند.

غذای کنسروی گربه برای چه گربه هایی مفید است؟

غذاهای کنسروی نیز از لحاظ دیگری برای گربه هایی که زیر وزن نرمال هستند،گربه هایی که کمبود مواد مغذی دارند و گربه هایی که نیاز به خوردن غذای بیشتری دارند مفید و مناسب اند ، زیرا بوی غذاهای کنسروی برای گربه ها جذابیت بیشتری دارد و آن ها را به خود جلب می کند.

غذای کنسروی از لحاظ دیگری نسبت به غذای خشک برای گربه هایی که اضافه وزن دارند مناسب تر است ، زیرا غذای کنسروی کالری کمتری نسبت به غذای خشک دارد.

غذاهای کنسروی مخصوص گربه برای گربه هایی که دچار مشکل دفع ادرار یا یبوست هستند بسیار مفیدند زیرا دارای رطوبت بیشتری نسبت به غذاهای دیگر هستند.


اطلاعاتی درباره ی ارتباط تغذیه ی غذای خشک گربه و کربوهیدرات های آن با بیماری دیابت گربه گفته شده است.خیلی از مردم معتقدند که غذاهای خشک به دلیل وجود مقدار زیادی کربوهیدرات در آن ها ، باعث افزایش امکان ابتلای گربه به بیماری دیابت می شوند.اما در واقع کربوهیدرات موجود در غذای خشک مخصوص گربه دلیل افزایش ابتلای گربه هایی که از غذای خشک تغزیه می کنند به بیماری دیابت نیست ، بلکه غذاهای خشک باعث اضافه وزن در گربه ها می شوند که همین موضوع دلیل اصلی ابتلای آن ها به دیابت است.

در واقع کیفیت غذای گربه مهم تر از نوع آن است.استفاده از هر دو نوع غذا برای تغزیه ی گربه بهترین کار است.بهتر است مقادیر کم از هر دو نوع غذا را به تعداد دفعات بیشتر به گربه ی خود بدهید ، زیرا گربه ها دوست دارند غذای خود را در مقادیر کم و تعداد دفعات زیاد بخورند و صاحبانی هم که در بیشتر ساعات روز کار می کنند و وقت ندارند قرار دادن غذای کنسروی در اختیار گربه را در تمام ساعات روز عاقلانه نمی دانند.


مترجم : K!ana (کیانا)
منبع : catchannel.com#2
سلام ميشه چند تا از بهترين ماركهاي كنسرو گربه رو بگيد
#3
Amirh نوشته: سلام ميشه چند تا از بهترين ماركهاي كنسرو گربه رو بگيد
سلام
رويال كنين ، ، فريسكيز ، دكتر كلادرز،schesir, stuzzy
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان