امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال درباره بیماری خر خر کردن قناری :/
سلام دوستان
راستش نمیدونستم عنوان تایپک رو چی بذارم...!!

خب قضیه از این قراره که من یه قناری گلاستر حدود 5ماهه که خریدم دو ماهی بود ک مشکلی نداشت اما سه ماهه بعدی به مشکل خوردیم تا الان...
اوایل یه ذره گلوش خِرخِر میکرد (کم کم)
ولی الان خیلی زیاد شده حتی دیشب ک رفتم تو اتاقشون خواب بود اما باز خرخر میکرد تقریبا مثل مرغ

سه ماهه که یه دهن هم نخونده (اصلا زیاد سر حال نیست)
بعضی وقتام خودشو پف میکنه

ولی دون میخوره
اساتید یه توضیح از نوع و دلیل بیماری و روش دوباره روبراه کردنش بدن
Bezar To Hale Khodam Basham
آهنگ شاد
پاسخ
سلام.سرماخردگيه.مگه جاي سرد نگه ميداريدش؟مدفوعش چطوره؟ اگه ميتونيد ببريدش دكتر يا حد اقل با دامپزشك تماس بگيريد.بايد دقيق ريه هاشو معاينه كنن،معلوم بشه سرماخوردگيه،انفولانزاس ياآسمه..براي همش داروهاي مخصوص قناري هست.شما فعلا مكان شو گرم نگه داريد و بيرون نبريدش، از غذاهاي تقويتي كه ماهيت سرد داشته باشه يه كم بهش بديد، از تخمهاي گرم هم كمتر فعلا استفاده كنيد.قناريم وقتي سرما ميخورد،دكتر غيراز داروش، ميگفتن، كمي تخم شلغم كه گرمه ولي ضد سرماخوردگيه بهش بدم،كمي تخم كاهو كه خنكه،أرزن و تخم كتان هم كه بايد هميشه باشه،وكمي هم تخم گشنيز،شما ازين سه تا تخم شلغم،كاهو وگشنيز،يه قاشق چايخوري برداريد تو طرفاي جدا براش بزاريد،قطره مولتي ويتامين مخصوص قناري هم تو نصف ظرف أبش،سه قطره بريزيدهر سه روز يه بار شيش تا هشت ساعت بعد اب رو عوض كنيد و بدون مولتي بزاريد.تخم مرغ ابپز هم الان احتياج داره.از برگاي كوچيك داخل كاهو كه فسفري هست هم بديد دو روز يه بار.وقتايي كه كاهو ميديد تخم كاهو نديد.يه سيب سرخ بدون شكر بزاريد تو اب پزه، مثل كمپوت ،بعد كه پخت بدون پوست، رنده يا غير رنده بهش بديد،هسته هاشم هاشو جداكنيدنديدبهش.بادوم درختي هم اگه بتونيد تو اب بپزيد،بعد ازپخت كه نرم شد، پوستشونو بكنيد،و براش رنده كنيد هفته اي دوبار خوبه.اينا چيزايي بود كه دكتر قناريم تو اين شرايط براشون تجويز ميكردو همشو انجام دادم ديگه هيچوقت سرما نخوردن.خيلي چيزاي ديگه هم بود ولي مجاز نيستم بگم.شما تلاش كنيد ببريدش دكتر،اينها فقط كمك به پيشرفت نكردن ميكنه ولي درمان اصلي با دكتره.

When I look into the eyes of an animal I do not see an animal, I see a living being. I see a friend, I feel a soul

پاسخ
داداش خیلی لطف کردی و جوای جامعی دادی ممنون

راستش رو بخوای اینجایی که الان هستم دکتر دامپزشک خوب نداره :unsure:
ولی از راهکارهای شما استفاده میکنم ایشالا خوب میشه
Bezar To Hale Khodam Basham
آهنگ شاد
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان