امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فروش جغد شاخدار کنار خیابان
#1
حیوانی که در برخی فرهنگ‌‌ها، نشانه ذکاوت به شمار می‌رو‌د، اسیر دست انسانی شده که ظاهرا از او باهوش‌تر است و می‌تواند اسیرش کند؛ هم می‌تواند اسیرش کند و هم‌ شیوه‌ای نوین برای سودآوری از آن ابداع کند!

به گزارش «تابناک»، شاید این جمله که زیر پوست شهر از شیر مرغ تا جان آدمیزاد می‌توان یافت، به دلیل تجربیاتی که بیشترمان به دست آورده‌ایم، جمله‌ای باور‌پذیر باشد که نیازی به شرح و بسط ندارد؛ اما وقتی بشنویم از هنگامی که تکاپویی بزرگ در زمینه مراقبت از محیط‌ زیست ‌کشور شکل گرفته، برخی دست‌درازی به آن را وارد افق‌های جدید کرده‌اند، جای شگفتی بسیار دارد!

بنا بر این گزارش، به تازگی برخی ساکنان غرب تهران در مسیر عبور و مرور روزانه خود با فروش جغد شاخدار کنار خیابان روبه‌رو شده و‌ گاه درباره چند و چون ماجرا با فروشنده صحبت کرده‌اند تا شاید شکشان درباره اینکه جلو دوربین مخفی هستند یا خیر، مرتفع شود، ولی سرانجام دریافته‌اند که با حقیقتی بسیار تلخ روبه‌رو شده‌اند که ظاهرا شیوه جدید سودجویان از حیات وحش است!

جغد شاخدار چهارماهه‌ای که تقریبا هنوز جوجه‌ است و احتمالا به اسارت در‌‌آوردنش کار چندان دشواری نباشد، در این گرمای سوزان، اسیر فروشنده‌ای است که قیمت پایه برای فروش آن را دو و نیم میلیون تومان انتخاب کرده و شاید جایی هم برای چانه زدن در نرخش کنار گذاشته باشد؛ فروشنده‌ای که بی‌ترس از مأموران و نگرانی از بازداشت، آسوده با همه وارد گفت‌وگو می‌شود و توضیح می‌دهد، خوراک حیوان چیست و برای نگهداری‌اش چه نکاتی را باید رعایت کرد.

[عکس: 8hse41zqjakttc02ljv0.jpg]

اینقدر این کسب و کار به سادگی در حال رقم خوردن است که تعجب می‌کنیم نکند خرید و فروش گونه‌ای چون جغد آزاد شده و قرار است از این به بعد کنار فال‌های گردو‌ کنار خیابان، شاهد دست‌فروشی امثال جغد و عقاب هم باشیم که مزیتشان در فروش، جوجه بودنشان ذکر می‌شود؛ انگار چون جوجه‌اند، می‌توان دست‌آموزشان کرد!

جالب‌تر اینجاست که فروشنده ادعا دارد حیوان بیچاره در یکی از دامپزشکی‌های نام‌آشنای شهر، پرونده پزشکی دارد تا از یک سو خیال خریداران آسوده شود که انگل و بیماری ندارد و پولشان هدر نمی‌رود (!) و از سوی دیگر، موجی از افکار مخرب به ذهنمان راه یابد.

مگر می‌شود دامپزشک باشی و به اهمیت گونه‌های مختلف آگاهی داشته باشی و بعد برای هزینه یک معاینه و احتمالا تجویز واکسن، مکمل و دارو و یا حتی دادن آگاهی درباره چگونگی نگهداری حیوانات‌‌ رها در طبیعت، به روی خودت نیاوری که حلقه‌ای در چرخه خرید و فروش غیر قانونی حیات وحش شده‌ای؟

مگر می‌شود، فراموش کرد که ارتباط دامپزشکان و یگان حفاظت محیط زیست می‌تواند تا حدودی دست سودجویان را کوتاه کرده و با معرفی امثال این فروشنده به مراجع قانونی، دست‌کم دشواری‌های خرید و فروش حیوانات کمتر شود؟ بماند که در‌شگفتیم چرا تاکنون به این موضوع‌ توجه نشده است!

ابعاد ماجرا هنگامی دردناک‌تر می‌شود که می‌بینیم فروشنده جغد بیچاره، شماره تماسش را در اختیار علاقه‌مندان به خرید امثال این جغد می‌گذارد تا اگر توانستند پول خرید حیوان را فراهم کنند، با او تماس بگیرند و برای انجام معامله با او قرار و مدار بگذارند!
#2
چه چهره ای داره فروشنده هه ! بیچاره حیوون ... یکی از سگامو از همچین آدمی خریدم . قشنگ معلوم بود سگو همون روز دزدیده . سگ تمیز و مرتب بود و بوی شامپو میداد در صورتی که خود یارو 10 سال بود حموم نرفته بود . دیگه اون زمان منم سگو خریدم فقط برای اینکه دست اون نباشه :banghead:
#3
اه اه قیافرو:7:
وای جغد میخوام چیقدر نازه با اون چشماش
:42:
لایک و شرکت تو نظر سنجی یادتون نرهConfusedmug:

[SIGPIC][/SIGPIC]
#4
ReYhAn A نوشته: اه اه قیافرو:7:
وای جغد میخوام چیقدر نازه با اون چشماش
:42:

جغد حیووانی نیست که بشه نگهداری کرد

جغد زنده گیر هست

یعنی شما باید براش جوجه زنده ، موش ، همستر ، کلا پت های کوچیک بگیری حداقل یه اتاق بیست متری هم بهش اختصاص

بدی تا بتونی نگهداری

و این پرنده بیچاره الان که دست این بنده خداست ساعت خواب و استراحتش هست

و ای کاش وقتی این موارد رو می بینن یا بخرن یا زنگ بزنن به محیط بانا تا بیان ببرن

بجای دوربین دست گرفتن و عکس گرفتن

و اینکه این مطلب نزدیک به سه ماه پیش شر شد توی سایت
[عکس: 1376128004931.jpg]


[عکس: hu5vrdaydi8bc6llk3pc.jpg]


#5
من یکی که به نوبه خودم واقعا خجالت میکشم از اینکه دارم توی همچین کشور بی قانونی زندگی میکنم
#6
واقعا جای تاسف داره .اما متاسفانه خرید و فروش حیوانات به راحتی انجام میگیره .به تازگی خیلی پرندگان شکاری به صورت علنی خرید و فروش میشن
از خانه عشق آنکه بپرد
چو کبوتر هر جا که رود عاقبت کار بیاید
[SIZE=3]

[/SIZE]
[IMG][/IMG]
[عکس: 1370017681791.jpg]
#7
دور از تمدنه اما خیلی دوس دارم یه بار ببینمشون تا شیرفهمشون کنم.بیشترشون معتادن و پولشو خرج مواد میکنن.خواهشن دیدید تماس بگیرید 110و عمدا عنوان کنید طرف مواد میفروشه یا چاقو داره.بخصوص شیشه.چون در حالت عادی زحمتی به خودشون نمیدن.نگران طرف نباشید.چون به احتمال زیاد هردومورد همراهشونه.نبود هم متهم نمیشه و نهایت به خاطر فروش غیر مجاز میره بازداشتگاه
#8
moji1983 نوشته: من یکی که به نوبه خودم واقعا خجالت میکشم از اینکه دارم توی همچین کشور بی قانونی زندگی میکنم
تو کشورهای دیگه هم همچین مدینه فاضله ای برای حیوانات نیست

لطفأ از اینچنین اظهار نظرهایی خود داری کنید
[عکس: 1376128004931.jpg]


[عکس: hu5vrdaydi8bc6llk3pc.jpg]
پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان