امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
به زور غذا دادن در گربه بیمار(Force feeding)
#1
به زور خورانی در گربه ها (Force feeding)

زمانی که گربه آسیب دیده ای را پیدا میکنید یکی از یزرگترین مشکلات غذا نخوردن است. بسیاری از مرگهای گربه های آسیب دیده در اثر گرسنگی و تشنگی اتفاق می افتد.دلایل متفاوتی از جمله عفونت یا از دست دادن حس بویایی میتواند موجب بی اشتهایی گردد گربه ها بوسیله حس بویایی متوجه غذا می شوند زمانی که مریض میشوند درست مثل ما دچار گرفتگی بینی می شوند و در نتیجه قادر به تشخیص غذا نیستند.

چه غذایی بدهیم ؟
اگر به پت شاپ دسترسی دارید میتوانید از شیر مخصوص گربه ها یا ریکاوری تولید شده توسط شرکت رویال کنین استفاده کنید و اگر به پت شاپ دسترسی ندارید از شیر بدون لاکتوز. لطفا به هیچ وجه از شیر عادی استفاده نکنید مخصوصا برای بچه گربه ها. بچه گربه ها به شیر عادی به دلیل وجود لاکتوز حساس هستد و این کار موجب اسحال و ضعف شدید تری میگردد. اگر در داخل منرل هستید میتوانید یک تکه گوشت قرمز را داخل یک شیشه خالی مربا بریزید و پس از نیم ساعت مایع حاصل از گوشت را به داخل داخل سرنگ بکشید و به گربه آسیب دیده بخورانید.

روش کار:
پس از پیدا کردن غذای مورد نظر و آماده کردن یک سرنگ دو سی سی غذا را به داخل سرنگ بکشید سر گربه را از بالا بین انگشت شصت و انگشت وسطی بگیرید به طوری که بالای فک بالا را در دست بگیرید و فک پایین آزاد باشد یا میتوانید دست خود را طوری روی سر گربه قرار دهید که یک گوش بین انگشت شصت و ادامه انگشت اشاره قرار گیرد و سپس با گرفتن گوش سر حیوان را به بالا بیاورید (روش دوم ساده تر است). سر سرنگ را به آرامی از کنار و از پشت دندان نیش وارد دهان کنید و به آرامی یک سی سی یا کمتر تزریق کنید و این مقدار را برای هربار تزریق تکرار کنید. هرگز تزریق را از جلوی دهان انجام ندهید زیرا خطر خفگی وجود دارد. میتونید گربه آسیب دیده را بین یک تا چند سرنگ با این روش غذا دهی نمایید اما هرگز در این کار افراط نکنید زیرا همواره خطر پریدن غذا در گلو وجود دارد و این کار را فقط برای نجات از مرگ به صورت موقت انجام دهید تا حیوان بتواند خودش غذا بخورد.

منبع: پیج گربه های اکباتان
پاسخ
#2
مرسی از مطلب خوب شما.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان