امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بی حسی یا فلجی پای جوجه بلبل کمک!!!!!!
درود بر شما :unsure:
من یه جوجه بلبل هفته قبل گرفتم و الان حدود یه 10 روز هست که دارمش
ولی الان 3 روزه پاش فلج شده اول که هر دو پاش خیلی ضعیف شده بودن بعد رفتم داروخانه و بهم پیشنهاد ملتی ویتامین دادن از مولتی ویتامین الان 2 روز دارم استفاده میکنم و یکی از پاهاش خوب شده ولی یکی دیگش کاملا بی حس هستش در ضمن صدا هم دیگه نمیده بعضی موقع که گشنش باشه یه صدای خیلی کمی رو میده و من میشنوم
اینو بگم از کوچکی زیر نظرم بوده هنوز از دست غذا میخوره کاملا سالم بود یه دفعه اینجوری شد هیچی بهش نمیدادم فقط از دانه پارسی استفاده میکردم که ظاهرا و فکر کنم از همین بوده در ضمن من هیچی از علائم بیماری ها نمیدونم خواهشا کمک کنین بهم گفتن بکشش راحتش کن ولی من دلم نمیاد و عمرا این کارو نمیکنم اگه هم بکنم زمانی انجام میدم که از درمانش کاملا نا امید بشم خواهشا کمک کنین هر چه زووووودتر احتیاج به کمک داره حتی 1 دقیقه هم واسه من یک دقیقس خیلی دلم میسوزه وقتی اینجوری میبینمش
یکی از پاهاشو اصلا نمیتونه تکون بده ولی پای دیگش قدرتش تقریبا خوبه
بقیه اندامش از نظر خودم سلامتی رو داره ولی حس میکنم تند تند نفس میکشه
از دست غذا میخوره
حدود 16 روزشه
خواهشا زوووود فقط مرسی
Cry
پاسخ
کسی نیست جواب مارو بده!!!! واقعا که !!!!
پاسخ
دوسته عزیز مشکل بلبل شما خیلی تخصصیه و باید حتما دامپزشک نظر بده
واقعا به شخصه خیلی ناراحت شدم و سرچ هم کردم ولی اطلاعات به درد بخوری پیدا نکردم
پاسخ
mr_vmp نوشته است:کسی نیست جواب مارو بده!!!! واقعا که !!!!

فلج شدن و بی حس شدن پای بلبل دلایل زیادی داره ای کاش قبل از اینکه جوجه بلبل رو تهیه کنید اطلاعات مورد نیاز و کافی برای نگهداری صحیح رو پیدا میکردید و بعد اقدام به نگهداری این پرنده اواز خوان زیبا و نادر میکردید
دان پارس بصورت مداوم اصلا برای بلبل تغذیه سالم و کاملی نیست بلبل در طبیعت از حشرات برای وعده اصلی تغذیه استفاده میکند و شما هم طبق گفته خودتون اصلا از این تغذیه برای بلبل استفاده نکردید این یک دلیل اصلی .
اگر بلبل رو از 3 یا 4 روزگی نگهداری میکنید باید برای نشستن و خواب بلبل یک محیط نرم و از لحاظ ظاهری شبیه به لونه خودش در طبیعت فراهم میکردید
دلیل دیگر هم تامین نکردن اب مورد نیاز بدن بلبل در طول شبانه روز و از دست دادن املاح مورد نیاز در استخوان بندی که بی حس شدن و فلج شدن پا یا اعضای دیگر بدن از علائم اصلی می باشد
پاسخ
فلج شدن پای بلبلتوت اگر به خاطر ضربه نباشه،میتونه به دلیل کمبود ویتامین های خانواده ب و کلسیم باش..بنابراین براش از داروخانه دامپزشکی ب کمپلکس خوراکی به مقدار 5 سی سی بگیرین و روزی یه قطره مستقیما داخل دهنش بریزین.روزانه حداقل به مدت 20 دقیقه در معرص نور باشه،نور صبح که خیلی گرم نیست و بدون مانعی مثل شیشه.
اگر مشکل پرندتون کمبود ویتامین باشه باید در عرض هفت-ده روز بهبودی پیدا کنه.در غیر این صورت باید مستقیم معاینه بشه.
دوم اگر پرندتون از خوردن ویتامین به خاطر طعمش خودداری کرد،میتونین یه قطره رو با نیم سی سی آب توی سرنگ بدون سر سوزن بکشید و قطره قطره بهش بدین.
[تصویر:  1375363403521.jpg]
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان