امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ در مورد گیاهان زینتی
دوستانی که در مورد گیاهان زینتی سوالی دارن در این بخش قرار بدن
با تشکر
پاسخ
ممنون

تاپیک مهم شد

لطفاً از این پس هر سوالی در مورد گل و گیاهان زینتی هست در این تاپیک پرسیده بشه و تاپیک مستقل برای هر سوال ایجاد نشه

دوستان دو تا گیاه جدید گرفتم . هیچی ازشون نمیدونم. لطفاً در مورد اسمشون و نحوه نگهداری و تکثیرشون راهنماییم کنید.
با تشکر

عکس ها
[تصویر:  g1.jpg]

[تصویر:  g2.jpg]
 [تصویر:  sparrowsignature.gif]
به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

پاسخ
[تصویر:  g1.jpg]

سلام
اسم اين گياه بنجامين هستش. يكي از گياه هاي آپارتماني مورد علاقه ي من

شرايط نگهداري آسوني داره. فقط نبايد زياد جابه جاش كرد

نسبت به كم آبي بخصوص در هواي سرد حساس ه و متبلا به خزان برگ ها ميشه. آب هم بهتره كه از آب بدون املاح يا همون آب جوشيده سر شده باشه.استفاده از آب ولرم خيلي بهتره.
در تابستان حداقل هفته اي دوبار و در زمستان هر 10 روز يك بار كفايت ميكنه

نور بايد كافي ولي غير مستقيم باشه. تابش مستقيم آفتاب به خصوص از پشت شيشه به برگ ها صدمه ميزنه و باعث سوختن برگ ها ميشه

دما هم كه تو زمستان بايد حداقل 15 درجه سانتيگراد و تو تابستان حداكثر 24 درجه باشه

براي تامين رطوبت هم هر 2 رور غبار پاشي كنيد ولي اگه دما زير 15 درجه شد نيازي به غبارپاشي نيست.

گياه هاي جوان تر احتياج به قيم دارن.
تا وقتي هم كه گياه جوان هستش هرسال احتياج به تعويض گلدان داره. وقتي گياه به حداكثر حجم خودش رسيد فقط نيازه كه خاك سطحي رو با خاك تازه عوض كنيد.

اون گياه دومي هم نميدونم اسمش چيه. فكر كنم پنجه كلاغي باشه

اطلاعات زيادي ازش ندارم.ولي ميدونم كه سطح نگهداري آسوني داره. فقط بايد نوركافي و البته غير مستقيم بهش بتابه تا برگ هاش نسوزه

آبياري هم تو تابستان هر 4 روز يكبار و تو زمستون هم هفته اي يك بار. غبار پاشي هم من فقط وقتي دما بالا باشه انجام ميدم

اين گياه هم صددرصد احتياج به قيم داره. چه جوان و چه گياه مسن تر
[تصویر:  ashkesiyah_c4ce0.jpg]
پاسخ
مهرانه نوشته است:

سلام
اسم اين گياه بنجامين هستش. يكي از گياه هاي آپارتماني مورد علاقه ي من

شرايط نگهداري آسوني داره. فقط نبايد زياد جابه جاش كرد

نسبت به كم آبي بخصوص در هواي سرد حساس ه و متبلا به خزان برگ ها ميشه. آب هم بهتره كه از آب بدون املاح يا همون آب جوشيده سر شده باشه.استفاده از آب ولرم خيلي بهتره.
در تابستان حداقل هفته اي دوبار و در زمستان هر 10 روز يك بار كفايت ميكنه

نور بايد كافي ولي غير مستقيم باشه. تابش مستقيم آفتاب به خصوص از پشت شيشه به برگ ها صدمه ميزنه و باعث سوختن برگ ها ميشه

دما هم كه تو زمستان بايد حداقل 15 درجه سانتيگراد و تو تابستان حداكثر 24 درجه باشه

براي تامين رطوبت هم هر 2 رور غبار پاشي كنيد ولي اگه دما زير 15 درجه شد نيازي به غبارپاشي نيست.

گياه هاي جوان تر احتياج به قيم دارن.
تا وقتي هم كه گياه جوان هستش هرسال احتياج به تعويض گلدان داره. وقتي گياه به حداكثر حجم خودش رسيد فقط نيازه كه خاك سطحي رو با خاك تازه عوض كنيد.

اون گياه دومي هم نميدونم اسمش چيه. فكر كنم پنجه كلاغي باشه

اطلاعات زيادي ازش ندارم.ولي ميدونم كه سطح نگهداري آسوني داره. فقط بايد نوركافي و البته غير مستقيم بهش بتابه تا برگ هاش نسوزه

آبياري هم تو تابستان هر 4 روز يكبار و تو زمستون هم هفته اي يك بار. غبار پاشي هم من فقط وقتي دما بالا باشه انجام ميدم

اين گياه هم صددرصد احتياج به قيم داره. چه جوان و چه گياه مسن تر

سلام
ممنونم مهرانه خانم
فقط منظورتون از غبار پاشی و قیم چیه هست؟

گیاه دومی فعلاً تو شیشه ی آب هست تا یه گلدون قشنگ بگیرم براش

پاسخ
Pars نوشته است:سلام
ممنونم مهرانه خانم

سلام
گیاه دومیتون گل اسپاتی فیلوم هست

به نور متوسط،گرمای نسبتأ زیاد،خاک همیشه خیس وکمی اسیدی،ورطوبت50تا90درصد احتیاج داره.

منظور از غبار پاشی هم پاشیدن پودر اب به وسیله اب پاش هست.

ه نور متوسط، گرمای زیاد، خاک همیشه خیس، رطوبت ۵۰ تا ۹۰ درصد وخاک کمی اسید احتیاج دارد.
پاسخ
aligator نوشته است:سلام
گیاه دومیتون گل اسپاتی فیلوم هست

به نور متوسط،گرمای نسبتأ زیاد،خاک همیشه خیس وکمی اسیدی،ورطوبت50تا90درصد احتیاج داره.

منظور از غبار پاشی هم پاشیدن پودر اب به وسیله اب پاش هست.

ه نور متوسط، گرمای زیاد، خاک همیشه خیس، رطوبت ۵۰ تا ۹۰ درصد وخاک کمی اسید احتیاج دارد.

سلام

مطمئنید که گیاه اسپاتی فیلوم هست؟ چون الآن این اسم رو سرچ کردم عکس های گیاهی میاد که برگ هاش یه دونه هست اما گیاهی که من دارم ساختار برگش بسیار متفاوت هست. یک برگ بزرگ در وسط و دو برگ کوچک تر در دو طرفش و در کنار اونها هم باز دو برگ کوچک تر هست.

اینا عکس گیاه اسپاتی فیلوم هست که شما گفتید. به ساختار برگها توجه کنید
[تصویر:  Spathiphyllum-20wallisii-202.jpg][تصویر:  Spathiphyllum-20wallisii-206.jpg]

پاسخ
والا من این گیاه شما رو با این اسمی که گفتم خریداری کرده بودم که متأسفانه انگاری اشتباه شده....
پوزش میخوام
پاسخ
سلام

گیاه اولی پدیلانتوس هست نه بنجامین . پشت پنجره جنوبی بهترین مکان براش هست . به خاک خاصی نیاز نداره . خاک لوم + کود دامی .... آبیاری هم جوری باشه که در فاصله ی دو آبیاری سطح خاک خشک نشه .... اگه محیط باز دارین تو فصل گرما بهتره که تو محیط باز و دور از نور مستقیم خورشید بمونه و اگه پشت پنجره هست بهتره که به پنجره نچسبه به خصوص تو فصل سرما ....

گیاه دومی عکس واضح تر بزارین مخصوصا از ساقه و نمای بهتر از برگ یا فیلندرون هست یا سینگینیوم . موفق باشید
پاسخ
Pars نوشته است:سلام
ممنونم مهرانه خانم

سلام ، با اجازه

غبار پاشی همون اسپری کردن آب روی گیاه هست . که برای این پدیلانتوس بخصوص تو مناطق مرطوب توصیه نمیشه و باعث تولید افت میکنه .... قیم هم همون پایه و یا تکیه گاه برای گیاه هست . مثلا یک تکه چوب داخل گلدان قرار بگیره و گیاه رو به اون بست و یا محار کرد .
پاسخ
hamzeh856 نوشته است:سلام

گیاه اولی پدیلانتوس هست نه بنجامین . پشت پنجره جنوبی بهترین مکان براش هست . به خاک خاصی نیاز نداره . خاک لوم + کود دامی .... آبیاری هم جوری باشه که در فاصله ی دو آبیاری سطح خاک خشک نشه .... اگه محیط باز دارین تو فصل گرما بهتره که تو محیط باز و دور از نور مستقیم خورشید بمونه و اگه پشت پنجره هست بهتره که به پنجره نچسبه به خصوص تو فصل سرما ....

گیاه دومی عکس واضح تر بزارین مخصوصا از ساقه و نمای بهتر از برگ یا فیلندرون هست یا سینگینیوم . موفق باشید

ممنون بابت راهنماييتون
گياه اولي چون برگهاي ابلق داشت فكر كردم بنجامين هست ولي از ساقه هاش شك كردم كه شايد يه گياه ديگه باشه ولي جسارتا
سینگینیوم رو سرچ كردم عكس مناسبي پيدا نكردم كه شبيه اين گياه باشه. ميشه لطف كنيد يه عكس با نماي بهتر ازش بديد؟

اون گياه دومي هم مطمئنن سینگینیوم هستش. خودم هم از اين نوع دارم ولي هميشه فكر ميكردم اسمش پنجه كلاغي هست

ممنون Smile
[تصویر:  ashkesiyah_c4ce0.jpg]
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان