امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تهیه غذای خونگی مقرون به صرفه برای گربه
این روزا قیمت مواد غذایی اصلاثبات نداره و مردم کمتر به فکرحیوونان گربه های توی خیابونو که میبینم چقدرلاغروضعیف اند واقعادلم میسوزه اماطرفشونم میرم فرارمیکنن:13:
گربه ها مرغ و گوشت خورش رو خیلی دوست دارن اما خب همیشه که نمیشه براشون خورش درست کرد و علاوه براین به سبزیجاتو سیب زمینیو لبنیاتو..احتیاج دارن همونجوری که همه میدونن..:biggrin:
من از وقتی خوندم این مطلبو برای گربم غذایی میپزم که تقریباشامل همه چی غیر از لبنیات هست و گربمم دوست داره و بااشتهامیخوره هرچند سلیقه گربه ها یکی نیست اما من این غذارو که مقرون به صرفه هم هست موادشو میگم امیدوارم گربه شما هم دوست داشته باشه.:bounce:
اگر مرغ .بال مرغ .گوشت و.. براتون به صرفه نیست گردن مرغ تهیه کنید بسته هاش شامل 6 تا 8 تا گردن کامله که قیمتشم مناسبه
البته من خودم اول موادو خوردمیکردم اما چون یه چیزاییش میموندو یه چیزاییش خورده میشد موادشو چرخ کردمو بسته بندی کردم که شامل خاصیت همش باشه و مثل سوپ باشه:40:
سزیجات(ریحون تره جعفری و..)
سیب زمینی
عدس پخته به اندازه یه مشت
پیازخیلی کوچیک(که بوی مرغو نگیره)
سیر دوحبه
گوجه خیلی کوچیک
سویاخیس کرده اندازه عدس
یک سوم سوسیس بزرگ(واسه اینکه بوی سبزیجاتو بگیره و بوی سوسیس بگیره که البته بلغاری بهتره)
اگر همراه مواد یکم نون هم چرخ کنید خوبه
من چون گربم کوچیکه دوتاقاشق غذاخوری بزرگ از مواد توی فریزر ریختمو بسته بندی کردم
:happy:هربار توی یه قابلمه کوچیک تا نصفه آب میریزم و یه مقدار مرغ یا بال مرغ یا یه گردن بزرگ میندازم توش(گردنو فقط تمیزکنید وگوشت قرمز داخل سراستخونشو بگیرید اما پوستشو نکنید چون خودش روغن و پروتئین داره)بعد یه بسته از همین موادچرخ کرده هم میریزم جوش که اومد یه مقدارخیلی کم رشته سوپ یه قاشق چای خوری رب یکم نمک و یه قاشق غذاخوری روغن زیتون توش میریزم تا 45 دقیقه جوش بخوره( اگرم میخواید لعاب داشته باشه میتونید یکم جوپرکم توش بریزید)
:54:اگر گربه شماهم عادت داره غذارو از توی ظرف دربیاره کنار ظرف غذاش بخوره وقتی پخت مرغشو تیکه تیکه کنیدتوش یا اگربالو گردنه استخوناشوبگیرید
امیدوارم امتحان کنید وگربه قشنگتونم راضی باشه:742:
ممنون از مطلب خوبت،دیپسی هم غذاش رو از توی ظرف درمیاورد...یادش بخیرCryتو هم واسه خودت آشپزی هستی ها...!:biggrin:
[عکس: th?id=HN.608013115675381454&pid=15.1&H=114&W=160]
ما هم تقریبا همچین چیزی برای گربه هامون درست میکنیم. البته مامانم گاهی ماکارونی یا برنج هم میریزه. ولی اصلا سوسیس نمیریزیم

کلی هم دوست دارن :bounce:
[عکس: 1376128004942.jpg]
آره گربه منم کلا ماکارونی دوست داره ولی اصلا با لبنیات جور نیست..
Shadi H نوشته: ما هم تقریبا همچین چیزی برای گربه هامون درست میکنیم. البته مامانم گاهی ماکارونی یا برنج هم میریزه. ولی اصلا سوسیس نمیریزیم

کلی هم دوست دارن :bounce:
آره بهتره سوسیس های ایران رو نخورن که معلوم نیست گوشتش چیه...
شادی جون سوسیس واسه گربه های بدسلیقه باید بریزی چون بوی گوشت نده نمیخورن
موژان جون مرسی خخخخخخخخخخخ میدونم منم سوسیس خیلی کم ریختم نسبت به مواددیگه بعدچون خوب پخته میشه میکروبش میمیره اما درکل خوب نیست اما خب میگم گربه ها بعضیاشون بدسلیقه انددیگه
سیر، پیاز و سوسیس همه از مواد غذایی خطرناک برای گربه‌ها هستند که نباید در غذای این زبان بسته‌ها استفاده بشه!
در طبیعت هم می‌توان شکار کرد، اما با دوربین نه با اسلحه....

(وروجک گربه نمای من آقا جانی به همراه عیالش دیزی خانم)
ارنیکا،دستور غذای دیگه ای هم بلدی؟!
کمیل اخه خیلی کم میریزم کاملاهم پخته میشه بازم مضره..؟؟؟؟؟؟؟

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان