امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ در رابطه با روش بزرگ كردن جوجه گوشتی طوطی سانان
سلام

هرگونه سوال در رابطه با چگونگی بزرگ کردن جوجه گوشتی یا سرنگی طوطی ها در این قسمت مطرح خواهد شد

توجه جوجه گوشتی یا سرلاکی یا سرنگی به جوجه ای گفته میشه که خودش به تنهایی توانایی غذا خوردن رو نداره
پاسخ
سلام
ممنون از تاپیک خوبتون نفیسه خانم

به طور کلی میتونید درباره بزرگ کردن جوجه های کاسکو و عروس هلندی توضیح بدید؟ اینکه چه غذاهایی باید بهشون داده بشه و اینکه این طوطی های زیبا به چه مراقبت هایی نیاز دارند؟ :12:
 [عکس: sparrowsignature.gif]
به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

پاسخ
Pars نوشته: سلام
ممنون از تاپیک خوبتون نفیسه خانم

به طور کلی میتونید درباره بزرگ کردن جوجه های کاسکو و عروس هلندی توضیح بدید؟ اینکه چه غذاهایی باید بهشون داده بشه و اینکه این طوطی های زیبا به چه مراقبت هایی نیاز دارند؟ :12:

سلام. ممنون از لطفتون

بله یه مطلب جامع دارم آماده میکنم که به زودی قرار میدم دوستان مطالعه کنند و هر سوالی داشتند توی همین قسمت بپرسن

از این لینک برای دسترسی بهش استفاده کنید

[h=1][URL="http://mihanpet.ir/thread19235.html"]
از الف تا ی درباره بزرگ کردن جوجه گوشتی (مقاله)
[/URL][/h]
پاسخ
باسلام

من خودم چند سال پیش دوتا جوجه طوطی ملنگو گوشتی رو که از افغانستان برام آورده بودن با نخود آب پز و بیسکویت مادر و غذای تخم مرغی(آب پز) بزرگ کردم البته علاوه براینها سرلاک های موجود در بازار هم خوبه که میشه با آب جوشیده ولرم رقیق کرد و با سرنگ بهشون داد. دوستان توجه داشته باشن موقعی که میخواین غذای دستی به جوجه ها بدین اگه داخل یخچال هستش حتما قبل از مصرف برای جوجه ها کمی گرمشون کنین و سرد بهشون ندین جای جوجه هارو هم همیشه تمیز ، خشک و گرم نگه دارین.

موفق باشین

:500:
پاسخ
[email protected] نوشته: باسلام

من خودم چند سال پیش دوتا جوجه طوطی ملنگو گوشتی رو که از افغانستان برام آورده بودن با نخود آب پز و بیسکویت مادر و غذای تخم مرغی(آب پز) بزرگ کردم البته علاوه براینها سرلاک های موجود در بازار هم خوبه که میشه با آب جوشیده ولرم رقیق کرد و با سرنگ بهشون داد. دوستان توجه داشته باشن موقعی که میخواین غذای دستی به جوجه ها بدین اگه داخل یخچال هستش حتما قبل از مصرف برای جوجه ها کمی گرمشون کنین و سرد بهشون ندین جای جوجه هارو هم همیشه تمیز ، خشک و گرم نگه دارین.

موفق باشین

:500:

سلام

نخود و بیسکوییت که گفتین بهترین نیستن ولی خب جوجه رو زنده نگه میدارن

بیسکوییت هم شیر و قند داره که برای جوجه طوطی خوب نیست

دوستان باید نکته مهمی رو درباره نخود و حبوبات بدونن

نخود یا حبوبات دیگه برای مصرف جوجه باید حتما حتما حتما حداقل 24 ساعت در آب خیسانده بشن و هر 2-3 ساعت آبش تعویض بشه و بعد کاملا پخته بشن چرا؟؟

چون نفخ موجود در اونها از بین بره

جوجه توان دفع این نفخ رو نداره و به شدت اذیتش میکنه و همیشه ناله میکنه

حبوبات پخته شده رو بیشتر از یک روز نمیشه نگهداری کرد مگر اینکه بسته بندی بشن و در فریزر نگهداری بشن
پاسخ
سلام
جوجه گوشتیا چقدر سر و صدا میکنند. صداشون چه جوریه
تا شقایق هست.......
654:"

پاسخ
mito نوشته: سلام
جوجه گوشتیا چقدر سر و صدا میکنند. صداشون چه جوریه

سلام

جوجه ها فقط هنگام درخواست غذا صدا میکنن و صداشون هم دلنشین هست و باعث آزار نمیشه

البته هروقت شما برید سمتشون اونها تقاضای غذا دارن و صدا میکنن
پاسخ
سلام
فقط جوجه ملنگو و شاه طوطی توی بازار موجود هستش یا طوطی دیگه هم هست مثل کاسکو یا آرا .
توی یه پرنده فروشی جوجه آرا که خیلی کوچیک بود چشماش هم مشکی بود دیدم گفت خودم بزرگش کردم و سرلاکی بوده:53:
تا شقایق هست.......
654:"

پاسخ
mito نوشته: سلام
فقط جوجه ملنگو و شاه طوطی توی بازار موجود هستش یا طوطی دیگه هم هست مثل کاسکو یا آرا .
توی یه پرنده فروشی جوجه آرا که خیلی کوچیک بود چشماش هم مشکی بود دیدم گفت خودم بزرگش کردم و سرلاکی بوده:53:

سلام

جوجه های ملنگو و شاه طوطی رو توی این فصل از پاکستان میارن بصورت عمده و جوجه های تهران رو هم بعد از عید میارن

جوجه های طوطی های گرونقیمت رو بصورت تک و توک از کشورهای دیگه مثل پاکستان که مرکز پرورش طوطی ها هستند وارد میکنن و چون پرورشی هستن معمولا فصل بخصوصی نداره
پاسخ
سلام 3تا جوجه مرغ عشق داشتم که پراشون کامل در اومده بود.اما مامیشون یکیشونو کشت اینقد نوک زده بود به سرشون که سر جوجه سوراخ شد ومجبور شدم 2تای دیگرو جدا کنم یکی از این جوجه ها بزرگه غدانمیخورد لاغرشد پراش نا مرتب بود مدفوع ابکی سبز کم کم چشاش فرو رفته شد وقسمت چینه دان حس میکردی یه استخوان بالا اومده کارای عجیب میکرد کف قفس نوکشو میذاشت ویه تو یه خط راست نوکشو میکشید کف قفس وعقب عقب میرفت به سرعت و یهو ملق میزد وبه پشت دراز میکشید کف قفس یا از سقف قفس با یه پا اویزون میشد یا هی سرشو میمالید به میله های قفس انگار تو زندان بعد مدفوعش ابکی به رنگ قهوه ای تیره شد شایدم خون سیاه بود ....خلاصه مرد 1.مریضیش چی بود 2 این جوجه دیگه هم از سقف اویزون میشه و یه سری کارا شبیه همون اما نه به اونشدت از نظر جسمانی سالمه فعلا راهنماییم کنید تا این یکی نمیره
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان