امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقاله اختصاصی: اورژانس و کمک های اولیه برای سگ ها
#1
متاسفانه حادثه همیشه در کمین است. معمولا وقتی اتفاقی برای حیوان کوچکمان میفتد، پیدا کردن راهی سریع و منطقی برای نجات او سخت به نظر میرسد به ویژه وقتی این اتفاق در نیمه های شب اتفاق بیفتد. برای همین ضروری است که با روش های اورژانسی کمک به سگ آشنا شویم.
اولین راه این است که وقتی هنوز حادثه ای اتفاق نیفتاده در کمال آرامش و سر فرصت، نام و آدرس و شماره تلفن نزدیک ترین کلینیک های دامپزشکی را در جعبه ی کمک های اولیه ی سگتان قرار دهید؛ برخی از کلینیک ها خدمات شبانه روزی هم ارائه میدهند. از وجود یا عدم وجود چنین کلینیک هایی در نزدکی محل زندگی خود آگاه شوید.

- چه موقع سگم نیاز به خدمات اورژانسی پیدا میکند؟

سگ شما ممکن است که با حوادثی چون مسمومیت در خانه، سوختگی، تصادف و گزیدگی نیاز به خدمات اورژانسی فوری پیدا کند.

- نشانه هایی که خبر از وضعیت اورژانسی سگ میدهد:
لثه های رنگ پریده
تنفس سریع
ضربان ضعیف یا تند نبض
تغییر در دمای بدن
به سختی ایستادن
فلج اندام های بدن
بی هوشی
تشنج
خون ریزی شدید

- در صورت وقوع این حوادث چه کاری میتوانم انجام دهم؟
سگ هایی که دچار حادثه شده اند ممکن است که خشونت زیادی از خود نشان دهند پس اولین قدم این است که مراقب باشید خودتان مجروح نشوید. به روی زانوهایتان بنشینید و نام او را صدا کنید تا آرام تر شود. اگر دست تنها نتوانستید کاری کنید یکی از اعضای خانواده را بریا کمک صدا کنید. برای حمل سگ مراقب باشید که به ستون فقرات و استخوان هایش آسیب وارد نکنید. وقتی او را در حایی محکم قرار دادید میتوانید به سرعت او را به کلینیک منتقل کنید. بهتر است از قبل به کلینیک خبر بدهید تا سریع تر به کارتان رسیدگی شود.

- کمک های اولیه ای که میتوانم برای سگم انجام دهم چیست؟؟
اگر سگتان دچار خونریزی خارجی شده است، سعی کنید محل زخم را در جای بلندتری نسبت به قلب قرار دهید و به زخم کمی فشار بیاورید. اگر سگ احساس خفگی میکند سعی کنید چیزی را که راه تنفسی اش را مسدود کرده بیرون بیاورید. اگر نتوانستید، مانور "هایم لیش" را شروع کنید. (توضیحات در اینجا http://mihanpet.ir/thread17768.html#post144188)

- کی باید شروع به عملیات CPR کرد؟
اگر جسم خارجی را از مسیر تنفسی حیوان بیرون آوردید اما او هنوز بیهوش بود، عملیات احیای قلبی ریوی یا همان CPR را شروع کنید. (توضیحات در اینجا http://mihanpet.ir/thread14963.html)

[URL="http://mihanpet.ir/member.php?u=964"]
[/URL][URL="http://mihanpet.ir/member.php?u=964"]مترجم : شادی حسن پور
[/URL]
مطلب اختصاصی میهن پت
[تصویر:  1376128004942.jpg]
پاسخ
#2
مرسی خیلی ممنون از مطلب مفیدتون.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان