امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در مورد انتخاب نژاد طوطی سان با توجه به علایق و امکانات ف
سلام...
من چند وقت قبل خونه ی یکی از دوستام یه مدل طوطی ساده ی سبز که یه نوار باریک دور گردنش بود دیدم....:25:
:72:که از اونجا عاشق طوطی شدم....
خیلی باهوش و کاملا بی سر و صدا بود...
زیادم درشت نبود . بدن کاملا سبزی داشت....Sad850):

از شما دوستان خواهش می کنم یه نژاد باهوش و کم سر وصدا که قیمت مناسبی داشته باشه بهم معرفی کنید...:30:
قابلیت حرف زدن برام مهم نیست...اولویت با کم سر و صدا بودنشه و بعد هوش و بعد زیبایی.....:12:
Mentalboy :25:
[SIZE=2]تاپیک پت های من (ماهی ، همستر و مرغ عشق )
http://mihanpet.ir/thread14085.html
تاپیک گل ، گیاه و کاکتوس من [/SIZE]
[SIZE=2]http://mihanpet.ir/thread15637.html#post121869

[SIZE=2]تاپیک کبوترهام

[/SIZE][/SIZE]http://mihanpet.ir/thread17962.html
[SIZE=4]

[/SIZE]
پاسخ
ببينيد آقا ساروس به هر حال همه طوطي ها و بقيه پرندگان سرو صدا دارند و اگه قصد خريد پرنده اي را داريد با تحملتون رو هم بالا ببريد. مطمئن باشيد كه اگه موجودات باهوشي مثل كاسكو،كاكادو‌، عروس هلندي و ... بگيريد بعد از يه مدت كه رام بشن سروصدا شون خيلي كمه و اون صدايي هم كه در ميارن يا صوت زدنه يا صداي دزدگير ماشين يا چيز هاي ديگه(دركل صداي بدي نيست كه ناهنجار باشه) اما اينا درباره همون كاسكو و .. هست كه باهوش هستند اگر ميخواهيد كمتر خرج كنيد و يك چيز قشنگ تر بگيريد من ميگم باجرينگا(مرغ عشق) هم پرنده خوبي. تازه دستي هم ميشه.

حالا من كه مبتدي هستم بذاريد بقيه دوستان نظرات خوبشونو بدن:63:
تا پایان سال تحصیلی 91_92 خیلی خیلی کم میام
معذرت میخوام به خاطر اینه که امسال تیزهوشان دارم
من سوم راهنمایی هستم
وقتی اومدم قول میدم عکس جفت باجریگارامو(طوطی استرالیایی) رو بذارم
قول دادم قول
:63:

[SIZE=2]برام دعا کنید که هر مدرسه ای خواستم قبول شم
[/SIZE]
1240:
پاسخ
saros نوشته: سلام...
من چند وقت قبل خونه ی یکی از دوستام یه مدل طوطی ساده ی سبز که یه نوار باریک دور گردنش بود دیدم....:25:
:72:که از اونجا عاشق طوطی شدم....
خیلی باهوش و کاملا بی سر و صدا بود...
زیادم درشت نبود . بدن کاملا سبزی داشت....Sad850):

از شما دوستان خواهش می کنم یه نژاد باهوش و کم سر وصدا که قیمت مناسبی داشته باشه بهم معرفی کنید...:30:
قابلیت حرف زدن برام مهم نیست...اولویت با کم سر و صدا بودنشه و بعد هوش و بعد زیبایی.....:12:
دوست عزیز اونی که شما دیدید یه ملنگوی بالغ بوده و نر .ولی ملنگو هم سروصدا داره شاید ملنگوی دوستتون مشکلی داشته.
ببینید طوطی ها جیغ کشیدن و سروصدا تو ذاتشونه فقط بعضی ها ولومشون پایینه بعضی دیگه زیاد
از طوطی ها کم سرو صدا میشه عروس هلندی،همون ملنگو رو که قیمت مناسبی دارن انتخاب کرد
البته زیادن میتونید توتاپیک طوطی ها هم بگردید.
ملنگو زیاد میتونه حرکات اکروباتیک یاد بگیره قابلیت حرف زدن(البته جنس نر) خوبی داره .
عروس نر هم با اینکه میتونه حرف بزنه به ندازه ی ملنگو سخنگو نیست و تمرین بیشتری نسبت به ملنگو میخواد ولی در عوض خیلی خیلی عاطفی تره و رابطه ی عاطفی عمیقی رو با اعضای خانواده برقرار میکیدچون میگید سروصداش کم باشه عروس بهتره چون خودم هم بسیار حساس هستم به سروصدا اما الان یه ساله که عروس دارم اما مشکلی با صداش ندارم.

شما رنج قیمتتون رو بفرمایید . کیس دیگه ای هم در نظر دارم که سرو صدای خیلی خیلی کمی داره و خیلی خوب هم اهلی میشه پاینس سر ابی که تو ایران بهش طوطی کله ابی میگن حدودقیمتش 400 -600 هستش

654:"مایلم اعضا بدنم را در زمان مرگم اهدا کنم، باشد که ادامه زندگی اجزای وجودم نجات بخش زندگی دیگری باشد654:"
ehda.ir

بیدار شو فروغ!
دیگر کسی پرواز را به خاطر نمی سپرد...
در سرزمین گرسنگان
پرنده خوردنیست....

پاسخ
aria نوشته: ببينيد آقا ساروس به هر حال همه طوطي ها و بقيه پرندگان سرو صدا دارند و اگه قصد خريد پرنده اي را داريد با تحملتون رو هم بالا ببريد. مطمئن باشيد كه اگه موجودات باهوشي مثل كاسكو،كاكادو‌، عروس هلندي و ... بگيريد بعد از يه مدت كه رام بشن سروصدا شون خيلي كمه و اون صدايي هم كه در ميارن يا صوت زدنه يا صداي دزدگير ماشين يا چيز هاي ديگه(دركل صداي بدي نيست كه ناهنجار باشه) اما اينا درباره همون كاسكو و .. هست كه باهوش هستند اگر ميخواهيد كمتر خرج كنيد و يك چيز قشنگ تر بگيريد من ميگم باجرينگا(مرغ عشق) هم پرنده خوبي. تازه دستي هم ميشه.

دوست عزیزم اریا جان باید اصلاح کنم که سه تا طوطی که نام بردی خیلی خوب دستی میشن و خیلی عاطفی هستن وبعد از رام شدن نیازشون به شما بیشتر میشه و طبیعتا جیغ هاشون هم بیشتر میشه خصوصا کاکادو و کاسکو ،عروس جیغ های کمتری میزنه که زیاد گوشخراش نیست.اینطور نیست که بعد رام شدن سروصداشون هم کمتر میشه.
کاکادو با اینکه زیباست ولی دردسر زیاد داره .جیغ هاش هم واقاعا گوشخراشه. قیمتش هم بالاست (2500 به بالا)
کاسکو هم سروصداش زیاده و زیبانیست باتوجه به هوش فوق العادش
عروس هم زیباست مخصوصا اگه نر باشه.هوش متناسبی داره .قیمتش هم مناسبه

654:"مایلم اعضا بدنم را در زمان مرگم اهدا کنم، باشد که ادامه زندگی اجزای وجودم نجات بخش زندگی دیگری باشد654:"
ehda.ir

بیدار شو فروغ!
در سرزمین گرسنگان
پرنده خوردنیست....

پاسخ
اینم عروس که تنوع رنگی زیادی داره البته ملنگو هم چند رنگ دیگه داره مثل ابی زرد خاکستری
[عکس: holandi3.jpg][عکس: l7aq6md69nuzpd741tg.jpg][عکس: do.php?imgf=13405386111.jpg]

ehda.ir

بیدار شو فروغ!
در سرزمین گرسنگان
پرنده خوردنیست....

پاسخ
saros نوشته: سلام... من چند وقت قبل خونه ی یکی از دوستام یه مدل طوطی ساده ی سبز که یه نوار باریک دور گردنش بود دیدم....:25: :72:که از اونجا عاشق طوطی شدم.... خیلی باهوش و کاملا بی سر و صدا بود... زیادم درشت نبود . بدن کاملا سبزی داشت....Sad850): از شما دوستان خواهش می کنم یه نژاد باهوش و کم سر وصدا که قیمت مناسبی داشته باشه بهم معرفی کنید...:30: قابلیت حرف زدن برام مهم نیست...اولویت با کم سر و صدا بودنشه و بعد هوش و بعد زیبایی.....:12:

سلام ،

طوطی ای که دیدین اسمش هست پاراکیت طوق دار هندی یا Indian ring-necked parakeet

در مورد سوالتون باید بگم همه ی طوطی ها سر و صدا دارند به جز یک طوطی به نام کاکاپو که باید برید نیوزیلند پیداش کنید ! :63: که چند تا ازش بیشتر روی کره ی زمین نمونده !!! تازه اونم سر و صدا داره منتها صداش بم هستش .
[عکس: 63.gif]
از بین
طوطی هایی که می تونید بخرید همشون سر و صدا دارند و گاهی شما رو دیوانه می کنند ! من خودم 7 تا کاکاتیل (عروس هلندی) دارم که گاهی انقدر جیغ میزنند من از اتاق میرم بیرون که راحت باشن!!! نمی تونید پرنده بخرید و بهش بگید ساکت باشه چون شدنی نیست.به قول دوستان پرنده ی سالم سر و صدا داره. همون کاکاتیل که دوستان میگن قابل تحمله ، بعضی اوقات ساعت 6 صبح شروع می کنه به جیغ زدن و آواز خوندن و ... ! یا مثلا من تو کوچه ی بغلی خونمون داشتم حرکت می کردم یکبار ، صداشون قشنگ میومد ! خب کاریش نمی تونید بکنید . پرندست سر و صدا داره. باجریگار (به اشتباه بهش میگن مرغ عشق) هم سر و صدا داره و صدایی شبیه به جیر جیر در میاره و یا شروع می کنه یک صدای بلند از خودش درمیاره بعضی اوقات . حتی فینچ ها هم بوق میزنند . گاهی اوقات من احساس می کنم تو ترافیک بزرگراه همت هستم از دست اینا یکهو همشون با هم شروع می کنند بوقققققققققققققققققق بوق بوق بوق ! :biggrin: اگر پرنده می خرید باید خیلی چیزا رو کم کنید مثلا مسافرت هاتون کم میشه خود به خود ! سر و صدا باید تحمل کنید . باید تمیز کردن مرتب انجام بدید و جارو برقی و دستی بزنید و ظروف و کف قفس و چوب ها رو بشورید و خشک کنید دائم .باید دکتر ببرید وقت و بی وقت شب و روز اگر مشکلی خدای نکرده پیش بیاد نمی تونید صبر کنید تا صبح ! چون پرنده حساسه ! باید فورا ببریدش اگر نه تموم میشه کارش و از این دست ماجرا ها چون پرنده ها جزو حیواناتی هستن که نگهداری و درمانشون سخت هست نسبت به بسیاری از حیوانات خانگی. باور کنید اگر قصدتون فقط خوشگلیش و بازی کردن هست ، به خدا با طوطی آشناتون گاهی بازی کنید ، هم اعصابتون راحت تره هم دردسر نداره هم لذتش بیشتره هم خسته نمیشید. اگر خودتون بخرید باید مسائلش رو هم تحمل کنید و من جمله سر و صدای زیاد طوطی ها که معرف خاص و عام هست به خصوص خانواده ی کاکاتو ها که جیغ هاشون تا چند تا خونه اونور تر و اینور تر هم میره ... نمیشه هم پرنده رو خرید و بعد دوباره آواره کرد چون گناه داره. ولی خب بله زیبایی هم داره ، یه دوست خوبه و ... به هر حال تصمیمتون رو بگیرید و اگر خواستید بخرید حتما مشورت کنید باز و به نظر من قبل از هر کاری و قبل از خرید، لطفا شروع کنید به مطالعه ی کتاب های خوب بازار . خیلی چیزا هست که باید قبل از خرید بدونید تا بتونید هم پرنده ی سالمی بخرید هم درست نگهداری کنید و هم اطلاعاتتون بالا بره .

برای شروع ، با کتاب "راهنمای نگهداری از پرندگان زینتی" انتشارات نوربخش شروع کنید که کتاب کم حجم اما بسیار مفیدی هست و خیلی چیزا رو کامل گفته و خیلی از انواع پرنده های خانگی رو با عکس رنگی معرفی کرده ،در مورد انتخاب پرنده توضیح داده ، در مورد تغذیه گفته در مورد بهداشتشون گفته و ... . احتمال میدم که بتونید از انقلاب ، پاساژ فروزنده ، فروشگاه سپهر هم پیداش کنید. از 118 هم می تونید شماره تلفن انتشارات نوربخش رو بگیرید و خیلی راحت اون کتاب رو از ناشرش تهیه کنید و مطالعه داشته باشید . خیلی مفید و ضروری هست خوندن کتاب قبل از خرید پرنده ... کتاب های انتشارات روزبهان رو هم می تونید بخونید که ترجمه های پروفسور فرشچیان هست و کتب مرجع اغلب آلمانی بوده که ترجمه شده به فارسی و فوق العاده هستن . خوندنشون جزو واجباته به نظر من . انتشارات روزبهان هم همون حوالی رو به روی دانشگاه تهران هست بر خیابون انقلاب هستش و راحت می تونید پیداش کنید . 2 تا کتاب در مورد طوطی داره ، 2 تا در مورد مرغ عشق داره ، 2-3 تا در مورد قناری داره و ... و مهم اینه که این کتاب هایی که اسم بردم ترجمه هستن و نوشته و نظرات عجیب و غریب معمولا توشون نیست . کتابایی که تو ایران نوشته میشه یکم بعضی جاهاشون سوال بر انگیز هست . حتی من کتاب هایی دیدم که رشته ی تحصیلی نویسندگانش اصلا هیچ ارتباطی نه با پرنده ها داشته نه با دامپزشکی ولی کتاب دادن بیرون ! من اصلا نمی تونم اون کتاب ها رو به کسی توصیه کنم ...

در مجموع این رو باید اشاره کنم که نگهداری از حیوان خانگی مسئولیت میاره و زحمت داره.عین یک بچه باید ازش مراقبت کنید اگر نه هم خودتون ناراحت میشید هم پرنده عذاب میکشه . پس لطفا کامل فکراتون رو بکنید و بهترین تصمیم رو بگیرید و با مطالعه و مشورت و به طور دقیق جلو برید .
:12:

موفق باشید ،
مجید.
پاسخ
از همه دوستان برا راهنمایی هاشون خیلی ممنونم...مخصوصا از آقا مجید و میلاد عزیز که وقت گذاشتن و این جواب کامل و دل سوزانه رو برام نوشتن....:25:
من چند سال قناری و چند سال هم مرغ عشق و فنچ داشتم . از نگهداری و دردسر هاشون کامل خبر دارم ...براتون تو تاپیک خودم از اونها عکس میزارم....
منظورم از بی صدا همون کم سر وصدا بود چون پرنده ی بی صدا بسیار کم و نادره....
من تو اتاقم دوتا آکواریوم دارم که هرکدوم کلی پمپ آب و واتر پمپ داره جوری که افراد عادی نمیتونن تو اتاق من استراحت کنن...:17:

این بحثی که من گذاشتم تا خرید پرنده ی مورد نظر هنوز خیلی فاصله داره....دارم فعلا در مورد تحقیق می کنم.....:63:

بازم تشکر میکنم از دوستان . باز هم منتظر راهنماییتون هستم.....:12:

[SIZE=2]تاپیک کبوترهام

[SIZE=4]

[/SIZE]
پاسخ
aria نوشته: ببينيد آقا ساروس به هر حال همه طوطي ها و بقيه پرندگان سرو صدا دارند و اگه قصد خريد پرنده اي را داريد با تحملتون رو هم بالا ببريد. مطمئن باشيد كه اگه موجودات باهوشي مثل كاسكو،كاكادو‌، عروس هلندي و ... بگيريد بعد از يه مدت كه رام بشن سروصدا شون خيلي كمه و اون صدايي هم كه در ميارن يا صوت زدنه يا صداي دزدگير ماشين يا چيز هاي ديگه(دركل صداي بدي نيست كه ناهنجار باشه) اما اينا درباره همون كاسكو و .. هست كه باهوش هستند اگر ميخواهيد كمتر خرج كنيد و يك چيز قشنگ تر بگيريد من ميگم باجرينگا(مرغ عشق) هم پرنده خوبي. تازه دستي هم ميشه.

ممنون از راهنماییت آریای عزیز...
قبلا مرغ عشق داشتم و خیلی هم موجودای شیرینی هستن....تو تاپیکم به زودی ازش عکس میزارم.....:25:

[SIZE=2]تاپیک کبوترهام

[SIZE=4]

[/SIZE]
پاسخ
من تصمیم گرفتم که یه کاسکو یا ملنگو یا عروس نگه دارم....اگه دوستان برا واگذاری چیزی دیدن بهم خبر بدین لطفا....اینجا تو شهرستان جوجه پیدا نمیشه هرچی که هست سن بالا ست....:12:
بازم از راهنماییتون ممنون...:12:

[SIZE=2]تاپیک کبوترهام

[SIZE=4]

[/SIZE]
پاسخ
واقعا نگهداری پرنده ها بخصوص سخنگوها خیلی خیلی خیلی سخته .اگه نمیتونین اصلا زیر بار مسئولیتش نرین .چون این سخنگوها از نظر عاطفی به صاحبشون خیلی زود وابسته میشن طوری که تحمل یه ساعت دوری اونو ندارن.اگه نتونین ازشون خوب حمایت کنین یا دپرسو مریض میشن یا اینکه اگه سرشون داد بزنین اولین فکری که به اون مغز نخودیشون میزنه فراره
پاسخ