امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حمام کردن گربه
شما گربه تان را حمام میکنید؟

چند وقت یک بار؟

با چه شامپویی؟

و چه طوری؟

میذاره حمامش کنید ؟آگه نه از چه روشی استفاده می کنید؟

چه کارها و روش هایی هست که گربه کمتر اذیت بشه؟

آیا آموزش دادن گربه برای آرام شدن او در حمام را می دانید؟ یا اینکار را قبلا کردید و الان او آرام است؟ چگونه؟

دوستان اجازه بدید از تجربیات شما در این زمینه بهره مند شویم

با تشکر
[INDENT]اسمارت:12:
[/INDENT]
[URL="http://mihanpet.ir/showthread.php?t=8452"]
[/URL]
و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......

من گربه هامو هر سه ماه یا هر چهار ماه حمام میکنم،گربه ها زیاد به حمام احتیاجی ندارن و شستن زیاد باعث از دست رفتن چربی پوستشون میشه ، نه بامزی و نه هانی از آب خوششون نمیاد و از حمام کردن خیلی بدشون میاد تک تک میبرمشون حموم چون هردوشون و باهم نمیشه شست، دوش دستی رو میارم پایین و روشون میگیرم تا خیس بشن بعد شامپوی مخصوص گربه رو روی بدنشون میریزم و بعد همه جای بدنش و کفی میکنم و ماساژ میدم سطح بدنشو اینجا زیاد تقلا نمیکنه برای فرار چون از آب خبری نیست وقتی حسابی کف مالیش کردم و همه جاشو شستم دوباره دوش دستی رو میگیرم روش سعی میکنم با یه دستم از فرار کردنش جلوگیری کنم و با دست دیگه دوش و نگه دارم ، گوشه حمام بهترین جا برای اینکاره چون نمیتونه فرار کنه و از هر طرف در محاصره شماست بعد که دیگه همه کف ها رو با آب شستم ، بغلش میکنم و زیر شیر آب هم میگیرمش دوباره که دیگه کفی نمونه تو بدنش ، اگه تنهایی نمیتونین و از پسش بر نیومدین میتونین از کسی دیگه هم کمک بگیرین مثلا اون دوش و بگیره روش و شما نگهش دارین.

مرسی ملیکا جون
از چه برندی استفاده می کنی واسه شامپو؟اگه عکسشو بتونی بذاری عالی میشه
و اینکه 3-4 ماه زیاد نیست؟
من 2 هفته یک بار میشورم
چون یه بوی خاصی میگیرن اگه دیرتر بخوام بشورمشون
میتونی از الان به هانی آموزش بدی که تو حموم آروم باشه...اینکارو میکنی؟
[/URL]

منم با کتی برای شستنش مشکل دارم منم خودم هر دو هفته میشورمش اما دکترش میگه هر ده روز
گربتون پرشین بود دیگه؟
شما باید از یه روش دیگه استفاده کنید اگه خیلی اذیت میکنه
دقیقا بگید چی کار می کنه؟
[/URL]

من گربه هام رو تا نیاز به حموم نداشته باشند نمیشورم یعنی در واقع تا بوی بد نگیرند یا تا رنگشون چرک نشده نمیشورمشون
درباره شامپو هم بیشتر از شامپوی گربه یا شامپوی بچه استفاده میکنم. و اگه گربه ای رو تازه گرفتم و میخوام بیارم خونه با شامپو کتوکونازول میشورم
و اینکه یه کرسی بلند گذاشتم توی حموم و گربه ها بخیال اینکه اونجا خیس نمیشن میرن بالای اون و من با خیال راحت میشورمشون و بهتره که شیر دوش آب رو بیاریم پایین تا ترسشون کمتر بشه بخصوص از صدای فش فش آب خیلی میترسن. و دیگه اینکه اول خیس میکنم بعد شامپو میزنم و بعد هم آبکشی میکنم البته همون جا بالای کرسی و در آخر هم تا اونجا که ممکنه با دست آب موهاشون رو میچلونم.
خیلی هم کم پیش اومده که صورتشون رو بشورم اصلا نمیشورم چون خیلی وحشت میکنند بعد از حموم صورتشون رو دستمال میکشم مگر اینکه خیییلی کثیف باشه:12:
من هيچ وقت گربه هامو حمام نميكنم Confusedmug:
فقط با دستمال مرطوب تميزشون ميكنم يا نهايتا دست و پاشون رو ميشورم
توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.
نه مرجان جون باید حمام کنی تا اگه چیزی (باکتری...) لای موهاشونه بیاد بیرون
از شامپو خشک هم میتونی استفاده کنی
حداقل ماهی یک بار بشورشون به نظرم:12:
[/URL]

SMART نوشته است:مرسی ملیکا جون
از چه برندی استفاده می کنی واسه شامپو؟اگه عکسشو بتونی بذاری عالی میشه
و اینکه 3-4 ماه زیاد نیست؟
من 2 هفته یک بار میشورم
چون یه بوی خاصی میگیرن اگه دیرتر بخوام بشورمشون
میتونی از الان به هانی آموزش بدی که تو حموم آروم باشه...اینکارو میکنی؟

خواهش میکنم ، چشم از شامپوش عکس میگیرم میذارم چون برندش دقیقا یادم نیست چی بود ، دو هفته یه بار خیلی زوده به نظرمن برای حموم کردن،من هرموقع دستشویی میکنن گاهی اوقات دست و پا و اطراف مقعدشون کثیف میشه که همون موقع با یه مکافاتی همون قسمت ها رو تو روشویی یه آب خالی میگیرم بو نمیگیرن ،آخه مخصوصا بامزی خیلی مقاومت میکنه در مقابل آب ، البته یه بار دوروز خونه نبودم اومدم بامزی بو گرفته بود آخه عادت نداره خودشو تمیز کنه بعد از دستشویی و اصلا نظافتشو رعایت نمیکنه حتی اگه پاهاش هم جیشی شده باشه تمیز نمیکنه اگه نشورم همینجوری میماله به فرش ها تا تمیز شه:9: اما هانی خوشبختانه خودشو تمیز میکنه دو روزه میبینم مقعد بامزی رو هم داره تمیز میکنه :9:
هانی هم از وقتی اومده بود خونمون یه بار بیشتر نشستم اونم دو هفته پیش ، از آب بدش میومد اما چون من دیر به دیر میشورمشون فکرنمیکنم عادت کنه به حموم کردن.

پوکو تو حموم یه صندلی داره که از زمانیکه کوچیک بود رو اون میذاشتم و میشوستمش
تا میبرمش حموم اول دنبال صندلی میگرده بعد میره روش میشینه دمشم میندازه پایین
اول دوش حموم رو میارم پایین نزدیک زمین بعد آبو کم باز می کنم و تنظیم میکنم که صدای آب رو زیاد نشنوه که استرس بگیره یا بترسه
بعد میبیندم دوشو میارم نزدیک بدنش بعد بازش می کنم(چون دوشمون از این اهرمی هاس یه بار تنظیم میکنم میبیندم دوباره تو همون جهت بازش می کنم..) همینطور که آبو به فاصله ی خیلی نزدیک میگیرمم رو بدنش با دستمم نازش میکنم یا به عبارتی ماساژش میدم:30:
اینجوری میشه که خیلی آروم میشینه تا تموم بدنشو خیلی راحت خیس کنه بدونه اینکه نیاز باشه با یه دست دیگم بگیرمش بیا منتظر باشم که فرار کنه خیلی آروم میشینه
شیرو میبندم یه خورده آب از قبل توی یه ظرف میریزم که بتونم وقتی بدنش در حال کف مالی خشک میشه ازش استفاده کنم دو دستی کاملا کمرشو ، دمشو تا نزدیک گردنشو میشورم (نرسیده به گوشش) بعد میرم سراغ دستاش خیلی آروم دستشو میگیرم که می خوام بیارم بالا خودش همکاری میکنه و دستشو میاره بالا دستشو که شستم آروم میذارمش پایین میرم سراغ دست بعدی که دوباره میارتش بالا
پوکو زیاد دوست نداره به پاهاش دست بزنی واسه همین صورتمو میارم جلوی سرش سرشو میذاره رو صورتم منم آروم یکی یکی پاهاشو بلند میکنم تا میام بشورم پنجه هاشو باز می کنه تا لای انگشتاشم بشورم:biggrin: بعد یه دور آروم رو بدنش جاهایی که شستمو آب میگیرم در حدی که یه کم کف هاش بره
2 تا دستشو بلند میکنم خودش میدونه که باید وایسته بنابراین رو دو تا پاهاش وای میسته منم زیر بدنشو میشورم یه دستی
مرحله ی آخرم یکم ..خیلی کم در حد 1 قطره شامپو میزنم به دستم با آب دو تا دستمو می مالم به هم تا یکم کف کنه بد خیلی تند صورتشو میشورم با شست دستم لاله بیرونی گوششم یه دور میکشم (با آب خالی) چشم ها و بینیشم با دست ترم تمیز می کنم
برای دور آخر کاملا همه جاشو حالات ماساژمانند میشورم(پوکو رو اگه ماساژ بدیش اصلا تکون نمی خوره آخه) یه دورم با شانه و آب بدنشو تمیز میکنم و میشورم که هیچ کفی رو بدنش نمونه و موهایی هم که رو بدنشم مونده در بیاد
چون صندلی کنار شوفاژ حمومه بعد از اینکه پوکو میبینه که بلند شدم و دیگه روش آب نمی گیرم میفهمه که کارم تموم شده یه نگاه بهم میکنه و میپره رو شوفاژتا من کف حمومو بشورم وای میسته تا آبش بره منم یکم با دست آب بدنشو میگیرم بعدشم یکم با دستم آب میدم بخوره با یه قرص مولتی ویتامین چون واقعا دوست داره بعد حموم بخوره
بعدشم لای حولش میپیچمشو میام بیرون
بیرونم که میاد یکم لای حوله تو بغلم میمونه بعد یکم میاد بیرونو خودشو لیس میزنه و به مدت 8 ساعت همونجوری نیمه خیس رو مبل می خوابه سرو صدام اگه باشه میره تو اتاق و در و با سرش از تو می بنده و می خوابه
تازه بعدشم که پا میشه گشنشه بعدم میره تو تراس وای میسته که بیا شونم کن دیگه موهام چسبیده به هم....
چیکو و روبی هم در پست های آتی خدمتتون عرض می کنمConfusedmug:
[/URL]

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان