امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش پاسخ در مورد طوطی اسکندرکوچک (ملنگو)
با سلام

کاربران عزیزدر این قسمت میتوانند
سوالات خود رو در مورد این طوطی زیبا بپرسن
با تشکر
پاسخ
ممنون از شما دوست عزیز:12:
امیدوارم تاپیک پر طرفدار و مفیدی باشه
پاسخ
[COLOR="black"][عکس: qwz20en5eirrl0qzpopk.jpg]
طول: 37 سانتی متر
وزن: 105 گرم
جوجه ها یا پرندگان نابالغ: شبیه پرنده ماده ولی با دم کوتاه تر، منقار نارجی ، و عنبیه مایل به خاکستری.
[عکس: 1wf8p62u1gclshozapqi.jpg]
تعیین جنسیت: پرنده نر بالغ را می توان براحتی از روی حلقه صورتی رنگ دور گردن (طوق) و علامت سیاه رنگ روی صورت شناخت.
خاستگاه: افریقای شمالی - مرکزی از سنگال و موریتانیای جنوبی به سمت شرق تا جنوب سودان و شمال اوگاندا. رنگ گونه هایش سبز مایل به زرد ، و سیاهی منقار بالایی اش کمتر است. بومی شرق سودان، شمال اتیوپی ، جیبوتی و گاهی نیز شمال سومالی می باشد.
وضعیت: در زیستگاه های مختلف ، با پراکندگی زیاد، در حد متوسط تا نیمه متوسط یافت میشود.
صرف نظر از اختلاف جثه این دو پرنده(شاه طوطی و طوطی سبز معمولی)، تنها تفاوتی که از لحاظ وضعیت پرها می توان بین این دو طوطی قائل شد ان است که طوطی های الکساندرین (شاه طوطی) بر روی شانه خود نقاط قرمز رنگی نیز دارند.
اشتاباها گاه انها را طوطی سبز می نامند !
بسیار زیباست خوب حرف زدن یاد می گیرد در صورتی که از کوچکی نزد صاحب خود بزرگ و تربیت شود.
حلقه مشخص دور گردن (طوق) در جنس نر این پرنده تا ۳ سالگی ظاهر نمی شود.
نمی توان سن این پرنده را با اطمینان تخمین زد در شرایط مناسب این طوطی با هوش می تواند تا ۵۰ سال عمر کند.
اما اصولا این پرنده ها برای اهلی کردن مناسب نیستند.
[عکس: 10qm65omkd1u188wzt5d.jpg]
انگليسي : Rose-Ringed Parakeet
فرانسه : Perruche a Collier
لاتين : Psittacula Krameri
مشخصات : 4۰ سانتي متر با احتساب دم كه طول آن 25 سانتي متر است . پرنده*اي ست كاملا مشخص به رنگ سبز روشن ، با دم خيلي دراز و دم تيز ، بال*هاي نوك*تيز و منقار قرمز قلاب مانند . طوطي طوق صورتي نــر ؛ گلوي سياه دارد و در پس گردنش يك طوق باريك به رنگ صورتي مايل به قرمز ديده مي شود . پروازش سريع و توام با بال زدن*هاي تند است ، پرنده*اي است اجتماعي و در مناطقي كه فراوان است به صورت گله*های كوچك ديده مي شود .
زيستگاه : باغ*ها ، ميوه*زارها ، پارك*ها و كشتزارها با درختان بلند .
پراكندگي : جمعيت*هايي كه از طوطي*هاي قفسي فراری نتيجه شده اند ، به حالت وحشي در بسياری از شهرهاي بزرگ ايران ، در زمين*هاي پست ناحيه خزر و خوزستان ديده مي شوند . امكان دارد كه به حالت طبيعي و در منتهي*اليه جنوب شرقي ايران يافت شود . اخيرا در جزيره خارك چند طوطي بزرگ هندي ديده شده است.
همه ساله اواخر اسفند تا مهر ماه در زاهدان دسته های چندتایی ازطوطی های بزرگ و دم بلند هندی دیده می شوند.[/COLOR]
.

[SIZE="2"][SIZE="2"]
[COLOR="#ff8c00"]بر زمین پای به لجبازی مفشار که بد لغزنده است!
[/SIZE][/COLOR][/SIZE]
پاسخ
خیلی زیباست
ممنون بابت پست خوبتون
پاسخ
بوحال بود!!!!
پاسخ
ميخوام بدونم براي نگهداري نر بهتره يا ماده ويا اينكه بايد جفت باشن ؟؟

ايا ميشه با وجود گربه طوطي هم داشت ؟؟مشكلي بوجود نمياره؟؟؟

متشكرم

[عکس: 1105188aesmzdyfjb.gif]
پاسخ
Ahoora نوشته: ميخوام بدونم براي نگهداري نر بهتره يا ماده ويا اينكه بايد جفت باشن ؟؟

ايا ميشه با وجود گربه طوطي هم داشت ؟؟مشكلي بوجود نمياره؟؟؟

متشكرم

سلام بستگی به گربه شما داره که تا چه حد بهشون کنار بیاد ولی اگر بتونید جدا نگهداری کنید بهتره

اما در مورد تک نگهداری کردن یا جفت اگر برای صحبت کردن باشه که تکی بهتر یاد میگیرین صحبت کنن

جفت نگهداری کنید با هم سر گرم میشن و دیگه تقلید صدا نمیکنن

جنسیت نر بهتر صحبت میکنه این نوع طوطی
موفق باشین
کسی شما را به خاطر خشمگین شدنتان مجازات نمیکند
همین خشم است که شما را به کیفر میرساند

پاسخ
دوستان من میرفتم برای خرید یک طوطی به من گفتن چون اینهارو گروهی نگه میدارن وقتی بیاریش خونه احتمال داره از تنهایی بمیره درسته؟
کمکم کنید
[عکس: 1375607779661.jpg]
پاسخ
liar نوشته: دوستان من میرفتم برای خرید یک طوطی به من گفتن چون اینهارو گروهی نگه میدارن وقتی بیاریش خونه احتمال داره از تنهایی بمیره درسته؟ کمکم کنید
میشه گفت هم بله هم این که نه اصلا این جمله شما دو معنی میده اولیش بابا ها بچه ها رو میترسونن و دومیشم این که بله اگر شما یک طوطی داشته باشین و این پرنده قرار باشه خونه نتها بمونه بیماری روانی پرکنی دچار میشه و به مرور زمان دچار پر کنی میشود اما اگر شما یک طوطی مثل ما داشته باشین و روز خودتون با اون بگزرونید به عنوان یک دوست و در نبود شما خانواده هم باشن که تنها نمونه و بهاش صحبت کنن و کپی بزنن من فکر نمیکنم مشگلی پیش بیاد مرغ عشق من دیدم و نگهداری کرم که تنها مونده و بی دلیل مرده اما طوطی نه عزیز موفق باشین
کسی شما را به خاطر خشمگین شدنتان مجازات نمیکند
همین خشم است که شما را به کیفر میرساند

پاسخ
سلام من تازه یک ملنگو خریدم میخواستم بدونم که چه طور بالاش رو بچینم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان