امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
معرفی داروی ضد قارچ جدید
#1
داروی ضد قارچ جدیدی به نام مایکوسیدین به بازار اومده که به شکل اسپری طراحی شده.من خودم برای درمان قارچ دست یکی از سگام استفاده کردم و نتیجه داد.گفتم اسمشو اینجا عنوان کنم شاید بدرد کسی بخوره.
پاسخ
#2
امیر جان یه عکس از این اسپری داری بذاری؟
[تصویر: ?di=M0LX]


پاسخ
#3
در حال حاضر عکسشو ندارم.اما ساخت شرکت باریج اسانسه.
پاسخ
#4
مایکوسیدین کلاً یعنی قارچ کش... ترکیبات مختلفی هستند که میتونند مایکوسیدین باشند

اگر عکس و ترکیباتش رو بزارید عالی میشه:12:
 [تصویر: sparrowsignature.gif]
به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

پاسخ
#5
حتما در اینده میزارم
پاسخ
#6
درماتوفیتوزیس عفونتی است جلدی که دارای انتشار جهانی است و عوامل ایجاد کنندۀ آن غالباً بین انسان و دام مشترک می‌باشد. تا به حال روشهای متفاوتی برای درمان این عفونت در حیوانات پیشنهاد شده است. گریزئوفولوین به صورت خوراکی یکی از داروهای قدیمی است که در حال حاضر به خاطر عوارض متعددی که ایجاد می‌کند کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. با کوششهای انجام گرفته در سالهای اخیـر داروهای جدیدی از گروه آزول‌ها به صورت موضعی یا خوراکی عرضه شده‌اند که نتایج رضایتبخشی به دنبال داشته‌اند؛ اما دسترسی به این دارو‌ها غالباً با مشکل همراه است و همچنین به دلیل گران بودن کمتر در درمان حیوانات مبتلا مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای اولین بار در دنیا در آزمایشگاه قارچ‌شناسی دانشکدۀ دامپزشکی دانشگاه تهران، خواص ضد درماتوفیتی گیاه درمنـه مورد بررسی قرار گرفت و نتایج بسیار خوبی در درمان عفونتهای قارچی از جمله اپیدرموفیتون فلوکوزوم، تریکوفایتون نوروکوزوم، تریکوفایتون منتاگروفاتیس، میکروسپورم کانیس و میکروسپورم جیپسئوم نشان داد و توسط شرکت داروسازی باریـج‌اسـانس از این گیاه داروی مایکوسیدین برای درمان بیماری درماتوفیتوزیس دامها ارائه گردید.
تحقیقات بالینی:
با انجام مطالعات بالینی که توسط دانشکدۀ دامپزشکی دانشگاه تهران انجام شد، مشخص گردید که اثربخشی لوسیون موضعی مایکوسیدین در گاو و گوسفند با اثرات درمانی مصرف خوراکی گریزئوفولوین یکسان بوده است. همچنین اثر درمانی این لوسیون با پماد موضعی کلوتریمازول در سگ و گربه یکسان است.

مادۀ مؤثرۀ اصلی داروی مایکوسیدین، اسانس گیاه درمنـه با نام علمی (Artemisia sieberi)[B] است[B] که مهمترین اجزای آن آلفاتوجون و بتاتوجون می‌باشد. هر گرم دارو حاوی 15 تا 22 میلی‌گرم آلفاتوجون است.

[/B][/B]
ویژگیها و مکانیسم اثر:
مایکوسیدین از اسانس گیاه درمنه ساخته شده است. این اسانس به دلیل ساختار شیمیائی خاص قدرت نفوذ خوبی از سطح پوست دارد و می‌تواند جذب سیستمیک شود و به همین علت برای درمان عفونتهای قارچی عمیق بسیار مناسب است. این گیـاه اثرات ضد نفخ، رفع سرفه و سردرد، ضد کرم، ضد عفونی‌کننده و حشره‌کش‌ نیز دارد. مکانیسم اثر ضد قارچی آن کاملاً شناخته شده نیست ولی اسانسها عموماً از طریق مهار فسفوریلاسیون اکسیداتیو در میکروبها، اثرات ضد میکروبی خود را نشان می‌دهند.
مقدار و روش مصرف:
پس از تمیز کردن موضع، مقداری از دارو روی موضع مالیده شود. این دارو می‌بایست روزی دو بار تا بهبودی کامل مورد استفاده قرار گیرد.
عوارض جانبی:
عارضۀ جانبی خاصی طی دورۀ مصرف از این دارو گزارش نشده است. در موارد نادر در اثر استفادۀ بیش از حد مجاز آزردگی‌های پوستی شبیه سوختگی ایجاد می‌شود.
زمان پرهیز از مصرف:
در طی مصرف دارو بهتر است از ذبح دام خودداری شود، ولی مصرف شیر دام بلامانع است.
نوع بسته‌بندی:
ظروف شیشه‌ای درب‌دار با حجم 120 میلی‌لیتر.

این هم گیاهش:

[تصویر: ViewItemPhoto.aspx?ItemId=104&CatalogIte...format=jpg]
[تصویر: ?di=M0LX]


پاسخ
#7
[تصویر: Mycocidin2.jpg]
پاسخ
#8
اسم دارو تجاری دارو مایکوسیدین. اسانس گیاه درمنـه با نام علمی (Artemisia sieberi) که 2 ماده مهم آلفاتوجون و بتاتوجون توش هست که اثرات ضدقارچی داره. کاربردش هم در درمان درماتوفیتوزه...
منبع سایت: http://www.barijessence.com/?page=relate...&itemid=47
پاسخ
#9
slm vaseh gorbeh ham misheh estefadehhhh kardddddddddddddd
[تصویر: to81uiecdo026g5jxful.jpg]
پاسخ
#10
چه جالب!!!!! :unsure:
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان