همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    سلام
    آیا سرعت رشد رد ملون کمتر از پیژن ها(مخصوصا چکربرد ) است؟(در شرایط یکسان)
    اگر امکان داره چند تا از دیسکس ها که در شرایط یکسان تقریبا سرعت رشد و سایز شدن برابری دارند را نام ببرید؟(مثلا دو الی سه گروه که در شرایط یکسان سرعت رشد برابری دارند؟)خیلی ممنون

با تشکر
    سلام بعضی ها این اعتقاد رو دارند ولی من این اعتقاد رو ندارم
    شما اگر حجم تانک و تعداد دفعات غذا دهی را نسبت به تعداد ماهی و دفعات سیفون رعایت کنید به نتیجه میرسید

نقل قول نوشته اصلی توسط m6501 نمایش پست ها
    سلام
    من از غذای تترا و اوشن استفاده میکنم برای دیسکسا
    آیا لازمه اینگونه غذاها رو قبل از استفاده بخیسونم توی آب یا همینطوری مشکلی نداره؟
    سلام اگر انجام دهید بهتر میباشد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    با تشکر از شما استاد بابک
    حجم اب مورد نیاز برای یک دیسکس در یک تانک چقدر می باشد؟البته شنیدم بعضی ها میگن 50-60 لیتر . ایا حجم معینی اب را برای یک دیسکس باید در نظر گرفت؟
    اب چند روز بدون اضافه کردن تیوسولفات یا هر محلولی برای کلر زدایی بماند کلر زدایی می شود؟(بدون اضافه کردن هر چیزی)

باز هم تشکر

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    با تشکر از شما استاد بابک
    حجم اب مورد نیاز برای یک دیسکس در یک تانک چقدر می باشد؟البته شنیدم بعضی ها میگن 50-60 لیتر . ایا حجم معینی اب را برای یک دیسکس باید در نظر گرفت؟
    اب چند روز بدون اضافه کردن تیوسولفات یا هر محلولی برای کلر زدایی بماند کلر زدایی می شود؟(بدون اضافه کردن هر چیزی)

باز هم تشکر
    سلام :
    معمولا برای هر دیسکس سایز متوسط 30-35 لیتر آب در نظر میگیرند
    اگر 3- الی 4 روز آب همراه با هوادهی باشد کلر زدایی میشود ولی بستگی به میزان کلر موجود در آب دارد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16298
    سلام
    من روز یکشنبه قراره یک تعدادی دیسکس 2 اینچ مالزی بخرم(یعنی دیگه داخل تانک اکواریوم فروشی نمیره همون جا داخل باکس یک تعدادی رو جدا می کنم). حالا یک تانک 90 لینری دارم که توش 4 تا دیسکس 1.5 اینچ هستش و من برای قرنطینه تانکی ندارم البته یک تانک 28 لیتری دارم و می تونم روزی 100% سیفون کنم ایا امکان داره؟ چون راه دیگه ای هم ندارم اگه نشه مجبورم بدون قرنطینه وارد تانک اصلی کنم. ایا این دیسکس ها امکان بیماری 100% رو دارن؟(چون من شنیدم اکثرا به پلیگ یا طاعون دچار میشن).ایا یک اینچ اختلاف سایز بین دیسکس ها مشکلی ایجاد میکنه؟
    ممنون.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط احسان تسلیمی نمایش پست ها
    سلام
    من روز یکشنبه قراره یک تعدادی دیسکس 2 اینچ مالزی بخرم(یعنی دیگه داخل تانک اکواریوم فروشی نمیره همون جا داخل باکس یک تعدادی رو جدا می کنم). حالا یک تانک 90 لینری دارم که توش 4 تا دیسکس 1.5 اینچ هستش و من برای قرنطینه تانکی ندارم البته یک تانک 28 لیتری دارم و می تونم روزی 100% سیفون کنم ایا امکان داره؟ چون راه دیگه ای هم ندارم اگه نشه مجبورم بدون قرنطینه وارد تانک اصلی کنم. ایا این دیسکس ها امکان بیماری 100% رو دارن؟(چون من شنیدم اکثرا به پلیگ یا طاعون دچار میشن).ایا یک اینچ اختلاف سایز بین دیسکس ها مشکلی ایجاد میکنه؟
    ممنون.
    سلام :

در هر حال احتمال مبتلاشدن به بیماری وجود دارد تانک 28 لیتری گزینه مناسبی برای قرنطینه نیست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    سلام و درود خدمت دوستان
    بلاخره بعد از مدتها تصمیم گرفتم از چند تا دیسکس نگهداری کنم ببینم میتونم یا نه
    یه آکواریوم کوچک (60*30*40) داشتم و چهارعدد دیسکس کوچک آوردم داخلش و حالا یکسری سوال ریز و درشت داشتم از دوستان
    من یه تاپ فیلتر واسه این آکواریوم گذاشتم که داخلش از دوتا پد یا همون اسپنج های استفاده کردم که یکیش جای سرامیک هست (کاهش دهنده آمونیاک) و یکیش هم جای زغال اکتیو (که البته اینا رو روی کاغذشون نوشته بود :D ) و امروز هم یه ماده دیگه ای پیدا کردم که برای سبک کردن آب هست (به گفته فروشنده) اسمش RESIN هست که مقداری از اون هم داغل تاپ فیلتر قرار دادم و مقداری هم زئولیت دارم. میدونم تاپ فیلتر زیاد مناسب نیست ولی خب چاره ای ندارم چون اینجا چیزی بغیر از این وجود نداره حالا میخواستم ببینم این مواد واسه تاپ فیلتر مناسبه؟یا نه باید تغییرشون بدم؟
    سوال بعدیم در مورد هوا دهی هست ، میخواستم ببینم مقدار هوایی که از طریق خروجی تاپ فیلتر به آب اضافه میشه کافیه یا نه باید به فکر هوا دهی مناسب باشم؟
    سوال بعدیم اینه که گیاه طبیعی واسه دیکس تاثیری داره یا نه؟آخه امروز دوتا کریپتون کوتوله کاشتم داخل تانکشون
    سوال بعدیم در مورد نورش هست اونم اینه که الان فعلا هیچ نوری نداره ولی خب قراره براشون ال ای دی بزارم خواستم ببینم اگه قوی باشه مناسبه یا نه؟
    صمیمانه از قبل تشکر ویژه دارم و تا سوالات بعدی انشالله باز مزاحم هستیم دیگه
    ویرایش توسط texima : 8th August 2014 در ساعت 01:19 AM

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و درود خدمت دوستان
    بلاخره بعد از مدتها تصمیم گرفتم از چند تا دیسکس نگهداری کنم ببینم میتونم یا نه
    یه آکواریوم کوچک (60*30*40) داشتم و چهارعدد دیسکس کوچک آوردم داخلش و حالا یکسری سوال ریز و درشت داشتم از دوستان
    من یه تاپ فیلتر واسه این آکواریوم گذاشتم که داخلش از دوتا پد یا همون اسپنج های استفاده کردم که یکیش جای سرامیک هست (کاهش دهنده آمونیاک) و یکیش هم جای زغال اکتیو (که البته اینا رو روی کاغذشون نوشته بود :D ) و امروز هم یه ماده دیگه ای پیدا کردم که برای سبک کردن آب هست (به گفته فروشنده) اسمش RESIN هست که مقداری از اون هم داغل تاپ فیلتر قرار دادم و مقداری هم زئولیت دارم. میدونم تاپ فیلتر زیاد مناسب نیست ولی خب چاره ای ندارم چون اینجا چیزی بغیر از این وجود نداره حالا میخواستم ببینم این مواد واسه تاپ فیلتر مناسبه؟یا نه باید تغییرشون بدم؟
    سوال بعدیم در مورد هوا دهی هست ، میخواستم ببینم مقدار هوایی که از طریق خروجی تاپ فیلتر به آب اضافه میشه کافیه یا نه باید به فکر هوا دهی مناسب باشم؟
    سوال بعدیم اینه که گیاه طبیعی واسه دیکس تاثیری داره یا نه؟آخه امروز دوتا کریپتون کوتوله کاشتم داخل تانکشون
    سوال بعدیم در مورد نورش هست اونم اینه که الان فعلا هیچ نوری نداره ولی خب قراره براشون ال ای دی بزارم خواستم ببینم اگه قوی باشه مناسبه یا نه؟
    صمیمانه از قبل تشکر ویژه دارم و تا سوالات بعدی انشالله باز مزاحم هستیم دیگه
    سلام :
    اگر میزان هوادهی مناسب هست نیازی به اضافه کردن هوای اضافی نیست (سنگ هوا) .هوادهی طوری باشد که خروجی آن به سمت دیواره تانک باشد تا ایجاد تلاطم ننماید.
    درون تاپ فیلتر فقط از اسفنج یا ابر فیلتر و سرامیک استفاده نمایید. گیاه برای تانک دیسکس مناسب میباشد در صورتی که خوب ضدعفونی شده باشه (روشهای ضد عفونی در تاپیک خودش موجود میباشد). دیسکس از نور فراوان گریزان هست سعی کنید یک نور ملایم در تانک داشته باشیدالبته من نمیدونم در کدام شهر سکونت دارید از نظر میزان سختی آب و غیره ولی پارامترهای آب را برای نگهداری و نه تکثیر دستکاری نفرمایید
    ویرایش توسط B@B@K : 8th August 2014 در ساعت 04:05 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    اگر میزان هوادهی مناسب هست نیازی به اضافه کردن هوای اضافی نیست (سنگ هوا) .هوادهی طوری باشد که خروجی آن به سمت دیواره تانک باشد تا ایجاد تلاطم ننماید.
    درون تاپ فیلتر فقط از اسفنج یا ابر فیلتر و سرامیک استفاده نمایید. گیاه برای تانک دیسکس مناسب میباشد در صورتی که خوب ضدعفونی شده باشه (روشهای ضد عفونی در تاپیک خودش موجود میباشد). دیسکس از نور فراوان گریزان هست سعی کنید یک نور ملایم در تانک داشته باشیدالبته من نمیدونم در کدام شهر سکونت دارید از نظر میزان سختی آب و غیره ولی پارامترهای آب را برای نگهداری و نه تکثیر دستکاری نفرمایید
    سلام و ارادت
    در مورد تاپ فیلتر خروجی آبش که هوا هم ازش میاد یمقدار صدا ایجاد میکنه میخواستم ببینم مشکل ساز نیست؟؟
    نور ملایم مهتابی بهتره یا ال ای دی؟
    درمورد سختی آب که آب شهر ما واسه آدما هم مناسب نیست چه برسه به دیسکس
    شرمنده بابت سوالاتم آخه هرجا که سرچ میکنم هر کسی یه چی گفته :D

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    سلام

میخواستم بدون برای تانک دیسکس البته برای گیاهاش چه نوع کودی بزنم چون بعضی از گیاهان مثل انابیاس و خزه کریسمس تو بستر نیستند و اینکه اگر کود مایع بزنم چون روز در میون 20 درصد سیفون دارم جواب میده یا نه همش باید بریزم یعنی یک کود خوب و اقتصادی بگین دیگه
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و ارادت
    در مورد تاپ فیلتر خروجی آبش که هوا هم ازش میاد یمقدار صدا ایجاد میکنه میخواستم ببینم مشکل ساز نیست؟؟
    نور ملایم مهتابی بهتره یا ال ای دی؟
    درمورد سختی آب که آب شهر ما واسه آدما هم مناسب نیست چه برسه به دیسکس
    شرمنده بابت سوالاتم آخه هرجا که سرچ میکنم هر کسی یه چی گفته :D
    سلام:
    اون صدا زیاد مهم نیست به هر حال صدای خروجی آب با فشار همراه با تولید حباب هوا هست
    نور ملایم مهتابی بهتر هست
    خب با دستگاه RO سختی مناسب را فراهم آورید

صفحه 291 از 412 نخستنخست ... 191241272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310341391 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)