صفحه 39 از 67 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 668
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15899
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام
    با اجازه آقا مهدی

منم اون اوایل که تانک رو راه اندازی کرده بودم ، این مسئله رو داشتم . که وقتی یه لامپ 60 وات برا تانک کافیه پس لامپ t5 با 12 وات قدرت هم که معادل اون هست براش کافیه دیگه !!!
    کلی از اساتید سوال پرسیدم و کلی پا فشاری که باید کافی باشه.
    خلاصه الان برای تانک 220 لیتری 5 عدد fpl با 36 وات و 2 عدد t5 با 12 وات قدرت استفاده می کنم . یعنی 204 وات برای 220 لیتر.

شما اگه بخوای از گیاهان کف پوش استفاده کنی باید 60 وات لامپ t5 یا fpl با کلوین 6500 قرار بدی. اگرم نخوای گیاهان کف پوش و گیاهانی با نیاز نوری زیاد استفاده کنی باید 30 وات منبع نوری داشته باشی.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

آقای رازقی خیلی ممنون از توضیحات خوب شما، لطف میکنید که تجربیات خودتوت را در اختیار ما قرار میدید .
    یه سوال دیگه برام پیش اومد برای خرید t5 رفته بودم روی بعضیهاشون دو تا توان مختلف نوشته بود مثلاً 18w , 12w منظورش هم این بود که این لامپ با مصرف 18 وات این نور رو تولید میکرده و حالا بهینه سازی شده و با 12 وات همون نور رو تولید می کنه برای خرید این لامپ ها کدوم عدد ملاکه (به عنوان مثال برا 60 لیتر اگه 12 وات رو حساب کنیم نیاز به تا مهتابی هست ولی اگه 18 رو در نظر بگیریم با 3 تا کار راه میوفته) ببخشید که زیاد سوال میپرسم آخه از جلبک میترسم و نمیخوام گیاهام هم به خاطر نور کم خراب بشن)

ممنون که برا سوال من وقت میذارید

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط sfd221 نمایش پست ها
    آقای رازقی خیلی ممنون از توضیحات خوب شما، لطف میکنید که تجربیات خودتوت را در اختیار ما قرار میدید .
    یه سوال دیگه برام پیش اومد برای خرید t5 رفته بودم روی بعضیهاشون دو تا توان مختلف نوشته بود مثلاً 18w , 12w منظورش هم این بود که این لامپ با مصرف 18 وات این نور رو تولید میکرده و حالا بهینه سازی شده و با 12 وات همون نور رو تولید می کنه برای خرید این لامپ ها کدوم عدد ملاکه (به عنوان مثال برا 60 لیتر اگه 12 وات رو حساب کنیم نیاز به تا مهتابی هست ولی اگه 18 رو در نظر بگیریم با 3 تا کار راه میوفته) ببخشید که زیاد سوال میپرسم آخه از جلبک میترسم و نمیخوام گیاهام هم به خاطر نور کم خراب بشن)

ممنون که برا سوال من وقت میذارید
    سلام

خواهش می کنم.منم بیشتر اطلاعاتم رو از طریق پرسش از دوستان و اساتید و یا خوندن تجربیاتشون بدست آوردم و سعی دارم این چرخه رو ادامه بدم.

اول از همه شما لطف کنید یه تاپیک معرفی آکواریومتون ایجاد کنید و توی اون مشخصات آکواریوم و شرایط نگهداریش رو به همراه چندین عکس از آکواریوم و گیاهاتون قرار بدید.
    اینجوری خیلی بهتر می شه راهنماییتون کرد.
    عکس آکواریوم های گیاهی اعضا

در مورد وات نور باید همون عدد بهینه شده رو در نظر بگیرید ( تو مثال شما 12 وات ).

نکته ای که هست نحوه قرار گیری گیاهان شماست . اگه گیاهان یک سمت هستند نیاز نیست کل تانک نور داشته باشه و فقط همون قسمت گیاه ها نور داشته باشه کافیه.
    با قرار دادن عکس از تانکتون در این مورد بهتر میشه راهنماییتون کرد.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15899
    سلام

خواهش می کنم.منم بیشتر اطلاعاتم رو از طریق پرسش از دوستان و اساتید و یا خوندن تجربیاتشون بدست آوردم و سعی دارم این چرخه رو ادامه بدم.

اول از همه شما لطف کنید یه تاپیک معرفی آکواریومتون ایجاد کنید و توی اون مشخصات آکواریوم و شرایط نگهداریش رو به همراه چندین عکس از آکواریوم و گیاهاتون قرار بدید.
    اینجوری خیلی بهتر می شه راهنماییتون کرد.
    عکس آکواریوم های گیاهی اعضا

در مورد وات نور باید همون عدد بهینه شده رو در نظر بگیرید ( تو مثال شما 12 وات ).

نکته ای که هست نحوه قرار گیری گیاهان شماست . اگه گیاهان یک سمت هستند نیاز نیست کل تانک نور داشته باشه و فقط همون قسمت گیاه ها نور داشته باشه کافیه.
    با قرار دادن عکس از تانکتون در این مورد بهتر میشه راهنماییتون کرد.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

ماشا.. با این تانکهایی که بچه های سایت گذاشتن آدم خجالت میکشه عکسی از آک خودش بذاره، به هر حال ممنون از لطف شما بابت پاسختون
    من به عنوان شروع و بابت یه خورده شاگردی کردن تو زمینه پلنت دو تا آکواریوم (50*30*40 و 50*40*40) رو در نظر گرفتم، آکواریوم اول نورش مهتابی t5 و برا co2هم از کپسول های یه بار مصرف استفاده میکنم بسترش رو از یکی از دوستان گرفتم(ریورتون) گفت که چند ماهی تو آب بوده ، البته با استفاده از توضیحات شما تو صفحه13 مربوط به راه اندازی تانکتون اون رو با یه بستر دست ساز تقویتش کردم، کود مایع هم ریورتون میدم explant و iron plus کم کم نور دهی رو به 10 ساعت رسوندم گیاه های تانک کریپتون،خزه کریسمس ، سیوی ، روتالا روتیندیفلر، لودوگیا ، همیانتوس و دیروز هم مقداری ریکسیا اضافه کردم داخل تانک دوم جاوا فرن، خزه، جاوا ویندلو فعلاً هیچ گیاهی تو بستر نکاشتم ،بستر این یکی دست سازه (طبق همون دستورالعمل شما) برنامم اینه که گیاه هایی که نیاز نوری کمتری دارن مثل کریپتون و خزه ها رو منتقل کنم به تانک دوم و نور تانک اول هم به اندازه ای که اساتید فرمودند برسونم تا ریکسیا و همیانتوس ها بتونن خودشون رو نشون بدن
    به هر حال امیدوارم بتونم به کمک دوستان و اساتید تو این زمینه چیز یاد بگیرم
    ویرایش توسط sfd221 : 24th June 2014 در ساعت 01:10 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    16084
    سلام خدمت اساتید.
    من یه تانک طول 1 متر و عرض 50 و ارتفاع 80 دارم و در تانکم دیسکس دارم میخوام چندتا شاخه کریپتون و یه آنابیاس اضافه کنم یه دونه مهتابی زیر کابینتی دارم که رو جعبش نوشته 6400 کلوین ، میخواستم بدونم با این ارتفاع زیاد این نور کافیه یا خیر؟
    و اینکه من قراره که کرپتونها رو توی کوزه بکارم آیا نیازه که کف کوزه رو سوراخ کنم یا خیر؟
    باتشکر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید.
    من یه تانک طول 1 متر و عرض 50 و ارتفاع 80 دارم و در تانکم دیسکس دارم میخوام چندتا شاخه کریپتون و یه آنابیاس اضافه کنم یه دونه مهتابی زیر کابینتی دارم که رو جعبش نوشته 6400 کلوین ، میخواستم بدونم با این ارتفاع زیاد این نور کافیه یا خیر؟
    و اینکه من قراره که کرپتونها رو توی کوزه بکارم آیا نیازه که کف کوزه رو سوراخ کنم یا خیر؟
    باتشکر
    سلام
    لامپ ها t5 زیر کابینتی ( دقت کنید روی بعضی از زیر کابینتی ها لامپ t4 نصب هستش که اصلا بدرد نمی خوره ها ) حداکثر تا عمق 50 سانت رو جواب می ده.
    ای کاش شما وات لامپتون رو هم می گفتید
    پیشنهاد من با توجه به ارتفاع تانک و حضور دیسکس تو تانکتون استفاده از لامپ های ال ای دی هستش . هم عمق رو جواب می ده و هم زیبایی بیشتری به تانکتون می ده.
    احتمالا یه مجموعه 5 تایی برای هر بوته از کریپتون ها کافی باشه.
    برای اطمینان تو بخش موردنظر از دوستان سوال بفرمایید.

در مورد گلدان ها نه . هیچ نیازی به سوراخ کردن کف گلدان نیست.
    کف گلدان رو به ارتفاع 3 سانت از زبر بستر استفاده کنید و روش 4 سانت بستر بریزید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    16084
    سلام
    لامپ ها t5 زیر کابینتی ( دقت کنید روی بعضی از زیر کابینتی ها لامپ t4 نصب هستش که اصلا بدرد نمی خوره ها ) حداکثر تا عمق 50 سانت رو جواب می ده.
    ای کاش شما وات لامپتون رو هم می گفتید
    پیشنهاد من با توجه به ارتفاع تانک و حضور دیسکس تو تانکتون استفاده از لامپ های ال ای دی هستش . هم عمق رو جواب می ده و هم زیبایی بیشتری به تانکتون می ده.
    احتمالا یه مجموعه 5 تایی برای هر بوته از کریپتون ها کافی باشه.
    برای اطمینان تو بخش موردنظر از دوستان سوال بفرمایید.

در مورد گلدان ها نه . هیچ نیازی به سوراخ کردن کف گلدان نیست.
    کف گلدان رو به ارتفاع 3 سانت از زبر بستر استفاده کنید و روش 4 سانت بستر بریزید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    21 واته وتی فایو هم نوشته روش
    چون تانک دیسکس هست بستر نداره کف تانک.
    البته یه 24 وات از همین زیرکابینتی ها رنگ آبی هم دارم(آخه تانک قبلا آب شور بوده)
    فک نکنم خیلی نور واسه کریپتون مهم باشه چون گیاه مقاومی هست.و نور زیاد هم واسه دیسکس مناسب نیس
    البته بازم اساتید واردتر هستن
    ممنون

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    21 واته وتی فایو هم نوشته روش
    چون تانک دیسکس هست بستر نداره کف تانک.
    البته یه 24 وات از همین زیرکابینتی ها رنگ آبی هم دارم(آخه تانک قبلا آب شور بوده)
    فک نکنم خیلی نور واسه کریپتون مهم باشه چون گیاه مقاومی هست.و نور زیاد هم واسه دیسکس مناسب نیس
    البته بازم اساتید واردتر هستن
    ممنون
    سلام

نور آبی برای گیاها مناسب نیست . خزه ها و کریپتونها و انابیاسها به نور کم تا متوسط نیاز دارن . پس شما همین مقدار نور رو بزارید تا اگر مشکلی در گیاها مشاهده شد که از کمبود نور بود اونوقت نور رو دو برابر کنید

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام خدمت دوستان عزیز خودم

این ال ای دی استریپ رو راحت میشه با چسب سیلیکون ترنسپرنت ضد آبش کرد
    آیا این این کار و قرار دادن این نوع ال ای دی در داخل تانک هایی که ارتفاع زیاد دارن میتونه نیاز کافی گیاه رو براورده کنه؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز خودم

این ال ای دی استریپ رو راحت میشه با چسب سیلیکون ترنسپرنت ضد آبش کرد
    آیا این این کار و قرار دادن این نوع ال ای دی در داخل تانک هایی که ارتفاع زیاد دارن میتونه نیاز کافی گیاه رو براورده کنه؟
    سلام

مهدی خان این الان سوال بود یا جواب ؟

برای تانک های دیسکس یا در کل تانک هایی که قصد نگهداری گلدونی گیاه تو اون هست و ارتفاع زیادی هم دارند ، می شه با استفاده از لنز مناسب از ال ای دی بهره برد.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15990
    http://*********.com/%D9%84%D8%A7%D9...%D9%8A-LED-42K
    این لامپ مناسب یه تانک کوچیک گیاهی هست یا نه ؟
    6400 کلوین

صفحه 39 از 67 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)