صفحه 18 از 38 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 376
    همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان . در قسمتی که در مورد تی دی اس صحبت شده بود جنابه فربد عزیز فرموده بودند که دستگاه تصفیه آب قادر نیست تی دی اسه صفر به ما بده و برایه تی دی اس صفر باید از رزین استفاده کنیم . من تی دی اسه آب رو تست کردم حدود 30 بود و هر کاری کردم پاینتر از این نیومدش الان به چه شکل و با استفاده از رزین یا چه چیز د یگه میشه به تی دی اسه صفر رسید ممنون میشم کمکم کنید . بازم از راهنمایتون ممنونم . موفق باشید
    سلام اقا یونس عذر خواهی میکنم و ممنون برای همکاریتون
    بله ممبران در شرایط خوب و اصل بودن تی دی اسو تا 7 8 بیشتر پایین نمیاره
    برای صفر کردنش شما باید یه فیلتر به نام رزین میکس بعد خروجی ممبران اضافه کنید تا تی دی اس شما صفر بشه
    برای متوجه شدن تی دی اس از بعد خروجی ممبران اب بگیرید اگه تی دی اس 8 9 بود میتونید با اضافه کردن رزین اونو صفر کنید
    در غیر این صورت و بالا بودن تی دی اس ممبران شما فیلم تک اصل و 16 لایه نیست که قادر نیست تا 8 7 تی دی اسو بیاره پایین
    اگه به این حالت باشه بهتره اول ممبرانو عوض کنید بعد هوزینگه رزینو اضافه کنید چون با تی دی اس 30 رزین شما سریع تر اشباع میشه
    ویرایش توسط farbodb : 3rd October 2014 در ساعت 04:17 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام اقا یونس عذر خواهی میکنم و ممنون برای همکاریتون
    بله ممبران در شرایط خوب و اصل بودن تی دی اسو تا 7 8 بیشتر پایین نمیاره
    برای صفر کردنش شما باید یه فیلتر به نام رزین میکس بعد خروجی ممبران اضافه کنید تا تی دی اس شما صفر بشه
    برای متوجه شدن تی دی اس از بعد خروجی ممبران اب بگیرید اگه تی دی اس 8 9 بود میتونید با اضافه کردن رزین اونو صفر کنید
    در غیر این صورت و بالا بودن تی دی اس ممبران شما فیلم تک اصل و 16 لایه نیست که قادر نیست تا 8 7 تی دی اسو بیاره پایین
    اگه به این حالت باشه بهتره اول ممبرانو عوض کنید بعد هوزینگه رزینو اضافه کنید چون با تی دی اس 30 رزین شما سریع تر اشباع میشه
    سلام
    یه چیزی که قبلا گفته شده و آقا فربد هم برای خود من متذکر شد ، اگه فیلتر شش مرحله ای باشه باید آب رو از بعد ممبران بگیرید چون فیلتر پنجم دوباره آب رو قلیایی میکنه

send by Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12297
    سلام
    ببخشید اینجا سوال میکنم، دیدم بحثش هست پرسیدم با عرض پوزش از آقا یونس
    برای فیلتر رزین از کجا رزین تهیه کنیم که مناسب اینکار باشه؟ از شیمیایی فروشی ها بگیریم یا فروشگاه های نواب مخصوص آکواریوم دارن
    و اینکه این رزین باید از چه نوع باشه (کاتودی یا آنودی)
    اگر دوستان لطف کنند و یه راهنمایی و توضیح جامع در مورد این سیستم بدن ممنون میشم
    ویرایش توسط s.a.m : 3rd October 2014 در ساعت 10:52 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.a.m نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید اینجا سوال میکنم، دیدم بحثش هست پرسیدم با عرض پوزش از آقا یونس
    برای فیلتر رزین از کجا رزین تهیه کنیم که مناسب اینکار باشه؟ از شیمیایی فروشی ها بگیریم یا فروشگاه های نواب مخصوص آکواریوم دارن
    و اینکه این رزین باید از چه نوع باشه (کاتودی یا آنودی)
    اگر دوستان لطف کنند و یه راهنمایی و توضیح جامع در مورد این سیستم بدن ممنون میشم
    سلام از رزین میکس باید استفاده شه لوازم تصفیه اب فروشی ها تو سعدی دارن اخرین قیمت 70 تومن برای یه کارتریج بوده
    البته رزین میکس مخلوط رزین کاتودی و انیونی با درصد 40 به 60 هست یا 50 /50
    من تا حالا امتحان نکردم ولی فکر کنم رزین با گرید دارویی اگه گیر بیارین خودتونم بتونید میکس کنید
    رزینم اشباع شده به احتمال زیاد این بار خودم میکس کنم و اماده نمیگیرم
    شما کارتریج رزینو داخل یه هوزینگ میزارید و بعد ممبران وصلش میکنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام از رزین میکس باید استفاده شه لوازم تصفیه اب فروشی ها تو سعدی دارن اخرین قیمت 70 تومن برای یه کارتریج بوده
    البته رزین میکس مخلوط رزین کاتودی و انیونی با درصد 40 به 60 هست یا 50 /50
    من تا حالا امتحان نکردم ولی فکر کنم رزین با گرید دارویی اگه گیر بیارین خودتونم بتونید میکس کنید
    رزینم اشباع شده به احتمال زیاد این بار خودم میکس کنم و اماده نمیگیرم
    شما کارتریج رزینو داخل یه هوزینگ میزارید و بعد ممبران وصلش میکنید
    سلام فربد جان من یه هوزینگ از قبل دارم فقط رزین با گرید دارویرو یاید از کجا پیدا کنیم . البته فکر کنم باید ممبرانمرو هم تعویض کنم .

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام فربد جان من یه هوزینگ از قبل دارم فقط رزین با گرید دارویرو یاید از کجا پیدا کنیم . البته فکر کنم باید ممبرانمرو هم تعویض کنم .
    بالای منیریه تجهیزات پزشکی ها ممکنه داشته باشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام دوستان . رویه لایوراکهام یه قسمتهایی مقدار کمی انواع گیاه داره رشد میکنه که بعضیهاشون به رنگه بنفش هستند که از نظر رنگ زیباییه خاصی دارن . بنظرتون بلو تانگ و پادر بلو و یلو تانگ این گیاهارو از بین میبرن یا فقط جلبک و خزههارو میخورن؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    سلام دوستان . رویه لایوراکهام یه قسمتهایی مقدار کمی انواع گیاه داره رشد میکنه که بعضیهاشون به رنگه بنفش هستند که از نظر رنگ زیباییه خاصی دارن . بنظرتون بلو تانگ و پادر بلو و یلو تانگ این گیاهارو از بین میبرن یا فقط جلبک و خزههارو میخورن؟
    سلام اقا یونس
    کاش یه عکس از این گیاهها میذاشتی ببینیم چیه این گیاهان .
    اره خانواده جراح ها کلا گیاه خوارن و اگه اونهایی که گفتی گیاه باشن صد در صد خورده میشن . البته بد هم نیست که به این وسیله اگه جراح تازه واردی داشته باشی غذا خور بشه . موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    سلام اقا یونس کاش یه عکس از این گیاهها میذاشتی ببینیم چیه این گیاهان . اره خانواده جراح ها کلا گیاه خوارن و اگه اونهایی که گفتی گیاه باشن صد در صد خورده میشن . البته بد هم نیست که به این وسیله اگه جراح تازه واردی داشته باشی غذا خور بشه . موفق باشی
    سلام داداش . منم دوست دارم عکسه این گیاهارو بزارم ولی دوربینی که بشه با دقته زیاد عکس بندازم در دسترس نیستش و دوربینه گوشیمم فکر نمیکنم بتونه ازشون واضح عکس بندازه ولی بازم سعی. میکنم . این گیاها رنگشون مابینه بنفش و صورتی هستش و رویه بیشتر لایوراکام هستند فعلن بزگترینشون حدود 2تا 3 سانتیمتر هستش و یک صاقه باریک با چندتا برگ که شبیهه صاقشه . باید چند وقت منتظر بشم کمی بزرگتر بشه و از رویه لایوراکام بردارم و به رفرجیوم منتقل کنم و بعد اگه قصد خرید جراح داشتم بخرم . گیاهه خوشرنگی هستش خیلی دوست دارم در کنار انگوری ازش نگه داری کنم رنگه سبز و بنفش یه نمایه زیبا به رف میده . حتمن خبرشو بهتون میدم شایدم رشد شون خوب بود بعد حرص به دوستانه دیگه هم دادیم تا لذت ببرن ...
    ویرایش توسط یونس58 : 5th October 2014 در ساعت 08:37 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    دوستان امروز یه نکته خیلی خیلی ناراحت کننده دیدم که اینجا مطرح میکنم تا شاید این دوستانه نسبتن گرامی این مطلبرو دیدن و یه فکری به حاله غیر موجهشون کردن واقعا واسه اینجور اشخاص متأصفم . من چند ساله پیش میرفتم و از ماهیران خرید میکردم قیمتهاشون نسبتا از جاهایه دیگه کمتر بودش وتنوعه بارشون بد نبود و تعدادی از دوستانه آبشور باز اونجا کار میکردن که افراد محترمی بودن و شرایط آکواریومهاشون بد نبود و نسبتا رسیدگیشون به آکواریوماشون خوب بودش . امروز تصادفی مسیرم از سمته این فروشگاه افتاد و یه سر رفتم داخله مغازشون که با دیدنه آکواریومهاشون حالم بد شدش داخله یکی از تنگهاشون حدود 10 عدد شقایق بود که همهگی متلاشی شده بودن و صحنه بسیار دلخراشی بودش که این فروشگاه بوجود آورده بودش یکی نیست بهشون بگه شما که نمیتونی درست کار کنی و شرایط آکواریوماتون طوری نیستش که بشه این موجوداته زیبارو نگهداری کنید حداقل کمی قیمتهاتونو مناسبتر و حتی زیر قیمت بدید تا ایت موجودات به این شکل از بین نرن اصلا اهمیت نمیدن که این موجوداتم جون دارن و یکی از مخلوقاته زیبایه خداوند هستند شاید سودی که این موجودات به نوبه خودشون در این کره خاکی داشته باشن از مسعولینه این فروشگاه بیشتر باشه . وقتی این صحنرو دیدم از رویه کنجکاوی یکی از ماهیاشونو قیمت کردم که خداروشکر اونقدر شعورشون بالاست و تمعشون بالاست که قیمته یک ماهیرو که تو این شرایط دارن نگهداری میکنن و بعد چند وقت این ماهیام راهه رفته شقایقاشونو میرن 30 درصد بیشتر از قیمتی که گرونفروشترین ماهی فروشهایه نواب میدن رو قیمت میدن . خدایش درسته که ایطور رفتار کنیم شاید اگه کمی از قیمتشون کم کنن این موجودات در شرایطه بهتر کمی بیشتر عمر کنن و با این شکل فجیه از بین نرن . من خودم مدتی تو بازار بودم و الانم دستی در کار بازار دارم و کاسبیرو تا حدودی میشناسم . وقتی یک فروشگاه جنسی میاره در اوله ورود اجناس قیمتهارو به بالاترین شکله ممکنه میدن و بعد از مدتی کمی تخفیف میدن و وقتی چند وقت از فروشه اجناس گذشت یه آف میزارن و اجناسرو به .اینترین قیمت میدن تا اجناسی که داره تاریخشون میگذره یا دارن قدیمی میشنرو به فروش برسونن که در این شرایط کسانیم که رقبت به خ ید ندارن راقب میشن و بجایه یک خرید چندین قلم خرید میکنن که این خودش یعنی سود . دوستان ببخشید زیاد صحبت کردم فقط خیلی از دیدنه اون صحنه که این موجودات با اون شکل تلف شدن ناراحت شدم که از انسان بودنه خودم پشیمونم خ ایش کمی باید رحم تو دلمون باشه چون این موجو ات زبون ن ارن داد بزنن و ناله کنن نباید ما هر بلایی سرشون بیاریم . ما این همه وقت میزایم این همه پول خ ج میکنیم و این همه وقت میزایم تا از این موجودات لذت ببریم و برایه این لذت بردن اینهمه سختی و مشقترو به جون و دل میخریم تا بهترین شرایطرو واسه این موجودات فراهم کنیم حالا وقتی با این صحنه مواجه میشیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خدا از سر تقصیراتمون بگذره خدایش اگه کمی جلویه خودمو نمیگرفتم و کنترلمو از دست میدادم شاید با فروشنده هم بحثم میشدش . ببخشید اعصابم خورد شدش شاید کلا آکواریوممو جمش کنم و بی خیالش بشم فعلاکمی روحیم خرابه بازم معضرت یخام امیدوارم کسی ازم ناراحت نشه . الان منو ول کنن تا صبح مطلب مینویسم یکی بیاد منو از پریز بکشه تا خاموش بشم . به امید روزی که ................................... موفق باشید

صفحه 18 از 38 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)