همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    به پیشنهاد آقای مرادی برای از بین بردن دیاتوم چراغ ها را فعلا خاموش کردم .اوضاع بهتر شده.از گسترشش ظاهرا جلوگیری شده.یه مقدارشم کم شده.اما توی یک سایت خارجی خوندم نوشته دیاتوم در نور کم رشدش بهتر میشه؟!!
    Brown Diatom algae do well in low light conditions.
    مقداری که روی شیشه و موج ساز بود رو دستی و با مگنت پاک کردم.اما لایو راک ها هنوز قهوه ای هستن.که نمیدونم چکارش کنم

اون سایت نوشته:
    دیاتوم در اثر فسفات و نیترات و سیلیکات زیاد و در ابتدای داه اندازی مشاهده میشه
    برای حذفش:
    پاک کردن دستی جاهایی که دیاتوم زده و تمیز کردم فیلتر ها
    تعویص مرتب آب هفتگی
    نور دهی 10 تا 12 ساعت و نه بیشتر چون به رشدش کمک میکنه
    استفاده از محلول شیمیایی مثل ALGONE
    کم کردن غذا دهی
    استفاده از آب RO که سیلیکات کمتری داره
    استقاده از تیم نظافت چی
    دعای فراوان
    سلام دوست عزیز
    همون طور که آقای بهمنش گفتند هرمیت میتونه کمک کنه
    من پیشنهاد میدم اونایی که روی شیشه هست را با مگنت تمیز کنی و هر دو روز یکبار پدهای روی آور فلو و سامپ را بشوری ، اگه ماهی اضافه نکردی بهتره بفکر یه شاه بلنی خلیجی باشی که خیلی بامزست و فعال
    آلگون هم خیلی تاثیر داره
    نور دهی هم که بفرمایش جناب مرادی کم کردید
    ولی شما بدلیل اینکه تانکت را تازه راه اندازی کردی حدود دو ماه این جلبک را مشاهده میکنی ، حالا با شدتهای مختلف (اگه شرایط تانکتون خوب باشه و بعد از طی شدن سیکل یه سیفون 30 درصدی بزیند و مخصوصا جریان تانکت خوب باشه خیلی کم میشه ، حتی میشه گفت بطور کل حذف میشه)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    سلام
    1.چطور میشه لایوراک هامو زنده کنم؟بهتر نیست برم زنده بخرم؟(نور اکم مهتابیه فقط...مهتابی مخصوص)
    2.رفتم بازار دلقک از نوع بلک فتون گرفتم خیلییم کوچیکن....میشه ازشون تکثیر کنم؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadj نمایش پست ها
    سلام
    1.چطور میشه لایوراک هامو زنده کنم؟بهتر نیست برم زنده بخرم؟(نور اکم مهتابیه فقط...مهتابی مخصوص)
    2.رفتم بازار دلقک از نوع بلک فتون گرفتم خیلییم کوچیکن....میشه ازشون تکثیر کنم؟
    سلام
    1- من لایو را های شما رو ندیدم اما اگه کلسیم ، منیزیم و ید (از بین تریس المنت ها هم بیشتر با استرانسیم اشاره می کنن) اکی باشه سنگاتون در کنار نور شروع به بنفش شدن می کنن
    یه سری محلول ها هم وجود داره برای این کار مثل پرپل آپ و پرپل تچ که میتونید استفاده بفرمایید اگه وضاع سنگاتون خیلی بد نیست میتونید به مرور زمان بهتر و بهترشون کنید

2- بحث تکثیر در مورد آبزیان آب شور بحثی کاملاً تخصصی هستش! کار نشد نداره ولی خیلی مشکله و مطلب هم در این مورد مخصوصاً به زبان فارسی بسیار کم هستش باید خیلی در این مورد مطالعه و تحقیق بفرمایید ولی در کل دلقک ها در اکواریم قابل تکثیر هستن اما همونطور که گفتم اصلا کار آسونی نیست!
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 31st January 2014 در ساعت 08:02 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    سلام
    1- من لایو را های شما رو ندیدم اما اگه کلسیم ، منیزیم و ید (از بین تریس المنت ها هم بیشتر با استرانسیم اشاره می کنن) اکی باشه سنگاتون در کنار نور شروع به بنفش شدن می کنن
    یه سری محلول ها هم وجود داره برای این کار مثل پرپل آپ و پرپل تچ که میتونید استفاده بفرمایید اگه وضاع سنگاتون خیلی بد نیست میتونید به مرور زمان بهتر و بهترشون کنید

2- بحث تکثیر در مورد آبزیان آب شور بحثی کاملاً تخصصی هستش! کار نشد نداره ولی خیلی مشکله و مطلب هم در این مورد مخصوصاً به زبان فارسی بسیار کم هستش باید خیلی در این مورد مطالعه و تحقیق بفرمایید ولی در کل دلقک ها در اکواریم قابل تکثیر هستن اما همونطور که گفتم اصلا کار آسونی نیست!
    ممنون از جوابتون
    راستش کنجکاو شدم بشتر بدونم در مورد تکثیرشون....بنظر بنده اگه کسی نتونه تکثیر کنه خب پس واسه چه نگهداری کنه؟؟؟؟؟همه قشنگیش اینه بتونه تکثیر کنه....راستش تازه کار نیستم یه چیزای بلد هستم که هیچ موقع تو اکم تلفات ندادم مگه اینکه ماهیا خودشون رو بکشن!!!!
    بنظرم میشه تکثیر کردد......اکم 120 طولش هست...اگه شده همه موجود زنده ای رو خارج میکنم و فقط دلقک هارو میزارم ببینم چی میشه الان که چهار تا هستن ولی خیلی تو پر پاچه هم میلولن
    یعنی هیچکی تو انجمن سابقه تکثیر نداشته اقای بهمنش؟ یعنی اینقدر سخته؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    ممنون از جوابتون
    راستش کنجکاو شدم بشتر بدونم در مورد تکثیرشون....بنظر بنده اگه کسی نتونه تکثیر کنه خب پس واسه چه نگهداری کنه؟؟؟؟؟همه قشنگیش اینه بتونه تکثیر کنه....راستش تازه کار نیستم یه چیزای بلد هستم که هیچ موقع تو اکم تلفات ندادم مگه اینکه ماهیا خودشون رو بکشن!!!!
    بنظرم میشه تکثیر کردد......اکم 120 طولش هست...اگه شده همه موجود زنده ای رو خارج میکنم و فقط دلقک هارو میزارم ببینم چی میشه الان که چهار تا هستن ولی خیلی تو پر پاچه هم میلولن
    یعنی هیچکی تو انجمن سابقه تکثیر نداشته اقای بهمنش؟ یعنی اینقدر سخته؟

راستش با یه قسمت های از حرفتون خیلی موافق نیستم محمد جان
    خیلی از آبزیای آب شور هنوز در اسارت تکثیر نشدن ولی نگهداریشون واقعاً لذت بخش هستش
    البته منکر لذتی که در تکثیر هست نمیشم ولی خوب هر چیز به جای خود
    رضا جان یه مدت راجع به تکثیر آبزیای آب شور و مسائل مربوط به ان خیلی تحقیق می کرد می کردند و مطالب مفیدی هم تو سایت قرار دادن که میتونید مطالعه بفرمایید
    در موزد تکثیر هم معمولاً میگن تکثیر کاردینال راحت تر از بقیه ماهی های آب شور هستش
    در مورد سخت بودنش هم که واقعاً باید گفت کار سختی است و به تجربه مهارت و اطلاعات نیاز داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    راستش با یه قسمت های از حرفتون خیلی موافق نیستم محمد جان
    خیلی از آبزیای آب شور هنوز در اسارت تکثیر نشدن ولی نگهداریشون واقعاً لذت بخش هستش
    البته منکر لذتی که در تکثیر هست نمیشم ولی خوب هر چیز به جای خود
    رضا جان یه مدت راجع به تکثیر آبزیای آب شور و مسائل مربوط به ان خیلی تحقیق می کرد می کردند و مطالب مفیدی هم تو سایت قرار دادن که میتونید مطالعه بفرمایید
    در موزد تکثیر هم معمولاً میگن تکثیر کاردینال راحت تر از بقیه ماهی های آب شور هستش
    در مورد سخت بودنش هم که واقعاً باید گفت کار سختی است و به تجربه مهارت و اطلاعات نیاز داره
    اتفاقا با خیلی از دوستام سر همین موضوع بحث دارم که من تاکثیر رو بهتر از زیبای ظاهری و نگاه کردنی دوست دارم...هرند دوتاشون خوبه و برای خیلی ها فقط نگاه کردن...ولی برای من از قبل تکثیر رو دوست داشتم
    حالا من سعیمو میکنم ....کلا دلقک بلک فوتون رو هم به این نیت تو این سایز گرفتم...اگه نتیجه گرفتم بالاخره میتونم تجربمو در اختیار دیگران بزارم.....
    دستمم تو این کار بد نیس
    خیلی خوشحال شدم

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    اتفاقا با خیلی از دوستام سر همین موضوع بحث دارم که من تاکثیر رو بهتر از زیبای ظاهری و نگاه کردنی دوست دارم...هرند دوتاشون خوبه و برای خیلی ها فقط نگاه کردن...ولی برای من از قبل تکثیر رو دوست داشتم
    حالا من سعیمو میکنم ....کلا دلقک بلک فوتون رو هم به این نیت تو این سایز گرفتم...اگه نتیجه گرفتم بالاخره میتونم تجربمو در اختیار دیگران بزارم.....
    دستمم تو این کار بد نیس
    خیلی خوشحال شدم

صمیمانه امیدوارم که موفق بشید
    به هر حال این مسائل سلیقه ای هستش و هر کس از یه چیزی لذت می بره
    چنتا دلقک گرفتید؟
    خوش حال میشیم ما رو هم در جریان کارهایی که انجام میدید بزارید
    حتی تجاربی که خدایی نکرده نا موفق هم باشه بیانش میتونه خیلی خوب باشه چون لااقل نفر بعدی که میخاد کار رو دنبال کنه میدونه که چه راه هایی به جواب ختم نشده و این یعنی یه کمک بزرگ

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عنتر
    شماره عضویت
    8598
    صمیمانه امیدوارم که موفق بشید
    به هر حال این مسائل سلیقه ای هستش و هر کس از یه چیزی لذت می بره
    چنتا دلقک گرفتید؟
    خوش حال میشیم ما رو هم در جریان کارهایی که انجام میدید بزارید
    حتی تجاربی که خدایی نکرده نا موفق هم باشه بیانش میتونه خیلی خوب باشه چون لااقل نفر بعدی که میخاد کار رو دنبال کنه میدونه که چه راه هایی به جواب ختم نشده و این یعنی یه کمک بزرگ
    4تا هستن....تقریبا یه بند انگشت هستن فعلا قرمز هستن هنوز سیاه نشدن...حالا اگه شد عکس میزارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    دوستان از کی ماهی بخرم؟ فروشنده خوب؟ با انصاف.مهمتر ماهی سالم

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    دوستان از کی ماهی بخرم؟ فروشنده خوب؟ با انصاف.مهمتر ماهی سالم
    از تهران میخاید خرید بفرمایید؟
    خودتون تشریف میارید یا میخاید بگید بفرستن براتون؟

صفحه 498 از 1093 نخستنخست ... 398448479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511512513514515516517548598998 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)