صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 71
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    دوست عزیز چندتا سوال داشتم ممنون میشم لطف کنین و جواب بدین

1-به رنگ بال های کبوتر عکس اول (اینجا میگن الماسی) و کبوتر عکس دوم (اینجا می گن سوسنی)چه رنگی میگین؟
    2-به کبوتر هایی که شبیه کبوتر های شما هستند فقط روی کت هاشون فر است چی میگین؟
    3-به کبوتر هایی که نوک و چشم ان ها مثل کبوتر های شماست چی میگین؟(این جا به موشی معروفه)
    با تشکر
    سلام به همه ی دوستان...
    اسم لاتین هر دوی اینهااا اورینتال فیریل هستش که در ایران به اون می گن بلژیکی هر دو کبوتر از یک دسته هستند و فقط تفاوت رنگ دارن...
    کبوتر اول اینجا به بلژیکی پشت طاووسی معروفه و کبوتر دوم به پشت ابی معروفه...
    راجع به قمت بستگی به درشتی سر و کله و نوک داره که هرچی بیشتر سر کبوتر بزرگ تر باشه و نوک کوچکتر (اصطلاحا بی نوک) قیمت بالاتری داره اما مدل پشت طاووسی بهترین نژاد از 1 میلیون قیمتش بالاتر نمیره ولی پشت اب ها بهترین مدلش اگر فروشنده با انصاف باشه قیمتش 4 میلیون بیشتر نیست...
    کبوتر موشی که شما میگید اینجا معمولا به کبوتران مصری میگن موشی البته زیاد از این اسم استفاده نمیشه رایج نیست ولی بعضی ها رو هم دیدم که به همین پشت ابی هاا به اشتباه می گن موشی .... امیدوارم که مطلب رو رسونده باشم ...
    موفق باشید...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_2k2 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان...
    اسم لاتین هر دوی اینهااا اورینتال فیریل هستش که در ایران به اون می گن بلژیکی هر دو کبوتر از یک دسته هستند و فقط تفاوت رنگ دارن...
    کبوتر اول اینجا به بلژیکی پشت طاووسی معروفه و کبوتر دوم به پشت ابی معروفه...
    راجع به قمت بستگی به درشتی سر و کله و نوک داره که هرچی بیشتر سر کبوتر بزرگ تر باشه و نوک کوچکتر (اصطلاحا بی نوک) قیمت بالاتری داره اما مدل پشت طاووسی بهترین نژاد از 1 میلیون قیمتش بالاتر نمیره ولی پشت اب ها بهترین مدلش اگر فروشنده با انصاف باشه قیمتش 4 میلیون بیشتر نیست...
    کبوتر موشی که شما میگید اینجا معمولا به کبوتران مصری میگن موشی البته زیاد از این اسم استفاده نمیشه رایج نیست ولی بعضی ها رو هم دیدم که به همین پشت ابی هاا به اشتباه می گن موشی .... امیدوارم که مطلب رو رسونده باشم ...
    موفق باشید...
    خیلی تشکر از پاسخ شما. دستتون درد نکنه
    اینجا به کبوتر هایی که نوک خیلی کوچک دارند میگن موشی.(مثل نوک کبوتر های شما) کبوتر مصری هم اگه منظورتون کبوتر های با جسه و نوک و دماغ بزرگ می یاشد که انها هم به اسم دیگری اینجا رایج است.(البته یه سری مصری میگن)
    البته اگه اسم های تخصصی را اینجا به کار بریم کسی منظور را متوجه نمیشه و تقریبا همیشه اصلاحات محلی و رایج بکار برده میشه.(منظورم در شهر خودمان است)
    همان طور که قبلا هم گفتم این طور که معلومه شهرهای متفاوت اصلاحات و نام گذاری های خاص خودشان را دارند.
    ویرایش توسط SAE!D : 19th July 2014 در ساعت 05:26 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    بدون شرح

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_291 نمایش پست ها
    بدون شرح
    سلام
    اقا مهرداد کبوتر زیبایی است و این جور که پیداست بال های کشیده ای دارد
    اگه توضیحی هم در مورد نژاد هم بدین خیلی خوب میشه و با اسامی ای که شهرهای مختلف بکار برده می شود اشنا میشیم.
    در ضمن نوشتین قرقاول هم دارین اگه از این خوش تیپ ها هم عکس بزارین ممنون میشم.
    با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    سلام
    مرسی ناقابله.
    من ۴جفت از این نژاد کبوترو از شهر سراب خریده بودم به اسم کبوتر پشتدار.جفتی از ۱۵۰ هزار تا ۳۵۰ هزار تومن. در عرض یک سال تقریبا ۲۰ تای شده بودن .یه روز رفته بودم شکار وقتی برگشتم دیدم توله شکاریم رفته تو قفس کبوترا ٬به جز ۳ تا همشو خفه کرده. پدر و مادر این کبوترام پشتدار مهر هستن ولی نمیدونم چرا بعضی از جوجه هاشون اینجوری تک بال میشن.اگه تونستم عکس پدرشو میذارم.
    عکس قرقاولارو کجا باید بذارم.اینجا میشه گذاشت؟فعلا خوشگل نیستن هنوز جوجه هستن پدر و مادرشونو فروختم دارم جوجه هاشونو نگه میدارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    اینم عکس دو تا از کبوترام که سال پیش گرفته بودم.هنوزم دارمشون عکس جدیدشونم میذارم

به این سفید کاکلی تو شهر ما میگن چیتی(chity)

این نژاد از کبوترا برای تزيين هستن ولی یه سری دیگه اینجا نگهمیدارن که واسه پرواز و شرط بندی ازش استفاده میکنن.مثل کبوترای مسافتی از راه دور میندازن میاد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    سلام
    مرسی ناقابله.
    من ۴جفت از این نژاد کبوترو از شهر سراب خریده بودم به اسم کبوتر پشتدار.جفتی از ۱۵۰ هزار تا ۳۵۰ هزار تومن. در عرض یک سال تقریبا ۲۰ تای شده بودن .یه روز رفته بودم شکار وقتی برگشتم دیدم توله شکاریم رفته تو قفس کبوترا ٬به جز ۳ تا همشو خفه کرده. پدر و مادر این کبوترام پشتدار مهر هستن ولی نمیدونم چرا بعضی از جوجه هاشون اینجوری تک بال میشن.اگه تونستم عکس پدرشو میذارم.
    عکس قرقاولارو کجا باید بذارم.اینجا میشه گذاشت؟فعلا خوشگل نیستن هنوز جوجه هستن پدر و مادرشونو فروختم دارم جوجه هاشونو نگه میدارم

این کبوتر اگر ان خال بال چپش را نداشت بهش میگن کتی که این چون کتش سبز است میگن کت سبز و به خاطر ان خال به اصطلاح میگن غلطی داره در کل میگن کت سبز که غلطی داره
    به احتمال زیاد نژاد ان پشتدار های شما خالص نبوده که این جور شده.

به تاج اینها که تقریبا از وسط گردن شروع میشه میگن تاج فر
    اگر اصطلاحات متفاوت است اساتید اصلاح کنند.
    برای کشته شدن ان کبوترهاتون هم واقعا متاسفم من هم یه دو بار این مشکل را با گربه داشتم که یک بلایی سر این گربه ها در اوردم که نگویم بهتر است(انجمن گربه ناراحت میشن)

در مورد محل قرار دادن عکس قرقاول از مسئولین کمک بگیرین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    بدون شرح
    سلام
    به احتمال زیااد یکی از نر یا ماده ی شمااا یه کتی بوده یعنی ژن یک کتی رو به صورت نهفته داره که گاهی اوقات شیطونی میکنه خودشو بروز میده!!!

یا دم میااد یک جفت کبوتر سرور داشتم که بالغ بر 10 بار ازشون جوجه کشیدم که همش جوجه سبز (چاهی) میدادن !!!!!!!!!!!!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    اتفاقا نر و ماده هر دو کت سیاه بودن ولی از اون محلی که پدرشو خریده بودم و جوجه های که خودش داشت بعضیاشونم تک بال میداد.احتمالا تو اجدادشون مشکل داشته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    اتفاقا نر و ماده هر دو کت سیاه بودن ولی از اون محلی که پدرشو خریده بودم و جوجه های که خودش داشت بعضیاشونم تک بال میداد.احتمالا تو اجدادشون مشکل داشته
    من هم منظورم همین بود که این ژن از اجدادشون میاد و تا هفت نسل ادامه تا اونجایی که من میدونم ....

صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)