فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 372 از 411 نخستنخست ... 272322362370371372373374382 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,711 به 3,720 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

کاربر فعال anosha آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    تخصص
    دانشجو دامپزشکی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق _خرگوش
    شماره عضویت
    13993
    میانگین پست در روز
    0.75
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahshid1382 نمایش پست ها
    با سلام باید بگم ممنون من همه چیز را رعایت کردم
    پرنده هام امروز داخل لانه رفتند در مورد اختلاف سنی ایا خیلی تاثیر داره این دوتا با هم جفت هستن اما ماده خیلی کم حلقه سفید داره اما نر کمی داره تقویت هم امتحان نکردم ممنون میشم بازم راهنمایی فرمایید
    منظورم از اختلاف سنی اینکه حلقه سفید دور چشم نر خیلی بیشتر از ماده باشه ولی اونجوری که شما میفرمایید زیاد اختلاف سنی ندارن زیاد نگاه شون نکنید چون تخم نمیزارن
    حیوانات هم احساس دارند .....

سعی کنیم با حیوانات مهربان باشیم

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط alidelkhosh نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    چهار پنج روزی میشه اینطوری شده .. من مسافرت بودم و مثل همیشه دو سه تا ظرف پر از ارزن و دوتا ظرف آب براشون گذاشتم ( 2 تا مرغ عشق نر دارم ).. ایندفعهء آخری که اومدم دیدم کف قفس پر از مدفوع سفید و گچی هستش و هیچ علامتی نشان از بیماری دیده نمیشه و خدارو شکر پرنده هام سرحالن .. بعد کم کم متوجه شدم که شب وقت خواب یکیشون عطسه می زنه و تندتند منقارشو باز و بسته می کنه و صدای عجیب در میاره ولی اصلا کسل نیست ( تو عکس هم دیدید ).. غذای اصلیشون که مخلوط ارزن و کتان هستش.. در طول هفته بهشون ذرت ، فلفل دلمه ، سیب ، تخم مرغ میدم ( البته نه هر روز، به صورت گردشی ) .. قفسشون روی دیوار کنار پنجره هستش که البته شب از روی دیوار میارم نزدیک شوفاژ باز در ارتفاع قرار میدم ، یعنی خیلی وقته همینطوره و مشکلی از بابت باد و هوای سرد نیست.. در معرض دود هم نیستن .. به خاطر زمستون براشون وان آبتنی نذاشتم ( منتظرم هوا از سرما در بیاد بعد )
    بینی و چشماش هم طبیعیه و مرطوب نیست ..
    البته امروز بازار پرندگان بودم و از داروخانه همونجا وضعیت رو براشون شرح دادم بهم یه پودری داد که روش نوشته برای عفونت داخلی .. گفت هفته ای دوبار اندازه عدس با آبشون قاطی کنم و هر روز آبو عوض کنم
    من برای تقویت عروسم قطره B Complex گرفتم مارک Prime .. همینی که تو کلینیک های حیوانات می فروشن از اون استفاده می کنم .. نمی دونم میشه برای مرغ عشق هم استفاده کرد یا نه..
    بازم ممنون از وقتی که گذاشتید
    سلام ، ممنون از توضيحات كاملتون .
    اونطور كه فرموديد مدتي كه تشريف نداشتيد فقط ارزن داخل ظرفشون بوده و بقيه روزها مخلوط كتانو ارزن .
    غذاهايي هم كه در طول هفته ميديد خوبه فقط از ميوه و سبزيجات ديگه هم استفاده كنيد
    وضعيت مدفوعش با توجه به عدم علايم چند دليل داره . يا بخاطر استفاد مكرر از ارزن توي اين چندروز هست ، يا بيماريهاي كبدي و گوارشي( بعلت رنگ سفيد و زرد مدفوع.
    اگه عفونتهاي گوارشي يا كبدي باشه، اولين نشونش بي اشتهايي ، ضعف ، گاهي اسهال و در مواردي هم وجود چربي در مدفوعه.

عطسه زدن و تنفس سخت هم كه از نشانه هاي سرماخوردگيه ولي قطعي نيست و بزرگ شدن كبد هم در نتيجه تغذيه نامناسب و چرب هم مانع از تنفس صحيح پرنده ميشه.
    از طرفي وجود مايتهاي كيسه هاي هوائي و گردو غبار محيط هم خودشو به اينصورت نشون ميده.

إثبات همه اينها نياز به ازمايش داره و كار ساده اي نيست. ولي به نظر بنده پرندتون به لحاظ داخلي عفونت نداره (البته تا ٦٠درصد اين احتمال هست) ولي از نظر تنفسي مشكل داره. اسم دارويي كه بهتون دادن لطفا بفرماييد ببينم براي عفونت تنفسي مفيد هست يا خير. اگه مناسب بود براي پيشگيري خوبه استفاده كنيد .

ب كمپلكسي كه فرموديد اگر مخصوص طيور هست مشكلي براي مرغ عشق نداره.
    براي مشكل تنفسش ميتونيدروشهاي درماني گياهي هم به كار ببريد.

سيب و هويج پخته هفته اي ٣بار ، روزي يك برگ أسفناج ٣-٥ روز . بخور اكاليپتوس روزي يكبار توي اتاق نگهداريشون بزاريد ولي خيلي نزديك قفس نباشه ، روزي ده دقيقه توي محيط باشه . يا از بخور اب استفاده كنيد كه هوا رو مرطوب كنه.

يكي از گياهاني كه براي بهبود مشكلات تنفسي خوبه ، نعناي كوهيه كه روزي يكبار ، يك قاشق با يك ليوان اب دم كنيد ، صاف كنيد ، خنك كه شد با ظرف أبش مخلوط كنيد . ٢قسمت اب باشه و يك قسمتش دم كرده نعنا، تا ٤ روز . حتما هم اب مصرفيشونو بجوشونيد ، خنك كه شد بهشون بديد.

کاربر جدید alidelkhosh آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    علی دلخوش
    علایق
    حیوانات،عکاسی،خودرو
    تخصص
    کامپیوتر و گرافیک
    حیوان خانگی
    ککاتیل و باجریگار
    شماره عضویت
    14257
    میانگین پست در روز
    0.01
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، ممنون از توضيحات كاملتون .
    اونطور كه فرموديد مدتي كه تشريف نداشتيد فقط ارزن داخل ظرفشون بوده و بقيه روزها مخلوط كتانو ارزن .
    غذاهايي هم كه در طول هفته ميديد خوبه فقط از ميوه و سبزيجات ديگه هم استفاده كنيد
    وضعيت مدفوعش با توجه به عدم علايم چند دليل داره . يا بخاطر استفاد مكرر از ارزن توي اين چندروز هست ، يا بيماريهاي كبدي و گوارشي( بعلت رنگ سفيد و زرد مدفوع.
    اگه عفونتهاي گوارشي يا كبدي باشه، اولين نشونش بي اشتهايي ، ضعف ، گاهي اسهال و در مواردي هم وجود چربي در مدفوعه.

عطسه زدن و تنفس سخت هم كه از نشانه هاي سرماخوردگيه ولي قطعي نيست و بزرگ شدن كبد هم در نتيجه تغذيه نامناسب و چرب هم مانع از تنفس صحيح پرنده ميشه.
    از طرفي وجود مايتهاي كيسه هاي هوائي و گردو غبار محيط هم خودشو به اينصورت نشون ميده.

إثبات همه اينها نياز به ازمايش داره و كار ساده اي نيست. ولي به نظر بنده پرندتون به لحاظ داخلي عفونت نداره (البته تا ٦٠درصد اين احتمال هست) ولي از نظر تنفسي مشكل داره. اسم دارويي كه بهتون دادن لطفا بفرماييد ببينم براي عفونت تنفسي مفيد هست يا خير. اگه مناسب بود براي پيشگيري خوبه استفاده كنيد .

ب كمپلكسي كه فرموديد اگر مخصوص طيور هست مشكلي براي مرغ عشق نداره.
    براي مشكل تنفسش ميتونيدروشهاي درماني گياهي هم به كار ببريد.

سيب و هويج پخته هفته اي ٣بار ، روزي يك برگ أسفناج ٣-٥ روز . بخور اكاليپتوس روزي يكبار توي اتاق نگهداريشون بزاريد ولي خيلي نزديك قفس نباشه ، روزي ده دقيقه توي محيط باشه . يا از بخور اب استفاده كنيد كه هوا رو مرطوب كنه.

يكي از گياهاني كه براي بهبود مشكلات تنفسي خوبه ، نعناي كوهيه كه روزي يكبار ، يك قاشق با يك ليوان اب دم كنيد ، صاف كنيد ، خنك كه شد با ظرف أبش مخلوط كنيد . ٢قسمت اب باشه و يك قسمتش دم كرده نعنا، تا ٤ روز . حتما هم اب مصرفيشونو بجوشونيد ، خنك كه شد بهشون بديد.
    بله این سه چهار روز ارزن جلوشون بوده اما برای اولین بار نبود.. بارها با این شرایط کنار اومدن یعنی عادت دارن
    متاسفانه با مرکبات زیاد میونه ای ندارن ولی هویج و سیب و بعضا سبزیجات رو خوب می خورن
    خداروشکر اشتهاش کم نشده و مثل همیشه غذا می خوره و ورجه وورجه می کنه
    این رو هم عرض کنم خدمتتون اصلا سینه ش صدا نمیده و تنفسش راحته.. فقط وقتایی که عطسه می کنه و منقارش رو باز و بسته میکنه یه صدای کمی مثل خس خس میاد که فقط همون لحظه ست ..!!
    عکس دارو رو براتون میذارم :

بابت راهنمایی های دارویی و درمانی هم بسیار متشکرم ..

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    امیر حسن شوشتری
    شماره عضویت
    14076
    میانگین پست در روز
    0.15
    اینم چشمشون الان لونه رو باید بزارم یا آماده نیستندفقط دومی کل چشمش حلقه داره اینجا نیفتاده
    و حمومم گزاشتم آبش 2سانت هست

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    امیر حسن شوشتری
    شماره عضویت
    14076
    میانگین پست در روز
    0.15
    ببخشید این اپلود نشد

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    امیر حسن شوشتری
    شماره عضویت
    14076
    میانگین پست در روز
    0.15
    راستی بنظرتون لونه رو توقفس بزارم یا بیرون قفس؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط alidelkhosh نمایش پست ها
    بله این سه چهار روز ارزن جلوشون بوده اما برای اولین بار نبود.. بارها با این شرایط کنار اومدن یعنی عادت دارن
    متاسفانه با مرکبات زیاد میونه ای ندارن ولی هویج و سیب و بعضا سبزیجات رو خوب می خورن
    خداروشکر اشتهاش کم نشده و مثل همیشه غذا می خوره و ورجه وورجه می کنه
    این رو هم عرض کنم خدمتتون اصلا سینه ش صدا نمیده و تنفسش راحته.. فقط وقتایی که عطسه می کنه و منقارش رو باز و بسته میکنه یه صدای کمی مثل خس خس میاد که فقط همون لحظه ست ..!!
    عکس دارو رو براتون میذارم :

بابت راهنمایی های دارویی و درمانی هم بسیار متشکرم ..
    سلام خواهش میکنم
    بازو بسته کردن دهان بی دلیلو اهمیت نمیتونه باشه. گاهی سرماخوردگیهای خفیف و پنهان که درمان نشده باشن منجر به آسم میشه که نشونش همین بازو بسته کردن دهانه. الرژی و گردو غبار محیطم ایجاد کننده این مشکل هست . ترکیبات پودری که فرمودید از داروهای موثر در درمان عفونتهای داخلی و تنفسی هست . حتما طبق دستورش استفاده کنید . اگر هم عفونتی باشه درمان میکنه ولی آسم رو نه که اون داروی مخصوص داره.
    حتما ارزن در کنار کتان مصرف بشه و در طول درمان از هفت تخم همزمان باغذای اصلیشون استفاده کنید.
    اگه فلفل زرد بهشون میدید یه مدت کنار بزاریدش ،ببینید تغییری توی رنگ مدفوع ایجاد میشه؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir hasan نمایش پست ها
    راستی بنظرتون لونه رو توقفس بزارم یا بیرون قفس؟
    سلام. نشونه هایی که عرض کردم برای بلوغه نه مستی و زمان جفتگیری پرنده!! پرنده هاتون سن مناسب تولید مثل رو دارند. ولی باید ببینید امادگی هم دارند یا خیر؟
    نر باید بی قراریو سروصدا کنه و مدام بالهاشو بهم بزنه و درطول نی ها حرکت کنه . وقتی کاملا اماده باشن جستو خیز هردو زیاد میشه و ماده هم با حرکات نر عکس العمل نشون میده و بی تابی میکنه. و شروع میکنه به تدارک لونه سازی. غذا بهم میدن و ببشتر وقت رو درحال اراستن پرهای همدیگه هستن . اگه این نشونه ها رو دیدید یعنی اماده هستن و میتونید لونه رو بزارید داخل قفس نه بیرون
    معمولا برای عروس هلندی لونه رو خارج از قفس میزارن که صاحب پرنده تسلط روی وضعیت تخمها داشته باشه .

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    امیر حسن شوشتری
    شماره عضویت
    14076
    میانگین پست در روز
    0.15
    با سلام این حرکات رو داشتند ولی بعد این که لونشون رو گزاشتم ساکت شدن راستی جاشون هم تو ی اتاق هست که من زیاد بهش دسترسی ندارم ولی مرغ عشق قبلیام تو راهرو بودند و همه نشانه هارو مو به مو داشتند و جفتگیری هم کردند ولی تخم تو شکم ماده گیر کرد و بعد ماده هه نره هم مرد بنزرتون دوباره اون جابزارم؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir hasan نمایش پست ها
    با سلام این حرکات رو داشتند ولی بعد این که لونشون رو گزاشتم ساکت شدن راستی جاشون هم تو ی اتاق هست که من زیاد بهش دسترسی ندارم ولی مرغ عشق قبلیام تو راهرو بودند و همه نشانه هارو مو به مو داشتند و جفتگیری هم کردند ولی تخم تو شکم ماده گیر کرد و بعد ماده هه نره هم مرد بنزرتون دوباره اون جابزارم؟
    راهرو مسیر رفتو امده و برای جفتی که دارن مرحله حساس جوجه کشیو طی میکنن جای خوبی نیست. شاید مقابل پنجره و یا درمعرض خطر گربه باشن.
    فضای زیادی که نمیخوان. فقط امنیتو ارامش. یه گوشه دنج اتاق بزارید. ضمنا دیدم کنار لوله گاز بودن مثل اینکه. اینجا خطرناکه . ممکنه خدایی نکرده با نوک تیزشون لوله رو سوراخ کنن. یا تصادفا نشت کنه. فکر کردید چه اتفاقی ممکنه بیوفته؟ یه جای دیگه بزارید. کوچکترین نشتی داشته باشه مسمومشون میکنه.

اجازه بدید دوباره امادگی کاملو پیدا کنن و مجدد لونه رو بزارید
    ویرایش توسط animal lover : 6th April 2016 در ساعت 09:06 PM

صفحه 372 از 411 نخستنخست ... 272322362370371372373374382 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)