فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 371 از 411 نخستنخست ... 271321361369370371372373381 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,701 به 3,710 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir hasan نمایش پست ها
    سلام مرغ عشقام چرا اینقدر تنبل شدن ؟ چرا بازی گوشی نمیکنن
    سلام ، دماي محيطشون خيلي بالا نرفته كه تولك رفته باشن؟ تغييري توي غذاشون نداديد؟ جاي خنك حمام نكردن؟ مدفوعشون طبيعيه؟ اشتها؟
    ویرایش توسط animal lover : 13th April 2016 در ساعت 02:52 AM

کاربر فعال anosha آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    تخصص
    دانشجو دامپزشکی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق _خرگوش
    شماره عضویت
    13993
    میانگین پست در روز
    0.75
    -اضطراب و استرس پرنده را به حداقل برسانید:اینجا جاداره به تمام صاحبان فضول و وسواسی این پرنده عرض کنم که احتمال موفقیت شما در جوحه گرفتن خیلی کمه یا اگه این امر تحقق پذیرد با راندمان کمتری خواهد بود.شما باید مکان پرنده را در مکانی مطبوع پرنده قرار دهید(همانگونه که در پست اخیر عرض شد) .سرکشی و نگاه کردن به لانه را به حداقل برسانید.اصلاً دست به لانه نزنید و آن را جابه جانکنید.تمرین و پرواز آزادانه پرنده را هم بهتر است تعطیل کنید.
    2-قرار دادن لانه:لانه این پرنده اغلب به صورت مکعب مستطیل است که درون آن به اشیاء اظافی از قبیل پنبه و نخ و تٌل و...نیاز ندارد و پرنده مستقیماً روی کف لانه تخم میگذارد.لانه ها به صورت چوبی و پلاستیکی در پرنده فروشی ها عرضه می شوند.در مکان ورودی لانه باید چوبی قرار داشته باشد تا پرنده برای ورود و خروج وبازدید راحتتر باشد واز آن استفاده کند .کف لانه در مکان تخم گذاری کمی گودتر است.لانه را میتوانید پس از هر سری جوجه کشی تمیز کنید.

3– صداهای محرک:صدای جفت های دیگر و ندای جفتگیری این پرنده ها محرک خوبی برای دیگر خفت ها است.من خودم به صحت این مطلب پی برده ام.شما برای این امر میتوانید دو جفت مرغ عشق را در قفس های مجزا در کنار هم نگاهداری کنید طوری که باعث جنگ و درگیری و حسادت جفت ها نشود.
    4-سن:سعی کنید سن پرنده های نر و ماده برای جفتگیری یکسان باشد یا حداقل تفاوت زیادی نداشته باشد.بلوغ این پرنده اغلب به صورت تجربی تشخیص میدهیم که میتوان از رنگ نوک و بینی و هیکل پرنده فهمید.
    5- فصل:فصل جفتگیری این پرنده معمولا در بهار وتابستان توام با هوای مناسب و نوردهی بیشتر انجام می پذیرد.
    6- نوع و رنگ: پرندگان هم رنگ و هم نوع زودتر جفت میخورند و درضمن نژاد آنها هم تداخل پیدا نمیکند.
    7-تقویت: اگر نتوانستید پرنده ها را پس از اطمینان از جفت گیری از پرنده ها تخم بکشید یا تخم ها بی نطفه بودند دادن ویتامین کا به پرنده نر میتواند موثر واقع شود.
    حیوانات هم احساس دارند .....

سعی کنیم با حیوانات مهربان باشیم

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    امیر حسن شوشتری
    شماره عضویت
    14076
    میانگین پست در روز
    0.16
    سلام.دمای محیطشون 22یا23درجه هست.وچند روزی است دیگه کتان نمیدم.اصلا ظرف حمام براشون نزاشتم.بله طبیعیه و اشتهشونم خوبه راستی چرا مادم همش نفس نفس میزنه؟
    و ماده خیلی حساس شده

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    امیر حسن شوشتری
    شماره عضویت
    14076
    میانگین پست در روز
    0.16
    اینا چه طورن بالغن؟ می خواستم فیلم بزارم نشد

کاربر فعال anosha آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    تخصص
    دانشجو دامپزشکی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق _خرگوش
    شماره عضویت
    13993
    میانگین پست در روز
    0.75
    سلام من فکر میکنم که بالغا از رو بینیشون اما خود شما برید توی چشماشونو ببنید اگه دور مردمکشون دایره سفید بود یعنی بالغن هرچی سفیدی بیشتر سن بالاتر حالا من عکس اپلود میکنم
    حیوانات هم احساس دارند .....

سعی کنیم با حیوانات مهربان باشیم

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    سلام ، علايم بلوغ به رنگ بيني خيلي مربوط نميشه و ازين طريق فقط جنسيتشونو ميشه مشخص كرد. بلوغ رو از روي چشمهاي پرنده و در نژادهاي أصيل از روي خالهاي گردن مشخص ميكنن.كه هر چه سن پرنده بالاتر باشه ، چشمها ريزتر ميشه واطراف چشم خاكستري رنگ ميشه. اين خالهايي كه هست و اندازه چشمها و رنگ خاكستري اطرافش بلوغ هستن به نظرم.

دماشون مناسبه. كتان رو نبايد قطع كنيد . به نسبت يك كيلو ارزن ، ٢٥٠گرم هفت تخم ، و ٢٥٠گرم كتان مخلوط كنيد بهشون بديد.ارزن به تنهايي كافي نيست . ميوه و سبزيجات هم فراموش نشه. مادتون سرمانخورده ؟ علايمي نداره؟
    سيب ، هويج ، برگ كاسني و شاهي ، ريحان ، كرفس، أسفناج ، جوانه گندم ، ذرت پخته له شده ، نارنگي و پرتقال شيرين بدون هسته .
    ظرف براي استحمامشون توي دماي مناسب حتما بزاريد ، حمام براي همه پرنده ها لازمه.
    ویرایش توسط animal lover : 5th April 2016 در ساعت 02:26 AM

کاربر جدید alidelkhosh آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    علی دلخوش
    علایق
    حیوانات،عکاسی،خودرو
    تخصص
    کامپیوتر و گرافیک
    حیوان خانگی
    ککاتیل و باجریگار
    شماره عضویت
    14257
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام
    یکی از مرغ عشقام مدفوعش سفید و گچی هستش ولی شل و آبکی نیست
    بعضی وقتا هم تندتند منقارشو باز و بسته می کنه و از سینه خس خس میکنه و عطسه می زنه ( البته شب موقع خواب بیشتر میشه و در طول روز شاید یکبار این اتفاق بیوفته )
    خداروشکر از غذا نیوفتاده و سرحال به نظر می رسه.. مثل همیشه شیطونی می کنه و آواز می خونه
    یه سوال دیگه اینکه قطره های ب کامپلکس براشون خوبه یا نه ؟
    ممنون میشم کمکم کنید
    این خودش

اینم مدفوعش

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    سلام . لطفا بفرماييد چه مدته مدفوعش تغيير رنگ داده؟ كه البته زرد به نظر مياد. تغذيش چيه؟ جاي خنك حمام كرده؟ در معرض دود ، جريان هوا يا مقابل پنجره نيست؟ علايم ديگه اي مثل مرطوب بودن بيني يا چشم نداره؟
    ويتامين انساني به هيچ وجه استفاده نكنيد . مخصوص طيور توي بازار هست. مثل ad3e كه هم بصورت پودر و هم محلول هست. با اسامي تجاري مختلف. اگه محلولشو بعنوان مكمل و تقويتي ازش استفاده كرديد ، هفته اي ٣بار ، نيم ميل توي نصف ظرف ابخوريش بريزيد و تا ٨ساعت دور از نور افتاب باشه ، بعد ابو عوض كنيد و بدون ويتامين بزاريد.و در مورد پودر ، كمتر از نيم گرم در نصف ظرف ابخوري به همين شكل بهش بديد. استفاده از محلولش راحتتره
    ویرایش توسط animal lover : 5th April 2016 در ساعت 02:58 AM

کاربر میهن پت mahshid1382 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهشید خسروی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق و فنچ و قناری داشتم اما الان عروس هلندی تنها
    شماره عضویت
    12458
    میانگین پست در روز
    0.31
    نقل قول نوشته اصلی توسط anosha نمایش پست ها
    -اضطراب و استرس پرنده را به حداقل برسانید:اینجا جاداره به تمام صاحبان فضول و وسواسی این پرنده عرض کنم که احتمال موفقیت شما در جوحه گرفتن خیلی کمه یا اگه این امر تحقق پذیرد با راندمان کمتری خواهد بود.شما باید مکان پرنده را در مکانی مطبوع پرنده قرار دهید(همانگونه که در پست اخیر عرض شد) .سرکشی و نگاه کردن به لانه را به حداقل برسانید.اصلاً دست به لانه نزنید و آن را جابه جانکنید.تمرین و پرواز آزادانه پرنده را هم بهتر است تعطیل کنید.
    2-قرار دادن لانه:لانه این پرنده اغلب به صورت مکعب مستطیل است که درون آن به اشیاء اظافی از قبیل پنبه و نخ و تٌل و...نیاز ندارد و پرنده مستقیماً روی کف لانه تخم میگذارد.لانه ها به صورت چوبی و پلاستیکی در پرنده فروشی ها عرضه می شوند.در مکان ورودی لانه باید چوبی قرار داشته باشد تا پرنده برای ورود و خروج وبازدید راحتتر باشد واز آن استفاده کند .کف لانه در مکان تخم گذاری کمی گودتر است.لانه را میتوانید پس از هر سری جوجه کشی تمیز کنید.

3– صداهای محرک:صدای جفت های دیگر و ندای جفتگیری این پرنده ها محرک خوبی برای دیگر خفت ها است.من خودم به صحت این مطلب پی برده ام.شما برای این امر میتوانید دو جفت مرغ عشق را در قفس های مجزا در کنار هم نگاهداری کنید طوری که باعث جنگ و درگیری و حسادت جفت ها نشود.
    4-سن:سعی کنید سن پرنده های نر و ماده برای جفتگیری یکسان باشد یا حداقل تفاوت زیادی نداشته باشد.بلوغ این پرنده اغلب به صورت تجربی تشخیص میدهیم که میتوان از رنگ نوک و بینی و هیکل پرنده فهمید.
    5- فصل:فصل جفتگیری این پرنده معمولا در بهار وتابستان توام با هوای مناسب و نوردهی بیشتر انجام می پذیرد.
    6- نوع و رنگ: پرندگان هم رنگ و هم نوع زودتر جفت میخورند و درضمن نژاد آنها هم تداخل پیدا نمیکند.
    7-تقویت: اگر نتوانستید پرنده ها را پس از اطمینان از جفت گیری از پرنده ها تخم بکشید یا تخم ها بی نطفه بودند دادن ویتامین کا به پرنده نر میتواند موثر واقع شود.
    با سلام باید بگم ممنون من همه چیز را رعایت کردم
    پرنده هام امروز داخل لانه رفتند در مورد اختلاف سنی ایا خیلی تاثیر داره این دوتا با هم جفت هستن اما ماده خیلی کم حلقه سفید داره اما نر کمی داره تقویت هم امتحان نکردم ممنون میشم بازم راهنمایی فرمایید

کاربر جدید alidelkhosh آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    علی دلخوش
    علایق
    حیوانات،عکاسی،خودرو
    تخصص
    کامپیوتر و گرافیک
    حیوان خانگی
    ککاتیل و باجریگار
    شماره عضویت
    14257
    میانگین پست در روز
    0.01
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام . لطفا بفرماييد چه مدته مدفوعش تغيير رنگ داده؟ كه البته زرد به نظر مياد. تغذيش چيه؟ جاي خنك حمام كرده؟ در معرض دود ، جريان هوا يا مقابل پنجره نيست؟ علايم ديگه اي مثل مرطوب بودن بيني يا چشم نداره؟
    ويتامين انساني به هيچ وجه استفاده نكنيد . مخصوص طيور توي بازار هست. مثل ad3e كه هم بصورت پودر و هم محلول هست. با اسامي تجاري مختلف. اگه محلولشو بعنوان مكمل و تقويتي ازش استفاده كرديد ، هفته اي ٣بار ، نيم ميل توي نصف ظرف ابخوريش بريزيد و تا ٨ساعت دور از نور افتاب باشه ، بعد ابو عوض كنيد و بدون ويتامين بزاريد.و در مورد پودر ، كمتر از نيم گرم در نصف ظرف ابخوري به همين شكل بهش بديد. استفاده از محلولش راحتتره
    ممنون از پاسختون
    چهار پنج روزی میشه اینطوری شده .. من مسافرت بودم و مثل همیشه دو سه تا ظرف پر از ارزن و دوتا ظرف آب براشون گذاشتم ( 2 تا مرغ عشق نر دارم ).. ایندفعهء آخری که اومدم دیدم کف قفس پر از مدفوع سفید و گچی هستش و هیچ علامتی نشان از بیماری دیده نمیشه و خدارو شکر پرنده هام سرحالن .. بعد کم کم متوجه شدم که شب وقت خواب یکیشون عطسه می زنه و تندتند منقارشو باز و بسته می کنه و صدای عجیب در میاره ولی اصلا کسل نیست ( تو عکس هم دیدید ).. غذای اصلیشون که مخلوط ارزن و کتان هستش.. در طول هفته بهشون ذرت ، فلفل دلمه ، سیب ، تخم مرغ میدم ( البته نه هر روز، به صورت گردشی ) .. قفسشون روی دیوار کنار پنجره هستش که البته شب از روی دیوار میارم نزدیک شوفاژ باز در ارتفاع قرار میدم ، یعنی خیلی وقته همینطوره و مشکلی از بابت باد و هوای سرد نیست.. در معرض دود هم نیستن .. به خاطر زمستون براشون وان آبتنی نذاشتم ( منتظرم هوا از سرما در بیاد بعد )
    بینی و چشماش هم طبیعیه و مرطوب نیست ..
    البته امروز بازار پرندگان بودم و از داروخانه همونجا وضعیت رو براشون شرح دادم بهم یه پودری داد که روش نوشته برای عفونت داخلی .. گفت هفته ای دوبار اندازه عدس با آبشون قاطی کنم و هر روز آبو عوض کنم
    من برای تقویت عروسم قطره B Complex گرفتم مارک Prime .. همینی که تو کلینیک های حیوانات می فروشن از اون استفاده می کنم .. نمی دونم میشه برای مرغ عشق هم استفاده کرد یا نه..
    بازم ممنون از وقتی که گذاشتید

صفحه 371 از 411 نخستنخست ... 271321361369370371372373381 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)