فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 363 از 411 نخستنخست ... 263313353361362363364365373 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,621 به 3,630 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

کاربر میهن پت mahshid1382 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهشید خسروی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق و فنچ و قناری داشتم اما الان عروس هلندی تنها
    شماره عضویت
    12458
    میانگین پست در روز
    0.31
    سلام کنار فنچ هامه و روزا باهاشون سروصدا میکنه و برای تابم جا براش تو قفس ندارم یکبار گذاشتم علاقه ای نشون نداد و انداختش

کاربر جدید
    شماره عضویت
    13104
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام خدمت دوستان

سئوال داشتم از خدممتون من دو تا مرغ عشق داشتم که پرنده نر به دلیل سهل انگاری پدرم مرد و ماده زنده موند حالا که حدود یک ماهی میشه پرنده نر خریداری کردم به دوتا مشکل برخوردیم
    1 پرنده ماده دائم پرنده نر رو میزنه و لحظه ای هم ولش نمیکنه یه مدت جداشون کردم تو دو قفس ولی کنار هم گذاشتمشون حدود یک هفته، ولی حالا که دوباره کنار هم گذاشتمون باز شروع کرده به زدنش طوری که پرش میکنه و شدید میزنش خواستم دلیل این رفتارش بفههم و راهکارش چیه

پرنده ماده به خصوص روی لانه تخم گذاریش حساسه چون گفتم شاید این لانه تاتثیر خوبی بذاره حالا که گذاشتم در جا ماده رفت داخلش چند بار وارسیش کرد (سابقه تخم گذاری چند بار داره ) ولی نر که یه سر رفت تو به سرعت رفت یقه ش گرفت و اینقد گازش گرفت که اومد بیرون
    خلاصه نره خیلی ترسو شده و دائم حواسش به ماده س که نپره بهش

2 مشکل شماره دو اینه که پرنده نر نوکش یه حالتی شده تازگیا که تو عکس مشخصه ..البته وقتی میخواستم جا به جاش کنم دستم که گاز گرفت یه مقداری از ش جدا شده والان در این حد نیست ولی این چه مشکلیه؟ باید چیزی داخل قفس باشه که گاز بگیره نوکش اینجوری نشه؟
    کف دریا هم نصب کردم تو قفس که هیچ علاقه ای هیچکدوم ندارن اصلا طرفش نمیرن

پاسخگو تالار مرغ عشق Mohammad.bto آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط Fanom نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

سئوال داشتم از خدممتون من دو تا مرغ عشق داشتم که پرنده نر به دلیل سهل انگاری پدرم مرد و ماده زنده موند حالا که حدود یک ماهی میشه پرنده نر خریداری کردم به دوتا مشکل برخوردیم
    1 پرنده ماده دائم پرنده نر رو میزنه و لحظه ای هم ولش نمیکنه یه مدت جداشون کردم تو دو قفس ولی کنار هم گذاشتمشون حدود یک هفته، ولی حالا که دوباره کنار هم گذاشتمون باز شروع کرده به زدنش طوری که پرش میکنه و شدید میزنش خواستم دلیل این رفتارش بفههم و راهکارش چیه

پرنده ماده به خصوص روی لانه تخم گذاریش حساسه چون گفتم شاید این لانه تاتثیر خوبی بذاره حالا که گذاشتم در جا ماده رفت داخلش چند بار وارسیش کرد (سابقه تخم گذاری چند بار داره ) ولی نر که یه سر رفت تو به سرعت رفت یقه ش گرفت و اینقد گازش گرفت که اومد بیرون

2 مشکل شماره دو اینه که پرنده نر نوکش یه حالتی شده تازگیا که تو عکس مشخصه ..البته وقتی میخواستم جا به جاش کنم دستم که گاز گرفت یه مقداری از ش جدا شده والان در این حد نیست ولی این چه مشکلیه؟ باید چیزی داخل قفس باشه که گاز بگیره نوکش اینجوری نشه؟

سلام ، پرنده نرتون هم نا آمادس هم ب علت بیماری نوکش رشد بیش از حد پیدا کرده ، توصیه میکنم پرنده نرتون رو با ی نر مست و آماده عوض کنید ، لانه رو هم بردارید .
    پيشـانـي ار ز داغِ گنــاهـي سيــه شــود , بهتــر ز داغ مُهـرِ نمــاز از سر ريــا... نام خــدا نبــردن از آن بــه كه زيرِ لــب , بهر فريــب خلــق بگوئــي خــدا خـدا...

کاربر فعال
    تخصص
    تکثیر مرغ عشق
    حیوان خانگی
    کبوتر.مرغ عشق.طوطی. گلد فیش
    شماره عضویت
    10310
    میانگین پست در روز
    0.45
    سلام خدمت دوستان

دوست عزیز اول مرغ عشق نر رو ببر دامپزشکی تا اضافه نوکش و با قیچی مخصوص بچینه. و اینکه چون مرغ عشق نر و تازه خریدی بعضی از مرغ عشقا دیر به محیط عادت میکنند و گوشه گیر هستند به مرور زمان و با تقویت غذایی مرغ عشق نر هم اماده جفت گیری مشه و دل مرغ عشق ماده رو به دست میاره.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    ژنرال هیولا
    شماره عضویت
    13385
    میانگین پست در روز
    0.01
    پاسخگو راست میگه این مرغ عشق هم بی تجربست هم معیوب بهتره بدیش بره تا این مرغ عشق بخواد با تجربه بشه و دله مادهرو بدست بیاره مادهت مرده مگه این که نره کاری بکنه که ماده ازش خوشش بیاد.

کاربر میهن پت immortal آواتار ها
    شماره عضویت
    9002
    میانگین پست در روز
    0.06
    درود خدمت دوستان حدود يك هفته پيش يك مرغ عشق نر آبي خريدم و به دنبال يك ماده بودم 2 روز پيش اين ماده رو خريدم في الواقع فقط همين رنگ مورد نظرم بود و هر چي گشتم ماده خيلي سرحال توي اين رنگ پيدا نكردم و بالاخره اين رو خريدم مشكل خاصي نداره اما پاش زخمه! همونجا هم ديدم كف قفس راه ميرفت البته خيلي تندم راه ميره مشكل خاصي ميشه گفت نيست ميپره روي ميله وايمسيه از ديوار قفس راه ميره و..... ولي وقتي ميخوابه يا شبا يكي پاشو بالا ميگيره يا به عبارتي يه وري ميخوابه ك به پاش ك زخمه فشار نياد درد بگيره!نر هم از همون شب اول اصرار به جفت گيري داشت كه ماده ميزنتش ولي زدنش زياد نيست فقط وقتي نره اذيت ميكنه ميزنتش گاهي ام نر ميزنه ولي شديد نيست خيلي كمه... بعد ديگه اينكه ماده زياد هم مياد كف قفس يا ميره گوشيه قفس ميشينه! اين هم عكساش و ببينيد حال و روز ماده چطوره؟ به در ميخوره آيا سنش چقدريه؟ بعد براي پاش كه زخمه چي خوبه؟ آيا زدن پماد خاصي لازمه؟ يه پماد هست به اسم BORO PLUS healthy skin فك كنم اينا هم خاصيت هاشه:
    antiseptic

active cream

for nautrally healthy skin اوليش رو ميفهمم نوشته ضد عفوني كننده دومي هم ك مشخصه كرم فعال حالا منظورش چيه نميدونم./... اين رو چندين تا به دليل خوب بودنش خريدم.. براي هر نوع زخمي امتحان كردم زخمهاي دست خيلي خوب و زود خوب ميشه نميدونم براي اين هم ميتونم استفاده كنم به نظرتون بزنم به پاهاش؟ يه موقع هم از يه شخص هندي توي داروخونه هند سوال كردم خيلي وقت پيش ك گفت براي زخم خيلي چيز خوبيه يعني استفاده كه ميكردم فك كنم شركتشم مال همونجاست..... چي كنم نظر شما چيه عزيزان مرسي عكسها:
    عكس 1
    عكس 2
    عكس 3
    عكس 4

عكس5

نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط immortal نمایش پست ها
    درود خدمت دوستان حدود يك هفته پيش يك مرغ عشق نر آبي خريدم و به دنبال يك ماده بودم 2 روز پيش اين ماده رو خريدم في الواقع فقط همين رنگ مورد نظرم بود و هر چي گشتم ماده خيلي سرحال توي اين رنگ پيدا نكردم و بالاخره اين رو خريدم مشكل خاصي نداره اما پاش زخمه! همونجا هم ديدم كف قفس راه ميرفت البته خيلي تندم راه ميره مشكل خاصي ميشه گفت نيست ميپره روي ميله وايمسيه از ديوار قفس راه ميره و..... ولي وقتي ميخوابه يا شبا يكي پاشو بالا ميگيره يا به عبارتي يه وري ميخوابه ك به پاش ك زخمه فشار نياد درد بگيره!نر هم از همون شب اول اصرار به جفت گيري داشت كه ماده ميزنتش ولي زدنش زياد نيست فقط وقتي نره اذيت ميكنه ميزنتش گاهي ام نر ميزنه ولي شديد نيست خيلي كمه... بعد ديگه اينكه ماده زياد هم مياد كف قفس يا ميره گوشيه قفس ميشينه! اين هم عكساش و ببينيد حال و روز ماده چطوره؟ به در ميخوره آيا سنش چقدريه؟ بعد براي پاش كه زخمه چي خوبه؟ آيا زدن پماد خاصي لازمه؟ يه پماد هست به اسم BORO PLUS healthy skin فك كنم اينا هم خاصيت هاشه:
    antiseptic

active cream

for nautrally healthy skin اوليش رو ميفهمم نوشته ضد عفوني كننده دومي هم ك مشخصه كرم فعال حالا منظورش چيه نميدونم./... اين رو چندين تا به دليل خوب بودنش خريدم.. براي هر نوع زخمي امتحان كردم زخمهاي دست خيلي خوب و زود خوب ميشه نميدونم براي اين هم ميتونم استفاده كنم به نظرتون بزنم به پاهاش؟ يه موقع هم از يه شخص هندي توي داروخونه هند سوال كردم خيلي وقت پيش ك گفت براي زخم خيلي چيز خوبيه يعني استفاده كه ميكردم فك كنم شركتشم مال همونجاست..... چي كنم نظر شما چيه عزيزان مرسي عكسها:
    عكس 1
    عكس 2
    عكس 3
    عكس 4

عكس5
    سلام دوست عزیز ، هردو مرغ عشق بالغ هستند ، ولی بهتره تا خوب شدن پای ماده پیش هم نندازیدشون، زخمش خیلی مشخص نیست و نمیشه بدین صورت نظر درستی داد ولی بهتره اگه خون ریزی نداره چیزی نزنید ، در مورد پماد هم بهتره با دامپزشک مشورت کنید .
    پيشـانـي ار ز داغِ گنــاهـي سيــه شــود , بهتــر ز داغ مُهـرِ نمــاز از سر ريــا... نام خــدا نبــردن از آن بــه كه زيرِ لــب , بهر فريــب خلــق بگوئــي خــدا خـدا...

کاربر جدید
    شماره عضویت
    13104
    میانگین پست در روز
    0.01
    دوستان من مرغ عشق مشکل داشت عوض کردم و الانیه سه هفته میشه یه نر آماده و سرحال گرفتم ماده هم کلی اعلام آمادگی جفت گیری میکنه من میترسم اینا جفت گیری کنن و ماده رو خوب تغذیه نکرده باشم هم بهش فشار بیاد هم جوجه هاش مشکل دار بشن از طرفیم اگه لانه تخم گذاری نذارم این طور که میبینم اینا کارخودشون میکنن میترسم تخم بذاره کف قفس

یه سری نکات میگم ببینم راهکار دوستان چیه؟
    1 از آخرین تخم گذاری حدود 4 یا 5 ماه میگذره
    2 تو این مدت ارزن تخم کتان دادم بهشون و به طور نامنظم هویج و سبزی ولی نه در حدی که تقویتی باشه به نظرم...سیب هم اصلا نمیخورن
    3 پوست تخم مرغ همیشه تو یه ظرف جداگانه میذاشتم وکمی روی ارزنشونم میریختم که به تازگی ماده دائم ازش میخوره
    4 تخم مرغ ندادم چون فکر نمیکردم سریع جفت بخورن
    5 قطره مولتی ویتامین همیشه در طول هفته یک تا دوبار دادم
    6 کف دریا هم تو قفس هست که کاری بهش خیلی ندارن و گازش نمیگیرن

حالا با این توصیف ها چه رژیم بدم به این دوتا با این وجود که رژیم تقویتی نداشتن الان و وارد مرحله جفت گیری شدن تو مدت سریع؟لانه رو بردارم یا بذارم؟

یه سئوال هم اینکه برنج دم کشیده (همون برنجی که خودمون میخوریم به عنوان پلو) بهشون بدم؟دیدم یه جایی توصیه کرده بود
    بعد اینکه اگه تخم بذارن باید اطراف لانه گرم باشه یعنی طوری که حس کنی هوا گرمه یا همون دمای عادی اتاق کافیه؟
    بعد از تخم گذاری هم ویتامین به آب اضافه کنم؟
    بعد از تخم گذاری همیشه یه مساله برام سئوال بوده که کی میشه داخل لانه رو تمیز کرد چون همیشه با این مساله مواجه بودم که جوجه ها به پاهاشون مدفوع میچسبیده و باید خودمون از پاشون آروم یا با آب گرم جدا میکردیم

نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.50
    دوستان من مرغ عشق مشکل داشت عوض کردم و الانیه سه هفته میشه یه نر آماده و سرحال گرفتم ماده هم کلی اعلام آمادگی جفت گیری میکنه من میترسم اینا جفت گیری کنن و ماده رو خوب تغذیه نکرده باشم هم بهش فشار بیاد هم جوجه هاش مشکل دار بشن از طرفیم اگه لانه تخم گذاری نذارم این طور که میبینم اینا کارخودشون میکنن میترسم تخم بذاره کف قفس

یه سری نکات میگم ببینم راهکار دوستان چیه؟
    1 از آخرین تخم گذاری حدود 4 یا 5 ماه میگذره
    2 تو این مدت ارزن تخم کتان دادم بهشون و به طور نامنظم هویج و سبزی ولی نه در حدی که تقویتی باشه به نظرم...سیب هم اصلا نمیخورن
    3 پوست تخم مرغ همیشه تو یه ظرف جداگانه میذاشتم وکمی روی ارزنشونم میریختم که به تازگی ماده دائم ازش میخوره
    4 تخم مرغ ندادم چون فکر نمیکردم سریع جفت بخورن
    5 قطره مولتی ویتامین همیشه در طول هفته یک تا دوبار دادم
    6 کف دریا هم تو قفس هست که کاری بهش خیلی ندارن و گازش نمیگیرن

حالا با این توصیف ها چه رژیم بدم به این دوتا با این وجود که رژیم تقویتی نداشتن الان و وارد مرحله جفت گیری شدن تو مدت سریع؟لانه رو بردارم یا بذارم؟

یه سئوال هم اینکه برنج دم کشیده (همون برنجی که خودمون میخوریم به عنوان پلو) بهشون بدم؟دیدم یه جایی توصیه کرده بود
    بعد اینکه اگه تخم بذارن باید اطراف لانه گرم باشه یعنی طوری که حس کنی هوا گرمه یا همون دمای عادی اتاق کافیه؟
    بعد از تخم گذاری هم ویتامین به آب اضافه کنم؟
    بعد از تخم گذاری همیشه یه مساله برام سئوال بوده که کی میشه داخل لانه رو تمیز کرد چون همیشه با این مساله مواجه بودم که جوجه ها به پاهاشون مدفوع میچسبیده و باید خودمون از پاشون آروم یا با آب گرم جدا میکردیم
    سلام،لونه رو بذارید براشون . بعد از گذاشتن اولین تخم غذاهای گرم رو حذف کنید همچنین کتان ، پلو ندید ، دمای اتاق 25/27باشه، ویتامین اضافه نکنید در اون دوره ، بعد از ده روزگی جوجه ها میتونید لونه رو تمیز کنید برای اینکار بهتره یه لونه به همون شکل و رنگ اضافه تهیه کنید که سریعتر صورت بگیره و استرس کمتری وارد بشه ب جفت

کاربر جدید
    شماره عضویت
    13687
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام بر اساتید من به تازگی با سایت خوبتون اشنا شدم.
    یه ماده داشتم با مردن نرش یه نر جوون براش گرفتم اولش یکم غریبی کردن ولی الان بعد از یک ماه با هم اخت شدن و به هم غذا میدن. ولی ندیدم جفت گیری کنند به نظرتون لونشون رو بزارم؟

صفحه 363 از 411 نخستنخست ... 263313353361362363364365373 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)