فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 338 از 411 نخستنخست ... 238288328336337338339340348388 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,371 به 3,380 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

کاربر میهن پت cr7 آواتار ها
    علایق
    فوتبال.پرنده ها
    تخصص
    همه چی!
    حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    11642
    میانگین پست در روز
    0.05
    [quote=مهیشا;243576]
    نقل قول نوشته اصلی توسط cr7 نمایش پست ها

چون تازه سبزیجات وسفیده تخم مرغ و تخم کتان و کف دریا رو شروع کردم بهتر نیست مدتی صبر کنم که عادت کنن؟؟
    چون الان بخاطر موارد بالا زود به زود بهشون سر میزنم هم هنوز عادت ندارن
    همه رو باهم ندید هر روز یکی رو بدید مولتی ویتامین رو هم توی آبشون میریزید مشکل ایجاد نمیکنه. مکان نگهداریشون سرد که نیست؟ سبزیجات رو هم تمیز بشورید بعد بدید

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    نگهداری از حیوانات و گیاهان زینتی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    سلام. مرغ عشق های من مدتیه که مست و آماده شدن و منم همه شرایط رو فراهم کردم تا اینکه چند روز پیش جفتگیری کردن و امروز ماده تخم گذاشته و الان خوابیده روش. از اونجایی که نمی خوام خیلی سرک بکشم بهشون به نظرم فعلا یه دونه تخم گذاشته. چندتا سوال داشتم، ممنون میشم راهنماییم کنید:
    1. آیا همین یه دونه تخم رو که گذاشته تمومه یا بازم تو روزهای آینده میذاره و چندتا؟
    2. تو این ایام من چه کار خاصی باید انجام بدم و احیانا چه شرایط خاصی را باید فراهم کنم؟
    3. تغذیه شون رو چه کنم تو این مدت، آیا به همون روال سابق ادامه بدم یا چیزی رو کم و حذف یا اضافه کنم؟
    4.چقدر طول میکشه تا جوجه در بیاد از تخم حدودا و برای اون زمان چه کارهایی رو باید انجام بدم؟
    5. مهتر اینکه تو این ایام از اونجایی که پرنده ها باید راحت باشن و استرس نداشته باشن، برای نظافت و تغذیه من به چه صورت و هر چند وقت یکبار انجام بدم و آیا لازمه که به لونه هم تک این مدت سرک بکشم و نظافت لونه و یا تخم ها رو چک کنم؟
    ببخشید طولانی شد، ولی می خوام کامل بدونم که مشکلی پیش نیاد.

پاسخگو تالار مرغ عشق Mohammad.bto آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan72 نمایش پست ها
    سلام. مرغ عشق های من مدتیه که مست و آماده شدن و منم همه شرایط رو فراهم کردم تا اینکه چند روز پیش جفتگیری کردن و امروز ماده تخم گذاشته و الان خوابیده روش. از اونجایی که نمی خوام خیلی سرک بکشم بهشون به نظرم فعلا یه دونه تخم گذاشته. چندتا سوال داشتم، ممنون میشم راهنماییم کنید:
    1. آیا همین یه دونه تخم رو که گذاشته تمومه یا بازم تو روزهای آینده میذاره و چندتا؟
    2. تو این ایام من چه کار خاصی باید انجام بدم و احیانا چه شرایط خاصی را باید فراهم کنم؟
    3. تغذیه شون رو چه کنم تو این مدت، آیا به همون روال سابق ادامه بدم یا چیزی رو کم و حذف یا اضافه کنم؟
    4.چقدر طول میکشه تا جوجه در بیاد از تخم حدودا و برای اون زمان چه کارهایی رو باید انجام بدم؟
    5. مهتر اینکه تو این ایام از اونجایی که پرنده ها باید راحت باشن و استرس نداشته باشن، برای نظافت و تغذیه من به چه صورت و هر چند وقت یکبار انجام بدم و آیا لازمه که به لونه هم تک این مدت سرک بکشم و نظافت لونه و یا تخم ها رو چک کنم؟
    ببخشید طولانی شد، ولی می خوام کامل بدونم که مشکلی پیش نیاد.
    سلام دوست عزیز تبریک میگم ایشالا ب سلامتی، اینکه چندتا تخم میذاره رو فقط خدا میدونه و بستگی به آمادگی بدنیش و تغذیه و ایناش داره. نکته دوم اینکه شما کمتر سرک بکشید و یه تیکه کوچیک کاهو بذارید که دفع راحتتر صورت بگیره، نکته سوم غذاهای گرم و حذف کنید و درصد کتان به ارزن رو یک هشتم کنید، نکته چهارم 19 روز طول میکشه جوجه دربیاد، و در آخر بهتره هفته ای دوبار کفی قفس رو تمیز کنید و روزی یکبار برای آب و دونه سر بزنید ،فعلا به لونه هم دست نزنید .
    موفق باشید.
    پيشـانـي ار ز داغِ گنــاهـي سيــه شــود , بهتــر ز داغ مُهـرِ نمــاز از سر ريــا... نام خــدا نبــردن از آن بــه كه زيرِ لــب , بهر فريــب خلــق بگوئــي خــدا خـدا...

کاربر میهن پت مهیشا آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهشید
    علایق
    گیاهان حیوانات بخصوص پرندگان
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    11993
    میانگین پست در روز
    0.05
    [QUOTE=cr7;243578]
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهیشا نمایش پست ها

همه رو باهم ندید هر روز یکی رو بدید مولتی ویتامین رو هم توی آبشون میریزید مشکل ایجاد نمیکنه. مکان نگهداریشون سرد که نیست؟ سبزیجات رو هم تمیز بشورید بعد بدید

سبزیجات و ظرفش رو هر بار تمیز میشورم و هر کدوم رو یه روز میدم
    هوای اتاق قبلا سردتر بود ولی الان 2 روزه یکم محیطشون رو گرم تر کردم
    چشم اولین فرصت مولتی ویتامین هم تهیه میکنم
    ممنون

کاربر میهن پت مهیشا آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهشید
    علایق
    گیاهان حیوانات بخصوص پرندگان
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    11993
    میانگین پست در روز
    0.05

کمک

[QUOTE=مهیشا;243608]
    نقل قول نوشته اصلی توسط cr7 نمایش پست ها

سبزیجات و ظرفش رو هر بار تمیز میشورم و هر کدوم رو یه روز میدم
    هوای اتاق قبلا سردتر بود ولی الان 2 روزه یکم محیطشون رو گرم تر کردم
    چشم اولین فرصت مولتی ویتامین هم تهیه میکنم
    ممنون

من مهیشا هستم چرا نمیتونم با نام کاربریم وارد بشم

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    نگهداری از حیوانات و گیاهان زینتی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.bto نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز تبریک میگم ایشالا ب سلامتی، اینکه چندتا تخم میذاره رو فقط خدا میدونه و بستگی به آمادگی بدنیش و تغذیه و ایناش داره. نکته دوم اینکه شما کمتر سرک بکشید و یه تیکه کوچیک کاهو بذارید که دفع راحتتر صورت بگیره، نکته سوم غذاهای گرم و حذف کنید و درصد کتان به ارزن رو یک هشتم کنید، نکته چهارم 19 روز طول میکشه جوجه دربیاد، و در آخر بهتره هفته ای دوبار کفی قفس رو تمیز کنید و روزی یکبار برای آب و دونه سر بزنید ،فعلا به لونه هم دست نزنید .
    موفق باشید.
    ممنون از راهنماییتون، فقط درباره تغذیشون بازم سوال داشتم، اونم اینکه به غیر ازاینکه غذاهای گرم رو حذف کنم و درصد ارزن به کتان رو هم یک به هشت کنم، بقیه چیزها رو طبق روال سابق بزارم؟ یعنی هویج و تخم مرغ و جوونه گندم و کاهو و میوه و سبزیجات بدم؟ کلا چی بدم خوبه؟ مثلا کاهو رو شنیدم که خوبه.
    و سوال بعدی اینکه غذا رو طبق روال سابق سر جای عادیش تو قفس بزارم یا باید نزدیک لونه و یا دم سوراخ لونه بزارم؟
    ممنون

نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan72 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون، فقط درباره تغذیشون بازم سوال داشتم، اونم اینکه به غیر ازاینکه غذاهای گرم رو حذف کنم و درصد ارزن به کتان رو هم یک به هشت کنم، بقیه چیزها رو طبق روال سابق بزارم؟ یعنی هویج و تخم مرغ و جوونه گندم و کاهو و میوه و سبزیجات بدم؟ کلا چی بدم خوبه؟ مثلا کاهو رو شنیدم که خوبه.
    و سوال بعدی اینکه غذا رو طبق روال سابق سر جای عادیش تو قفس بزارم یا باید نزدیک لونه و یا دم سوراخ لونه بزارم؟
    ممنون
    سلام مجدد، جوانه گندم هم گرم هستش حذف کنید ، کاهو هم یه تیکه بذارید و دیگه ندید ،گشنیز و جعفری و فلفل ندید ،تخم مرغ هم تا بدنیا اومدن جوجه ها قطع بشه، هویج و سییب خوبه بذارید، غذارو هم جای سابقش بذارید .
    پيشـانـي ار ز داغِ گنــاهـي سيــه شــود , بهتــر ز داغ مُهـرِ نمــاز از سر ريــا... نام خــدا نبــردن از آن بــه كه زيرِ لــب , بهر فريــب خلــق بگوئــي خــدا خـدا...

نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.50
    [quote=مهیشا;243650]
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهیشا نمایش پست ها
    من مهیشا هستم چرا نمیتونم با نام کاربریم وارد بشم
    سلام خانوم مهیشا سایت یکم مشکلات فنی داره فعلا ... درست میشه به زودی ایشالا

کاربر فعال hussein آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    حسین
    شماره عضویت
    11537
    میانگین پست در روز
    0.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.bto نمایش پست ها
    دوست من اینجا داریم در مورد یه پرنده صحبت میکنیم ، شما در مورد خاصیت تخم مرغ برای انسان ها مطلب میذاری و تاکید میکنی مفیده؟ !! منم نگفتم مفید نیست که دوست گرامی من ، میگم پرنده ای که 24 ساعت توی قفس هستش همینجوری چاق میشه بهتره سفیده زمان مناسب وقتی جوجه دارن داده بشه ، یا وقتی ضعف جسمانی در پرنده دیده شده ،سفیده پروتئین بالایی داره ، زرده هم برای مرغ عشق مناسب نیست به کبد آسیب میرسونه...
    در کل شمارو نمیشه راضی کرد هرچی هم بگم بازم میگید ضرر داره مشکل اینجاست خود بنده اصول تغذیه پرندگان هنوز خوب یاد نگرفتیم

یک سوال دارم کلسیم موجود در تخم مرغ برای بدن انسان مناسبه برای بدن پرنده مضر؟
    مواد معدنی در انسان مفید در پرنده مضره؟
    مگه این پرنده تو قفس یکجا نشینه؟ که دادن تخم مرغ ضرر داشته باشه؟

یک سوال اگه تغذیتون اصولیه چرا پرنده ضیف میشه؟
    که بعد ضعیف شدن باید بهش تخم مرغ بدیم؟

شما یک بار دیگه مطلبی که بیان کردید مرور کنید به من میگید وقتی دیدیم داره تو پرنده ضعف جسمانی ایجاد میشه بهش تخم مرغ بدیم خوب چرا منتظر نشتی تا اون لحظه برسه قبلش تخم مرغ بده؟ اصلا چرا پرنده باید ضعیف بشه؟

یا بیان میکنید هنگام جوجه دار شدن زمانی که پرنده جوجه دار میشه فعالیتش خیلی کمتر از قبل میشه چرا اون موقع بهش تخم مرغ میدید؟ اگه بدیم که چاق میشه و.... نکنه می خواهید بگید تخم مرغ فقط میده به جوجه خودش نمیخوره ؟ یا چون وقت بیرون امدن نداره براش ضرر نداره؟

اصلا چرا مولتی ویتامین میدیم به پرنده؟ چرا انواع مکمل هارو میدیم همه اینها که روی کبد تاثیر مستقیم دارن؟ شما از کجا میدونید اون مقداری که دادید دقیقا اندازه نیاز پرنده بوده؟ نکنه مکمل زمانی که دیدید پرنده ضعیف شده میدید؟ یا زمان جوجه دار شدن؟؟

یک سوال تخم از چی تشکیل میشه
    1از پوسته که رابطه مستقیم داره با کلسیم داره
    2 سفیده که رابطه مستقیم با پروتین داره
    3 زرده و......

مرغ عشقی که 5 تا تخم میزاره چطور بدون رساندن پروتین کلسیم و ..... میتونه تخم بزاره؟ نکنه از برگ کاهو چربی پروتین میگیره؟

یک سوال دیگه که خیلی دوست دارم جواب این سوال بدونم اگه تخم مرغ ضرر داره برای کبد و ......

چرا تا بزرگ شدن جوجه به جفت تخم مرغ میدید جوجه داره 30 روز تخم مرغ مصرف میکنه چرا براش مشکلی ایجاد نمیشه؟ جفتم دارن 30 روز تخم مرغ میخورن حالا یک روز در میان یا هر روز قطعا از تخم مرغم خودشون میخورن چرا چیزیشون نمیشه؟ اون جوری که گفتید حتما پرنده باید تا الان تلف میشده چرا نشده؟

یک نکته هم بگم البته شما استاد بنده هستید میدونید جوجه 24 ساعت اخر داخل تخم از زرده استفاده میکنه و زرده به داخل میکشه

بنده گفتم تخم مرغ میدید کمی زرده هم بدید خوبه ادامه حرفم گفتم زیاده روی نکنید که ضرر داره پرنده ای که تو اسارت باشه اگه 10 روزی مقدار کمی تخم مرغ با مقدار کمی زده برای جفت اندازه یک بند انگشت باشه هیچ ضرری نداره قطعا زیاده رویش ضرر داره من این حرف شمارو قبول ندارم

ولی شما میگید نه سفیده بدیم نه زرده
    شما هم زیاد سفت گرفتید از این ور بوم افتادید

یک سوال دیگه حال به پرنده تخم مرغ ندیم؟ چه غذایی شما پیش نهاد میکنید به پرنده بدیم که (مواد معدنی پروتیین و ......) که تو تخم مرغ هست برای پرنده تامیین کنه؟ چون تخم مرغ ممنوع اعلام کردید دوست دارم بدونم چی را پیش نهاد میکنید بلاخره بدن به پروتیین هم نیاز نداره پرنده تو اسارت هست و کلی نیاز داره

یک سوال علت این که میگید کاهو تو دفع خوبه چی هست فقط میخوام بدونم ایا دلیل علمی کاهو میدونید یا فقط میگید روان کننده است؟ اگه دلیل علمی داره بیان کنید ممنون

شرمنده اگه جای تند رفتم چون می خواستم اشتباه فکر نکنی که انشالله اینجوری نبوده

نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.50
    نقل قول نوشته اصلی توسط hussein نمایش پست ها
    در کل شمارو نمیشه راضی کرد هرچی هم بگم بازم میگید ضرر داره مشکل اینجاست خود بنده اصول تغذیه پرندگان هنوز خوب یاد نگرفتیم

یک سوال دارم کلسیم موجود در تخم مرغ برای بدن انسان مناسبه برای بدن پرنده مضر؟
    مواد معدنی در انسان مفید در پرنده مضره؟
    مگه این پرنده تو قفس یکجا نشینه؟ که دادن تخم مرغ ضرر داشته باشه؟

یک سوال اگه تغذیتون اصولیه چرا پرنده ضیف میشه؟
    که بعد ضعیف شدن باید بهش تخم مرغ بدیم؟

شما یک بار دیگه مطلبی که بیان کردید مرور کنید به من میگید وقتی دیدیم داره تو پرنده ضعف جسمانی ایجاد میشه بهش تخم مرغ بدیم خوب چرا منتظر نشتی تا اون لحظه برسه قبلش تخم مرغ بده؟ اصلا چرا پرنده باید ضعیف بشه؟

یا بیان میکنید هنگام جوجه دار شدن زمانی که پرنده جوجه دار میشه فعالیتش خیلی کمتر از قبل میشه چرا اون موقع بهش تخم مرغ میدید؟ اگه بدیم که چاق میشه و.... نکنه می خواهید بگید تخم مرغ فقط میده به جوجه خودش نمیخوره ؟ یا چون وقت بیرون امدن نداره براش ضرر نداره؟

اصلا چرا مولتی ویتامین میدیم به پرنده؟ چرا انواع مکمل هارو میدیم همه اینها که روی کبد تاثیر مستقیم دارن؟ شما از کجا میدونید اون مقداری که دادید دقیقا اندازه نیاز پرنده بوده؟ نکنه مکمل زمانی که دیدید پرنده ضعیف شده میدید؟ یا زمان جوجه دار شدن؟؟

یک سوال تخم از چی تشکیل میشه
    1از پوسته که رابطه مستقیم داره با کلسیم داره
    2 سفیده که رابطه مستقیم با پروتین داره
    3 زرده و......

مرغ عشقی که 5 تا تخم میزاره چطور بدون رساندن پروتین کلسیم و ..... میتونه تخم بزاره؟ نکنه از برگ کاهو چربی پروتین میگیره؟

یک سوال دیگه که خیلی دوست دارم جواب این سوال بدونم اگه تخم مرغ ضرر داره برای کبد و ......

چرا تا بزرگ شدن جوجه به جفت تخم مرغ میدید جوجه داره 30 روز تخم مرغ مصرف میکنه چرا براش مشکلی ایجاد نمیشه؟ جفتم دارن 30 روز تخم مرغ میخورن حالا یک روز در میان یا هر روز قطعا از تخم مرغم خودشون میخورن چرا چیزیشون نمیشه؟ اون جوری که گفتید حتما پرنده باید تا الان تلف میشده چرا نشده؟

یک نکته هم بگم البته شما استاد بنده هستید میدونید جوجه 24 ساعت اخر داخل تخم از زرده استفاده میکنه و زرده به داخل میکشه

بنده گفتم تخم مرغ میدید کمی زرده هم بدید خوبه ادامه حرفم گفتم زیاده روی نکنید که ضرر داره پرنده ای که تو اسارت باشه اگه 10 روزی مقدار کمی تخم مرغ با مقدار کمی زده برای جفت اندازه یک بند انگشت باشه هیچ ضرری نداره قطعا زیاده رویش ضرر داره من این حرف شمارو قبول ندارم

ولی شما میگید نه سفیده بدیم نه زرده
    شما هم زیاد سفت گرفتید از این ور بوم افتادید

یک سوال دیگه حال به پرنده تخم مرغ ندیم؟ چه غذایی شما پیش نهاد میکنید به پرنده بدیم که (مواد معدنی پروتیین و ......) که تو تخم مرغ هست برای پرنده تامیین کنه؟ چون تخم مرغ ممنوع اعلام کردید دوست دارم بدونم چی را پیش نهاد میکنید بلاخره بدن به پروتیین هم نیاز نداره پرنده تو اسارت هست و کلی نیاز داره

یک سوال علت این که میگید کاهو تو دفع خوبه چی هست فقط میخوام بدونم ایا دلیل علمی کاهو میدونید یا فقط میگید روان کننده است؟ اگه دلیل علمی داره بیان کنید ممنون

شرمنده اگه جای تند رفتم چون می خواستم اشتباه فکر نکنی که انشالله اینجوری نبوده

سلام آقای حسین عزیز ، شما مشکلتون میدونی چیه دوست من ، دقیق نمیخونی ، بنده گفتم (((((( بهتره ) )))))در اون زمان داده بشه یا این زمان داده نشه این نکته اول ، اما نکته دوم من همونطور که توی پست قبلمم گفتم نگفتم مفید نیست ولی شما باز دقیق نخوندی ... منظور من از پرنده این بود که اول اندازه جسمانی و میزان تحرک توی یذره قفس برای پرنده ای که اجازه پرواز بهش داده نمیشه ... نکته سوم درباره ضعیف بودن پرنده زمانی رخ میده که یه پرنده از جوجه گی مث پرنده فروشی ها بهش رسیدگی نشده یا یه بیماری رخ داده پرنده ضعیف شده یا ژنتیکی پرنده یه سری مشکلات جسمانی داره ... دیدی بازم خوب نخوندی گرامی... نکته چهارم زمان جوجه دار شدن چرا گفتم ؟ تاحالا مشاهده نکردید یه ماده بعد از بیست و .. روز خوابیدن رو تخم و کمتر غذا رسیدن بهش حتی با وجودیکه نر بهش غذا میده و بعد سی و اندی روز غذا دادن به جوجه ها چقد ضعیف و لاغر میشه؟ تاحالا مرغ عشق داشتین؟ جوجه دار شدن؟ پرنده هاتون رو دقیق ملاحظه کردید؟ اون زمان گفتم سفیده چرا چون اکثرش رو میده به جوجه ها یه مقداری هم که میخوره برای لاغری و ضعف جسمانیش مفیده ، اگر دقت کرده باشید نر هایی که خوب ماده و جوجه هارو در اون زمان غذا نمیدن چقد چاق میشن... دقت میکنید؟! نکته پنجم من به پرنده هام هیچ نوع مکمل دارویی تقویت کننده نمیدم سعی میکنم با میوه و سبزیجاتی که میدم ویتامین های لازم روجذب کنند اما مخالف مولتی ویتامین مخصوص پرندگان نیستم که شیوه و میزان مصرف و دامپزشک نوشته و تجویز کرده باشه ... نکته ششم کف دریا و کلم بروکلی و فلفل دلمه و خود ارزن(سرشار از کلسیم) منبع کلسیم هستن مواد غذایی لازم برای تخم سازی هم از ارزن و کتان و سایر مواد میگیرن جالب بدونید 15 درصد ارزن رو پروتئین تشکیل میده دوست عزیز من ،پس فهمیدیم توی طبیعت هم پرنده پروتیین رو از دانه ها میگیره نمیره تخم مرغ آبپز کنه و بخوره!! ...نکته هفتم بازم دقیق نخوندی نگفتم تخم مرغ گفتم زرده اش برای کبد ضرر داره حسین جان ... نکته هشتم برای دفع چی گفتم؟ کاهو مسهل کننده اس گفتم داده بشه که زمان زیادی که ماده توی لونه اس و دفع مدفوع نمیکنه یبوست نگیره و اذیت نشه که همین مطلب تخم گذاشتن رو راحتتر میکنه ...
    و در نهایت نکته پایانی بنده یه کلمه گفتم بهتره اینجوری و اونجوری متاسفانه شما غیر از اینکه دقیق نخوندین بحث و شخصی کردین و اومدین جایی که باید به سوالات عزیزان پاسخ داده بشه با من کل کل میکنین .. من کاری ندارم انگیزه شما چیه ولی بهتره از این به بعد مطالب رو دقیق تر مطالعه کنید .. من احساس میکنم سنتون از بنده هم بیشتر باشه به هر روی قابل احترام هست نظراتتون دیگه بقیه اش با دوستان که چه کار میکنن و چه برداشتی میکنند ... موفق باشید.

صفحه 338 از 411 نخستنخست ... 238288328336337338339340348388 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)