فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7,120
لایک لایک:  2,981
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 285 از 411 نخستنخست ... 185235275283284285286287295335385 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,841 به 2,850 از 4109

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

پاسخگو تالار مرغ عشق Mohammad.bto آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.49
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan72 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز. می خواستم از کسایی که تجربه دارم درباره مناسب بودن یا نبودن لونه زیر بپرسم. من این لونه رو از پرنده فروشی برای یک جفت مرغ عشق خریدم. ابعادش طول 20 سانت و عرض 9 سانت و عمق 7 سانت هست. قطر دهانه ورودی هم حدود 4.5 سانت هست و دهانه حدود 1.3 سانت از کف لونه بالاتره. داخلش هم یک گودی برای جای تخم ها داره و سقفش هم یک درب پلاستیکی متحرک هست. آیا این لونه مناسب مرغ عشق هست؟ لطفا با دلیل و کامل توضیح دهید.
    ممنون

سلام دوست عزیز، این لونه پلاستیکی ها مناسب ترین نوع واسه مرغ عشق هستش ، از نظر تمیز کردن و شستنشون و اینکه مث لونه های چوبی درز و اینا نداره که مورد تجمع و مخفی شدن پارازیت ها قرار بگیره ، نکته دیگه ای که باید گفت این لونه ها تا 10/12 ر وزگی جوجه ها مناسب هست چون ورودی لونه یکم پایین هستش و امکان افتادن جوجه ها بالاس ، و با یکم تغییرات درست میشه (عکسشو پیدا میکنم میزارم واستون) تا بعد از 20 روزگی جوجه ها داخلش می مونن، بعد از اون سقف لونه رو بر میدارین ، لونه رو پایین نزدیک کف قفس میذارین .
    پيشـانـي ار ز داغِ گنــاهـي سيــه شــود , بهتــر ز داغ مُهـرِ نمــاز از سر ريــا... نام خــدا نبــردن از آن بــه كه زيرِ لــب , بهر فريــب خلــق بگوئــي خــدا خـدا...

کاربر میهن پت eli_h1986 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    الهام
    شماره عضویت
    9910
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام من مادم چند روز میرفت همش تو لونه 2روز آخرم با نر باهم میرفتن چند ساعت میموندن. الانم دیگه اصلا نمیرن.

دلیلش چی بود میرفت تو لونه؟ عکساشونم گذاشتم گفتین بالغن. ولی من تا حالا ندیدم جفت گیری داشته باشن.

همکار قدیمی nima1041 آواتار ها
    علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط eli_h1986 نمایش پست ها
    سلام من مادم چند روز میرفت همش تو لونه 2روز آخرم با نر باهم میرفتن چند ساعت میموندن. الانم دیگه اصلا نمیرن.

دلیلش چی بود میرفت تو لونه؟ عکساشونم گذاشتم گفتین بالغن. ولی من تا حالا ندیدم جفت گیری داشته باشن.
    از لونه و قفس و جفت عکس بزارید
    تغذیه هم دقیق بگید؟

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    نگهداری از حیوانات و گیاهان زینتی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    سلام دوستان. از قفس مرغ عشق هام و خود مرغ عشق هام عکس می زارم براتون همراه با توضیحات زیر. خوشحال میشم اگر نظری درباره خود پرنده ها، چیدمان قفس و یا هر چیز دیگه ای دارین بدین و مشاوره بهم بدین.
    قفس طول 50 سانت هست، جای دونه بزرگه دونه اصلی شون (ارزن و تخم کتون)، هست که همیشه تو قفسه. جای دون کوچیک تره هفت تخم قناری هست که معمولا دو روز در هفته میزارم و برمی دارم. اون ظرف آبیه هم یه کم ماسه و شن ریزه هست که تمیز شستم که میگن برای هضم غذاشون خوبه. کف دریا هم که گذاشتم.

از توجه تون ممنونم

نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.49
    سلام دوستان. از قفس مرغ عشق هام و خود مرغ عشق هام عکس می زارم براتون همراه با توضیحات زیر. خوشحال میشم اگر نظری درباره خود پرنده ها، چیدمان قفس و یا هر چیز دیگه ای دارین بدین و مشاوره بهم بدین.
    قفس طول 50 سانت هست، جای دونه بزرگه دونه اصلی شون (ارزن و تخم کتون)، هست که همیشه تو قفسه. جای دون کوچیک تره هفت تخم قناری هست که معمولا دو روز در هفته میزارم و برمی دارم. اون ظرف آبیه هم یه کم ماسه و شن ریزه هست که تمیز شستم که میگن برای هضم غذاشون خوبه. کف دریا هم که گذاشتم.

از توجه تون ممنونم
    سلام دوست من ، تعداد چوب های نشیمن خیلی بالاس دوتا کافیه ، جا دانی رو باید جایی بزارید که زیر چوب نشیمن نباشه که با مدفوعشون آلوده نشه ، اگه میخواین جوجه بگیرین اسباب بازی مث تاب نذارید ، هفت تخم هم خیلی کم هفته ای یکبار کافیه . شن ریزه هم نیازی نیست برای مرغ عشق.
    پيشـانـي ار ز داغِ گنــاهـي سيــه شــود , بهتــر ز داغ مُهـرِ نمــاز از سر ريــا... نام خــدا نبــردن از آن بــه كه زيرِ لــب , بهر فريــب خلــق بگوئــي خــدا خـدا...

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    راستی دوستان از اونجایی که شما تجربه دارین، می خواستم درباره تغذیه شون مشورت کنم باهاتون. از اونجایی که من آدم وسواسی هستم! تو سایت های زیادی مطالب زیادی درباره تغذیه مرغ عشق ها خوندم. اول درباره غذا: علاوه بر دونه اصلی که همیشه تو قفسه(ارزن و تخم کتان) دو روز در هفته هفت تخم به عنوان دونه تقویتی میدم. یک روز در هفته هم پودر مولتی ویتامین که از یک مطب دامپزشکی تهیه کردم تو آبشون حل می کنم. کف دریا هم که همیشه تو قفسه. یه کم شن ریزه و ماسه تمیز هم گذاشتم. ضمنا گلابی، سیب، انگور، هویج، سبزیجات، گاهی کمی کاهو، تخم مرغ آبپز هم میدم. تا اینجا درسته؟
    و حالا سوال اصلی، تو سایت ها خوندم یکی از شروط لازم برای جفتگیری و تخم گذاری مرغ عشق ها تغذیه مناسب و کامل هست که میگن غذا به اندازه کافی همیشه باید تو قفس باشه. حالا سوال من اینه که اشکال نداره علاوه بر غذای اصلی همزمان چند نوع از غذای کمکی همیشه در قفس باشه تا مرغ عشق ها هم بودن غذای کافی رو حس کنن و به میل خودشون هر کدوم رو که خواستن بخورن. مثلا علاوه بر دونه هم میوه بزاریم هم تخم مرغ یا حتما هر روز علاوه بر دونه فقط باید یکی از غذاهای کمکی رو تو قفس بزاریم و پایان روز برداریم؟؟
    ببخشید اینقدر طولانی شد. ممنون از توجه و پاسختون

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.bto نمایش پست ها
    سلام دوست من ، تعداد چوب های نشیمن خیلی بالاس دوتا کافیه ، جا دانی رو باید جایی بزارید که زیر چوب نشیمن نباشه که با مدفوعشون آلوده نشه ، اگه میخواین جوجه بگیرین اسباب بازی مث تاب نذارید ، هفت تخم هم خیلی کم هفته ای یکبار کافیه . شن ریزه هم نیازی نیست برای مرغ عشق.
    بله من خیلی تمایل و دوست دارم که با هم درست و حسابی جفت بخورن و تخم بذارن. پس وسایل سرگرم کننده مثل تاب یا آینه نذارم؟ موجب کسلی و کم تحرکیشون نمیشه؟

نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.49
    راستی دوستان از اونجایی که شما تجربه دارین، می خواستم درباره تغذیه شون مشورت کنم باهاتون. از اونجایی که من آدم وسواسی هستم! تو سایت های زیادی مطالب زیادی درباره تغذیه مرغ عشق ها خوندم. اول درباره غذا: علاوه بر دونه اصلی که همیشه تو قفسه(ارزن و تخم کتان) دو روز در هفته هفت تخم به عنوان دونه تقویتی میدم. یک روز در هفته هم پودر مولتی ویتامین که از یک مطب دامپزشکی تهیه کردم تو آبشون حل می کنم. کف دریا هم که همیشه تو قفسه. یه کم شن ریزه و ماسه تمیز هم گذاشتم. ضمنا گلابی، سیب، انگور، هویج، سبزیجات، گاهی کمی کاهو، تخم مرغ آبپز هم میدم. تا اینجا درسته؟
    و حالا سوال اصلی، تو سایت ها خوندم یکی از شروط لازم برای جفتگیری و تخم گذاری مرغ عشق ها تغذیه مناسب و کامل هست که میگن غذا به اندازه کافی همیشه باید تو قفس باشه. حالا سوال من اینه که اشکال نداره علاوه بر غذای اصلی همزمان چند نوع از غذای کمکی همیشه در قفس باشه تا مرغ عشق ها هم بودن غذای کافی رو حس کنن و به میل خودشون هر کدوم رو که خواستن بخورن. مثلا علاوه بر دونه هم میوه بزاریم هم تخم مرغ یا حتما هر روز علاوه بر دونه فقط باید یکی از غذاهای کمکی رو تو قفس بزاریم و پایان روز برداریم؟؟
    ببخشید اینقدر طولانی شد. ممنون از توجه و پاسختون
    دوست من ، درباره تغذیه ارزن رو با یک چهارمش کتان مخلوط کنید و همیشه تو قفس باشه ، همانطور که تو پست قبل گفتم هفت تخم خیلی کم هفته ای یکبار ، مولتی ویتامین هم هر هفته لازم نیس دوره مصرف دارن باید ببینید دوره مصرفش چجوری هست روی دارو نوشته ، شن ریزه هم خدمتتون گفتم نیازی نیست ، در مورد تغذیه باید ( برنامه ) داشته باشید همه باهم درست نیست یه برنامه غذایی بنویسید ، میوه و سبزیجات و جوانه گندم هر کدوم هفته ای دوبار کافیه، مثلا امروز میوه فرداش جوانه گندم ، فرداش هویج رنده شده .. و الی آخر ، کاهو هفته ای یکبار ، وسواس بیش از حد درست نیست و مانع موفقیت و اذیت شدن پرنده میشه ...

نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.49
    بله من خیلی تمایل و دوست دارم که با هم درست و حسابی جفت بخورن و تخم بذارن. پس وسایل سرگرم کننده مثل تاب یا آینه نذارم؟ موجب کسلی و کم تحرکیشون نمیشه؟
    نه دوست من نیاز نیست چون جفت هستند . در مورد جفت خوردنشون هم باید صبور باشید .

کاربر میهن پت eli_h1986 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    الهام
    شماره عضویت
    9910
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام

این عکس قفس و مرغ عشقام که خواسته بودین.

صفحه 285 از 411 نخستنخست ... 185235275283284285286287295335385 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)