فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 274 از 411 نخستنخست ... 174224264272273274275276284324374 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,731 به 2,740 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

همکار قدیمی nima1041 آواتار ها
    علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdijoooon نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    اقای nima1041 ممنون که درباره مرغ عشق های من نظر و چند تا توصیه فرمودید . در این تاپیک http://mihanpet.ir/thread27337.html
    یک سوال دارم درباره برداشتن لونه ، اون مرغ عشق چاقتره که فکر میکنم ماده باشه اکثرا روی اون هست و خودش هم غذا میخوره ولی من دیدم بعضی موفع ها یا شایدم اکثرا از اون لاغره غذا میگیره . مقلا من تخم مرغ که گذاشتم لاغره اومد خورد و رفت پیشه اون به اونم داد . و این که ندیدم چاقه داخل لونه بره ولی لاغره چرا میره . وقتی داشتم میگرفتمشون فروشنده برای صحت سلامت و جفت بودنشون بر صحنه جفتگیریشون که وقتی اونجا بودیم انجام دادن تاکید کرد که خیلی طولانی هم نبود . حالا نمیدونم تنبلیش میتونه از تخم داشتن باشه یا .. یا نه . با این تفاسیر ایا باز هم پیشنهاد میکنید که لونه رو بردارم ؟ و برای چاقه سخت نمیشه ؟
    این که نر برای ماده غذا بالا بیاره خیلی خوبه
    اما عدم تحرک ماده اصلا خوب نیست و احتمالا خواسته شده با غذاهای گرم زودتر از موعد از باجی مادتون جوجه بگیرن
    ماده شما تخم نداره
    در مورد رفتن باجی نر شما به لونه هم بگم که غریضیه اول باید نر بره تا ماده هم داخله لونه بره ولی الان زمان مناسبی نیست
    حتما لونه رو بردارید چون ممکنه وسیله بازیشون بشه
    تغذیه هم ارزن و یک چهارم کتان و هر روز یک غذای تقویتی
    هویج . سیب رنده شده یک روزم گشنیزو جعفری با ساقه بهشون بدیدیک روز جوانه گندم ویک بار هم عدس و هفتگی یک بار هم تخم مرغ رنده شده خیلی کم زردش
    کف دریا باید حتما داخل قفس باشه

کاربر جدید
    شماره عضویت
    10791
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام و عرض ادب
    ممنون بابت توضیحات . برای عذا ارزن با مخلوط کتان طبق گفته شما بهشون میدم . ماشاالله از خوردن کم ندارن مخصوصا این لاغره وقتی میخوام یک ظرف غذا مثل تخم مرغ یا ... بزارم سریع میاد جلو همین که دستم رو میارم بیرون میاد کناره ظرف مزه میکنه اگر خوشش بیاد شروع میکنه به خوردن و وقتی برمیگرده به چاقه هم میده . البته چاقه خودش هم گاهی برای خوردن میاد .
    برای تعیین جنسیت هم چند تا عکس میزارم امیدوارم کیفیت و زاویه مناسب رو داشته باشن .

برای مشاهده در کیفیت بالا روی عکس کلیک کنید

کف دریا هم به زودی براشون اضافه میکنم و لانه رو هم برمیدارم ان شاءالله . فقط این که یک سری علایم رو بگید که بدونم کی لونه رو بزارم . و اون چوبه رو هم سعی میکنم با یک میله یا چوب نازک تر عوض کنم هر چند یک میله دیگه هم توی قفس جلوی غذا خوری گذاشتم که اذیت نشن .
    راستی ایا باید شبا برای نیم ساعت یا .. از قفس بیارم بیرون اینارو که راحت پرواز کنن ؟ جاشون توی یک اتاق هست و راحت میتونم این کار رو بکنم ولی وقت گرفتنشون چون کمی میترسن میگم ممکنه اذیت بشن .

ببخشید طولانی شد

پاسخگو تالار مرغ عشق Mohammad.bto آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.50
    سلام دوست من .. من جای شما باشم اون تپله رو عوض میکنم بدنش چربی داره .. اگر قصد جوجه گرفتن دارید اون یکی هم فعلا کار داره تا آماده بشه سنش کمه و نابالغ .. در کل اگه فعلا عجله ندارید یه ماده کشیده و درشت واسش بگیرید و تقویتشون کنید ..
    پيشـانـي ار ز داغِ گنــاهـي سيــه شــود , بهتــر ز داغ مُهـرِ نمــاز از سر ريــا... نام خــدا نبــردن از آن بــه كه زيرِ لــب , بهر فريــب خلــق بگوئــي خــدا خـدا...

کاربر جدید
    شماره عضویت
    10791
    میانگین پست در روز
    0.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.bto نمایش پست ها
    سلام دوست من .. من جای شما باشم اون تپله رو عوض میکنم بدنش چربی داره .. اگر قصد جوجه گرفتن دارید اون یکی هم فعلا کار داره تا آماده بشه سنش کمه و نابالغ .. در کل اگه فعلا عجله ندارید یه ماده کشیده و درشت واسش بگیرید و تقویتشون کنید ..
    سلام اینا خیلی با هم جفتن تا حالا ندیدم اصلا دعوا کنن حتی این نره هم خیلی هواش رو داره وقتی من درو باز میکنم اونو میفرسته عقب خودش میاد جلو . من که دلم نمیاد جداشون کنم . دوست دارم جوجه هاشون رو ببینم ولی نه با جدایی و... . سعی میکنم با کمی پرواز ازادانه و .... در اتاق بتونم مشکلش رو حل کنم .

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    سلام و عرض ادب
    ممنون بابت توضیحات . برای عذا ارزن با مخلوط کتان طبق گفته شما بهشون میدم . ماشاالله از خوردن کم ندارن مخصوصا این لاغره وقتی میخوام یک ظرف غذا مثل تخم مرغ یا ... بزارم سریع میاد جلو همین که دستم رو میارم بیرون میاد کناره ظرف مزه میکنه اگر خوشش بیاد شروع میکنه به خوردن و وقتی برمیگرده به چاقه هم میده . البته چاقه خودش هم گاهی برای خوردن میاد .
    برای تعیین جنسیت هم چند تا عکس میزارم امیدوارم کیفیت و زاویه مناسب رو داشته باشن .

کف دریا هم به زودی براشون اضافه میکنم و لانه رو هم برمیدارم ان شاءالله . فقط این که یک سری علایم رو بگید که بدونم کی لونه رو بزارم . و اون چوبه رو هم سعی میکنم با یک میله یا چوب نازک تر عوض کنم هر چند یک میله دیگه هم توی قفس جلوی غذا خوری گذاشتم که اذیت نشن .
    راستی ایا باید شبا برای نیم ساعت یا .. از قفس بیارم بیرون اینارو که راحت پرواز کنن ؟ جاشون توی یک اتاق هست و راحت میتونم این کار رو بکنم ولی وقت گرفتنشون چون کمی میترسن میگم ممکنه اذیت بشن .

ببخشید طولانی شد
    بله لونه رو سریعتر بردارید
    چوب هم هر موقع رفتید که تهیه کنید
    معمولا 2 نوع هستن که یکی دقیقا به همین بلندی ولی قطرش نصفه همینه همونو بگیرید و با این چوب جابه جا کنید ولی فعلا عجله نکنید
    غذاهارو گفتم بهتون بیشتر باید ارزن و کتان بخورن دیگه تا هفته اینده همچین روزی نباید تخم مرغ بدید و همون غذاهای بالا رو تکرار کنید تا هم زودتر به مرحله جوجه کشی برسید و هم تعداد جوجه هاتون بالا باشه
    عجله نکنید شما تغذیه رو ادامه بدید جوری که گفتم و ماده یکم شاداب بشه بهتون میگم ازشون عکس بزارید و بعد میگم کی لونه بزارید
    موفق باشید

کاربر جدید
    شماره عضویت
    10791
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام و عرض ادب

ببخشید طولانی شد

سلام
    ایا من میتونم مرغ عشق هامو در این سن دستی کنم ؟ خیلی وحشی و... نیستن ولی کمی میترسن

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    سلام
    ایا من میتونم مرغ عشق هامو در این سن دستی کنم ؟ خیلی وحشی و... نیستن ولی کمی میترسن
    میشه اما احتمالش خیلی کمه
    در هر صورت برای دستی کردن هم مجبورید جداشون کنید چون پرنده جفت رو نمیشه دستی کرد
    با جوجه تازه دونخور شروع کنید

کاربر جدید
    شماره عضویت
    10791
    میانگین پست در روز
    0.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    میشه اما احتمالش خیلی کمه
    در هر صورت برای دستی کردن هم مجبورید جداشون کنید چون پرنده جفت رو نمیشه دستی کرد
    با جوجه تازه دونخور شروع کنید
    نره خیلی شجاع تره وقتی روی چوبه نشته غذا توی دستم میزارم میبرم نزدیکش نمیپره و.. حتی من دستم رو اونقدر نزدیک بردم که انگشتم به پاش میخورد ولی بازم نمیپرید کمی شکمش رو با ناخونام لمس کردم وقتی نزدیک تر میشم میره روی میله ها . مادهه که رفته روی ظرف غدا یک گوشه نشته نظاره میکنه اون کمی میترسه . فک کنم اگر برای نیم ساعتی غذا نخوره نره بعد دستم رو ببرم بیاد رو دستم غذا بخوره . حالا باز نظر فنی شما چی باشه . عکسم بخواید میتونم بزارم.

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نره خیلی شجاع تره وقتی روی چوبه نشته غذا توی دستم میزارم میبرم نزدیکش نمیپره و.. حتی من دستم رو اونقدر نزدیک بردم که انگشتم به پاش میخورد ولی بازم نمیپرید کمی شکمش رو با ناخونام لمس کردم وقتی نزدیک تر میشم میره روی میله ها . مادهه که رفته روی ظرف غدا یک گوشه نشته نظاره میکنه اون کمی میترسه . فک کنم اگر برای نیم ساعتی غذا نخوره نره بعد دستم رو ببرم بیاد رو دستم غذا بخوره . حالا باز نظر فنی شما چی باشه . عکسم بخواید میتونم بزارم.
    نه خوب احتمالا اینها قبلا دستی شدن
    شما وقتتو بزار اگه اینجوری هست که شما میگی
    فقط توصیه میکنم اول ببین بین غذاها کدومو از همه بیشتر دوست دارن
    موقعی که گشنه شد و کمی از دست غذا خورد سریع غذای مورد علاقه اش رو بهش بده تا اینطوری براش شرطی بشه و بدونه که اومدنه رو دستهات همراه با جایزه هستش

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    تاراقره گزلو
    شماره عضویت
    10809
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام من دو تا مرغ عشق فيشر دارم كه نمي دونم كدوم ماده اس وكدوم نره خيلي هم وحشين ولي چند باري تو دستم گرفتمشون وقتي لونه گاشتم زود يكيشون كه فكر كنم نره رفت توش وبعد ماده هه رفت تا هالا هم تخم نذاشتن و حتي نميدونم جفتن يا نه ولي همشه پيش هم هستن بعضي وقت ها هم دعوا مي كنن مي خواستم ببينم چقدر ديگه ميتونن تخم بذارن

صفحه 274 از 411 نخستنخست ... 174224264272273274275276284324374 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)