فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 273 از 411 نخستنخست ... 173223263271272273274275283323373 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,721 به 2,730 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

همکار قدیمی nima1041 آواتار ها
    علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط pashi نمایش پست ها
    ب نظرم کف قفس خیلی مهمتره ، چون هر غذایی که خورده شه باقی ماندش کف قفس مریزه و اگه جمع نشه فاسد میشه و حیون میخوره غذا ی فاسد رو . من هر روز 4ساعت برا نظافت زمان میزارم.
    علت بیماری مرغ عشق منم ورم روده است . که بر اثر سو تغذیه ب وجود اومده ، سو تغذیه شم ب این دلیل که بچگی نوکش از جا کنده شده و در اصل هیچ نکی نداره . تغذیشم تنها توسط جفت ش انجام میشه یعنی فقط غذایی که جفتش بهش میده رو میتونه بخوره
    قفسی تهیه کنید که سینی ته قفس فاصله دار باشه از خود قفس این جوری هفته ای یک بار هم کافیه
    اره جفت داره . لونه هم داره. جفت گیری هم کرده .
    همیشه اون قسمت بدنش ورم داشت ولی ن انقدر.

این جمله خود شماست بعد الان میگی نوک باجی شما مشگل داره و از والدین تغذیه میشه؟؟؟پس جوجه هستش
    بعد چطور جفتگیری کرده و براش لونه گذاشتید و جفت هم داره؟؟؟
    ببنید جفت یعنی باجریگار نر و ماده ای که حد اقل 7 ماه رو سپری کرده باشن و مستی کنند و جفتگیری،،، شما بعد لونه بزارید برن تو لونه جا گرم کنند و باقی ماجرا

کاربر فعال
    تخصص
    تکثیر مرغ عشق
    حیوان خانگی
    کبوتر.مرغ عشق.طوطی. گلد فیش
    شماره عضویت
    10310
    میانگین پست در روز
    0.45
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    خب کاملا درسته
    پایین و کف قفس مهمه و میله ها مهمتر
    ۴ ساعت هر روز ؟!!!!!!
    خب دوست من خوشحالم که مشکلش معلوم شد ‌، امیدوارم زودتر خوب بشه
    من از شواهد عکس گفتم تخم گیر کرده چون دقیقا شبیه مرغ عشق خودم بود که آخره سر تخم افتاد و خوب شد
    برای همین ازت نحوه غذا و بقیه مسائل و سوال کردم که وقتی پاسخ دادید و آقا نیما جواب دادن و توصیه دامپزشکی دادن من هم دیگه هم عقیده بودم چیزی ننوشتم
    معمولا اول حدس بیماری رو میزنن و من درمانی تجویز نکردم و متاسفانه شما هم تو طرح سوالتون همه چیز مثل کنده شدن نوک و غذا نمیخوره رو نگفتید ....
    معمولا در هر بیماری پت های خانگی دامپزشک حاذق بهترین گزینه است اما با طرح مشکل و مسئلتون حدسیات و تجربیات و میگیم در ابتدا .... و قبل از اطمینان صددرصد نسخه ای تجویز نمیشه پس لطفا کمی خونسرد باشید دوست من ...
    باز هم امیدوارم که زودتر خوب بشه

مرسی دوستم ، میله ها رم بیشتر توجه میکنم .
    اره خب 4 ساعت زندگیم شدن .

کاربر فعال
    تخصص
    تکثیر مرغ عشق
    حیوان خانگی
    کبوتر.مرغ عشق.طوطی. گلد فیش
    شماره عضویت
    10310
    میانگین پست در روز
    0.45
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    قفسی تهیه کنید که سینی ته قفس فاصله دار باشه از خود قفس این جوری هفته ای یک بار هم کافیه
    اره جفت داره . لونه هم داره. جفت گیری هم کرده .
    همیشه اون قسمت بدنش ورم داشت ولی ن انقدر.

این جمله خود شماست بعد الان میگی نوک باجی شما مشگل داره و از والدین تغذیه میشه؟؟؟پس جوجه هستش
    بعد چطور جفتگیری کرده و براش لونه گذاشتید و جفت هم داره؟؟؟
    ببنید جفت یعنی باجریگار نر و ماده ای که حد اقل 7 ماه رو سپری کرده باشن و مستی کنند و جفتگیری،،، شما بعد لونه بزارید برن تو لونه جا گرم کنند و باقی ماجرا

از جفت ش تغذیه میشه ن از پدر و مادر ، 3 ساله جفت داره ، جفت گیری هم میکنه اما نو ک نداره
    نوشتم از جفت ش تغذیه میشه ، جفت ش بهش غذا میده . همیشه هم خدا رو شکر میکنم جفت ب این خوبی داره.

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط pashi نمایش پست ها
    از جفت ش تغذیه میشه ن از پدر و مادر ، 3 ساله جفت داره ، جفت گیری هم میکنه اما نو ک نداره
    نوشتم از جفت ش تغذیه میشه ، جفت ش بهش غذا میده . همیشه هم خدا رو شکر میکنم جفت ب این خوبی داره.
    خوب عالیه
    اینها جزء نوادره
    بهتون تبریک میگم
    پیشنهاد می کنم تایپیکی برای معرفی این جفت ایجاد کنید و مطمئن باشید مورد استقبال قرار میگیره
    در ضمن سعی کنید از این جفت جوجه نگیرید چون برای تغذیه جوجه ها به مشکل بر میخورن (لونه نزارید)
    موفق باشید

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    moein ab
    شماره عضویت
    10774
    میانگین پست در روز
    0.03
    سلام به همه عزيزان.من ساكن بندرعباس هستم و حدود 3 ماه پيش كه هوا خيلي گرم بود مرغ عشقام تخم داشتن.يكي از دوستام خونه ما اومد و گفت ظلم ميكني در حق اينا ( تو اين گرما )جداشون كن يا سقف لونه رو بردار تا خودشون نخوابن منم همينكارو كردم ولي بازم ميخوابيدن و هرروز دعوا ميكردن و تخم رو از لونه همديگه مينداختن بيرون(قفسم 2متر در 1.5 در 1.5 هستش) بعدش من 1 جفت رو گذاشتم تو 1 قفس كوچيك معمولي كه متاسفانه ماده درو باز كرد و در رفت و نرشم از دوري اون مرد (فكر كنم).خلاصه سرتونو درد نيارم الان كه هوا بهتر شده (قابل تحمل) در لونه ها رو گذاشتم وجوجه هاي قديمم بزرگ شدن و تخم ميزارن ولي همون ماده قديمه مياد اينارو ميزنه و تخمشونو ميريزه بيرون بااينكه خونشون در داره و كلي خوني ماليشون كرده.چرا اينكارو ميكنه نه خودش تخم ميزاره نه ميزاره اونا بذارن چكار كنم به نظر شما

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط face_2_faces نمایش پست ها
    سلام به همه عزيزان.من ساكن بندرعباس هستم و حدود 3 ماه پيش كه هوا خيلي گرم بود مرغ عشقام تخم داشتن.يكي از دوستام خونه ما اومد و گفت ظلم ميكني در حق اينا ( تو اين گرما )جداشون كن يا سقف لونه رو بردار تا خودشون نخوابن منم همينكارو كردم ولي بازم ميخوابيدن و هرروز دعوا ميكردن و تخم رو از لونه همديگه مينداختن بيرون(قفسم 2متر در 1.5 در 1.5 هستش) بعدش من 1 جفت رو گذاشتم تو 1 قفس كوچيك معمولي كه متاسفانه ماده درو باز كرد و در رفت و نرشم از دوري اون مرد (فكر كنم).خلاصه سرتونو درد نيارم الان كه هوا بهتر شده (قابل تحمل) در لونه ها رو گذاشتم وجوجه هاي قديمم بزرگ شدن و تخم ميزارن ولي همون ماده قديمه مياد اينارو ميزنه و تخمشونو ميريزه بيرون بااينكه خونشون در داره و كلي خوني ماليشون كرده.چرا اينكارو ميكنه نه خودش تخم ميزاره نه ميزاره اونا بذارن چكار كنم به نظر شما
    دوست عزیز اول اینکه بگم اگه میخواستید مانع تخم گزاری بشید باید لونه رو کاملا بر میداشتید
    در مورد گرما هم کار خوبی کردید تو فصل گرما جوجه گرفتن اشتباهه یا اینکه با ابزار سرمایشی دمای هوا رو میزان کنید
    سعی کنید برای هر جفتی یک قفس فراهم کنید موقع جوجه کشی با این شرایطی که شما گفتید تلفات زیادی خواهید داشت
    اون ماده هم که میگید خونشون در داره معنیش چیه؟
    احتمالا مسته که به باقی حمله میکنه

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    moein ab
    شماره عضویت
    10774
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    دوست عزیز اول اینکه بگم اگه میخواستید مانع تخم گزاری بشید باید لونه رو کاملا بر میداشتید
    در مورد گرما هم کار خوبی کردید تو فصل گرما جوجه گرفتن اشتباهه یا اینکه با ابزار سرمایشی دمای هوا رو میزان کنید
    سعی کنید برای هر جفتی یک قفس فراهم کنید موقع جوجه کشی با این شرایطی که شما گفتید تلفات زیادی خواهید داشت
    اون ماده هم که میگید خونشون در داره معنیش چیه؟
    احتمالا مسته که به باقی حمله میکنه
    ماده اي كه گفتم خونشون در داره منظورم اين بود كه در لونه ها رو كه گذاشتم براي تخم گذاري دعوا شروع شد.خود ماده جفت داره و كلي جوجه هم كرده تا حالا فقط تنها چيزي كه هست نميدونم چرا مستي ميكنه؟جفتشم همون جفت قديميه.سوال بعديمم همينجا ميپرسم.من 1 نر دارم كه از زماني كه خريدم بالش مشكل داش.تيز بالاش در نمييومدن.الان يكي جوجه داره كه اونم همينجوره و اصلا تيز بالاش در نيومده.چرا؟ضمنا يك جوجه ديگه درم كه پرش كامله ولي پرواز نميكنه.چرا ؟ ببخشيد اگه سوالام خيلي بي ربط بود
    ویرایش توسط nima1041 : 17th September 2014 در ساعت 04:39 PM

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط face_2_faces نمایش پست ها
    ماده اي كه گفتم خونشون در داره منظورم اين بود كه در لونه ها رو كه گذاشتم براي تخم گذاري دعوا شروع شد.خود ماده جفت داره و كلي جوجه هم كرده تا حالا فقط تنها چيزي كه هست نميدونم چرا مستي ميكنه؟جفتشم همون جفت قديميه.سوال بعديمم همينجا ميپرسم.من 1 نر دارم كه از زماني كه خريدم بالش مشكل داش.تيز بالاش در نمييومدن.الان يكي جوجه داره كه اونم همينجوره و اصلا تيز بالاش در نيومده.چرا؟ضمنا يك جوجه ديگه درم كه پرش كامله ولي پرواز نميكنه.چرا ؟ ببخشيد اگه سوالام خيلي بي ربط بود
    احتمال زیاد از روی مستی و تعیین قلمرو همونطور که گفتم جداشون کنید و برای این جفت یک قفس جدا گانه قرار بدید
    احتمالا ارثی باشه اینجوری که شما می فرمایید که خیلی این مورد کم پیش میاد؟؟؟!!!
    پرواز نکردن یک جوجه کاملا طبیعیه هر موقع به سن لازم برسه پرواز میکنه
    این و هم یادتون باشه پرواز غریزیه اما بر اساس تمرین پرنده هم هستش
    انتظار نداشته باشید پرنده محبوس که زیاد نتونسته اقدام به پرواز بکنه بتونه قشنگ پرواز کنه ،،،اگه بیشتر تو خونه ازاد باشه میبینید که خیلی راحت در اینده پرواز خواهد کرد

کاربر جدید
    شماره عضویت
    10791
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام و عرض ادب
    اقای nima1041 ممنون که درباره مرغ عشق های من نظر و چند تا توصیه فرمودید . در این تاپیک http://mihanpet.ir/thread27337.html
    یک سوال دارم درباره برداشتن لونه ، اون مرغ عشق چاقتره که فکر میکنم ماده باشه اکثرا روی اون هست و خودش هم غذا میخوره ولی من دیدم بعضی موفع ها یا شایدم اکثرا از اون لاغره غذا میگیره . مقلا من تخم مرغ که گذاشتم لاغره اومد خورد و رفت پیشه اون به اونم داد . و این که ندیدم چاقه داخل لونه بره ولی لاغره چرا میره . وقتی داشتم میگرفتمشون فروشنده برای صحت سلامت و جفت بودنشون بر صحنه جفتگیریشون که وقتی اونجا بودیم انجام دادن تاکید کرد که خیلی طولانی هم نبود . حالا نمیدونم تنبلیش میتونه از تخم داشتن باشه یا .. یا نه . با این تفاسیر ایا باز هم پیشنهاد میکنید که لونه رو بردارم ؟ و برای چاقه سخت نمیشه ؟
    پاسخگو تالار مرغ عشق Mohammad.bto آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.50
    سلام دوست عزیزم چوبی که گذاشتید زیاد مناسب نیست قطرش یکم زیاده .. ی عکس واضح هم از فیبر بینی اون مرغ عشق تپلی بگیرید تا در مورد جنسیت بشه با قطعیت پاسخ داد..
    پيشـانـي ار ز داغِ گنــاهـي سيــه شــود , بهتــر ز داغ مُهـرِ نمــاز از سر ريــا... نام خــدا نبــردن از آن بــه كه زيرِ لــب , بهر فريــب خلــق بگوئــي خــدا خـدا...

صفحه 273 از 411 نخستنخست ... 173223263271272273274275283323373 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)