فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 265 از 411 نخستنخست ... 165215255263264265266267275315365 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,641 به 2,650 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

کاربر اخراج شده
    شماره عضویت
    10496
    میانگین پست در روز
    0.03
    درود دوستان، دخترم کی تخم.میزاره؟ج

حالشم خوبه، تا فردا امکان داره؟ اولین باریه که میخواد تخم بزاره.

کاربر اخراج شده
    شماره عضویت
    10496
    میانگین پست در روز
    0.03
    درود،
    کی تخم میزاره، اولین تجربشه،حالش هم خوبه

کاربر فعال
    تخصص
    تکثیر مرغ عشق
    حیوان خانگی
    کبوتر.مرغ عشق.طوطی. گلد فیش
    شماره عضویت
    10310
    میانگین پست در روز
    0.45
    بیشتر مرغ عشق های نر بازیگوش ترن نسبت ب ماده ها

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    نگهداری از حیوانات و گیاهان زینتی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    دوستان یک جفت مرغ عشق نر و ماده برای اینکه راحت تر با هم جفت بشن و هم از نظر تولید مثل و ژنتیکی آیا رنگشون یه جور باشه یا دو رنگ باشن فرقی میکنه؟
    مثلا یه مرغ عشق آبی با یه زرد-سبز مشکلی داره ؟

کاربر فعال بابک آژیده آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بابک آژیده
    علایق
    سفر
    تخصص
    فضانورد
    حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.20
    مرغ عشق در شرایط خوب ، از زمان نشان دادن اولین علائم معمولا در کمتر از ۱ هفته تخم میزاره ولی بسته به شرایط گوناگون ممکنه تا یک ماه یا بیشتر هم طول بکشه .

استرس ، عدم آمادگی پرنده نر ، نا مساعد بودن وضعیت قفس و لانه ، نور و روشنایی زیاد در لانه ، رژیم غذایی بد ، کمبود کلسیم و ویتامین d و .... فقط بعضی از عواملی هستند که میتونن این دوره رو طولانی کنند .

در ضمن ، چرا پر پرنده رو اینقدر بد کوتاه کردید؟ و اینکه چرا اینقدر کت ها و بال های پرنده افتاده؟ این میتونه نشانه گرمای زیاد ، کم آبی ، ضعف مفرط ، پیچدن تخم در مجرای عبور تخم یا Egg Binding در پرنده ماده و خیلی چیزای دیگه باشه . لطفا شرایط پرنده رو دقیق تر اعلام کنید

موفق باشید

کاربر اخراج شده
    شماره عضویت
    10496
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    مرغ عشق در شرایط خوب ، از زمان نشان دادن اولین علائم معمولا در کمتر از ۱ هفته تخم میزاره ولی بسته به شرایط گوناگون ممکنه تا یک ماه یا بیشتر هم طول بکشه .

استرس ، عدم آمادگی پرنده نر ، نا مساعد بودن وضعیت قفس و لانه ، نور و روشنایی زیاد در لانه ، رژیم غذایی بد ، کمبود کلسیم و ویتامین d و .... فقط بعضی از عواملی هستند که میتونن این دوره رو طولانی کنند .

در ضمن ، چرا پر پرنده رو اینقدر بد کوتاه کردید؟ و اینکه چرا اینقدر کت ها و بال های پرنده افتاده؟ این میتونه نشانه گرمای زیاد ، کم آبی ، ضعف مفرط ، پیچدن تخم در مجرای عبور تخم یا Egg Binding در پرنده ماده و خیلی چیزای دیگه باشه . لطفا شرایط پرنده رو دقیق تر اعلام کنید

موفق باشید
    درود،امید وارم توضیحاتتون مربوط به من بوده باشه چون نقل قول نزدید، دم رو به خودم اجازه نمیدم کوتاه کنم، نور بد نشون میده، محل پرنده ها خیلی خوبه و با کمال ارامش زندگی میکنند بدون استرس، این افتادگی بال هم از امروز اتفاق افتاده ولی از نظر زبر و زرنگی و خوراک پرنده عادی مانند پرنده نر فقط فیزیک بدنش دچار تغییر شده، و لونه هم چوبی هست و همینطور خیلی داخل و خارج میشه بخصوص طی دو روز اخیر از لونه، جفت گیری هم میکنند،من توی پرنده ها مشکلی ندیدم فقط میخوام بدونم با توجه به شرایط و عکس میشه زمان تخم گذاری رو دقیق گفت؟امروز یا فردا،این پژمردگی که شدید هم نیست میتونه نشانه ای برای نزدیک شدن به زمان تخم گذاری باشه؟

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    سلام خدمت دوستان. می خواستم جنسیت و حدود سن دو مرغ عشق زیر را بدونم. البته جنسیتشون رو خودم تا حدودی می دونم، ولی میخوام مطمعن بشم. آیا بالغن و برای جفتگیری و تخم گذاشتن مناسبن؟ ماده رو حدود سه ماه و نیم دارم.(منظورم اونی که کامل آبیه) و اون یکی رو که احتمالا نره تازه گرفتم و می خوام با هم جفتشون کنم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    و سوال آخر اینکه کلا برای فراهم کردن شرایط جفتگیری و تخم گذاری به غیر از محیط آروم و بدون استرس و بحث تغذیه مناسب چه شرایطی لازمه رعایت بشه و کلا توی خونه باشن بهتره یا توی بالکن و هوای بیرون. ضمنا من تهرانم
    ممنون

کاربر فعال بابک آژیده آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بابک آژیده
    علایق
    سفر
    تخصص
    فضانورد
    حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.20
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan72 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان. می خواستم جنسیت و حدود سن دو مرغ عشق زیر را بدونم. البته جنسیتشون رو خودم تا حدودی می دونم، ولی میخوام مطمعن بشم. آیا بالغن و برای جفتگیری و تخم گذاشتن مناسبن؟ ماده رو حدود سه ماه و نیم دارم.(منظورم اونی که کامل آبیه) و اون یکی رو که احتمالا نره تازه گرفتم و می خوام با هم جفتشون کنم.
    و سوال آخر اینکه کلا برای فراهم کردن شرایط جفتگیری و تخم گذاری به غیر از محیط آروم و بدون استرس و بحث تغذیه مناسب چه شرایطی لازمه رعایت بشه و کلا توی خونه باشن بهتره یا توی بالکن و هوای بیرون. ضمنا من تهرانم
    ممنون

هر ۲ پرنده به نظر بسیار جوان میان . اعلام سن دقیق ممکن نیست ولی نر زیر ۶ ماه و احتمالا ماده زیر ۴ ماه سن دارند .

مرغ عشقی که در ۲ عکس اول هست با توجه به سره زرد رنگش ماده و مرغ عشق ۲ عکس دوم با توجه به سره آبی و بنفش رنگی که داره نره .

نرتون سنش کمی بیشتر از ماده هست

همکار قدیمی nima1041 آواتار ها
    علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    دوست عزیز از ماده بودنش مطمعن هستی؟؟ از فروشنده نر خواستم و اونم اینو بهم داد. رنگ بینیش هنوز دقیق مشخص نیست و به بنفش کمرنگ میزنه. آیا راه دیگه ای براش تعیین جنسیتش وجود داره؟؟
    هیچ وقت هیچ چیز رو کاملا دقیق نمیشه گفت به خصوص سن رو
    ولی تقریبی میشه حدس زد اونم بر اساس تجربه
    راه دیگه ازمایش دی ان ای
    یا بدید به یک فرد خیلی با تجربه با دست زدن و دیدنش دقیقتر نظر میده

نقل قول نوشته اصلی توسط عارف. نمایش پست ها
    درود،
    کی تخم میزاره، اولین تجربشه،حالش هم خوبه
    یک هفته الی 10 روز طول میکشه
    تو این مدت باید حسابی تقویت بشن
    جوانه ها و سفیده تخم مرغ سبزیجات هویج و کف دریا
    افتادگی بالش هم طبیعیه ناراحت نباشید برای این دوره
    کف دریا و گذاشتن تخم مرغ با پوستش داخله قفس الان خیلی مهمه

نقل قول نوشته اصلی توسط pashi نمایش پست ها
    بیشتر مرغ عشق های نر بازیگوش ترن نسبت ب ماده ها
    ؟؟؟

دوستان یک جفت مرغ عشق نر و ماده برای اینکه راحت تر با هم جفت بشن و هم از نظر تولید مثل و ژنتیکی آیا رنگشون یه جور باشه یا دو رنگ باشن فرقی میکنه؟
    مثلا یه مرغ عشق آبی با یه زرد-سبز مشکلی داره ؟
    نه مشگلی نداره
    همرنگها معمولا راحتر جفت می خورند
    در ترکیب رنگها باید دقت بیشتری کرد چون جوجه ها مخلوطی از رنگهای والدین میشن
    معمولا رنگهای غالب مثلا سبزها در جوجه دهی بهتر عمل میکنند و راحتر جفت میخورند تا البینو ها و لوتینوها

ممنون

نرشما 7 تا 8 ماهه و تقریبا امادست ولی پرنده ماده شما حداکثر 6 ماهه است که باید 2 ماه حداقل بهش زمان بدید
    برای تکثیر همونهایی که گفتی عالیه
    در داخله خانه ودر دمای ثابت 27 درجه باشن برای تکثیر خوبه

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    سلام. من یک جفت مرغ عشق نر و ماده داشتم که با هم جفت هم خورده بودن تا اینکه چند روز پیش پرنده نر فرار کرد و رفت متاسفانه. امروز یک نر دیگه خریدم و گذاشتم تو قفس پیش مادم. ولی میبینم که ماده به پرنده نر اجازه نمیده نزدیکش بشه و هر وقت نر به ماره نزدیک میشه ماده حالت تهاجمی به خودش می گیره و می خواد نر رو نوک بزنه و نر هم مجبور میشه بره یه جای دیگه قفس
    آیا این رفتارها فعلا طبیعی هست و به مرور زمان بهم عادت میکنن و با هم جفت و مهربون میشن یا ممکنه ماده اصلا نر رو قبول نکنه؟؟ و اینکه آیا من کار و اقدامی هم باید بکنم؟
    ممنون

صفحه 265 از 411 نخستنخست ... 165215255263264265266267275315365 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)