فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 262 از 411 نخستنخست ... 162212252260261262263264272312362 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,611 به 2,620 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

کاربر میهن پت eli_h1986 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    الهام
    شماره عضویت
    9910
    میانگین پست در روز
    0.12
    از همتون ممنونم. یه مشکل دارم که قفس ندارم جداشون کنم. میخواستم آموکسی سیلین که گفتین بدم اما چون پیش همن الان نمیتونم. خداکنه چیزیش نشه. عطسه کمتر میکنه ولی همچنان اسهاله.
    آقا نیما من عکسه مرغ عشقمو گذاشتم به نظر شما چند ماهشه؟

تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حسابرس . دستیار دندانپزشک.
    حیوان خانگی
    آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    آقا نیما صفحه 258 رو بخونین عکس مرغ عشق و پاهاش و گذاشتم زرد و سنتی رنگش ... مرغ عشق الهام جان هم همین مشکل و داره فکر کنم راه درمان لطفا ؟

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلامیخواستن گزاری مطلوب از 8 ماهگی به بعد است

احتیاجی نیست کاربری به سایت یا وبلاگ دیگه ای بره
    عکس از پاها و نیم رخ و کلی پرنده بزارن اقریبا دقیق میشه سن رو گفت
    بالغ شدن و جفت شدن و جوجه کشی هر کدوم یک سن و مرحله ای دارن

اسهال

بیماری شایع ودر صورت عدمه درمان ان پرنده شما در زمانه بسیار کوتاهی تلف خواهد شد.

در زمانی که باجریگار شما به اسهال مبتلا است در هر بار مدفوع اب بسیار زیادی را از دست میدهد و این باعث میشود که پرنده ضعیف شده و سیستم دفاعی اش هم در مقابله ویروس های وارد شده به بدن،،، خوب عمل نکند ،

سرما خوردگی و خوردنه انواع غذاهای فاسد از عوامله اصلی ان است

زمانی که باجریگار شما به اسهال مبتلا شد شما باید اقداماتی کنید که در ذیل به ان می پردازیم:

در کوتاه ترین زمان ممکن پرنده بیمار را از جفت یا گله خود جدا نمایید

(این نکته نیز مهم است عادت طوطی سانان بر این است که در هنگامه بیماری تمامه تلاش خود را برای مخفی کردنه ان بکار می برند تا از گله ترد نشوند بنابراین دارندگان پاسیو هایی که جفت ها را به صورته گله ای نگهداری می کنند باید حواسشان بیشتر جمع باشد و همیشه برای دارندگان این پرندگان سوالی تکراری وجود دارد برای تکثیر ان که میگویند:
    ایا تکثیر به صورته دسته جمعی مناسب است یا جفتی در هر قفس به صورته مجزا ؟؟؟
    و یکی از دلایلی که همیشه جواب داده می شود بهترین راه تکثیر در قفس های مجزاست همین نکته بسیار مهم است که پیدا کردنه پرنده بیماری که تلاش برای مخفی کردنه بیماری اش میکند در گله بسیار سخت است و همین مورد منجر به حوادثه ناگوار و غیر قابله جبرانی برای ما می شود)

از دادنه هر گونه سبزی و میوه جات بپر هیزید

جوانه ها را به کل قطع نمایید

باید از مولتی ویتامین ها تقویتی استفاده نمایید
    (چند قطره داخله اب خوردنشان)

ایا باجریگار شما عطسه میکند و یا ابریزش بینی دارد؟ اگر جواب شما مثبت است میتوانید از مقداری پودر اموکسی سیلین نیز در ابشان بریزید.

باید اسهاله باجریگارها را جدی گرفت و در زمانه کوتاهی برای درمان ان اقدام نمود . این مطلب را نیز یادمان باشد هر شل شدنه مدفوعی نشانه اسهال نیست مثلا اگر باجریگار شما جفتگیری کرده است و تخم در بدنش در حاله تشکیل شدن است یا موقعی که روی تخم نشسته است ،،، اسهاله پرنده موردی ندارد و طبیعی است و به مروره زمان مشگل حل میشود
    گاهی اوقات دادنه غذاهایی جدید یا مدرور میتواند باجریگارها را دچار دفعه فضله ابکی کند مثل شاه توت و کیوی ، هندوانه و خربزه و امثال این میوه ها

منبع :پارسی پت

سایت معرفی کردم چون ایشون میخواستن دقیق بدونن و اونجا خوب توضیح داده بود ، آدم واسه یادگیری و آموزش هرجاکه لازمه باید بره ... هیچ اشکالی نمیبینم دوست گرامی ، و در ضمن وقتی اینجا یا خیلی دیر پاسخ داده میشه و یا اصلا پاسخی داده نمیشه چه باید کرد طبق دستور خودتون عکس سالار رو تو صفحه ۲۵۸ گذاشتم چند نفر از عزیزان راهنمایی کردن اما دقیق و با اطمینان خاطر نبود هنوز من منتظر راهنمایی بیشتر هستم ... این دلایل بود که سایت معرفی کردم دوست عزیز

همکار قدیمی nima1041 آواتار ها
    علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سایت معرفی کردم چون ایشون میخواستن دقیق بدونن و اونجا خوب توضیح داده بود ، آدم واسه یادگیری و آموزش هرجاکه لازمه باید بره ... هیچ اشکالی نمیبینم دوست گرامی ، و در ضمن وقتی اینجا یا خیلی دیر پاسخ داده میشه و یا اصلا پاسخی داده نمیشه چه باید کرد طبق دستور خودتون عکس سالار رو تو صفحه ۲۵۸ گذاشتم چند نفر از عزیزان راهنمایی کردن اما دقیق و با اطمینان خاطر نبود هنوز من منتظر راهنمایی بیشتر هستم ... این دلایل بود که سایت معرفی کردم دوست عزیز
    دوست عزیز اول اینکه چرا شما پرنده ای رو که بیمار بودن رو گرفتید؟!!!بیماری های قارچی سرایت کننده بین انسان و هر جاندار دیگه ای هس
    قارچها برای رشد نیاز به هوا و رطوبت دارن تا رشد کنند ، پس اول مرافب سلامتی خودتون باشید و با دستکش جداش کنید بفرستیدش انفرادی در قفسی
    موقع خرید پرنده باید به مقعدو اراستگی بالها و ظاهرش توجه کرد که شما نکردید (1)اگه امکان تعویضش هس این پرنده رو حتما عوض کنید چون باجی مناسبی نیست
    (2)ببرید دامپزشکی
    (3)توضیحاتم دوستان دادن موقع خاموشی مقدار کمی پماد تترا سایکلین رو به جاهای قارجی بمالید بزارید موقع خواب رو میگم که پرنده پماد رو نخوره
    قفس هم ضد عونی منید

نام و نام خانوادگی
    پرنیان
    علایق
    یک کلام حیوانات
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8234
    میانگین پست در روز
    1.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    دوست عزیز اول اینکه چرا شما پرنده ای رو که بیمار بودن رو گرفتید؟!!!بیماری های قارچی سرایت کننده بین انسان و هر جاندار دیگه ای هس
    قارچها برای رشد نیاز به هوا و رطوبت دارن تا رشد کنند ، پس اول مرافب سلامتی خودتون باشید و با دستکش جداش کنید بفرستیدش انفرادی در قفسی
    موقع خرید پرنده باید به مقعدو اراستگی بالها و ظاهرش توجه کرد که شما نکردید (1)اگه امکان تعویضش هس این پرنده رو حتما عوض کنید چون باجی مناسبی نیست
    (2)ببرید دامپزشکی
    (3)توضیحاتم دوستان دادن موقع خاموشی مقدار کمی پماد تترا سایکلین رو به جاهای قارجی بمالید بزارید موقع خواب رو میگم که پرنده پماد رو نخوره
    قفس هم ضد عونی منید

این حیوون رو از یک جای بد نجاتش دادم نمیتونستم بذارم بمیره گناه داشت ... تمام پرهاش و شکل و شمایلش مرتب هست و تمیز تو عکس هم فکر کنم مشخص بود ، بازی و اشتهاشم داره ...
    دامپزشک تو این خراب شده نداریم دوست من
    قفس هر چند روز یک بار مثل گل میشورم اما جداش کنم که دق میکنه ، ماده هاش و دوست داره ، عصبانی نشیدااا ولی شما مطمئنی قارچ هست دیدی د عکس و ....
    دلم نمیاد عوضش کنم دوسش دارم و مطمئن هستم طرف میندازه تا بمیره یا دست یکی دیگه بفروشه بمیره ....
    کمکم کنین خواهشا

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط eli_h1986 نمایش پست ها
    از همتون ممنونم. یه مشکل دارم که قفس ندارم جداشون کنم. میخواستم آموکسی سیلین که گفتین بدم اما چون پیش همن الان نمیتونم. خداکنه چیزیش نشه. عطسه کمتر میکنه ولی همچنان اسهاله.
    آقا نیما من عکسه مرغ عشقمو گذاشتم به نظر شما چند ماهشه؟
    پرنده نری که به دیوار نزدیکه بسیار زیبا و اماده است الان
    از پرنده نزدیکتر عکس واضح از جلو نیم رخش و پاهاش بزارید تا دقیق تر بگم براتون

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    این حیوون رو از یک جای بد نجاتش دادم نمیتونستم بذارم بمیره گناه داشت ... تمام پرهاش و شکل و شمایلش مرتب هست و تمیز تو عکس هم فکر کنم مشخص بود ، بازی و اشتهاشم داره ...
    قفس هر چند روز یک بار مثل گل میشورم اما جداش کنم که دق میکنه ، ماده هاش و دوست داره ، عصبانی نشیدااا ولی شما مطمئنی قارچ هست دیدی د عکس و ....
    دلم نمیاد عوضش کنم دوسش دارم و مطمئن هستم طرف میندازه تا بمیره یا دست یکی دیگه بفروشه بمیره ....
    کمکم کنین خواهشا
    دوست گلم
    باجریگار شما بیماری قارچی گرفته و اگر جلو پیشروی ان رو نگیرید منقار رو هم کاملا در بر میگیره

اگر مقدور است برید پیش دامپزشک و گرنه پماد شقاق بگیرید و هر 3 ساعت یک بار به پای مرغ عشق بزنید
    این طول درمان تا محو شدن کامل ان ادامه بدهید
    توصیه میکنم نزد داروخانه دامپزشکی شهرتان بروید تا پمادهای انتی باکتریال به شما بده و ضد عفونی کننده

کاربر فعال
    تخصص
    تکثیر مرغ عشق
    حیوان خانگی
    کبوتر.مرغ عشق.طوطی. گلد فیش
    شماره عضویت
    10310
    میانگین پست در روز
    0.45
    کمکم کنین خواهشا
    اگه دوسش داری همه تلاشتو بکن تا خوب شه عوضش نکن چون اینجوری مظمنن میمیره و چند پرنده دیگه رم الوده میکنه اونجا.
    خودت حتما از بقیه مرغ عشقات جداش کن چون اگه اونا هم بگیرن تا اخر عمر عذاب وجدان میگیری.

کاربر میهن پت eli_h1986 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    الهام
    شماره عضویت
    9910
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام آقا نیما اینم عکس واضحتر گفتی بزارم. میخواستم بدونم چند ماهشه و چقدر مونده بالغ بشه. به پاهاشو بینیش پماد مالیدم بخاطر همین زرده

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط eli_h1986 نمایش پست ها
    سلام آقا نیما اینم عکس واضحتر گفتی بزارم. میخواستم بدونم چند ماهشه و چقدر مونده بالغ بشه. به پاهاشو بینیش پماد مالیدم بخاطر همین زرده

هر دو کاملا بالغ هستن
    ولی باید منتظر بمونید تا باجی بیمارتون بهبود پیدا کنه
    برای لونه گذاشتن هم 20 روز تا یک ماه حسابی تقویت کن
    برای تقویتشون هم چیزی کم نزارید سبزی ها و میوه ها و جوانه ها و کف دریا

صفحه 262 از 411 نخستنخست ... 162212252260261262263264272312362 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)