فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 248 از 411 نخستنخست ... 148198238246247248249250258298348 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,471 به 2,480 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

پاسخگو تالار مرغ عشق Mohammad.bto آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.50
    سلام دوستان من ی جفت مرغ عشق گرفتم میخواستم نظرتون رو در موردشون بدونم سن و سال و این حرفا .. و کی جفت گیری میکنن .. احساس میکنم نر جوونتره .. اگه اینجوریه کی از نظر جنسی بالغ میشه ؟ عوضش کنم با ی نر بالغ یا نه به نظرتون ؟ چون ماده فیبرش قهوه ای شده و احساس میکنم مست هستش خیلی جیغ و داد میکنه .. نره هم بخاری ازش بلند نمیشه !!!
    نر
    URL=http://upload7.ir/][/URL]
    ماده

اینم هردو کنار هم!

کاربر میهن پت yasamin آواتار ها
    علایق
    حیوانات و موزيك🎧
    حیوان خانگی
    مرغ عشق، ماهى جنگجو
    شماره عضویت
    7879
    میانگین پست در روز
    0.14
    سلام دوستان،اون پسرم كه تازه واسش جفت گرفته بودم،ده روز بعد اينكه واسش جفت خريدم،فوت كرد
    دو روز بعدش واسه اون ماده اى كه خريده بودم،يه نر گرفتم و الان بهشون ذرت(بلال)،هويج،سيب،كاهو و گاهي أوقات هم جعفري و گشنيز ميدم!
    با هم خوبن اما موقع غذا خوردن نر(تيمور)،ماده(تينا) رو ميزنه!
    بعد يه چيز ديگه! من نمي ونم كه آيا أينا جفتگيري كردن با هم يا نه!اصلا هم توى لونه ى داخل قفس نميرن!
    من يه بار لونه رو از قفس خارج كردم و يك هفته بعد گذاشتم داخل لونه رو!اما همچنان نميرن داخل لونه!
    اين دفعه تصميم دارم،هر وقت خواستم واسشون ذرت(بلال)،هويج،سيب،كاهو يا جعفري و گشنيز بذارم،بذارمش دم در لونه كه برن داخل لونه!آيا اين كار درسته؟اگه نه يه راه حلى بهم بديد!
    ممنون ميشم زودتر جوابمو بديد!

کاربر میهن پت yasamin آواتار ها
    علایق
    حیوانات و موزيك🎧
    حیوان خانگی
    مرغ عشق، ماهى جنگجو
    شماره عضویت
    7879
    میانگین پست در روز
    0.14
    من وقتي كه اون عشقي ام مرد،همون روز برده بودمش دكتر چون همش چرت ميزد و با اينكه جفت داشت،أصلا نميخوند و ميلرزيد و وقتي كسي نزديكش مشيد،نفس نفس ميزد،دكتر گفت كه يه بيماريه كه معمولا پرنده ها ميگيرن و اونجا بهش يه آمپول زد و آوردمش خونه كه يكى دو ساعت بعد تزريق آمپول بهش،فوت كرد
    در حالى كه دكتر گفته بود تا سه روز ديگه خوب ميشه!!كه نشد!!
    دكتر گفت كه بايد واكسن بزنن و حتى گفت كه اون ماده رو هم يه ماه ديگه كه ميشه پسفردا،ببرم واكسن بزنه،اما وقتى رفتم واسه تينا يه نر بگيرم و به اون پرنده فروشه گفتم،گفت كه نبايد به اينها آمپول بزنن چون بهشون شوك وارد ميشه!
    ما تصميم گرفتيم كه واكسن رو نزنيم كه شوك بهشون وارد نشه!
    بهتره چيكار كنم من؟!
    لطفا كمكم كنيد
    ممنون

پاسخگو تالار مرغ عشق Mohammad.bto آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    Mohammad bto
    علایق
    .film.music.sher.
    حیوان خانگی
    Morghe eshgh♥
    شماره عضویت
    10190
    میانگین پست در روز
    0.50
    یه بنده خدایی گفتش نره 2یا 3 ماهشه!!! واقعا اینطوریه!!!!!! گفت ماده یک و نیم سالشه !!!! اگه اینجوری باشه پس یه نر واسه ماده بگیرم که بالغ باشه !! ی جوجه ماده هم واسه نره!!
    پيشـانـي ار ز داغِ گنــاهـي سيــه شــود , بهتــر ز داغ مُهـرِ نمــاز از سر ريــا... نام خــدا نبــردن از آن بــه كه زيرِ لــب , بهر فريــب خلــق بگوئــي خــدا خـدا...

کاربر فعال milad 22 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    میلاد خلیلی نسب
    علایق
    حیوانات ، متال ، تاریخ قبل از اسلام ، طبیعت و طبیعت گردی
    شماره عضویت
    1000
    میانگین پست در روز
    0.47
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.bto نمایش پست ها
    یه بنده خدایی گفتش نره 2یا 3 ماهشه!!! واقعا اینطوریه!!!!!! گفت ماده یک و نیم سالشه !!!! اگه اینجوری باشه پس یه نر واسه ماده بگیرم که بالغ باشه !! ی جوجه ماده هم واسه نره!!
    نرت جوونه ... خیلی هم جوونه ! همون حدودای 2 تا 4 ماهشه تقریبا ولی در مورد ماده هم فکر نمیکنم که دیگه اونقدرا سن داشته باشه . عنبیه چشمش تو نور معمولی اتاق چه رنگیه ؟
    بنظرم حدودای 7 8 ماه سن داره...

شما میتونی یه نر با فیبر نوک کاملا ابی (اماده) واسه مادت بگیری تا از مستی نیوفتاده
    ولی جوجه تو این سن یخورده تشخیص جنسیتش سخته .. خیلی پیش اومده که طرف به خیال نر یا ماده در اومدن . یه پرنده گرفته ولی بعد از چند ماه مشخص شده جنسیت مخالفی داره. ( چی گفتم!) اگه جوجه بخریس زیاد رو نر و ماده بودنش حساب نکن.

مایلم اعضا بدنم را در زمان مرگم اهدا کنم، باشد که ادامه زندگی اجزای وجودم نجات بخش زندگی دیگری باشد
    ehda.ir

بیدار شو فروغ!
    دیگر کسی پرواز را به خاطر نمی سپرد...
    در سرزمین گرسنگان
    پرنده خوردنیست....

نام و نام خانوادگی
    میلاد خلیلی نسب
    علایق
    شماره عضویت
    1000
    میانگین پست در روز
    0.47
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasamin نمایش پست ها
    سلام دوستان،اون پسرم كه تازه واسش جفت گرفته بودم،ده روز بعد اينكه واسش جفت خريدم،فوت كرد
    دو روز بعدش واسه اون ماده اى كه خريده بودم،يه نر گرفتم و الان بهشون ذرت(بلال)،هويج،سيب،كاهو و گاهي أوقات هم جعفري و گشنيز ميدم!
    با هم خوبن اما موقع غذا خوردن نر(تيمور)،ماده(تينا) رو ميزنه!
    بعد يه چيز ديگه! من نمي ونم كه آيا أينا جفتگيري كردن با هم يا نه!اصلا هم توى لونه ى داخل قفس نميرن!
    من يه بار لونه رو از قفس خارج كردم و يك هفته بعد گذاشتم داخل لونه رو!اما همچنان نميرن داخل لونه!
    اين دفعه تصميم دارم،هر وقت خواستم واسشون ذرت(بلال)،هويج،سيب،كاهو يا جعفري و گشنيز بذارم،بذارمش دم در لونه كه برن داخل لونه!آيا اين كار درسته؟اگه نه يه راه حلى بهم بديد!
    ممنون ميشم زودتر جوابمو بديد!
    بعضا وقتی نر ماده رو میزنه علتش ااده بودن و مستی نر هستش.... نر شما اماده هستش ؟
    وقتی جفتگیری کنن حدود 10 روز بعد تخم میذارن اگه جفتگیری کرده باشن و ماده تخم داشته باشه حتما شروع میکنن به بررسی لونه.
    در مورد مرغ عشق ها خیلی کم پیش میاد که لونه مورد پسندشون واقع نشه.
    شما تا وقتی جفتگیری رو ندیدی لونه نذار چون بعد یه مدت براشون عادی میشه . و موقع تخم گذاری به مشکل بر میخورید.
    کاهو رو هم حذف کنید
    فقط کافیه غذاهای گرم بهشون بدید ( با توجه به تابستون و فصل گرما به صورت کنترل شده . نه دائما ) . همین که آماده بشن و جفتگیری کنن خودشون میرن تو لونه واسه اماده سازی....

نقل قول نوشته اصلی توسط yasamin نمایش پست ها
    من وقتي كه اون عشقي ام مرد،همون روز برده بودمش دكتر چون همش چرت ميزد و با اينكه جفت داشت،أصلا نميخوند و ميلرزيد و وقتي كسي نزديكش مشيد،نفس نفس ميزد،دكتر گفت كه يه بيماريه كه معمولا پرنده ها ميگيرن و اونجا بهش يه آمپول زد و آوردمش خونه كه يكى دو ساعت بعد تزريق آمپول بهش،فوت كرد
    در حالى كه دكتر گفته بود تا سه روز ديگه خوب ميشه!!كه نشد!!
    دكتر گفت كه بايد واكسن بزنن و حتى گفت كه اون ماده رو هم يه ماه ديگه كه ميشه پسفردا،ببرم واكسن بزنه،اما وقتى رفتم واسه تينا يه نر بگيرم و به اون پرنده فروشه گفتم،گفت كه نبايد به اينها آمپول بزنن چون بهشون شوك وارد ميشه!
    ما تصميم گرفتيم كه واكسن رو نزنيم كه شوك بهشون وارد نشه!
    بهتره چيكار كنم من؟!
    لطفا كمكم كنيد
    ممنون
    به طوطی جماعت نباید واکسن زد حالا چه باجی باشه چه کاکادو پالم....
    فقط تو بعضی شرایط خیلی خاص باید به پرنده واکسن زد .... بقیه موارد با تنظیم دما و مکمل و .... حل میشن.
    این دکتر گرامیتون نگفتن بیماری چیه ؟ میگید یه ماه... پس اگه مشکلی داشت تو یک ماه حتما خودتون به مشکلش پی میبردید ... مثل تغییر رنگ مدفوع، آبکی شدن مدفوع، غذا نخوردن و بی حالی....
    99% فکر میکنم لازم نیست واکسن بخورن .
    احتمال داره علت مرگ پرندتون، سن بالا هم بوده باشه
    فقط در شرایط حساس: حتما حتما حتما پرندتون رو پیش متخصص پرندگان ببرید . نه هر دامپزشکی!

مایلم اعضا بدنم را در زمان مرگم اهدا کنم، باشد که ادامه زندگی اجزای وجودم نجات بخش زندگی دیگری باشد
    ehda.ir

بیدار شو فروغ!
    در سرزمین گرسنگان
    پرنده خوردنیست....

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    مرغ عشق فنج قناری
    شماره عضویت
    6948
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام دوستان من یک جفت مرغ عشق داشتم که خوب بودن تخم میکردن وجوجه میکردن اما دوسال پیش در هنگام اصباب کشی در قفش باز شد ومرغ عشق ماده ام فرار کرد ومن چند ماه بعداز فرار کردن ماده یک مرغ عشق ماده ای رادیدم که درقفسی که در بام پشتبام خالی بود ودرش بازبود رفته بود ودر قفس بسته شده بود رفتم از قفس برداشتمش وپیش نر تنهام بردم اما تقربا تازه داشت بزرگ میشد وتقربا جوجه بود وبعد از یک ماه چند روز بعد که بزرگ شده بود ومیتوانست جفت گیری کند برایشان یک لانه گذاشتم حالا یک سال شده است اما تخم نمیکند اگر راهنمایی ام کنید وبگویید چرا تخم نمی گذرد وچیکار کنم تخم بگذارند ازتون ممنون میشوم

کاربر جدید
    شماره عضویت
    10137
    میانگین پست در روز
    0.03
    سلام.
    من مرغ عشقامو از هم دگه جدا کردم تو 2تا قفس روبرو هم گذاشتم.نر زیاد علاقه نشون نمیده ولی ماده ک سرما هم خورده از دیشبیه هی دور قفس میچرخه و سعی میکنه از میله های قفس بیاد بیرون چند باری هم سرشو بیرون کرده ک گیر کرده خودم بردمش تو قفس ولی الان ک اومدم نگاشون کنم دیدم ماده اومده رو قفس نر پراشم پف داده بود.لطفا اگه کاری چیزی باید انجام بدم بگین.

نام و نام خانوادگی
    میلاد خلیلی نسب
    علایق
    شماره عضویت
    1000
    میانگین پست در روز
    0.47
    نقل قول نوشته اصلی توسط فردین نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک جفت مرغ عشق داشتم که خوب بودن تخم میکردن وجوجه میکردن اما دوسال پیش در هنگام اصباب کشی در قفش باز شد ومرغ عشق ماده ام فرار کرد ومن چند ماه بعداز فرار کردن ماده یک مرغ عشق ماده ای رادیدم که درقفسی که در بام پشتبام خالی بود ودرش بازبود رفته بود ودر قفس بسته شده بود رفتم از قفس برداشتمش وپیش نر تنهام بردم اما تقربا تازه داشت بزرگ میشد وتقربا جوجه بود وبعد از یک ماه چند روز بعد که بزرگ شده بود ومیتوانست جفت گیری کند برایشان یک لانه گذاشتم حالا یک سال شده است اما تخم نمیکند اگر راهنمایی ام کنید وبگویید چرا تخم نمی گذرد وچیکار کنم تخم بگذارند ازتون ممنون میشوم

دوست عزیز :
    اول اینکه بعضا پیش میاد نر و ماده همدیگه رو نپسندن. با هم رفتار خوبی دارن؟
    دوم ؛ در مورد جفت ها خصوصا جفت های مولد با مرگ یکی از پرنده های نر یا ماده ،جنس دیگه سختتر از یه پرنده جوون جفت میخوره و چه بسا مجبور باشید چند تا پرنده تعویض کنید تا یکی از موارد با پرندتون جفت بخوره.
    و سوم اینکه وقتی دوسال پیش جفت مولد بوده و جوجه هم میداده باید حدودای ۱.۵ \۲سال حدودا اون موقع سن داشتند پس فکر کنم نر شما الان سن مناسبی برای جفت انداختن و جوجه کشی نداره. پس بهتره نرتون رو هم عوض کنید و سعی کنید که موقع جفت انداختن چه باجریگار چه پرنده دیگه طوری پرنده ها رو انتخاب کنید که از نظر سنی به هم نزدیک باشن نهایتا ۴ ۳ ماه تفاوت میشه گفت ایده آله

ehda.ir

بیدار شو فروغ!
    در سرزمین گرسنگان
    پرنده خوردنیست....

نام و نام خانوادگی
    میلاد خلیلی نسب
    علایق
    شماره عضویت
    1000
    میانگین پست در روز
    0.47
    نقل قول نوشته اصلی توسط nervy نمایش پست ها
    سلام.
    من مرغ عشقامو از هم دگه جدا کردم تو 2تا قفس روبرو هم گذاشتم.نر زیاد علاقه نشون نمیده ولی ماده ک سرما هم خورده از دیشبیه هی دور قفس میچرخه و سعی میکنه از میله های قفس بیاد بیرون چند باری هم سرشو بیرون کرده ک گیر کرده خودم بردمش تو قفس ولی الان ک اومدم نگاشون کنم دیدم ماده اومده رو قفس نر پراشم پف داده بود.لطفا اگه کاری چیزی باید انجام بدم بگین.

دو روزه که قرار نیست به هم علاقه نشون بدن و ....

شاید ۲ ۳ هفته طول بکشه به شرطی که خوب بهشون برسی از آد۳ای استفاده کن سعی کن غذاهایی با طبع سرد مثل کاهو و سیب و ... رو کاهشش بدی. نمیگم کلا قطع کنی چون تو فصل گرم قرار داریم و گرمای بیش از حد ممکنه باعث بشه برن تو پرریزی. و در عوض هر روز براشون بلال و گشنیز وشاهدونه (شاهدونه برای باجریگار هفته ای ۲ یا ۳ بار در حد ۶ ۷ تا دونه نهایت.) بذاری.از جوونه گندم هم هفته ای دو یا سه بار حتما استفاده کن . به غذای اصلیش هم که ارزن باشه در حدود یک چهارم مقدار ارزن کتان اضافه کن.

در مورد حموم کردنشون هم بگم که حموم مستی پرنده رو کم میکنه کلا بهتره زیاد طرف حموم کردن پرنده نری

ehda.ir

بیدار شو فروغ!
    در سرزمین گرسنگان
    پرنده خوردنیست....

صفحه 248 از 411 نخستنخست ... 148198238246247248249250258298348 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)