فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 228 از 411 نخستنخست ... 128178218226227228229230238278328 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,271 به 2,280 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    نگهداری از حیوانات و گیاهان زینتی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    ماده در حال بررسي لانه هستش. تمام قسمت هاي لانه رو خوب بررسي ميكنه تا از امن بودن و مناسب بودن لانه مطمئن بشه
    اين رفتار ماده كه به نر اجازه ي جفت گيري ميده و اعلام امادگي ميكنه نشون ميده كه اماده هستش ولي نر هنوز اماده نيست. از جفت بودن و بالغ بودن جفتتون مطوئن هستيد؟
    ممنون، از لحاظ جفت بودن تقریبا میشه گفت جفتن، چون فقط روز اولی که گرفتمشون به هم کاری نداشتم و از فرداش همش پیش هم بودن، نر و ماده سر هم دیگه رو می خارونن، مرتب نوک به نوک میشن و نر به ماده غذا می ده و کلا از هم جدا نمی شن.
    از لحاظ بالغ بودن هم راستش چندان مطمئن نیستم و به زودی ازشون عکس می زارم که شما هم راهنماییم کنید، ولی این علائم را دارن: دور چشمشون تقریبا طوسی روشن هست، بینی نر آبی نیست، بلکه بنفش تیره هست و بینی ماده هم سفید با یک رگه کمرنگ قهوه ای، خط های بالای سرشون هم تقریبا زیاده و فقط درست بالای بینیشون خط نداره و پاهاشون هم قرمزه و کلفت و زُمخت نیست. با این توضیحات حدود سنشون چقدر می تونه باشه؟
    یه سوال دیگه وقتی براشون با کامپیوتر صدای مرغ عشق های دیگه رو میزارم خیلی ذوق زده میشن و همش اینور و اونور میپرن و بیشتر نوک به نوک میشن و به هم غذا میدن. آیا این رفتارها موقع پخش صدا طبیعی هست و آیا خوبه روزی چند بار این صدا را براشون بزارم یا نه؟ موسیقی چه طور، آیا گذاشتن آهنگ هم روشون تأثیری داره و براشون خوبه یا بد؟
    ممنون

همکار قدیمی مهرانه آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهرانه
    علایق
    كتاب، موسيقي، حيوانات و گياهان
    تخصص
    دستيار آزمايشگاه و مسئول IT
    حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنج، عروس هلندي،بلبل خرما،ماهي،سگ
    شماره عضویت
    4004
    میانگین پست در روز
    0.72
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan72 نمایش پست ها
    ممنون، از لحاظ جفت بودن تقریبا میشه گفت جفتن، چون فقط روز اولی که گرفتمشون به هم کاری نداشتم و از فرداش همش پیش هم بودن، نر و ماده سر هم دیگه رو می خارونن، مرتب نوک به نوک میشن و نر به ماده غذا می ده و کلا از هم جدا نمی شن.
    از لحاظ بالغ بودن هم راستش چندان مطمئن نیستم و به زودی ازشون عکس می زارم که شما هم راهنماییم کنید، ولی این علائم را دارن: دور چشمشون تقریبا طوسی روشن هست، بینی نر آبی نیست، بلکه بنفش تیره هست و بینی ماده هم سفید با یک رگه کمرنگ قهوه ای، خط های بالای سرشون هم تقریبا زیاده و فقط درست بالای بینیشون خط نداره و پاهاشون هم قرمزه و کلفت و زُمخت نیست. با این توضیحات حدود سنشون چقدر می تونه باشه؟
    یه سوال دیگه وقتی براشون با کامپیوتر صدای مرغ عشق های دیگه رو میزارم خیلی ذوق زده میشن و همش اینور و اونور میپرن و بیشتر نوک به نوک میشن و به هم غذا میدن. آیا این رفتارها موقع پخش صدا طبیعی هست و آیا خوبه روزی چند بار این صدا را براشون بزارم یا نه؟ موسیقی چه طور، آیا گذاشتن آهنگ هم روشون تأثیری داره و براشون خوبه یا بد؟
    ممنون
    رنگ چشمهاشون رو با اين دوتا عكس مقايسه كنيد تا سنشون رو دقيق تر حدس بزنيد

بين 6 الي 8 ماهگي

از 8 ماهگي به بعد

صداي موسيقي همونطور هم كه قبلا گفتم فقط باعث ميشه پرنده ها هيجان زده بشند ولي در امادگي شون خيلي زياد تاثير نميزاره.امادگي مرغ عشق اول بستگي به سن پرنده بعد از اون به قواي جسميش مربوط هست

بهتره تو اين دوران كه ماده در حال بررسي لانه هست به تقويت پرنده هاتون خوب رسيدگي كنيد تا از نظر جسمي كاملا تقويت بشند

نام و نام خانوادگی
    مهرانه
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4004
    میانگین پست در روز
    0.72
    [QUOTE=yasamin;214987]
    سلام.ممنون از جوابتون.من وقتی داشتم نگاهشون میکردم,دیدم که اون آبیه که شما گفتید مناسبه انگار که یه گوشه ی کوچکی از نوکش حالت شکستگی داره(یعنی انگار اون قسمت روش کنده شده)
    بهتره كه در خريدتون دقت كافي رو داشته باشيد. اگر نوك پرنده مشكل داره بهتره كه از خريدش صرف نظر كنيد

نام و نام خانوادگی
    مهرانه
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4004
    میانگین پست در روز
    0.72
    [QUOTE=amirII;214978]
    با تشکر

دوسه روز خونه نبودم الان وقتی که اومدم دیدم ماده میره رو لونه و به لونه نوک میزنه نرم همینطور . ماده خم میشه و اروم میره تو لونه و گشتی میزنه و از لونه میاد بیرون و همینطور مثل قبل به هم نوک میدن ایا امکان داره که تو این مدت من نبودم جفت گیری کرده باشن
    ویه سوال برای اماده شدن ماده چند بار جفت گیری کافیه. ممنون
    جفت گيري براي اماده شدن ماده نيست بلكه يكي از نشونه هاي امادگي نر و ماده است. يعني مرغ ماده بايد اماده باشه تا به نر اجازه ي جفت گيري بده

احتمال اينكه تو اين مدت جفت گيري كرده باشن هم هست. بهتره كه تو اين دوران به تغذيه و تقويت جفت تون خوب رسيدگي كنيد تا اين دوران رو به بهترين نحو پشت سر بگذارند

کاربر جدید amirII آواتار ها
    علایق
    پرنده و موسیقی
    حیوان خانگی
    قناری/ مرغ عشق/ سهره
    شماره عضویت
    9579
    میانگین پست در روز
    0.01
    [quote=مهرانه;214995]
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirii نمایش پست ها

جفت گيري براي اماده شدن ماده نيست بلكه يكي از نشونه هاي امادگي نر و ماده است. يعني مرغ ماده بايد اماده باشه تا به نر اجازه ي جفت گيري بده

احتمال اينكه تو اين مدت جفت گيري كرده باشن هم هست. بهتره كه تو اين دوران به تغذيه و تقويت جفت تون خوب رسيدگي كنيد تا اين دوران رو به بهترين نحو پشت سر بگذارند

نه فکر نکنم که جفت گیری کرده باشن اخه امروز هم وقتی نر میخواست سوار ماده بشه ماده نذاشت.
    چیکار کنم . بهتره هردورو رد کنم یه جفت دیگه وردارم. نگفتی برای تخم گذاشتن ماده چند بار جفتگیری لازمه
    با تشکر.

نام و نام خانوادگی
    مهرانه
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4004
    میانگین پست در روز
    0.72
    [QUOTE=amirII;214997]
    نه فکر نکنم که جفت گیری کرده باشن اخه امروز هم وقتی نر میخواست سوار ماده بشه ماده نذاشت.
    چیکار کنم . بهتره هردورو رد کنم یه جفت دیگه وردارم. نگفتی برای تخم گذاشتن ماده چند بار جفتگیری لازمه
    با تشکر.
    دوست عزيز شما پاسخ سوالتون رو ميخونيد يا فقط سوال ميكنيد ؟؟!!!

ماده ي شما اصلا بالغ نيست كه ازش انتظار جوجه داريد. اگه بهش دقت كنيد چمشش يك دست مشكي هستش و هنوز حلقه ننداخته

از اين ماده انتظار تخم و جفت گيري و جوجه نداشته باشيد

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    نگهداری از حیوانات و گیاهان زینتی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    رنگ چشمهاشون رو با اين دوتا عكس مقايسه كنيد تا سنشون رو دقيق تر حدس بزنيد

بين 6 الي 8 ماهگي

از 8 ماهگي به بعد

صداي موسيقي همونطور هم كه قبلا گفتم فقط باعث ميشه پرنده ها هيجان زده بشند ولي در امادگي شون خيلي زياد تاثير نميزاره.امادگي مرغ عشق اول بستگي به سن پرنده بعد از اون به قواي جسميش مربوط هست

بهتره تو اين دوران كه ماده در حال بررسي لانه هست به تقويت پرنده هاتون خوب رسيدگي كنيد تا از نظر جسمي كاملا تقويت بشند
    راستش وقتی به چشم مرغ عشق هام دقیق نگاه می کنم حلقه ای اطراف چشم روی پرها مطابق عکس ها (خصوصا عکس اولی) نمی بینم و حلقه ای که ازش صحبت می کنم یک حلقه خیلی باریک دور خود چشم هست که یه جورایی میشه گفت پلکشون هست و من رنگ اونو میگم طوسی هست

کاربر میهن پت yasamin آواتار ها
    علایق
    حیوانات و موزيك🎧
    حیوان خانگی
    مرغ عشق، ماهى جنگجو
    شماره عضویت
    7879
    میانگین پست در روز
    0.14
    [quote=مهرانه;214994]
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasamin نمایش پست ها

بهتره كه در خريدتون دقت كافي رو داشته باشيد. اگر نوك پرنده مشكل داره بهتره كه از خريدش صرف نظر كنيد
    فکر نکنم که مشکلی داشته باشه ولی اگه از نظر شما مشکلی داره,خب نمی خرمش.
    اما اگه چنین چیزی اشکال نداره حالا تصمیم میگیرم که کدوم یکی از اون دوتایی که شما انتخاب کردید رو بگیرم.

نام و نام خانوادگی
    مهرانه
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4004
    میانگین پست در روز
    0.72
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan72 نمایش پست ها
    راستش وقتی به چشم مرغ عشق هام دقیق نگاه می کنم حلقه ای اطراف چشم روی پرها مطابق عکس ها (خصوصا عکس اولی) نمی بینم و حلقه ای که ازش صحبت می کنم یک حلقه خیلی باریک دور خود چشم هست که یه جورایی میشه گفت پلکشون هست و من رنگ اونو میگم طوسی هست
    بهتره از چشم هاي مرغ عشق هاتون عكس واضح قرار بديد تا بهتر بتونيم راهنمايي كنيم. لطفا عكس واضح باشه و حتي المقدور تو نور طبيعي گرفته شده باشه

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.40
    سلام
    مهرانه خانم عکسی از حلقه چشم و پیشونی لوتینو دارید؟(در ماه های مختلف برای تشخیص سن)
    من تاحالا لوتینو والبینو خالص نداشتم،به همین خاطر نمیدونم حلقه چشم وپیشونی توی لوتینو والبینو هم مثل بقیست یا تفاوت داره...
    ممنون

صفحه 228 از 411 نخستنخست ... 128178218226227228229230238278328 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)