فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7,121
لایک لایک:  2,981
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 226 از 411 نخستنخست ... 126176216224225226227228236276326 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,251 به 2,260 از 4110

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    نگهداری از حیوانات و گیاهان زینتی
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    سلام، درباره تغذیه مرغ عشق ها سوالاتی داشتم، ممنون میشم پاسخ دهید:
    1- من به مرغ عشق هایم دانه مخلوطی از ارزن، تخم کتان و کمی هم شاهدانه می دهم، آیا این مخلوط دانه مناسب است و به چه نسبتی (چند پیمانه از هر کدام) باید با هم مخلوط شوند؟
    2- برای دادن غذای تقویتی و تکمیلی مثل سبزیجات، تخم مرغ، جوانه ها و میوه جات آیا باید آن ها را به همراه دانه به پرنده داد تا هر کدام را که خواست بخورد یا باید دانه را موقتا برداشت و فقط سبزیجات و ... را گذاشت که پرنده مجبور شود حتما آنها را بخورد؟
    3- برای دادن مولتی ویتامین آیا باید پس از مخلوط کردن آن با آب پرنده، آب را به صورت عادی در اختیار پرنده قرار داد یا چند ساعتی به پرنده آب نداد تا کمی تشنه شود و سپس آب حاوی ویتامین را در اختیارش گذاشت که باز مجبور شود بخورد؟
    4- وقتی یک جفت مرغ عشق در یک قفس با هم داریم از کجا مطمئن شویم که هر دو آن ها غذاهای تقویتی را به اندازه کافی می خورند؟ مثلا مرغ عشق نر من به طور کلی بیشتر از ماده می خورد.
    با تشکر

کاربر میهن پت yasamin آواتار ها
    علایق
    حیوانات و موزيك🎧
    حیوان خانگی
    مرغ عشق، ماهى جنگجو
    شماره عضویت
    7879
    میانگین پست در روز
    0.14
    سلام دوستان من دیروز به یه پرنده فروشی رفتم و یه عالمه مرغ عشق ماده داشت و من نتونستم تشخیص بدم که کدوم برای مرغ عشق نرم(با توجه به اطلاعاتی که بالا دادم) مناسب تره.از همشون عکس گرفتم که این ها هم لینک عکس ها است:
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMAG0580.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMAG0578_7d10d.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMAG0579.jpg

رنگش برام فرقی نمیکنه فقط سنش مناسب مرغ عشقم باشه.
    ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدید که زودتر برم بخرم.
    وقتی که خریدم براشون چیکار کنم؟یعنی چه چیز هایی بذارم که بخورن؟آیا وسیله ای برای بازیشون میخواد؟اگه میخواد چی بخرم؟
    سوالاتم رو زیاد نمیکنم,فقط هر چیزی که لازم دارن بگین تا براسون بگیرم.
    ممنون

علایق
    حیوانات و موزيك🎧
    حیوان خانگی
    مرغ عشق، ماهى جنگجو
    شماره عضویت
    7879
    میانگین پست در روز
    0.14
    ببخشید که یادم رقت این رو هم اضافه کنم که اگه امکانش هست دو یا سه تا رو مشخص کنید که اگه یه وقت اونی رو که انتخاب شده بود رو فروخته بود,انتخاب دیگه ای هم داشته باشم.
    ممنون

علایق
    حیوانات و موزيك🎧
    حیوان خانگی
    مرغ عشق، ماهى جنگجو
    شماره عضویت
    7879
    میانگین پست در روز
    0.14
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan72 نمایش پست ها
    1- من به مرغ عشق هایم دانه مخلوطی از ارزن، تخم کتان و کمی هم شاهدانه می دهم، آیا این مخلوط دانه مناسب است و به چه نسبتی (چند پیمانه از هر کدام) باید با هم مخلوط شوند؟
    2- برای دادن غذای تقویتی و تکمیلی مثل سبزیجات، تخم مرغ، جوانه ها و میوه جات آیا باید آن ها را به همراه دانه به پرنده داد تا هر کدام را که خواست بخورد یا باید دانه را موقتا برداشت و فقط سبزیجات و ... را گذاشت که پرنده مجبور شود حتما آنها را بخورد؟
    3- برای دادن مولتی ویتامین آیا باید پس از مخلوط کردن آن با آب پرنده، آب را به صورت عادی در اختیار پرنده قرار داد یا چند ساعتی به پرنده آب نداد تا کمی تشنه شود و سپس آب حاوی ویتامین را در اختیارش گذاشت که باز مجبور شود بخورد؟
    4- وقتی یک جفت مرغ عشق در یک قفس با هم داریم از کجا مطمئن شویم که هر دو آن ها غذاهای تقویتی را به اندازه کافی می خورند؟ مثلا مرغ عشق نر من به طور کلی بیشتر از ماده می خورد.
    با تشکر
    سلام دوست عزيز،من تا جايي كه ميدونم بايد بايد ارزن و تتخم كتان رو به نسبت دو به يك بهشون بديد و اطلاعات خاصى راجع به شاهدانه ندارم.براى دادن ميوه يا غذا هاى تقويتى ديگه هم ارزن تخم كتان تو قفسش باشه و هم غذاهاى تقويتى و يا ميوه رو هم توى يه ظرف كوچيك بذاريد.براى دادن مولتى ويتامين فقط بايد مولتى ويتامين رو بريزيد تو آبش و بذاريد تو قفسش و نبايد بذاريد تشنه بشن،در ضمن بعد از اضافه مردن مولتى ويتامين بايد تا 24 ساعت بعدش آب رو عوض كنيد.
    ویرایش توسط مهرانه : 26th April 2014 در ساعت 10:35 AM

علایق
    حیوانات و موزيك🎧
    حیوان خانگی
    مرغ عشق، ماهى جنگجو
    شماره عضویت
    7879
    میانگین پست در روز
    0.14
    یه موضوع دیگه هم هست که من میخوام لونه رو از توی قفس بردارم و تمیزش کنم و چون که اندازه ی لونه از در قفس بزرگتره مجبورم که سطح بالای قفس رو بردارم که اینجوری ممکنه از قفس بیاد بیرون میشه یه راهی بهم بگید که همچین اتفاقی نیفته؟

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.39
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan72 نمایش پست ها

سلام
    ارزن و کتون رو به میزان 1/4 تا نهایتأ 1/3 مخلوط کنید...
    ولی شاهدونه رو باید به صورت جداگانه و با فاصله زمانی بدید وگرنه علاوه بر گرمی پرنده و ریزش پرهاش؛چاقشون هم میکنه...

بله،در کنار جیره اصلی غذاهای تقویتی رو هم در اختیارشون قرار بدید تا مصرف کنند؛نه نباید پرنده رو مجبور به خوردن چیزی بکنید...

برای مولتی ویتامین هم بعد از مخلوط کردن با اب به مدت 8ساعت در اختیار پرنده قرار بدید و بعد از اون ظرف رو خارج،خیلی خوب شسته و مجددأ اب معمولی در اختیار پرنده بزارید...

تغذیه بستگی به خود پرنده داره،شما به میزان کافی در اختیارشون بار،هر کدوم به میزان نیازشون مصرف میکنن
    با تشکر
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط yasamin نمایش پست ها
    یه موضوع دیگه هم هست که من میخوام لونه رو از توی قفس بردارم و تمیزش کنم و چون که اندازه ی لونه از در قفس بزرگتره مجبورم که سطح بالای قفس رو بردارم که اینجوری ممکنه از قفس بیاد بیرون میشه یه راهی بهم بگید که همچین اتفاقی نیفته؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasamin نمایش پست ها
    آخه چرا كسى جوابمو نميده؟
    خسته شدم از بس منتظر جواب بودم
    از شما دیگه انتظار اسپم دادن نداشتم:|
    خب هر وقت مهرانه برسه جواب میده دیگه...
    در مورد انتخاب ماده نظری ندارم؛ولی به طور کل شما هرکدومو بخری باید زمانی رو برای جفت خوردن صبر داشته باشی؛البته نابالغ هم تو اون عکسات بود....
    هرکدومو که خودت بیشتر علاقه داشتی بخر...
    و در مورد برداشتن لونه،یا رو سر لونه رو پارچه ای چیزی بکش،یا اینکه شب تو تاریکی برو سراغش که نپره،یا اینکه بگیرش و بعد لونه رو خارج کن...
    موفق باشی

علایق
    حیوانات و موزيك🎧
    حیوان خانگی
    مرغ عشق، ماهى جنگجو
    شماره عضویت
    7879
    میانگین پست در روز
    0.14
    نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    موفق باشی

از شما دیگه انتظار اسپم دادن نداشتم:|
    خب هر وقت مهرانه برسه جواب میده دیگه...
    در مورد انتخاب ماده نظری ندارم؛ولی به طور کل شما هرکدومو بخری باید زمانی رو برای جفت خوردن صبر داشته باشی؛البته نابالغ هم تو اون عکسات بود....
    هرکدومو که خودت بیشتر علاقه داشتی بخر...
    و در مورد برداشتن لونه،یا رو سر لونه رو پارچه ای چیزی بکش،یا اینکه شب تو تاریکی برو سراغش که نپره،یا اینکه بگیرش و بعد لونه رو خارج کن...
    موفق باشی
    سلام،باشه،چشم صبر ميكنم كه مهرانه بياد.
    خب دوست عزيز شما كه ميگىد كه چند تا نابالغ هم بود، خب من از كجا بفهمم كه كدوما بالغن و كدوما نابالغ؟!
    خيلى ممنون از راهنماييتون

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.39
    تو صفحه قبل لینک پارسی رو که مهرانه گذاشته ببینید؛ تغریبا همه چیزو خیلی واضح و شفاف توضیح داده...
    اگه بعد از خوندنش جایی رو متوجه نشدی در خدمتیم
    موفق باشی

Sent from my LT18i using Tapatalk 4

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    سلام، مرغ عشق ماده من دو روز است که مرتب و دائما میره روی لونه میشینه و روی لونه اینور و اونور میره و با نوکش به لونه ضربه میزنه و از بالای لون خم میشه و بدنه و ورودی لونه را بررسی می کنه، ولی توش نمیره. این رفتار نشانه چیست و اگه آماده تخم گذاری هست چرا توی لونه نمیره؟ البته بالای بینیش سفیده ویه حاله کمرنگ قهوهای داره. اینم بگم که میره روی میله خودشو به نر میچسبونه و خودشو کنار نر خم می کنه و انگار که می خواد بره زیرش. ولی نر عکس العملی نشون نممی ده.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    شایان امینی
    علایق
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    9570
    میانگین پست در روز
    0.05
    یه سوال دیگه میگن گاهی کمی هفت تخم قناری و تخم خرفه هم میشه به مرغ عشق داد. اگر بله به چه میزان و چندبار در هفته؟ آیا هفت تخم با تخم خرفه باید باهم مخلوط بشن؟ ( یه جا خوندم یک روز در هفته ظرف دونه اصلی پرندتونو بردارین و به جاش ظرف هفت تخم و خرفه بذارین، درسته؟)
    اگر اشتباه نکنم تخم خرفه باید دونه های ریز سیاه باشه و چه تاثیری روی پرنده داره و کلا بهتره که گاهی به پرنده داده بشه یا اصلا ندیم؟
    و در آخر من برنامه غذایی تقویتی مرغ عشق هامو (به غیر از دونه که هر روز دارن) در هفته اینجا می نویسم. اگر ایرادی داره و یا نیازی به اصلاح داره خوشحال می شم راهنماییم کنید و این که کلا بگید چه طوره و کم و کسری داره یا نه؟
    شنبه: تخم مرغ آبپز
    یکشنبه: جوانه گندم
    دوشنبه: هویج رنده شده
    سه شنبه: برگ سبزیجات ( گشنیز، تره، جعفری و ...)
    چهارشنبه: سیب
    پنج شنبه: کاهو
    جمعه: هنوز معلوم نیست !! (گاهی پوست هندونه، یا ...)
    ضمنا درآینده نزدیک به برنامه غذایی بالا می خوام مولتی ویتاوین و احتمالا هفت تخم و تخم خرفه هم اضافه کنم، به نظرتون اونم هرکدومو باید جدا تو یه روز بزارم یا لابه لای اینها بگنجونم؟
    ممنون از همگی

صفحه 226 از 411 نخستنخست ... 126176216224225226227228236276326 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)