فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 21 از 411 نخستنخست ... 1119202122233171121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    1254
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام دوستان 2 جفت مرغ عشق دارم میخوام ازادشون کنم میشه ازادشون کنم به مشکلی بر نمیخوره؟

کاربر میهن پت m.en آواتار ها
    تخصص
    دانشجوی دامپزشکی
    شماره عضویت
    966
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط vmali نمایش پست ها
    سلام دوستان 2 جفت مرغ عشق دارم میخوام ازادشون کنم میشه ازادشون کنم به مشکلی بر نمیخوره؟

در عرض 1روز ، 2 یا نهایت 3 روز بر اثر گرسنگی و تشنگی و گرما می میرند و اگر خیلی خوش شانس باشن زجر نمی کشند و همون ساعات اول توسط گربه شکار میشن !!! البته اگر اسم این هایی که گفتم رو بشه گذاشت مشکل !!!

آزاد کردن پرنده ی خانگی در طبیعت ایران یا شهر ها و حتی در طبیعت خود استریلیا تقریبا یک کار غیر ممکن هست ، حتی اگر هم بتونید چنین کاری انجام بدید در ایران ، که تقریبا غیر ممکن یا کاملا غیر ممکنه ، نظم اکوسیستم بر هم می خوره و کلا کار صحیحی نیست چه از نظر علمی چه از نظر اخلاقی . در مجموع پرنده هاتون تو کمتر از 48 ساعت خواهند مرد یا اینکه وارد یک پنجره ی باز میشن و معلوم نیست دست کی بیفتن و چی به سرشون بیاد ! به نظر من اگر نمی تونید نگهداری کنید واگذارشون کنید که لا اقل زنده بمونند و به طرز بدی کشته نشن...

مجید.
    ویرایش توسط m.en : 28th July 2012 در ساعت 04:15 PM

تخصص
    دانشجوی دامپزشکی
    شماره عضویت
    966
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط taranom نمایش پست ها
    سلام..........مرغ عشق ماده م از زمان تولد جوجه هاش که یه یه ماهی میگذره پر هاشو همشو کند انداخت تو لونه به طوری که از سینه ش به پایین اصلا پر نداشت شده بود مثل جوجه هاش.......ولی الان که یه ماه گذشته هنوز پراش کامل در نیومده........میخواستم بدونم مشکل چیه؟؟؟؟؟؟
    ممنون

تا جایی که من متوجه شدم ، مرغ عشق مادتون پرهای خودش رو کنده و هنوز پرهاش در نیومده ... به نظر من به یک دکتر دامپزشک متخصص پرندگان یا وارد به پرندگان خانگی مراجعه کنید برای تشخیص علت و رفع مشکل چون فاکتور های مختلفی باید بررسی بشه تا جایی که من اطلاع دارم و نمیشه همینطوری گفت. تقویت و میوه و سبزی و کاهش استرس و تعادل دمای محیط رو هم که حتما مد نظر قرار بدید . اجازه ندید ضعیف بشه با میوه و سبزی های تازه سعی کنید تنوع غذایی داشته باشه و همش دانه نخوره . اگر بردینش دکتر ، حتما براش مالتی وایتامین مخصوص پرندگان هم تهیه کنید و با توجه به اونچه که روی بسته بندی نوشته شده و طبق توصیه ی دکتر وارد بهش بدید . (دادن وایتامین بیش از حد مجاز، خطرناکه. مراقب باشید.)

با سپاس ،
    مجید.
    ویرایش توسط m.en : 28th July 2012 در ساعت 04:28 PM

کاربر میهن پت
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    1254
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام دوستان یک جفت مرغ عشق دارم که 4 ماه خریدم ولی جفت نشدن وجفت گیری شون ندیدم، سالم هم هستند ولی ماده پف میکنه داخل لونه هم زیاد میره ولی تخم مرغ و سبزیجات هم میزارم نمیخورند ، صبح ها هم میزارمشون تو حیاط در سایه هستند ،اینهم عکس شون، ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
    http://axgig.com/images/15514896719226292468.jpg
    ویرایش توسط vmali : 29th July 2012 در ساعت 04:54 PM

تخصص
    دانشجوی دامپزشکی
    شماره عضویت
    966
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط vmali نمایش پست ها
    سلام دوستان یک جفت مرغ عشق دارم که 4 ماه خریدم ولی جفت نشدن وجفت گیری شون ندیدم، سالم هم هستند ولی ماده پف میکنه داخل لونه هم زیاد میره ولی تخم مرغ و سبزیجات هم میزارم نمیخورند ، صبح ها هم میزارمشون تو حیاط در سایه هستند ،اینهم عکس شون، ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
    http://axgig.com/images/15514896719226292468.jpg

راستش دوست عزیز ، با توجه به این تصویر من می خوام این پاسخ رو با شک بدم که امیدوارم پاسخ درستی باشه .

پرنده ی سمت راستی (دست راست من که دارم عکس رو میبینم همونی که آبی و سفید هست) به نظر میاد که ماده باشه هرچند من کاملا شک دارم چون نمی تونم با وضوح پایین این عکس دقیق ببینم که قاعده ی منقارش صورتی و سفید هست یا آبی کمرنگ و سفید ؟! اما حدس میزنم هر دوشون کم سن و سال یا حتی نابالغ باشند که باز نمی تونم با اطمینان بگم چون عکس من رو به شک انداخته. در ماده های بالغ در دوران تولید مثلی و در خارج از دوران تولید مثلی قاعده ی منقار رنگ های مختلفی از سفید و پوسته پوسته مانند گرفته تا قهوه ای تیره و همین آبی و سفید رو شامل میشه اما در نر های بالغ و جوان که جهش، باید آبی پر یا صورتی یا آبی-بنفش باشه بسته به جهش رنگی پرنده تا جایی که من میدونم . این ها هر دوشون به نظر من کوچیک هستن هنوز و یکم باید بیشتر صبر کنید و عجله نداشته باشید. ممکنه چند ماهی طول بکشه تا بالغ بشن و دقیقتر بتونیم بگیم و تو این فاصله هم بیشتر به هم عادت می کنند و با هم جور میشن. البته این مطلب رو در مورد سن و سالشون من دارم با توجه به این عکس می گم و روی حرفم پافشاری نمی کنم چون شاید اشتباه کنم . لانه رو هم تا مشخص شدن دقیق جنسیت سعی کنید که باز بکنید تا یک موقع خدای نکرده پرنده ی ماده ی احتمالی ما دچار مشکل نشه. توجه داشته باشید که باجریگار (مرغ عشق) ماده برای اینکه بتونه جفت گیری کنه و خطری تهدیدش نکنه ، باید حداقل یک سال و سه ماه یا یک سال و نیم سن داشته باشه (15 الی 18 ماهه باشه.) اگر کوچکتر باشه ، این احتمال وجود داره که در تخمگذاری به مشکل جدی بخورید و تخم تو شکمش گیر کنه و در صورت نرسوندنش به دامپزشک، خدای نکرده در عرض چند ساعت تلف بشه.

حالا اگر این پاسخ من به نظر خودتون که سابقه ی پرنده هاتون رو می دونید از نظر رفتاری، درست به نظر میاد و حس می کنید هنوز خیلی جوان هستن، یک مدتی صبر کنید تا بزرگتر بشن (اگر حدس من درست بوده باشه، رنگ قاعده ی منقارشون تغییر می کنه. در ماده ها ترشح استروجن باعث تیره شدن قاعده ی منقار میشه که حتی تا قهوه ای تیره هم در دوران تولید مثلی پیش میره و در نر ها بسته به جهش رنگی باید آبی تیره ، بنفش یا صورتی واضح بشه به مرور) ...اما اگر می دونید که بالای 8 ماه سن دارند و حدس من اشتباه بوده و خلاصه اگر بالغ هستند، برای تعیین جنسیت دقیقتر، از صورت هر کدومشون یک یا چند عکس بفرستید که از نزدیکتر باشه و توی نور طبیعی و کامل روز بگیرید که هم من عنبیه ی این ها رو بتونم ببینم هم رنگ قاعده ی منقارشون کاملتر مشخص باشه.

در نهایت اگر جنسیتشون نر و ماده باشه و سنشون هم مناسب باشه ، در مورد طوطی ها که جفتشون رو انتخاب می کنند ، بعضی اوقات 1 سال هم ممکنه زمان ببره یا حتی بیشتر . من در مورد کاکاتیل ها دیدم جفتی که طی 24 ساعت اونقدر با هم خوب شدن که من تعجب کردم و از اون طرف هم دیدم کاکاتیل هایی که 1 سال طول کشیده تا با هم رابطه ی صمیمانه برقرار کنند و همدیگرو به عنوان جفت قبول کنند ولی بعدش دیگه واقعا جدایی ناپذیر میشن . پس اگر نر و ماده بودنشون درست باشه ،صبرتون انشاالله نتیجه میده . نگران نباشید.

با سپاس ،
    مجید.
    ویرایش توسط m.en : 6th August 2012 در ساعت 01:31 AM

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    فردین محمد رضا
    شماره عضویت
    3580
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام اگر مرغ عشقت را هنوز ازاد نکردی پس ازادش نکن زیرا به طبیعت عادت نکرده و به پرواز کردن زیاد عادت نداره وبه راحتی نمیتواند غذا و اب پیدا کند واگر نمیتوانید از مرغ عشق هایتان به خوبی مراقبت کنید ان را بفروش

کاربر میهن پت taranom آواتار ها
    تخصص
    محصل
    حیوان خانگی
    مرغ عشق،ماهی،فنچ
    شماره عضویت
    2705
    میانگین پست در روز
    0.11
    سلام،خسته نباشید. میخواسم واسم جنسیت ایشونو تعیین کنید الان سه ماهو 13 روزشه

ممنون
    یه وقتایی حس آخرین بیسکوییت مونده تو بسته ساقه طلایی دارم...
    تنها و شکسته...

کاربر میهن پت amir_axor آواتار ها
    حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    2482
    میانگین پست در روز
    0.06
    نقل قول نوشته اصلی توسط taranom نمایش پست ها
    سلام،خسته نباشید. میخواسم واسم جنسیت ایشونو تعیین کنید الان سه ماهو 13 روزشه
    مرغ عشق خوبیه نر هم هستش

کاربر فعال shady70 آواتار ها
    شماره عضویت
    3683
    میانگین پست در روز
    0.20
    سلام

من یه مرغ عشق آبی نر داشتم که فکر کنم برای جفت گیری آماده است.خودشو باد میکنه و ...

امروز براش یه ماده گرفتم.

چکار کنم زودتر جفت بشن؟؟

کاربر میهن پت taranom آواتار ها
    تخصص
    محصل
    حیوان خانگی
    مرغ عشق،ماهی،فنچ
    شماره عضویت
    2705
    میانگین پست در روز
    0.11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shady70 نمایش پست ها
    سلام

من یه مرغ عشق آبی نر داشتم که فکر کنم برای جفت گیری آماده است.خودشو باد میکنه و ...

امروز براش یه ماده گرفتم.

چکار کنم زودتر جفت بشن؟؟
    جوانه گندم به جفت گیری تحریکشون میکنه
    یه وقتایی حس آخرین بیسکوییت مونده تو بسته ساقه طلایی دارم...
    تنها و شکسته...

صفحه 21 از 411 نخستنخست ... 1119202122233171121 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)