فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 201 از 411 نخستنخست ... 101151191199200201202203211251301 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,001 به 2,010 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

همکار قدیمی nima1041 آواتار ها
    علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط sp66 نمایش پست ها
    سلام مرغ عشق در روز چند ساعت باید بخوابه.
    گندم باید چند سانت رشت بکنه بعد بدم به مرغ عشق.
    از این مکمل های غذایی به درد مرغ عشق میخوره مثل:(vitakraft (vita life
    این نوع شن برای مرغ عشق خوبه شن وذغال پادوان شرکت: biogrit
    biogrit این و که میدونم واسه همین قناری و فنچ و مرغ عشقهاست
    اون یکی و نمیدونم
    مرغ عشقها معمولا کل شبها و روز ها هم چند ساعت میخوابند(خوشخوابند ناراحتش نباش)
    گندم هم قبل از اینکه اون پوسته سفید پوشش دهنده سبزینه پاره نشده و سبزیش بیرون نزده جداش کن هر دفعه فقط 10 تا دونه باقیشو تو پلاستیک بزار تو یخچال

کاربر میهن پت immortal آواتار ها
    شماره عضویت
    9002
    میانگین پست در روز
    0.06
    سلام دوستان... مرغ عشق من تخم گذاشته و روي تخم ميخوابه بعد امروز گفتم واسه تقويت بيام جوانه گندم بدمش... حالا جوانه رو دادم يعني گذاشتم جونه زد بعد ريشه ها رو جحدا كردم و فقط اون قسمت سبزي كه در اومده رو با گندم بهشون دادم.. تقريبا 10-12 تا به نره دادم 10 تايي هم گذاشتم جلو لونه واسه ماده.. الان ديدم نره داره بالا مياره! حالا ميشه بگيد چي ميشه؟ اين بالا آوردن واسه چيه؟!؟ نمي ميره!؟!؟با اين كه داره بالا مياره چه بلايي سرش مياد بعد!؟هر چي خورده داره بالا مياره.... زود جواب بديد كه استرس دارم..... بيچاره..

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مهدی کریمی
    شماره عضویت
    9163
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام من دو تا مرغ عشق حدود 2 ماه خریدم که سبزه که احتمال میدم نر باشه با نوک ابی سیر به سمت بنفش میباشه و سفیده که احتمال میدم ماده باشه با نوک قهوه ای مایل به روشن میباشه جدیدا ماده میره تو لونه ولی نه جفت گیری از شون دیدم نه اینکه بخوان غذا به هم بدن ولی از ساعت 12 ظهر به بعد دائم میره تو لونه و میاد تغذیه شون هم خوبه نمیدونم چرا تخم نمیذارن

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi9 نمایش پست ها
    سلام من دو تا مرغ عشق حدود 2 ماه خریدم که سبزه که احتمال میدم نر باشه با نوک ابی سیر به سمت بنفش میباشه و سفیده که احتمال میدم ماده باشه با نوک قهوه ای مایل به روشن میباشه جدیدا ماده میره تو لونه ولی نه جفت گیری از شون دیدم نه اینکه بخوان غذا به هم بدن ولی از ساعت 12 ظهر به بعد دائم میره تو لونه و میاد تغذیه شون هم خوبه نمیدونم چرا تخم نمیذارن
    با این وصفی که کردی هر دو اماده اند و ماده ام داره جا گرم میکنه
    تغذیه خوب و ادامه بدی به زودی جفتگیری میکنند و بعدشم منتظر تخم باش
    بیخیال باش و بهشون استرس وارد نکن تا زودتر مراحل طی بشه

شماره عضویت
    9002
    میانگین پست در روز
    0.06
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi9 نمایش پست ها
    با اجازه اساتيد. درسته ! اين طور كه من اطلاع دارم نر آبي مايل به بنفشه و ماده قهوه اي كه نشون ميده آماده ي جفت گيري هستند... اكثر موارد جفت گيري رو صبح هاي زود انجام ميدن! ساعت 7-8... كم پيش مياد كه از ظهر به بعد جفت گيري كنند يعني واسه عشقي هاي من كه اينجوري بوده.. فقط يك بار ديدم كه ساعت 11 ظهر بود... بقيه قبل از 8 صبح.. و اينكه ميره توي لونه و مياد بيرون به تدريج زياد ميشه مثلا اول 1 ساعته يا هر چند دقيقه يه بار ميره و مياد بيرون با نزديك شدن به زمان تخم گذاري زمان بيشتري رو داخل لونه ميمون و دو روز آخر كه وقت گذاشتن تخم هست كلا ميره داخل و هر 2 ساعت تقريبا مياد بيرون و اونم واسه فضله انداختن... و غذا ش رو هم نر تامين ميكنه و در واقع تغذيه ميكنه اون رو در مدت تخم گذاري... يعني ممكنه قبل از تخم گذاري كم پيش بياد تغذيه كردن ماده.. ولي بعد از تخم گذاري زياد اتفاق مي افته...

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط immortal نمایش پست ها
    سلام دوستان... مرغ عشق من تخم گذاشته و روي تخم ميخوابه بعد امروز گفتم واسه تقويت بيام جوانه گندم بدمش... حالا جوانه رو دادم يعني گذاشتم جونه زد بعد ريشه ها رو جحدا كردم و فقط اون قسمت سبزي كه در اومده رو با گندم بهشون دادم.. تقريبا 10-12 تا به نره دادم 10 تايي هم گذاشتم جلو لونه واسه ماده.. الان ديدم نره داره بالا مياره! حالا ميشه بگيد چي ميشه؟ اين بالا آوردن واسه چيه؟!؟ نمي ميره!؟!؟با اين كه داره بالا مياره چه بلايي سرش مياد بعد!؟هر چي خورده داره بالا مياره.... زود جواب بديد كه استرس دارم..... بيچاره..
    مگه حیوون رو تخم نشسته رو تقویت میکنند برای چی؟
    وقتی رو تخم نشسته ارزنو خیلی کم کتان کافیشونه
    گندمه خیس خورده بو نمی داد
    کدر نشده بود
    باید تمیز باشه بعدشم بعد 2 یا 3 روز که گندم ریشه نمی کنه یکم جوونه سبزه با لایه سفید میزنه که اون رو معمولا میدم
    دیگه نده
    فقط ظرفه اب و یک دور اب و عوض کن بزار تو قفس و جا دون خوریشون دیگه کاریشون نداشته باش
    ان شالله خب میشن ناراحت نباش

شماره عضویت
    9002
    میانگین پست در روز
    0.06
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    مگه حیوون رو تخم نشسته رو تقویت میکنند برای چی؟
    وقتی رو تخم نشسته ارزنو خیلی کم کتان کافیشونه
    گندمه خیس خورده بو نمی داد
    کدر نشده بود
    باید تمیز باشه بعدشم بعد 2 یا 3 روز که گندم ریشه نمی کنه یکم جوونه سبزه با لایه سفید میزنه که اون رو معمولا میدم
    دیگه نده
    فقط ظرفه اب و یک دور اب و عوض کن بزار تو قفس و جا دون خوریشون دیگه کاریشون نداشته باش
    ان شالله خب میشن ناراحت نباش
    نه اتفاقاً خيلي دقت كردم كه مريض نشن و اينجوري شد...و نه بو نميداد خودم هم حقيقتاً ازش جويدم خوشمزست...:| گندم تاز بود 1 روز داخل آب بود و 3 روز داخل كاسه و يه پارچه خيس ميكردم مينداختم روش تا جوانه زد... و در واقع اگه دقت كنيد جونه ها ميان بالا و زير گندم يعني كف كاسه يا اون ضرف ريشه ميزنه! من ريشه ها رو جدا كردم و گندم با جونه رو دادم بهشون.. ماده هنوز داره تخم ميگزاره و ديروز نگاه كردم 3 تا تخم داشت! و زير شكمش رو كه نگاه ميكنم حس ميكنم هنوز 2 يا 3 تاي ديگه داره... در واقع ديده بودم كه تخم عشقيها بعشضياشون كوچيك بزرگ ميزارن و با خودم گفتم كه يك هفته اي كه تخم ميگذارند تقويت كنم كه تخم هاي خوب و بزرگ بزارند.. بعد از همون ارزن و كتان فقط بدم...
    الان كه يكم ساعت و نيمي از بالا آوردنش گذشته نره اينگار حالش خوب شده و داره ميخونه...
    مرغ عشقي كه روي تخم خوابيده رو نبايد غذاي تقويتي بهش داد؟!؟ يعني ديگه بهشون گندم ندم؟!
    مرسي داش

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط immortal نمایش پست ها
    نه اتفاقاً خيلي دقت كردم كه مريض نشن و اينجوري شد...و نه بو نميداد خودم هم حقيقتاً ازش جويدم خوشمزست...:| گندم تاز بود 1 روز داخل آب بود و 3 روز داخل كاسه و يه پارچه خيس ميكردم مينداختم روش تا جوانه زد... و در واقع اگه دقت كنيد جونه ها ميان بالا و زير گندم يعني كف كاسه يا اون ضرف ريشه ميزنه! من ريشه ها رو جدا كردم و گندم با جونه رو دادم بهشون.. ماده هنوز داره تخم ميگزاره و ديروز نگاه كردم 3 تا تخم داشت! و زير شكمش رو كه نگاه ميكنم حس ميكنم هنوز 2 يا 3 تاي ديگه داره... در واقع ديده بودم كه تخم عشقيها بعشضياشون كوچيك بزرگ ميزارن و با خودم گفتم كه يك هفته اي كه تخم ميگذارند تقويت كنم كه تخم هاي خوب و بزرگ بزارند.. بعد از همون ارزن و كتان فقط بدم...
    الان كه يكم ساعت و نيمي از بالا آوردنش گذشته نره اينگار حالش خوب شده و داره ميخونه...
    مرغ عشقي كه روي تخم خوابيده رو نبايد غذاي تقويتي بهش داد؟!؟ يعني ديگه بهشون گندم ندم؟!
    مرسي داش
    اره موقعی که شروع به نشستن کردند تقویت نباید بشن ولی الان که داره سفیده(غذای جنین داخله تخم) تشکیل میشه باید کمتر تقویت بشن
    یکم کاهو بده یکم سفیده تخم مرغ کتان و کم کن و دونه های گرم وقطع کن سیب و هویج رنده شده هم یکم بده تا این تخم گزاری تموم بشه
    بعد دیگه تا بدنیا اومدنه جوجه ها باید همون ارزن و کتان هر چند روز یک بار یکمی کاهو تا یبوست نشن
    کف دریا رو تو همه مراحل تو قفس باشه
    جوجه های خوشگلت بیرون اومدن عکسهاشو واسمون بزار

کاربر جدید
    شماره عضویت
    9133
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام
    دوستام میشه به سوالهام جواب بدید (ممنون میشم)
    من یک جفت مرغ عشق دارم که باهم جفتند و 4 تا تخم داشتند
    دیروز دیدم یکی دیگه تخم دارند؟
    مشکلم اینه که فاصله اون 4 تا تخم با این یکی زیاده
    وقتی 4 تا تخم داشت رو تخم نشسته بود و خیلی همه چی مرتب بود؟؟؟
    از اینکه ماده میومد جلوی در لونه و از مرغ عشق نر غذا میگرفت و...مرغ عشق نرم طوله روز روی لونه نشسته بود و مراقبت میکرد
    سرو صدایی نمی کرد و اروم بود
    تا اینکه از دیروز سرو صداش زیاد شده
    مدام ماده رو صدا میکنه و سعی میکنه کاری کنه اون بیاد بیرون (دهانه لونه وا میسته از اون بالا سرشو میبره داخله لونه و ماده رو صدا میکنه همونجا نوک به نوک میشن ولی بعدش نره میره روی چوب اواز میخونه که ماده هم بیاد اونم پا میده میادو با هم نوک به نوک بشند و مرغ عشق نر هم بعد لحظه ای باهاش جفتگیری میکنه الان تقریبا هر نیم ساعت این کارو انجام میدن بعضی موقع ها 5 دقیقه بعضی وقتها 30 ثانیه و ... طول میکشه کارهاشون و بعد ماده میره روی تخمها
    وقتی احساسه خطر میکنند ماده زودی میره روی تخمها
    اگه ماده بیرون نیاد نره میره تولونه
    قفس توی اتاقه ودما هم خوبه
    غذا هم کاهو کلم یکم سفیده تخم مرغ و هویج هفته ای یک بار
    ارزن و کتان که بیشتر نره دونه های کتان و جمع میکنه میخوره وقتی ظرف غذارو مخوام پر کنم میبینم بیشتر پوسته کتانه
    ماده سراغه غذا نمیره و منتظر نر برای تغذیه میمونه
    (همه چی و گفتم که شما همه ماجرا رو بدونید سرتون رو درد اوردم)

علایق
    پرندگان
    شماره عضویت
    8358
    میانگین پست در روز
    0.61
    نقل قول نوشته اصلی توسط minanasab نمایش پست ها
    سلام
    دوستام میشه به سوالهام جواب بدید (ممنون میشم)
    من یک جفت مرغ عشق دارم که باهم جفتند و 4 تا تخم داشتند
    دیروز دیدم یکی دیگه تخم دارند؟
    مشکلم اینه که فاصله اون 4 تا تخم با این یکی زیاده
    وقتی 4 تا تخم داشت رو تخم نشسته بود و خیلی همه چی مرتب بود؟؟؟
    از اینکه ماده میومد جلوی در لونه و از مرغ عشق نر غذا میگرفت و...مرغ عشق نرم طوله روز روی لونه نشسته بود و مراقبت میکرد
    سرو صدایی نمی کرد و اروم بود
    تا اینکه از دیروز سرو صداش زیاد شده
    مدام ماده رو صدا میکنه و سعی میکنه کاری کنه اون بیاد بیرون (دهانه لونه وا میسته از اون بالا سرشو میبره داخله لونه و ماده رو صدا میکنه همونجا نوک به نوک میشن ولی بعدش نره میره روی چوب اواز میخونه که ماده هم بیاد اونم پا میده میادو با هم نوک به نوک بشند و مرغ عشق نر هم بعد لحظه ای باهاش جفتگیری میکنه الان تقریبا هر نیم ساعت این کارو انجام میدن بعضی موقع ها 5 دقیقه بعضی وقتها 30 ثانیه و ... طول میکشه کارهاشون و بعد ماده میره روی تخمها
    وقتی احساسه خطر میکنند ماده زودی میره روی تخمها
    اگه ماده بیرون نیاد نره میره تولونه
    قفس توی اتاقه ودما هم خوبه
    غذا هم کاهو کلم یکم سفیده تخم مرغ و هویج هفته ای یک بار
    ارزن و کتان که بیشتر نره دونه های کتان و جمع میکنه میخوره وقتی ظرف غذارو مخوام پر کنم میبینم بیشتر پوسته کتانه
    ماده سراغه غذا نمیره و منتظر نر برای تغذیه میمونه
    (همه چی و گفتم که شما همه ماجرا رو بدونید سرتون رو درد اوردم)
    سلام
    من که خوندم همه چی عادی بود و بوی زمانهای اول تخم گزاریه عشقی هارو داره
    یا خودت غذای گرم دادی (مثلا مقدار کتان تو ظرفشون زیاد بود یا امثال اینها)مرغ عشقه نرتو دوباره مست شد و الان داره دوباره با اینکه تخم دارندو مادت رو تخم نشسته باهاش جفتگیری میکنه؟!!!
    من که میگم اولهای تخم گزاریشونه و چیزی نیست خیالت راحت
    چون مرغ عشقها معمولا روی تخمها خیلی تیزند و اگه بدونند کارشون بیخودیه از رو تخم بلند میشن
    باز منتظر جواب بقیه باش...

صفحه 201 از 411 نخستنخست ... 101151191199200201202203211251301 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)