فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 20 از 411 نخستنخست ... 1018192021223070120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

حیوان خانگی
    کاسکو-گربه
    شماره عضویت
    21
    میانگین پست در روز
    0
    من که فکر میکنم از بیکاری این کارو میکنه براش حتما اسباب بازی های مخصوص مرغ عشق بگیرین،البته اونا خیلی باهوشن امکانش هم هست اینکارشون یه جور اعتراض باشه ، جاشون گرم یا سرد نیست ؟ روی زمین نیست قفسشون؟شاید یه چیزی اذیتشون میکنه با اینکار اعتراضشون و نشون میدن یه تغییراتی ایجاد کنین ببینین عوض نمیشه رفتارشون.

کاربر ارزشمند
    شماره عضویت
    41
    میانگین پست در روز
    1.09
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arahan نمایش پست ها
    لونه دارن و از تمام خوردنی های طبیعی بهره مندن
    اما کلا ظرف رو خالی میکنه قفس و من بازم براش تازه می ریزم اونم دوباره...
    شیطونه و دوست داشتنی
    نه دیگه..نریزید!بزارید بره همون کف قفسو جمع کنه بخوره قدر عافیتو بدونه!!!باز مرغ عشقها یکم رعایت میکنن..اگه فنچ بود که دیگه..

موسس میهن پت Pars آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محمد
    علایق
    حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
    تخصص
    بهداشت مواد غذایی
    حیوان خانگی
    ماهی زینتی
    شماره عضویت
    1
    میانگین پست در روز
    2.30
    لطفاً سوالات خود را درباره مرغ عشق در این تاپیک بپرسید

تاپیک های مشابه ادغام شدند

به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    AS
    شماره عضویت
    2905
    میانگین پست در روز
    0.00
    ممنون نمی دونستم اینجا باید بپرسم

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    AS
    شماره عضویت
    2905
    میانگین پست در روز
    0.00
    یه سوال دیگه؟

اینا کدومشون ماده و کدوم نره؟
    این آبیه منقارش چشه؟
    پاهاش چرا اینجور شدن و چطور درمان میشن؟
    ویرایش توسط Arahan : 7th July 2012 در ساعت 03:01 AM

کاربر میهن پت Mahdi-MA آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهدی.ع
    علایق
    حیوانات , طراحی و ...
    حیوان خانگی
    زیاد بودنـ
    شماره عضویت
    1314
    میانگین پست در روز
    0.53
    فکر میکنم به خاطر کمبود کلسیومه.
    اما فقط نظرمه.
    منقار قهوه ای ماده و آبیه نره

کاربر میهن پت m.en آواتار ها
    تخصص
    دانشجوی دامپزشکی
    شماره عضویت
    966
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arahan نمایش پست ها
    یه سوال دیگه؟

اینا کدومشون ماده و کدوم نره؟
    این آبیه منقارش چشه؟
    پاهاش چرا اینجور شدن و چطور درمان میشن؟

برای تشخیص علت لکه هایی که اطراف سوراخ بینی پرندتون ایجاد شده و همچنین تغییرات ظاهری که روی سطح منقارش دیده میشه ، حتما به دامپزشک متخصص پرندگان مراجعه داشته باشید که علت مشخص بشه و برای رفع مشکل اقدام بشه .

در رابطه با پراکنده کردن دانه هاشون هم با صحبت های خانم شیوا موافقم . باید نوعی از ظروف مخصوص پرنده رو تهیه کنید که نتونه محتویاتش رو تخلیه کنه . اما تمیز کردن اون نوع ظروف ممکنه سخت تر باشه . البته انواعی هست که مستطیلی شکل هستن و یک پلاستیک جدا شونده که چند تا دریچه ی بزرگ مربعی داره ، محتویات ظرف رو حفظ می کنه از این داستان ها و به خاطر اینکه اون پلاستیک جدا میشه از خود ظرف، قاعدتا تمیز کردن حاشیه ها و داخل این ظرف ها هم خیلی راحت تره و مشکلی نداره . تو پرنده فروشی ها احتمالا می تونید پیدا کنید و چیز کمیابی نیست و قیمتی هم نداره . علت این کار هم تا جایی که حضور ذهن دارم مثلا یکی از علت ها می تونه انتخابی غذا خوردن باشه که فوق العاده بد هست . مثلا شما چند جور دانه از جمله ارزن ، کتان ، کافیشه ، آفتابگردان خیلی ریز ، دانه ی قناری و ... رو ریختید برای پرنده اما پرنده ی بد عادت ، ممکنه برای اینکه فقط از یک نوع دونه ای که دوست داره بخوره ، همه رو پخش می کنه تا اون مدل رو پیدا کنه ! این یک عادت بد هست و به مرور پرنده کمبود های مختلفی رو پیدا می کنه چون انتخابی و تکراری غذا می خوره ! ولی یک علت دیگرش هم زمانی هست که پرنده ای مریض میشه و به جای غذا خوردن سرش رو می کنه تو ظرف دون و شروع می کنه پخش کردن دونه ها به این طرف و اون طرف و وقتی چک می کنید ، می بینید هیچی نخورده ! اگر پرندتون مدت زیادی هست که این کار رو می کنه بعید هست که علتش بیماری باشه چون اگر بیمار باشه باید علائمی مثل پف کردن و کم تحرکی و ... رو هم معمولا نشون بده . علت دیگرش هم که باز یکی از دوستان تو صفحه ی قبل اشاره کردن و من در فینچ ها دیدم ، تخم گذاری هست ! پرنده ی ماده میره تو ظرف دون رو خالی می کنه و تخم میذاره اونجا ! علت دیگرش هم که تو کاکاتیل ها دیدم ، بازی کردن یا یک علتی مثل این هست ! بهتره برای تشخیص دقیقتر به اشتهای پرندتون هم توجه کنید . اگر در مجموع خوب غذا می خوره و حال عمومیش خوبه ، راه حل همون تغییر ظرف غذا با انواع سوراخ دار هست .

ویرایش : من تازه الان عکس پای پرنده ی شما رو دیدم که حالتی شبیه برفکی شدن پیدا کرده . برای تشخیص دقیق و رفع مشکل هم برای منقار هم برای پاهاش ضرورت مراجعه به دامپزشک دوبرابر شد از نظر من و پای پرندتون احتمالا هم خارش داره هم زخم هست ! پس حتما برای درمانش در اسرع وقت اقدام کنید دوست عزیز.

موفق باشید ،
    مجید.
    ویرایش توسط m.en : 10th July 2012 در ساعت 12:41 AM

کاربر میهن پت taranom آواتار ها
    تخصص
    محصل
    حیوان خانگی
    مرغ عشق،ماهی،فنچ
    شماره عضویت
    2705
    میانگین پست در روز
    0.11
    سلام......لونه مرغ عشقام کثیف شده و من میخوام تمیزش کنم،ولی دو تا جوجه 20 روزه دارم که هنوز تو لونه هستن، اشکال نداره اینا رو یه چند دقیقه از لونه در بیارم و لونه رو بشورم؟؟؟
    ممنون

کاربر میهن پت m.en آواتار ها
    تخصص
    دانشجوی دامپزشکی
    شماره عضویت
    966
    میانگین پست در روز
    0.04
    نقل قول نوشته اصلی توسط taranom نمایش پست ها
    سلام......لونه مرغ عشقام کثیف شده و من میخوام تمیزش کنم،ولی دو تا جوجه 20 روزه دارم که هنوز تو لونه هستن، اشکال نداره اینا رو یه چند دقیقه از لونه در بیارم و لونه رو بشورم؟؟؟
    ممنون

تمیزکردن لانه جزو موارد بسیار مهم و مفید و ضروری هست . مواد دفعی جوجه ها به خاطر رطوبتش ممکنه هم بو ایجاد کنه هم ایجاد آلودگی کنه که براشون خطرناکه ولی باید این کار با دقت و به سرعت انجام بشه و زمان زیادی صرف تمیز کردن لانه نشه. بهتره اولا از لانه هایی (برای دفعات بعد) استفاده کنید که یک کشویی داشته باشن یا کاملا باز بشن که تمیز کردنش راحت تر باشه .

دوما برای تمیز کردن لانه ها، به این صورت عمل کنید : یک کاسه ی با ابعاد مناسب بردارید ، کف اون یک حوله ی ولرم یا تقریبا گرم (داغ نباشه ها) پهن کنید . دستتون رو خیلی خوب با آب و صابون بشورید و خشک کنید. ترجیحا زمانی که پرنده ی ماده و نر بیرون از لانه هستن، خیلی آروم بدون ترساندن ماده و نر و بدون استرس وارد کردن به اون ها،سقف لانه رو اگر باز میشه و سقف بازشونده داره باز کنید و جوجه ها رو خیلی آروم بذارید کف دستتون و بعد اون ها رو قرار بدید داخل کاسه ای که کف اون حوله رو گذاشتید و کاسه رو کف قفس پیش پدر و مادر قرار بدید تا به جوجه هاشون دسترسی داشته باشند . گودی و ابعاد کاسه، طوری باشه که جوجه ها نتونند ازش بیان بیرون. بعد لانه رو از قفس خارج کنید و ببرید برای تمیز کردن و با یک برس، کاملا تمیزش کنید . البته می تونید از آب جوش هم استفاده کنید و خوب تمیزش کنید اما نکته اینجاست که به نظر من نباید بیشتر از دو سه دقیقه طولش بدید این تمیز کاری رو و سریع لانه رو بشورید و خشک کنید . بعد از خشک کردن دوباره نصبش کنید تو قفس و طبق همون روال قبلی با دستان کاملا تمیز و خشک، جوجه ها رو از روی حوله به آرامی بردارید و سر جاشون توی لانه قرار بدید و اوضاع رو کنترل کنید و بعدش از قفس دور بشید تا پدر و مادر بیشتر استرس نگیرن و بتونند به جوجه ها برسند.

نکات مهم : 1.جای لانه رو همون جای قبلی بذارید دوباره و جا به جا نکنید . 2.در طی مدتی که جوجه ها تو کاسه هستن مراقب باشید جلوی باد کولر یا جلوی پنجره و تو جریان هوا نباشن که بیمار نشن . 3.مراقب باشید جوجه ها صدمه نبینند و پدر و مادر نترسند4.بعد از شستن لانه اون رو کاملا به دقت خشک کنید . اگر هم با برس تمیز می کنید این کار رو بیرون از خانه انجام بدید و خودتون هم تنفس نکنید تا خاک و فضولات خشک شده پخش نشه تو هوا و براتون مشکل ایجاد نکنه . تو محیط اتاق پرنده هم این کار رو انجام ندید که آلودگی تو هوا پخش نشه و باعث بیماری جوجه ها و پرنده هاتون نشه .

موفق باشید ،
    مجید .
    ویرایش توسط m.en : 22nd July 2012 در ساعت 06:44 PM

کاربر میهن پت taranom آواتار ها
    تخصص
    محصل
    حیوان خانگی
    مرغ عشق،ماهی،فنچ
    شماره عضویت
    2705
    میانگین پست در روز
    0.11
    سلام..........مرغ عشق ماده م از زمان تولد جوجه هاش که یه یه ماهی میگذره پر هاشو همشو کند انداخت تو لونه به طوری که از سینه ش به پایین اصلا پر نداشت شده بود مثل جوجه هاش.......ولی الان که یه ماه گذشته هنوز پراش کامل در نیومده........میخواستم بدونم مشکل چیه؟؟؟؟؟؟
    ممنون
    یه وقتایی حس آخرین بیسکوییت مونده تو بسته ساقه طلایی دارم...
    تنها و شکسته...

صفحه 20 از 411 نخستنخست ... 1018192021223070120 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)