فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 172 از 411 نخستنخست ... 72122162170171172173174182222272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,711 به 1,720 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

کاربر بسیار فعال armin 1 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    armin
    علایق
    حىوانات ومطالعه
    تخصص
    محصل
    حیوان خانگی
    عروس هلندی. مرغ عشق و قناری . ماهی
    شماره عضویت
    8291
    میانگین پست در روز
    0.51
    نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    حسام جان منظور من اینه: نشونه هایی که شما از مولتی ویتامین میگی متأسفانه 2دلیل داره:1-عدم کیفیت داروهای انسانی ساخت کشور(عمده مولتی ویتامین های مورد استفاده داخلی هستند)2-اور دز ...
    در صورتی که به مقدار مشخص ودز مناسب مورد استفاده قرار بدیم هیچ مشکلی نداره...
    بعضأ دیدم که دوستان متحمل هزینه هایی میشند وبه اشتباه داروی انسانی میخرند وبعد بهشون میگیم که از اون دارو اصلأ استفاده نکنند!
    به نظرتون بهتر نیست با ظرافت بیشتر راهنماییشون کنیم تا ازون دارو به شکل درست استفاده کنند وبعد از اون داروی دامپزشکی تهیه کنند؟
    على جان شرکت هاى مختلف داروىى مواد مختلفى در داروهاشون استفاده مىکنن و اگر ما قرار باشه از روى دارو هاب انسانى راهنماىى کنىم باىد تمام دارو هاى مختلف از شرکت هاى مختلف رو استفاده کنىم تا موردى از نظر نىفته و اگر دارو استفاده شه هر لحظه امکان بروز مشکل براى پرنده هست منظورم استفاده اشتباه هست.
    از انسان های احساساتی بیشتر بترسید؛
    آن ها قادرند ناگهانی،
    دیگر گریه نکنند؛
    دوست نداشته باشند؛
    و قیدِ همه چیز را بزنند،
    حتی " زندگی "...

کاربر فعال ایمان آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ایمان
    علایق
    گیتار و بازی با حیوانات
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    7991
    میانگین پست در روز
    0.17
    امین جان علت اینکه مرغ عشقات مدفوعشون رو میخورن بخاتر کمبود ویتامین هستش و برای جولو گیری از مدفوع خواری شون باید زیر قفس یا همون روزنامه شون رو زود به زود عوض کنی تا نتونن مدفوع بخورن و اینکه بهشون برسی یعنی بهشون کاهو و جعفری و هویج رنده شده و تخم مرغ آب پز و گندم و جوانه گندم و برنج بدون روغن بدی تا ویتامین هاشون تعمین بشه تا مدفوع نخورن

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.40
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin 1 نمایش پست ها
    على جان شرکت هاى مختلف داروىى مواد مختلفى در داروهاشون استفاده مىکنن و اگر ما قرار باشه از روى دارو های انسانى راهنماىى کنىم باىد تمام دارو هاى مختلف از شرکت هاى مختلف رو استفاده کنىم تا موردى از نظر نىفته و اگر دارو استفاده شه هر لحظه امکان بروز مشکل براى پرنده هست منظورم استفاده اشتباه هست.
    این حرف حتی شوخیشم قشنگ نیست!فرمول داروهای انسانی یکی هست وهمگی باید از اون فرمول پیروی کنند،فقط تفاوتشون توی کیفیت مواده...
    همین الانم خیلی به داروهای انسانی وابسته هستیم.
    برای همین پرنده ها ما همچنان از داروهای انسانی مثل پماد تتراسایکلین،قرص مترونیدازول،سفالکسین،سیپر و،بتامتازون،کلسیم د وووو.... استفاده میکنیم ومیشه گفت وابستگی دارویی بین داروی انسانی ودامپزشکی الان به یک نسبت برابره...

نام و نام خانوادگی
    ایمان
    علایق
    گیتار و بازی با حیوانات
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    7991
    میانگین پست در روز
    0.17
    سلام به همه یک خبر بد دارم مرغ عشق ماده ام خیلی از بچه ها مراقبت میکنه با اینکه سه تا از جوجه ها 30 روزگی رو گذروندن و فقط یکی 23 روزه هستش و همشون کف قفس هستن و راه میره و تمرین رفتن روی میله رو انجام میدن و خودشون غذا می خورن و نره میره کف قفس و با بچه ها مست بازی میکنه و می پره روشون تا بچه دارشون کنه فکر میکنید حرفم احمقانست ولی واقعیت داره و بچه ها هم داد میزنن و فرار می کنن و مادهه میاد کف قفس و نره رو میزنه امروز که از خواب بیدار شدم ساعت 9 بود که دیدم نره جولوی در ورودی قفس نشته با دستم حولش دادم تا بره رو میله ولی دوباره اومد همون جا کنار در ورودی قفس نشت وقتی دستمو از قفس بیرون اوردم دیدم نره از قفس بیرون اومد و روی دستم وایستاد تعجب کردم و می خواستم نره رو دوباره ببرم تو قفس ولی نره نمیرفت و میومد روی شونم و همون لحظه مادهه داد زد نره رو گرفتم روی دستم دیدم داره میلرزه فهمیدم مادهه نره رو زده بخاتر اینکه نره روی بچه ها پریده و میخواسته اونارو بچه دار کنه با دستم لای پرای نر رو دیدم که ببینم مادهه زخمیش نکرده که یک دفعه دیدم یک زخم خیلی بزرگ اندازه یک نخود گود شده بود وقتی این صحنه رو دیدم دل و رودم ریخت پایین با دقت که نگاه کردم دیدم که خون ها لخته شده و خونی نمیاد الانم نره رو توی یک جای دیگه گذاشتم و براش غذا و آب گذاشتم شما دوستان اگه میشه راهنمایی کنید که با زخم نره چی کار کنم و مادهه رو بزنم یا قفس بیرونش کنم یا بزارم تو قفس بمونه و..... الانم خیلی سرم درد میکنه و می خوام مادهه رو له و نورده کنم

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.40
    نقل قول نوشته اصلی توسط ایمان نمایش پست ها
    سلام به همه یک خبر بد دارم مرغ عشق ماده ام خیلی از بچه ها مراقبت میکنه با اینکه سه تا از جوجه ها 30 روزگی رو گذروندن و فقط یکی 23 روزه هستش و همشون کف قفس هستن و راه میره و تمرین رفتن روی میله رو انجام میدن و خودشون غذا می خورن و نره میره کف قفس و با بچه ها مست بازی میکنه و می پره روشون تا بچه دارشون کنه فکر میکنید حرفم احمقانست ولی واقعیت داره و بچه ها هم داد میزنن و فرار می کنن و مادهه میاد کف قفس و نره رو میزنه امروز که از خواب بیدار شدم ساعت 9 بود که دیدم نره جولوی در ورودی قفس نشته با دستم حولش دادم تا بره رو میله ولی دوباره اومد همون جا کنار در ورودی قفس نشت وقتی دستمو از قفس بیرون اوردم دیدم نره از قفس بیرون اومد و روی دستم وایستاد تعجب کردم و می خواستم نره رو دوباره ببرم تو قفس ولی نره نمیرفت و میومد روی شونم و همون لحظه مادهه داد زد نره رو گرفتم روی دستم دیدم داره میلرزه فهمیدم مادهه نره رو زده بخاتر اینکه نره روی بچه ها پریده و میخواسته اونارو بچه دار کنه با دستم لای پرای نر رو دیدم که ببینم مادهه زخمیش نکرده که یک دفعه دیدم یک زخم خیلی بزرگ اندازه یک نخود گود شده بود وقتی این صحنه رو دیدم دل و رودم ریخت پایین با دقت که نگاه کردم دیدم که خون ها لخته شده و خونی نمیاد الانم نره رو توی یک جای دیگه گذاشتم و براش غذا و آب گذاشتم شما دوستان اگه میشه راهنمایی کنید که با زخم نره چی کار کنم و مادهه رو بزنم یا قفس بیرونش کنم یا بزارم تو قفس بمونه و..... الانم خیلی سرم درد میکنه و می خوام مادهه رو له و نورده کنم
    جوجه هات کامل مستقل شدن واب ودون میخورن؟؟
    زخم نر دقیقأ کجاش ایجاد شده؟میتونی عکس بزاری؟

نام و نام خانوادگی
    ایمان
    علایق
    گیتار و بازی با حیوانات
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    7991
    میانگین پست در روز
    0.17
    دونه میخورن ولی ندیدم که آب میخورن و الان یک عکس از زخم نره میزارم تا ببینی بگو با این زخم چی کار کنم؟

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.40
    بتادین رو با اب جوشیده وسرد شده به نسبت1/3 مخلوط کن(نسبت1 بتادین)وباهاش زخم نر رو تمیز کن.ولی پماد نزن،چون برمیگرده وپمادها رو میخوره...
    جوجه ها رو هم فعلأ بزارید پیش مادر باشن،اگه دیدی ماده هم اذیت کرد،چاره ای نیست جز اینکه جداشون کنی ودر صورت اینکه کاملأ دون خور نشده باشند خودت کمکشون کنی....
    موفق باشی

همکار قدیمی مهرانه آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهرانه
    علایق
    كتاب، موسيقي، حيوانات و گياهان
    تخصص
    دستيار آزمايشگاه و مسئول IT
    حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنج، عروس هلندي،بلبل خرما،ماهي،سگ
    شماره عضویت
    4004
    میانگین پست در روز
    0.72
    نقل قول نوشته اصلی توسط ایمان نمایش پست ها
    دونه میخورن ولی ندیدم که آب میخورن و الان یک عکس از زخم نره میزارم تا ببینی بگو با این زخم چی کار کنم؟

من به شما توصيه كردم كه نر و جوجه ها رو از ماده جدا كنيد ولي گويا فقط كاري كه خودتون دوست داريد رو انجام ميديد

اگه قرار باشه بعد از هر سوال و راهنمايي خواستن باز كار كه خودت ميخواي رو انجام بدي پس وقت گذاشتن من و بقيه ي دوستان يه كار بيخود و اشتباهه

فعلا هم جوجه ها رو كامل از ماده جدا كن. نر رو هم از بقيه جدا كن و تو يه قفس مناسب قرار بده.

جاي نر رو كامل گرم نگه دار
    با پنبه ي آغشته به بتادين زخم نر رو ضدغفوني كن . هر سه ساعت يك بار زخم رو با بتادين ضدعفوني كن
    تو ابش هم مولتي ويتامين بريز و بعد از 4 ساعت آب رو عوض كن
    غذا هم فعلا ارزن و تخم كتان بده. سفيده تخم مرغ هم به اندازه ي يه بند انگشت بده (يه كم زرده ي تخم مرغ هم قاطي سفيده باشه) و بعد 4 ساعت هم باقي مونده ي تخم مرغ رو بردار

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    جواد شم ابادی
    شماره عضویت
    8932
    میانگین پست در روز
    0.01

مرغ عشق

1-سلام یک جفت مرغ عشق تقریبا 20 روز پیش گرفتم.4 تا تخم داشت و ماده بیشتر اوقات رو تخم ها خوابیده بود.نر هم بهش غذا میداد.ولی دیروز دیدم یکی از تخم ها شکسته و یکیدیگش هم افتاده ته قفس تخم ها رو برداشتم نگاه کردم دیدم خالیه بعد که شکستم دیدم زرده تخم تقریبا سفت شده بود.الان وضع مرغ عشق های ما چجوریه؟به این دو تا شک دارم شاید خواهر برادر باشن چون هم رنگ همن.سفید با چند جا ابی.

2-یک جفت دیگه هم دارم ماده سبز و نر ابی. ماده پاهاش تقریبا کجه وقتی نر میخواد بپره روش نمیتونه خودش رو روی میله نگه داره و لی وقتی که توی اتاق ازادشون میکنم نره میتونه بپره.الان بینی ماده قهوه ای شده. نر به ماده غذا میده و ماده میره توی لونه و سرش رو میاره بیرون و چرت میزنه.این یکی چجوریه؟
    برای پاهاش میشه کاریش کرد؟

میشه اون نر ابی رو بندازم با ماده این یکی جفت؟

کاربر بسیار فعال armin 1 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    armin
    علایق
    حىوانات ومطالعه
    تخصص
    محصل
    حیوان خانگی
    عروس هلندی. مرغ عشق و قناری . ماهی
    شماره عضویت
    8291
    میانگین پست در روز
    0.51
    نقل قول نوشته اصلی توسط emprator227 نمایش پست ها
    1-سلام یک جفت مرغ عشق تقریبا 20 روز پیش گرفتم.4 تا تخم داشت و ماده بیشتر اوقات رو تخم ها خوابیده بود.نر هم بهش غذا میداد.ولی دیروز دیدم یکی از تخم ها شکسته و یکیدیگش هم افتاده ته قفس تخم ها رو برداشتم نگاه کردم دیدم خالیه بعد که شکستم دیدم زرده تخم تقریبا سفت شده بود.الان وضع مرغ عشق های ما چجوریه؟به این دو تا شک دارم شاید خواهر برادر باشن چون هم رنگ همن.سفید با چند جا ابی.

2-یک جفت دیگه هم دارم ماده سبز و نر ابی. ماده پاهاش تقریبا کجه وقتی نر میخواد بپره روش نمیتونه خودش رو روی میله نگه داره و لی وقتی که توی اتاق ازادشون میکنم نره میتونه بپره.الان بینی ماده قهوه ای شده. نر به ماده غذا میده و ماده میره توی لونه و سرش رو میاره بیرون و چرت میزنه.این یکی چجوریه؟
    برای پاهاش میشه کاریش کرد؟

میشه اون نر ابی رو بندازم با ماده این یکی جفت؟
    سلام دوست عزىز ورودتون رو تىرىک مىگم.
    جفت اول که مىگىن زرده سفت شده بود به احتمال قوى نطفه نداشته. و اىن نشان از ضعف مرغ عشق نرتون هست ىا اىنکه تخم ها از سر مستى ماده گذاشته شده باشند که اگر جفتگىرىشون رو دىده باشىن معلوم مىشه که کدوم مورد درست هستش. مورد دوم که مىگىن ماده توى لونه هست داره به اصطلاح جا گرم مىکنه و اىنکه فىبر بالاى بىنىش قهوه اى شده هم نشان از اىن موضوع داره. جفت دومتون هم براى ماده نمىشه کارى کرد اگر بىمارى مادرزادى باشه. ولى اگر از کمبود کلسىم باشه مىشه با مصرف کلسىم بهترش کرد
    از انسان های احساساتی بیشتر بترسید؛
    آن ها قادرند ناگهانی،
    دیگر گریه نکنند؛
    دوست نداشته باشند؛
    و قیدِ همه چیز را بزنند،
    حتی " زندگی "...

صفحه 172 از 411 نخستنخست ... 72122162170171172173174182222272 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)