فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7,119
لایک لایک:  2,980
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 169 از 411 نخستنخست ... 69119159167168169170171179219269 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,681 به 1,690 از 4107

موضوع: پرسش و پاسخ درباره مرغ عشق

کاربر فعال ایمان آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ایمان
    علایق
    گیتار و بازی با حیوانات
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    7991
    میانگین پست در روز
    0.17
    سلام مهرانه یک سوال دارم امروز دو تا از مرغ عشقام یکی 29 روزه و یکی 30 روزه شده و جوجه 29 روزه آبی شده البته آبی خالص نه فقط زیر شکمش آبی کم رنگ شده و بال هایش هم سیاه و خاکستری هستش و جوجه 30 روزه رنگ پدرش یعنی سرش زرد شکمش سبزه نصف دمش آبی پر رنگ و بال هایش هم زرد خاکستری یا سبز خاکستری دقیقا نمیدونم یکی از این دوتای بگزریم. امروز بعد از ظهر جوجه آبیه از لانه پریده بود بیرون ولی من ندیدم چطوری اومده بود بیرون الانم کف قفس داره خودشو تمیز میکنه و اصلا نه غر میزنه نه ترسیده خیلی خون سرده و کف قفس راه میره ولی یکمی موقع راه رفتن تلو تلو میره میخواستم بدونم که من باید جوجه آبی رو برگردونم به لانه اش یا همون جا بزارم بمونه تا راه رفتنو یاد بگیره؟ آخه یک چیزه دیگه هم هست مادهه اون جوجه 30 روزه یا همون جوجه ای که رنگ باباشه رو به زور میخواست از لانه بیرونش کنه ولی جوجه بیرون نیومد و الان سه تا جوجه دیگه کنار لانه اومدن و هی جوجه آبیه رو نگاه میکنن

کاربر بسیار فعال armin 1 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    armin
    علایق
    حىوانات ومطالعه
    تخصص
    محصل
    حیوان خانگی
    عروس هلندی. مرغ عشق و قناری . ماهی
    شماره عضویت
    8291
    میانگین پست در روز
    0.51
    نقل قول نوشته اصلی توسط ایمان نمایش پست ها
    سلام مهرانه یک سوال دارم امروز دو تا از مرغ عشقام یکی 29 روزه و یکی 30 روزه شده و جوجه 29 روزه آبی شده البته آبی خالص نه فقط زیر شکمش آبی کم رنگ شده و بال هایش هم سیاه و خاکستری هستش و جوجه 30 روزه رنگ پدرش یعنی سرش زرد شکمش سبزه نصف دمش آبی پر رنگ و بال هایش هم زرد خاکستری یا سبز خاکستری دقیقا نمیدونم یکی از این دوتای بگزریم. امروز بعد از ظهر جوجه آبیه از لانه پریده بود بیرون ولی من ندیدم چطوری اومده بود بیرون الانم کف قفس داره خودشو تمیز میکنه و اصلا نه غر میزنه نه ترسیده خیلی خون سرده و کف قفس راه میره ولی یکمی موقع راه رفتن تلو تلو میره میخواستم بدونم که من باید جوجه آبی رو برگردونم به لانه اش یا همون جا بزارم بمونه تا راه رفتنو یاد بگیره؟ آخه یک چیزه دیگه هم هست مادهه اون جوجه 30 روزه یا همون جوجه ای که رنگ باباشه رو به زور میخواست از لانه بیرونش کنه ولی جوجه بیرون نیومد و الان سه تا جوجه دیگه کنار لانه اومدن و هی جوجه آبیه رو نگاه میکنن
    اىمان جان مىتونى تا اومدن مهرانه جون صبر کنى ولى من نظرم رو مىگم. شاىد الان به کارت اومد نه لازم نىست برشگردونى جوجه هات کم کم دارن از لانه خارج مىشن. مبارک باشه.
    از انسان های احساساتی بیشتر بترسید؛
    آن ها قادرند ناگهانی،
    دیگر گریه نکنند؛
    دوست نداشته باشند؛
    و قیدِ همه چیز را بزنند،
    حتی " زندگی "...

همکار قدیمی مهرانه آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهرانه
    علایق
    كتاب، موسيقي، حيوانات و گياهان
    تخصص
    دستيار آزمايشگاه و مسئول IT
    حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنج، عروس هلندي،بلبل خرما،ماهي،سگ
    شماره عضویت
    4004
    میانگین پست در روز
    0.72

سلام
    نيازي نيست جوجه رو به لونه برگردونيد. تو اين سن جوجه ها از لونه بيرون ميان

ولي بهتره كه يه ميله نشيمن نزديك كف قفس بگذاريد تا جوجه بتونه بره روش بشينه و ياد بگيره كه روي ميله بشينه

يواش يواش پاها و بالهاش قدرت لازم رو به دست ميارن و ميتونه روي ميله هاي بالاتر هم بره. فقط حواستون به جوجه ها خيلي باشه. به محض اينكه ديدين ماده جوجه ها رو ميزنه ، جوجه ها رو جدا كنيد. البته به شرط اينكه جوجه ها بتونن تنهايي دون بخورن در غير اينصورت ماده رو جدا كنيد تا نر به جوجه ها غذا بده

موفق باشيد

نام و نام خانوادگی
    مهرانه
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4004
    میانگین پست در روز
    0.72
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminakbari نمایش پست ها
    با سلام من از فروشگاه پارسی پت مکمل غذایی چکاوک سفارش دادم
    برای چی خوبه واقعا خوبه
    سلام
    مكمل هاي غذايي تمام مواد مورد نياز بدن پرنده ها رو دارن و ميتونيد براي تقويت پرنده هاتون از مكمل ها و پليت ها استفاده كنيد

من به شخصه از مكمل ها استفاده نكردم ولي گزينه ي خوبي براي تقويت پرنده ها هست. ميتونيد استفاده كنيد و نتيجه اش رو هم اعلام كنيد

کاربر بسیار فعال armin 1 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    armin
    علایق
    حىوانات ومطالعه
    تخصص
    محصل
    حیوان خانگی
    عروس هلندی. مرغ عشق و قناری . ماهی
    شماره عضویت
    8291
    میانگین پست در روز
    0.51
    سلام دوستان ىک سوال داشتم.
    مرغ عشق نرم پرهاى دمش و اطراف معقدشو کنده ىا نىمدونم شاىدم نرش کنده. حالا چى کار کنم علاىم دىگه اى هم مداره و غلاقه پىدا کرده که مدفوعش رو از زىر قفس ىکنه ولى نمىتونه. اىن مدفوع براش ضرر داره? راستى تو پر رىزى هستش مگه پررىزى چه قدر طول مىکشه بعد از سه ماه هنوز تموم نشده. اخر اىن هفته مىشه سه ماه. حالا چى کارش کنم.?
    از انسان های احساساتی بیشتر بترسید؛
    آن ها قادرند ناگهانی،
    دیگر گریه نکنند؛
    دوست نداشته باشند؛
    و قیدِ همه چیز را بزنند،
    حتی " زندگی "...

نام و نام خانوادگی
    مهرانه
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4004
    میانگین پست در روز
    0.72
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin 1 نمایش پست ها
    سلام دوستان ىک سوال داشتم.
    مرغ عشق نرم پرهاى دمش و اطراف معقدشو کنده ىا نىمدونم شاىدم نرش کنده. حالا چى کار کنم علاىم دىگه اى هم مداره و غلاقه پىدا کرده که مدفوعش رو از زىر قفس ىکنه ولى نمىتونه. اىن مدفوع براش ضرر داره? راستى تو پر رىزى هستش مگه پررىزى چه قدر طول مىکشه بعد از سه ماه هنوز تموم نشده. اخر اىن هفته مىشه سه ماه. حالا چى کارش کنم.?
    سلام
    تولك رفتن يه پروسه ي يك الي يك ماه و نيمه است. اينكه سه ماهه طول كشيده نشون ميده نرتون ضعيف هستش و نياز به تقويت داره

هويج و جعفري رو حتما در هفته دوبار بهش بديد. از قطره ي مودا هم ميتونيد استفاده كنيد. براي زمان تولك رفتن خيلي موثر هست

درمورد مدفوع هم اصلا اجازه نديد مدفوع خواري كنه. چون باعث عفونت ميشه و ممكنه مشكلات خيلي زيادتري پيدا كنه. قفسش رو زود به زود تميز كنيد و يا از قفس هايي كه كف قفس توري داره استفاده كنيد

همين مدفوع خواري هم نشونه ي كمبود مواد معدني تو پرنده است

موفق باشيد

کاربر فعال علی پارسی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    علی پارسی
    حیوان خانگی
    ماهی اکواریوم - طوطی- مرغ عشق
    شماره عضویت
    6721
    میانگین پست در روز
    0.26
    پخش اهنگ تاثیری در مست شدن مرغ عشقا داره؟

نام و نام خانوادگی
    ایمان
    علایق
    گیتار و بازی با حیوانات
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    7991
    میانگین پست در روز
    0.17
    فکر کنم داشته باشه البته فقط آهنگ های ملایم و بدون خواننده

نام و نام خانوادگی
    ایمان
    علایق
    گیتار و بازی با حیوانات
    حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    7991
    میانگین پست در روز
    0.17
    سلام به همه یک خبر و دو سوال دارم خبرم این که دو تا از مرغ عشقام که 30 روز رو گذروندن دارن کف قفس سخت تمرین میکنن تا بتونن روی چوب یا میله های قفس وایستند و سوالم این که امروز که از خواب بیدار شدم دیدیم که ماده مست شده و داره تا حد مرگ نره رو میزنه یعنی مادهه پریده بود روی نره و بانوکش محکم به سینه نره میزد نره هم تا حد مرگ داد و فریاد میکرد بعد از این که من این صحنه رو دیدیم سریع دستم کردم تو قفس و با دستم مادهه رو از نره جدا کردم ولی مادهه دستمو گاز گرفت و خونی کرد. این اولین باری بود که مادهه دستمو خونی کرد فکر نمیکردم بعد از یک سال مادهه دستمو گاز بگیره و خونی کنه حالا بگزریم.بعد از این که ماده رو از نره جدا کردم سریع اونو از قفس بیرون اوردم ونازش کردم بیچاره تمام پراش به هم ریخته شده بود و دو تا از پراشم ریخت بود و سرش خونی شده بود ولی چیز مهمی نبود زود خونش بند اومد و خوب شد بعد از دو ساعت نره رو دوباره تو قفس کردم و این بار دیدم مادهه کاری به نره نداره. بعد از نیم ساعت دوباره وقتی رفتم جاشون تا بهشون تخم مرغ بدم دیدم که نره داره با دو تا جوجه مرغ عشقایی که کف قفس مشغول بازی وتمرین بودن بازی میکنه که یک دفعگی دیدم که نره مست مست شده و به دو تا جوجه ها نوک زد و جوجه ها از ترس فرار کردن و داد فریاد کردن بعد مادهه اومد پایین و نره رو نوک زد از اون موقع به بعد مادهه اصلا اجازه نمیده که نره به بچه های توی لانه غذا بده فقط اجازه میده به دو تا جوجه های کف قفس غذا بده البته موقعی که نره به جوجه های کف قفس غذا میده مادهه نره رو میپایه تا یک وقت به بچه ها نوک نزنه خلاصه به نظر شما من با این دو تا خروس جنگی چیکار کنم؟

نام و نام خانوادگی
    مهرانه
    علایق
    تخصص
    حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4004
    میانگین پست در روز
    0.72
    سلام به همه یک خبر و دو سوال دارم خبرم این که دو تا از مرغ عشقام که 30 روز رو گذروندن دارن کف قفس سخت تمرین میکنن تا بتونن روی چوب یا میله های قفس وایستند و سوالم این که امروز که از خواب بیدار شدم دیدیم که ماده مست شده و داره تا حد مرگ نره رو میزنه یعنی مادهه پریده بود روی نره و بانوکش محکم به سینه نره میزد نره هم تا حد مرگ داد و فریاد میکرد بعد از این که من این صحنه رو دیدیم سریع دستم کردم تو قفس و با دستم مادهه رو از نره جدا کردم ولی مادهه دستمو گاز گرفت و خونی کرد. این اولین باری بود که مادهه دستمو خونی کرد فکر نمیکردم بعد از یک سال مادهه دستمو گاز بگیره و خونی کنه حالا بگزریم.بعد از این که ماده رو از نره جدا کردم سریع اونو از قفس بیرون اوردم ونازش کردم بیچاره تمام پراش به هم ریخته شده بود و دو تا از پراشم ریخت بود و سرش خونی شده بود ولی چیز مهمی نبود زود خونش بند اومد و خوب شد بعد از دو ساعت نره رو دوباره تو قفس کردم و این بار دیدم مادهه کاری به نره نداره. بعد از نیم ساعت دوباره وقتی رفتم جاشون تا بهشون تخم مرغ بدم دیدم که نره داره با دو تا جوجه مرغ عشقایی که کف قفس مشغول بازی وتمرین بودن بازی میکنه که یک دفعگی دیدم که نره مست مست شده و به دو تا جوجه ها نوک زد و جوجه ها از ترس فرار کردن و داد فریاد کردن بعد مادهه اومد پایین و نره رو نوک زد از اون موقع به بعد مادهه اصلا اجازه نمیده که نره به بچه های توی لانه غذا بده فقط اجازه میده به دو تا جوجه های کف قفس غذا بده البته موقعی که نره به جوجه های کف قفس غذا میده مادهه نره رو میپایه تا یک وقت به بچه ها نوک نزنه خلاصه به نظر شما من با این دو تا خروس جنگی چیکار کنم؟

سلام
    به نظر من بهتره كه نر و دو تا جوجه اي كه از لونه بيرون اومدن رو از ماده و لونه جدا كنيد
    چون احتمال درگيري ماده با جوجه ها و نر خيلي زياد هستش و ممكنه خدايي نكرده همون اتفاقي واسه جوجه هاتون بيافته كه واسه جوجه ي ياسمين افتاد

يه ميله ي نشيمن هم حتما نزديك كف قفس قرار بديد كه جوجه ها بتونن روش بشينن

موفق باشيد

صفحه 169 از 411 نخستنخست ... 69119159167168169170171179219269 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)