فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  8
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: ۱۰ حشره ی شگفت انگیز و زیبا

 1. #1
  arezoo505 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  آرزو
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  84
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  30new ۱۰ حشره ی شگفت انگیز و زیبا

  10) کرم پروانه لیمانترید (Lymantrid moth) (Dasychira pudibunda)
  کرم پروانه لیمانترید (Calliteara pudibunda) در جنگل های Fagus sylvatica پراکنده است. این کرم در کشور دانمارک زندگی میکند و رنگ پروانه آن به رنگ خاکستری تیره بوده و در فصل ژوئن پرواز میکند. هر پروانه ماده بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ عدد تخم میگذارد که غالبا این تخم ها در محلی گذاشته میشوند که به محل خارج شدن لارو پروانه بسیار نزدیک است. کرم کاترپیلار این پروانه بسیار کوچک و پوشیده از مو است و به راحتی به وسیله باد حمل می شود. لارو شدگی در این حیوانات بر روی برگ هایی اتفاق میفتد که بر روی زمین هستند و پر از پیله های این کرم اند. ۹) *****ک شیطانی گل (Devil’s Flower Mantis) (Idolomantis Diabolica)
  این حیوان که نام علمی آن Idolomantis Diabolica است به دلیل زیبایی، اندازه بزرگ و کمیابی آن که یکی از بزرگترین *****ک های جهان است با نام «پادشاه تمام *****ک ها» (King of all mantids) نیز شناخته میشود. این *****ک شباهت زیادی به گل دارد. ۸) سنجاقک دوشیزه (Damselfly)(Ischnura heterosticta)
  سنجاقک دوشیزه نامی کلی برای گروهی از حشرات شامل زیر راسته Zygoptera از راسته اصلی Odonata است که با بدن کشیده و چشمان بزرگ جدا از هم و یک جفت بال قوی شفاف کهدر زمان های استراحت به حالت تا شده بر روی شکم حیوان جمع میشوند شناخته میشود. اینحشرات در هنگام جفتگیری بر روی یکدیگر قرار گرفته و با هم پرواز میکنند. برای انسانها، سنجاقک ها نماد هنر و فرهنگ در بسیاری از نقاط جهان محسوب میشوند. این انتخاب به دلیل شکوه و زیبایی و رنگ های غالبا زیبا و رفتارهای جفتگیری منحصر به فرد این حیوانات است. ۷) پروانه سکروپیا (Cecropia Moth) (Hyalophora cecropia)
  این حیوان را به نام «پروانه رابین» (Robin Moth) نیز میشناسند و بزرگترین پروانه moth در آمریکای شمالی محسوب میشود به طوری که طول بال این پروانه گاهی به ۱۸ سانتی متر میرسد. آنها در دو سوم مناطق آمریکای شمالی شامل کوهستان ها پراکنده هستند. این پروانه یکی از اعضای خانواده Saturniidae یا «پروانه های ابریشم غول پیکر» (giantsilk moths) است. مواردی مشاهده شده که طول بال پروانه ماده نیز تا ۱۳ سانتی متر رسیده است. کرم این پروانه را اغلب میتوان بر روی درختان افرا مشاهده کرد اما این کرم ها توانایی خوردن برگ تمشک وحشی و برگ توسرا نیز دارند. ۶) کرم پروانه کالتا (Calleta Silkmoth) (Eupackardia calleta)
  کرم پروانه کالتا متعلق به خانواده Saturniidae است. این حیوان در مکزیک، گواتمالا و بیشتر قسمت های جنوبی ایالات متحده قابل مشاهده است. این کرم ها تنها گونه از دسته Eupackardia هستند. لارو آنها بیشتر از گونه Fraxinus، Leucophyllum frutescens ، Sapium biloculare ، Fouquieria splendens تغذیه میکند. ۵) *****ک ارکیده (Orchid mantis) (Hymenopus coronatu)
  Hymenopus coronatu که به نام *****ک یا مانتیس ارکیده (Orchid mantis) نیز شناخته میشود یکی از گونه های *****ک گل (flowermantis) است که در مالزی و اندونزی یافت میشود. این *****ک مشخصا شباهت زیادی به گل ارکیده دارد. آنها در گل هایی که به آنها شباهت دارند پنهان شده و منتظر نزدیک شدن حشراتی میشوند که غذای اصلی آنها را تشکیل میدهند. ۴) سوسک هرکول (Hercules Beetle) (Dynastes Hercules)
  این حشره یکی از انواع «سوسک های کرگدنی» (rhinoceros beetle) است که در آمریکای جنوبی زندگی میکند. طول بدن این حیوان با در نظر گرفتن شاخ میتواند به ۱۸ سانتی متر برسد و البته ادعایی بسیار جالب در خصوص این حیوان وجود دارد : این سوسک قادر است اجسامی را که تا ۸۵۰ برابرش وزن دارند را بر پشت خود حمل کند !! این سوسک ها فقط از گیاهان تغذیه میکنند و جز مواردیکه با سوسک های هرکول دیگر برخورد میکنند و با نرهای دیگر بر سر سوسک ماده میجنگند،به هیچ عنوان تهاجمی نیستند. ۳) عنکبوت شتری غول پیکر (Giant Camel Spider) (Arachnid Solifugae)
  شاید هرگز نام چنین حیوان عجیبی به اقصی نقاط جهان نمیرسید اگر نیروهای نظامی ایالات متحده به خاطر جنگ عراق به حوالی خلیج فارس و کشور عراق نرفته بودند و از این حیوان خارق العاده تصاویری تهیه نمیکردند. نام این حیوان زمانی بر سر زبان ها افتاد که یک عنکبوت شتری غول پیکر به درون کیسه خواب یکی از سربازان آمریکایی رفته و در شرایطی که آن مردخواب بود او را گاز گرفت. خوشبختانه عنکبوت غول پیکر شتری که بومی عراق است سمی نیست.آنها از پنجه های خود برای گرفتن طعمه هایی استفاده میکنند که معمولا از یک عنکبوت بزرگتر نیستند. آنها همچنین به داشتن سرعت بالا شهرت دارند. این عنکبوت ها میتوانندبا سرعت ۱۶ کیلومتر بر ساعت بدوند. نام واقعی این مخلوقات «سولیفوگا» (Arachnid Solifugae) است. کلمه «سولیفوگا» (Solifugae) در زبان لاتین به معنی «گریخته از آسمان» است. ۲) حشره آبی غول پیکر (Giant Water Bug) (Belostomatidae)
  «بلوستوماتیدا»(Belostomatidae) خانواده ای از حشرات هستند که با نام «حشره غول پیکر آبی» (giant water bugs) یا «پنجه نیش زن» (toe-biters) شناخته میشوند. بیشتر اعضای خانواده Belostomatidae اندازه نسبتا بزرگی دارند و از این نظر با سوسک های بزرگ جهان قابل مقایسه هستند. تمامی اعضای این خانواده شکارچیان خشنی هستند که برای شکار سخت پوستان، ماهیان و دوزیستان کمین کرده و آنها را شکار میکنند. آنها غالبا به شکل بی حرکت در کف آب میخوابند و به جسمی در آن قسمت میچسبند و به این شکل منتظر نزدیک شدن طعمه میشوند. پس از گرفتن طعمه، بزاق قدرتمند خود را به طعمه تزریق کرده و مایع باقیمانده در بدن آن را میمکند. درد حاصل از گزش این حیوانات نسبت به بسیاری از حشرات به شکل قابل ملاحظه ای بالاستو بزاق دهان آنان به سادگی بافت های ماهیچه ای طعمه را به مایع تبدیل میکند. در موارد نادری گزش انسان ها توسط این حشرات گزارش شده که آسیب های جدی به فرد گزیده شده وارد شده است. با توجه به این نکات دقت کنید که هرگز صورت خود را به یکی از این حشرات کوچک نزدیک نکنید. گاهی اوقات این حیوانات در مواجهه با دشمنان بزرگی نظیر انسان ها، خود را به مردن میزنند و یا ماده ای را از خود ترشح میکنند که آنها را خوراکی هایی بدمزه نشان دهد. ۱) پروانه پلنگی (Leopard Moth) (Hypercompe scribonia)
  پروانه پلنگی غول پیکر (Giant Leopard Moth) یا پروانه چشمی ببری (Eyed Tiger Moth) بر روی بدن خود دارای الگوی حلقه های سیاه رنگ مشخص است که این حیوان را بی شباهت به پلنگ نمیکند. طرح مشخص و واضحی که بر روی بدن این پروانه ها وجود دارد با هیچ گونه دیگری اشتباه گرفته نمیشود و به تمامی شکارچیان بالقوه اینطور مینمایاند که با طعمه چندان خوشمزه ای روبه رو نشده اند. برگرفته از تارنمای «حیوانات هم مانند انسان حق زندگی دارند»


 2. #2
  S&M آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  برنامه نویسی-حیوانات-نقاشی
  تخصص
  طراح مدارات الکتونیکی ( مخابراتی و قدرت )
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  شماره عضویت
  569
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0


  چه خوش رنگه
  ماه به من گفت،اگر او تو را فراموش کرده چرا ترکش نمي کني؟
  به ماه نگاهي کردم و گفتم آيا آسمان تو را ترک مي کند زماني که نمي درخشي؟


 3. #3
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ممنون بسیار عالی بود

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 4. #4
  کاربر بسیار فعال پلنگ صورتی آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  پانته آ
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  پیشیمو خیلییییییییییی دوس دارم
  تخصص
  برای ارشد میخوام بیوشیمی بخونم پشت کنکوریم
  حیوان خانگی
  پیشی دارم-خرگوش ولاک پشت و جوجه داشتم
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  شماره عضویت
  726
  میانگین پست در روز
  0.53
  نوشته ها
  941
  ممنون از زحماتتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. نقاشی فوق العاده زیبا و حیرت انگیز با مداد !!
  توسط S&M در انجمن تصاویر متفرقه
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 11th December 2012, 10:29 AM
 2. پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 11th December 2012, 01:52 AM
 3. 5 جزیره عجیب و شگفت انگیز در جهان
  توسط arezoo505 در انجمن نکات/دانستنی ها
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 11th December 2012, 01:48 AM
 4. مناظری زیبا از پائیز
  توسط S&M در انجمن تصاویر متفرقه
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 4th February 2012, 07:16 PM
 5. عکسهای زیبا و شگفت انگیز از حیات وحش
  توسط Melika در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 10th September 2011, 01:58 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید