فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  82
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20

موضوع: آیا سگ واقعا نجس است ؟

 1. #1
  Afshin_Zavar
  مهمان

  Question آیا سگ واقعا نجس است ؟

  به نقل از bbc:
  قرآن بصراحت اعلام کرده که حیوانی که توسط سگ شکاری صید شده، پاک و حلال است

  در حالی که مجلس شورای اسلامی ایران هنوز تصمیمی برای گرداندن سگها در خیابانها نگرفته، رئیس پليس ایران هشدار داده که با كساني كه در معابر عمومی "سگ حمل کنند" برخورد می *كند، چرا که به گفته وی، سگ حیوانی نجس است.

  این در حالی است که طرح مجلس شورای اسلامی برای به حداقل رساندن نگهداری سگ در خانه ها و ممنوعیت ورود سگها به معابر عمومی در دست بررسی است و با اینکه هفته هاست اعلام وصول شده، هنوز تصمیمی در مورد آن گرفته نشده و مخالفتهای زیادی با آن مطرح می شود.

  طرح مجلس در قالب افزودن ماده ای به قانون مجازات اسلامی تدوین شده که گرداندن "حيوانات خطرناك يا حيواناتی كه برای سلامت عمومی مضر بوده يا نجس العين می *باشند، از قبيل سگ در اماكن و معابر عمومي و وسائط نقليه" را ممنوع می *کند.

  این طرح، نگهداری "حيوانات مذكور" را در آپارتمانها ممنوع می کند و در منازل مسكونی مستقل نیز این ممنوعیت در صورتی برقرار خواهد بود که نگهداری از حیوانات موجب نارضايتی هر يك از ساكنان خانه شود.

  سی و نه نماینده ای که این طرح را به مجلس داده اند، هدف از آن را مقابله با روند فزاينده "سگ گردانی" در معابر و نگهداری آن در آپارتمانها در شهرهای بزرگ، بويژه تهران اعلام کرده اند.

  پیشنهاد دهندگان طرح كه برخی از آنان از نمايندگان شاخص روحانی مجلسند، رواج سگ گردانی و نگهداری از سگ را معضلی فرهنگی اجتماعی و نوعی تقليد كوركورانه از "فرهنگ مبتذل غربی" دانسته *اند و این در حالی است که به گواه تاریخ و بر خلاف نظر این نمایندگان، در ایران نیز همچون دیگر جوامع بشری، نگهداری از سگ به عنوان حیوانی اهلی و خانگی و دوستی با آن پیشینه ای به درازای تاریخ دارد و محصول ورود فرهنگ غربی در دوره های اخیر نیست.

  سگ در ایران باستان

  در کیش زرتشت، دین ایرانیان پیش از اسلام، سگ یار و نگهبان انسان در برابر اهریمن بوده، چه در این جهان و چه پس از مرگ.

  در اساطیر ایرانی، نام سگ بارها در نقش یاور و نگهبان در کنار شخصیتهای اسطوره ای ذکر شده و حتی به درجه ای از تقدس رسیده، سگ در جایجای متون دینی زرتشتی ستایش شده و آزار او بشدت نهی شده است.

  پس از ورود اسلام به ایران هم در گوشه و کنار گزارشهای تاریخی نشانه هایی از اینکه افرادی در جوامع شهری سگ را به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کرده اند (و نه لزوماً به عنوان سگ گله یا سگ شکاری) به چشم می خورد، هرچند نگهداری از سگ هیچگاه همچون جوامع غربی به رفتاری فراگیر تبدیل نشد.

  ریشه نجاست سگ

  فاصله گرفتن اکثریت ایرانیان از سگ و حتی دیگر حیوانات خانگی، نتیجه آموزه های اسلامی و باور به نجاست سگ است، این در حالی است که در هیچ کجای قرآن نه به نجس بودن سگ اشاره ای شده و نه هیچ کلامی که تعبیری منفی در مورد سگ داشته باشد در این کتاب آمده است، قرآن حتی بصراحت اعلام کرده که حیوانی که سگ تربیت شده (شکاری) آن را صید کرده باشد پاک و حلال است (سوره مائده آیه 4).

  از پیامبر اسلام هم هیچ کلامی نقل نشده که او بصراحت در آن سگ را نجس اعلام کرده باشد و فقهائی که با استناد به سخنان پیامبر اسلام، رأی به نجاست سگ داده اند در واقع به تفسیر نقل قولهایی از وی پرداخته اند که به ناپاک بودن آنچه سگ به آن دهان زده یا به مدفوع و ادرار سگ مربوط می شود.

  از همین رو، بین فقهای اهل سنت در مورد نجس یا پاک بودن سگ اختلاف وجود داشته و دارد، تا آنجا که مالک بن انس، یکی از امامان چهارگانه اهل سنت، سگ را اصلاً نجس نمی دانسته است.

  مالک بن انس حتی آب دهان سگ را هم نجس نمی دانسته و با استناد به نص صریح قرآن حیوانی را که سگ شکار کرده باشد پاک می داند استدلال می کرده که چون سگ حیوان را با دهان خود شکار و حمل می کند بنابراین آب دهانش را نمی توان نجس دانست.

  مالک حتی به گزارشهای تاریخی از زمان پیامبر اسلام (که تنها سه نسل با زمان او فاصله داشته) اشاره می کرده که بنابر آنها، در زمان پیامبر اسلام سگها در محوطه مساجد و حتی اطراف خانه کعبه رفت و آمد می کرده اند و هیچگاه از پیامبر اسلام نقل نشده که ورود آنها را به اطراف مساجد نهی کرده باشد.

  ابوحنیفه، دیگر پیشوای فقهی اهل سنت، بدن سگ را پاک و تنها آب دهان این حیوان را نجس می دانسته، وی خرید و فروش سگ را هم جایز می دانسته است.

  امام شافعی و احمد بن حنبل، دو امام دیگر اهل سنت، سگ را نجس می دانستند.

  سگ در فقه شیعه


  بر خلاف اهل سنت، میان فقهای شیعه بر سر نجس بودن سگ اتفاق نظر وجود دارد، علمای شیعه علاوه بر اینکه تفسیری همچون برداشت امام شافعی و احمد بن حنبل از سخنان پیامبر اسلام درباره سگ دارند، به سخنانی از امام جعفر صادق نیز استناد می کنند که بصراحت، سگ را نجس اعلام کرده است.

  برای نمونه در کتاب اصول کافی آمده که امام صادق در پاسخ به سؤالی در مورد نجاست سگ، سه بار بصراحت پاسخ داده که سگ نجس است.

  با این حال در میان فقهای شیعه هم دست کم می توان به سید مرتضی، یکی از بزرگترین فقهای تاریخ شیعه اشاره کرد که به نجاست سگ باور نداشته و نظر او در این باره مشابه نظر ابوحنیفه بوده است.

  سید مرتضی از نوادگان امام موسی کاظم و بزرگان شیعه بوده و با این حال در دربار خلیفه عباسی هم ارج و منزلت داشته و **** القضات بوده است، قادر بالله، خلیفه وقت عباسی به سید مرتضی لقب علم الهدی (پرچم هدایت) داد و برادر او، سید رضی، گردآورنده نهج البلاغه است.

  نگهداری از سگ

  یکی از اصحاب پیامبر اسلام به نام ابوهریره داستانی از زبان عایشه پیامبر اسلام نقل کرده با این مضمون که حسن و حسین، نوه های پیامبر، سگ توله ای را برای بازی به خانه برده بودند، روزی قرار بوده که در ساعت معینی، جبرئیل برای ابلاغ وحی نزد پیامبر برود اما آن ساعت فرا می رسد و خبری از جبرئیل نمی شود، پیامبر که از خلف وعده جبرئیل شگفت زده شده بوده ناگاه متوجه آن سگ در خانه می شود و پس از آنکه سگ را بیرون می کند، جبرئیل وارد می شود و به پیامبر می گوید ما [فرشتگان] وارد خانه ای نمی شویم که در آن سگ باشد.

  نکته دیگر این روایت این است که چه در روایتهای مورد استناد اهل سنت و چه در نقل قولهایی که از حضرت علی و امام جعفر صادق آمده، عبارت کامل این گونه نقل شده که فرشتگان وارد خانه ای که سگ یا عکسی در آن باشد نمی شوند.

  سگ در فرهنگ عرب

  میان اعراب نیز، همچون ایرانیان، باور به ناپاکی سگ و دوری جستن از این حیوان هیچ پیشینه ای قبل از اسلام ندارد.

  در فرهنگ عرب پیش از اسلام، سگ به عنوان جانوری باوفا و شجاع ستایش می شده، برای عربهای دامدار و صحرانشین، سگ نگهبان رمه و دارایی و جانوری مفید بوده است.

  در تاریخ عرب پیش از اسلام (عصر جاهلیت) آمده که هنگامی که وائل بن ربیعه، دو قبیله تغلب و بکر را از زیر سلطه یمنیها بیرون می آورد و اعلام استقلال و پادشاهی می کند، به خودش لقب کلب (سگ) می دهد و نام پسرش را جرو (سگ توله) می گذارد.

  همچنین نام یکی از قبائل مهم عرب که در صدر اسلام قدرتمندترین قبیله عرب در شام بوده، قبیله کلب (سگ) نام داشته است؛ دحیة بن خلیفه کلبی یکی از اصحاب مشهور پیامبر اسلام که حامل نامه او به هرقل (هراکلیوس) امپراتور روم شد، از این قبیله بود.

  گذاشتن نام سگ و القاب مربوط به این حیوان روی فرزندان میان اعراب رایج بوده، برای نمونه، یکی از نیاکان پیامبر اسلام کلاب (جمع کلب) نام داشته و نمونه مشهور دیگر، معاویه بن ابی سفیان، نخستین خلیفه اموی است.

  معاویه در لغت به معنی سگ ماده ای است که عوعو می کند اما این نام از آن رو بر فرزندان گذاشته می شده که سگ ماده میان اعراب نمادی از شجاعت و جنگاوری بوده است.

  از ظرائف تاریخ اینکه، معاویه دختر شیخ قبیله کلب را که میسون نام داشته به زنی می گیرد و حاصل این ازدواج، یزید شد.

  در نتیجه، تبدیل سگ به نماد ناپاکی و دوری جستن از آن میان اعراب، به نظر نمی رسد که دلیلی جز آرای فقها و روحانیون در مورد نجاست سگ داشته باشد، هم اکنون نیز بین عشائر عرب لیبی که از مذهب مالکی پیروی می کنند و سگ را نجس نمی دانند، بر خلاف دیگر اعراب، واژه سگ به عنوان دشنام به کار نمی رود و برعکس از آن برای ستایش افراد و توصیف آنان به شجاعت و قدرت استفاده می شود.

  سگ در دیگر ادیان

  در میان ادیان دیگر غیر از اسلام، بویژه ادیانی مانند مسیحیت و یهود که بین اعراب پیش از اسلام رایج بودند هم نشانه ای از باور به ناپاکی سگ و رویکرد منفی به آن به چشم نمی خورد.

  در کتاب مقدس *****ان و مسیحیان، تنها اشاره ای که پاکی یا ناپاکی حیوانات شده، در داستان نوح در سفر پیدایش است که در آن خداوند به نوح فرمان می دهد که از همه انواع حیوانات، چه آنانی که پاکند و چه آنهایی که ناپاک، یک جفت را سوار کشتی اش کند.

  در مسیحیت که اساساً مفهوم نجاست، به آن معنا که در اسلام به کار رفته وجود ندارد و در دین یهود هم ناپاکی تنها به معنی حرام بودن خوردن گوشت برخی حیوانات (مانند خوک) تعبیر شده و نه نجس بودن و نهی از لمس کردن بدن این حیوانات یا نگهداری از آنها.

  در تلمود، که مجموعه آرا و احکام بزرگان یهود است، تنها با نگهداری سگی که باعث آزار و اذیت و ترساندن مردم شود مخالفت شده و در عین حال، آزار رساندن به سگان هم نهی شده است.

  تنها در متون مربوط به آیین قبالا (تصوف *****) است که سگ به عنوان نمادی از نیروهای شیطانی توصیف شده و شاید به همین سبب باشد که در *****ان حصیدی، یعنی شاخه ای از *****ان که رویکردی بنیادگرا به دین خود دارند، دیده می شود که از سگ دوری می کنند، البته جنبش حصیدی سابقه ای کمتر از هزار سال دارد و در اروپا ریشه گرفته و رشد کرده است، بنابراین نمی توان پیوندی میان باورها و رفتار این دسته از *****ان و *****ان صدر اسلام یافت و ریشه نجاست سگ در دین اسلام را، همچون برخی دیگر از احکام شرع، در دین یهود و باورهای *****ان جستجو کرد.
  ویرایش توسط Afshin_Zavar : 6th May 2011 در ساعت 09:36 AM

 2. #2
  کاربر جدید Theorist آواتار ها
  محل سکونت
  شیراز
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  50
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  جناب Afshin_Zavar از شما بخاطر مطلب مفیدتون تشکر میکنم . اما همیشه برای به نتیجه رسیدن به خوندن بیشتر از یه مطلب و خوندن بیش از یه نظریه و دیدگاه احتیاج هست . بنابراین من گلچینی از مطالبی که تکمیل کننده ی مطالب شما هست رو اینجا قرار میدم :

  در قرآن آیه ای مبنی بر نجس بودن سگ وجود ندارد. آیه ای هم هست که می گوید "شکاری که سگهای آموزش دیده شکار می کنند" حلال است.

  مائده 4: « يَسْأَلُونَكَ مَاذَا أُحِلَّ لَهُمْ قُلْ أُحِلَّ لَكُمُ الطَّيِّبَاتُ وَمَا عَلَّمْتُمْ مِنَ الْجَوَارِحِ مُكَلِّبِينَ تُعَلِّمُونَهُنَّ مِمَّا عَلَّمَكُمُ اللَّهُ فَكُلُوا مِمَّا أَمْسَكْنَ عَلَيْكُمْ وَاذْكُرُوا اسْمَ اللَّهِ عَلَيْهِ ...».

  « از تو می پرسند چه چیزی برای آنها حلال شده! به آنها بگو: چیزهای پاکیزه برای شما حلال شده، و آنچه بوسیله جانوران شکاری (سگ، پرنده،...) شکار می کنید، (بوسیله) سگهائی که آنچه خدا به شما آموزش داده به آنها آموزش می دهید. بنابر این آنچه برای شما می گیرند و می آورند بخورید و نام خدا نیز بر آن ببرید، ...».

  قرآن منبع اصلی احکام اسلام است و به تعبیر خود قرآن «تبیان لکل شی» است یعنی هر آنچه را انسان برای تعالی وسعادت نیازمند است در قرآن وجود دارد. یکی از احکام قرآن لزوم مراجعه به پیامبر مکرم اسلام و اولوالامر و اطاعت از فرمایشات و احکامی است که به وسیله ایشان تبیین می گردد.چرا که قرآن نه کتاب فقهی صرف است و نه گنجایش توضیح و بیان همه احکام الهی را دارد.

  روایات بسیار متعدد و در حد تواتر در مورد نجاست سگ وجود دارد اين روايات در حد تواتر معنوي است روایت متواتر یعنی روایاتی که از نظر سندی از افراد بسیار موثق و مطمئن و متعدد روایت شده است که احتمال اشتباه و یا تواطی بر کذب در آن نمی رود.

  1. اجماع؛ فقهای عظام ، سگ را یکی از نجاسات می دانند. و این حکم بین آنها اجماعی است.

  2. روایات؛ اجماع در فقه شیعه برخاسته از روایات فراوانی است که در کتابهای روایی آمده است. البته، دربارۀ نجس بودن سگ روایاتی که از امامان (ع) به دست ما رسیده دو گونه است. روایاتی که در آنها واژۀ نجس به صراحت آمده است و روایاتی که در آنها کلمۀ نجس به صراحت بیان نشده، بلکه از باب ملازمه، نجاست سگ فهمیده می شود. در این گونه روایات به تناسب پرسش هایی که از امام (ع) دربارۀ آب نیم خوردۀ سگ شده و جواب هایی که ائمه (ع) داده اند نجاست سگ استفاده می شود؛ به چند مورد اشاره می شود :

  الف. از امام صادق (ع) دربارۀ سگ سؤال شد. آن حضرت فرمودند: "نجس است. آب نیم خوردۀ سگ را دور بریزید و با آن وضو نگیرید، ظرف آب را ابتدا با خاک و سپس با آب بشویید"
  ب. ابن شریح از امام صادق (ع) در مورد نیم خورده سگ می پرسد که حضرت فرمودند: "نه، به خدا قسم، آن نجس است".
  ج. ابی سهیل از امام صادق (ع) پرسید در مورد سگ، که حضرت سه بار فرمودند: "سگ نجس است".


  روايت است که ملائکه در خانه اي که در ان سگ وجود دارد داخل نمي شوند

  سگ حيوان نجس العيني است و در اب دهانش ميکروبهاي بسيار مضري وجود دارد

  به همبن جهت است که اسلامدستور داده است تا ظرفي را که سگ ان را ليسيده

  اول خاک مال کند بعد با اب بشويد تا ميکروبها کشته شوند.

  در روده سگ کِرم کوچکی به طول چهار میلی متر به نام «تینیا ایکینوسکوس» است.
  وقتی از سگ مدفوع بیرون می آید، تخم های زیادی از این کِرم همراه مدفوع بیرون می آید و به اطراف مقعد سگ می چسبد. سگ به وسیله ي زبانش آن تخم ها را به قسمت های دیگر بدنش منتقل نموده و همه جا را آلوده می کند. اگر یکی از این تخم ها به معده انسان وارد شود، مرض های گوناگونی تولید می کند که احیاناً منجر به مرگ می شود.این یکی از حکمت هایی است که اسلام سگ را نجس العین دانسته تا بدین وسیله مضرّات آن را از انسان دفع کند، اما ممکن است، حکمت ها و علت های دیگری از نظر بهداشتی و زیست شناسی و پزشکی وجود داشته باشد که هنوز از آن آگاهی نداریم .

  علاوه بر اين از نظر علم روانشناسي انسان با سگ به علت خلق و خوي ويژه ي سگ بيشتر از ساير حيوانات انس مي يابد به گونه اي كه ممكن است بعد از مدت زماني كوتاه بودن با سگ را به بودن با ساير انسانها ترجيح دهد و از آنجا كه همواره موجودات اطراف روي انسان تاثير مي گذارند سگ نيز از اين قاعده مستثني نبوده و بعد از مدتي كه انسان با سگ هم زيست مي شود خلق و خوي حيواني مي يابد اين در حاليست كه شايسته ي اشرف مخلوقات نيست كه خلق حيواني داشته باشد.

  و در آخر ,

  امام علی میفرماید : اگر این احکامی که فقها تعیین می کنند آنهایی که اطلاعت کنند و از بعضی لذت های زود گذر دنیا بگذرند در صورت اشتباه بودن نظر فقها چیز فنا پذیری رو از دست دادند ولی اگر درست باشد و دستور خدا و الوالامر باشد انهایی که اطلاعت نکردنند چه از دست خواهند داد ... ؟؟

  قابل ذکر است که :


  اگر کسى در صورت ضرورت خواسته باشد آن را در خانه نگهدارى ، طبق دستور اسلام بایستى کلبه جداگانه در یک طرف منزل بنا کند، که زندگى آن حیوان از اهل منزل جدا باشد.

  امام ششم (ع ) فرمودند: سگ شکارى را در خانه ات نگهدارى مکن مگر اینکه بین تو و او درب دیگرى باشد.
  کنایه از اینکه خانه اى جداگانه براى سگ خودت بساز که زندگى آن و تو با هم نباشد.
  ویرایش توسط Theorist : 6th May 2011 در ساعت 12:03 PM
  جنبش برابری خواهی زنان سبب شد که زن از زنانه ترین غریزه های خود دور شود (( نیچه ))

 3. #3
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  به نظر من تاييد يا رد كردن نجاست سگ كار ما نيست.
  كسي كه براش نجاست سگ مهمه بايد به متخصص اين امر (فقها) رجوع كنه.
  با رد يا تائيد نجاست از سمت ما هيچ اتفاقي نميفته.

  اما اگر در آخر قرار به رسيدن به اين موضوع باشه كه سگ تميز هست يا آلوده ما ميتونيم نظر بديم كه بسته به نوع نگهداري و زندگي هم ميتونه آلوده باشه و هم تميز.
  دقيقا مثل يك انسان كه ميتونه ناقل بيماري باش يا فردي سلامت در اجتماع.

  با نهايت تشكر از مباحث و صحبتهاي مفيدتون.
  بسیبشس

 4. #4
  کاربر جدید Theorist آواتار ها
  محل سکونت
  شیراز
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  50
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  ما اومدیم کلیک کردیم به روی نجاست بعضی چیزها . در صورتیکه مسئله اصلا این نیست . وقتی میگن چیزی نجس هست, به این خاطره که ما ازش دوری کنیم و طرفش نریم .

  اگه بخوام مثالی بزنم,

  مثلا قبل تر ها میگفتن که, شب ها زیر درخت نرین یا نخوابید, چون جن اونجاست !! اصلا مسئله جن نیست . مسئله اینه که شب ها درختان دی اکسید کربن پس میدن و ممکنه واسه انسان خطر آفرین باشه .

  یا مثلا گفتن از لیوان شکسته و ترک خورده آب نخورید, اونجا لانه ی شیطان هست . اطلا ماجرا شیطان نیس . اینو واسه این گفتن که ممکنه خورده شیشه توی اون لیوان باشه و با خوردنش با انسان ضرری وارد میشه .

  یا در مورد خیــــــــــــلی مسائل دیگه, که از قدیم خواستن یجوری به ما بفهمونن که از فلان چیز پرهیز کنید و طرفش نرین . مثلا امام علی گفته شکم خود را قبرستان حیوانات نکنید . که امروز به این نتیجه

  علمی رسیدن که, مصرف زیاد گوشت به آدم ضرر میزنه, ولی مصرف نکردنش باعث پوکی و استخوان و ضعف مفاصل و مسائل دیگه میشه .....

  چرا میگن کافر نجس هست ؟ این که دیگه انسانه . مثل ما خیلی کارهای درست رو هم انجام میده, شایدم از مسکرات نوش جان نکنه اصلا و بهش اعتقادی نداشته باشه . ولی چرا گفتن نجس ؟

  چون پسر نوح با بدان بنشست, خاندان نبوتش گم شد . چون همین رفت و آمد با اون روی همممه ی وجوه آدمی تاثیر داره .

  بصیرت خودمون رو افزایش بدیم و دنبال دلیل باشیم . اگه هر دینی قانونی داده دربارش تحقیق کنیم تا به نتیجه برسیم . قرآن همه جا گفته تدبر کنید تعقل کنید .......

  موفق باشید
  جنبش برابری خواهی زنان سبب شد که زن از زنانه ترین غریزه های خود دور شود (( نیچه ))

 5. #5
  کاربر عادی MAHBUBE آواتار ها
  محل سکونت
  مشهد
  علایق
  عاشق حیوانات مخصوصا گربه
  تخصص
  ارایشگر،مترجم
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  13
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  منکه اصلا نجس بودن هیچ حیوونی رو قبول ندارم.چند وقت پیش یکی به من گفت گربه نجس است!حتی پیش من به یه شیخ زنگ زد و سوال کرد اونم حرفشو تایید کرد!داشتم از تعجب شاخ در میاوردم!لوسیه منکه از خیلی از ادما تمیز تره.تازه وسواسم داره همش در حال تمیز کردن خودشه!

 6. #6
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  گربه در هيچ رساله اي نجس نيست.
  مگر فضولات و ادرارش.
  بسیبشس

 7. #7
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  نقل قول نوشته اصلی توسط burt نمایش پست ها
  گربه در هيچ رساله اي نجس نيست.
  مگر فضولات و ادرارش.
  کاملا باهاتون موافق هستم

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 8. #8
  کاربر جدید Theorist آواتار ها
  محل سکونت
  شیراز
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  50
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  نقل قول نوشته اصلی توسط MAHBUB نمایش پست ها
  منکه اصلا نجس بودن هیچ حیوونی رو قبول ندارم.چند وقت پیش یکی به من گفت گربه نجس است!حتی پیش من به یه شیخ زنگ زد و سوال کرد اونم حرفشو تایید کرد!داشتم از تعجب شاخ در میاوردم!لوسیه منکه از خیلی از ادما تمیز تره.تازه وسواسم داره همش در حال تمیز کردن خودشه!
  دوست عزیز, منم عرض کردم که, نجاست به کثیفی نیست . دلیل بازدارنده از نزدیکی به این حیوانات رو داشته, که امروزه هم اثبات شده که خیلی از این نگهداری حیوانات تو محیط خونه مشکلاتی ایجاد میکنه .

  گربه هم نجس نیست, اون کسی هم که گفته نجس ه واسش متاسفم, فقط مثلا یه جایی گفته شده که اگه موی گربه به بدن شخص نماز گزار باشه, نمازش پذیرفته نیس .

  حالا چرا اینو گفتن ؟ مگه نماز ملاک های دیگه ای نداره ؟

  اینو گفتن که یعنی انسان تا این حد که موی گربه که گفته میشه میتونه ناقل بیماری ها هم باشه با گربه در ارتباط نباشه . شما مراجعه بفرمایید به بیماری های مشترک انسان و حیوانات .

  من خودم 15 سال گربه داشتم, اتفاقا اتفاقا امروز هم رفته بودم انباریمون, دیدم بچه گربه هایی که یک ماه پیش زاییده شدن اونجا صحیح و سلامت و سرحالن .

  با این حال, این قوانین حکمتی داره, که اگه به تمسخر بگیریم میتونه به ضرر خودمون باشه . اونا گفتن, تحقیق بیشتر و عملش با ماست ...
  جنبش برابری خواهی زنان سبب شد که زن از زنانه ترین غریزه های خود دور شود (( نیچه ))

 9. #9
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  البته بسياري از اين موارد كه گفتيد با پيشرفت پزشكي حل شده.
  بسیبشس

 10. #10
  کاربر عادی MAHBUBE آواتار ها
  محل سکونت
  مشهد
  علایق
  عاشق حیوانات مخصوصا گربه
  تخصص
  ارایشگر،مترجم
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  13
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  منکه ابن چیزارو قبول ندارم.ما روزانه خیلی کارای دیگه هم انجام میدیم که ممکنه باعثه مریضیمون بشه.اینکه مریضی رو منتقل کنن در مورد گربه هایی صحت داره که تو شرایط نا مساعد بزرگ میشن.لوسیه منکه مسواکش و جرم گیریه دندوناشم به موقست.اگه ببینینش خودتونم میفهمین از بعضی ادما تمیزتره

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. خريد و فروش حيوانات،درست يا نادرست ؟
  توسط Pars در انجمن حقوق حیوانات
  پاسخ: 16
  آخرين نوشته: 24th November 2014, 10:26 PM
 2. سگ وفادار شش سال است که بر روی قبر صاحب خود نشسته است
  توسط snowyswan در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 7th August 2014, 10:35 PM
 3. غذا دادن به حيوانات نادرست است ؟
  توسط شيما در انجمن مشاوره ی دامپزشکی
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 16th February 2013, 11:00 AM
 4. پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 21st September 2012, 12:50 PM
 5. در باب نجاست سگ در فقه اسلام/ آیا نجاست بهانه آزار است؟!
  توسط Melika در انجمن مقالات مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 2nd July 2012, 08:32 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید