صفحه 8 از 47 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 461
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    دوست عزيز من يك مثال ساده براتون ميزنم.يكسري قرص هايي معروف به زير زبوني است كه بيماران قلبي ازش استفاده ميكنند كه از طريق سلول هاي داخل دهان جذب ميشه و مانند قرص هاي ديگه نبايد خورده بشه(بلعيده بشه)...حالا شما فرض كن يك نفر برعكس اين كار رو انجام بده.مطمئنا جواب نميگيره.
    سير هم وقتي وارد دستگاه گوارش بشه ميتونه موثر باشه نه اينكه شما توي آب آويزان كني...مگر چه ماده اي توي آب پخش ميكنه كه مشكل ديسكس رو بر طرف ميكنه؟؟؟ شايد چيزي باشه كه من و بقيه دوستان از اون بي اطلاع هستيم.اگر اينطور هست لطفا بگيد كه من و دوستان ازش مطلع بشيم.ممنون
    دوستان عزیز سلام
    نمیدونم اگر دوستان تونستن منو در مورد درمان هگزامیتا (که یک نوع
    تک یاخته تاژکدار
    روده ای هست) با حمام میترونیندازول قانع کنن حرف دوستان قبوله.
    راه درمان هگزامیتا درون سایت:
    اگر
    ماهی
    بیمار غذا را نمیخورد و پس میزند از روش دوم و حمام در غلظت 5 میلی گرم در هر لیتر یا 18.9 میلی گرم به ازای هر گالن (هر گالن برابر با 3.78 لیتر) روزانه و بمدت 3 روز که در بعضی منابع این دوز را بخاطر طول عمر 8 ساعته این آنتی بیوتیک 3 مرتبه در یک روز و بمدت 5 روز توصیه شده است.

البته قبول دارم که خوراندن سیر اثر بیشتری داره ولی در صورت غذا نخوردن ...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید گرام
    در مورد سیر راستش من تا الان حدود بیش 10 بار امتحان کردم و جواب گرفتم و هر بار هم فقط درون آب گذاشتم
    و در مورد هگزامیتا هم گفتم
    اگه مدفوعش سفید و چسب ناک شد هگزامیتا گرفته
    و اگر چنین شرایطی نداره همون ورم معده هست که با توجه به صحبت دوستمون مبنی بر حرکت های ناهماهنگ و ... احتمال زیاد همون ورم معده هست که من به قطع با روش یاد شده حداقل دیسکس های خودم رو معالجه کردم
    با تشکر.
    ما دیگه اظهار نظر با توجه به کثرت و علم بالای اساتید نخواهیم کرد
    معذرت
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    نمیدونم اگر دوستان تونستن منو در مورد درمان هگزامیتا (که یک نوع
    تک یاخته تاژکدار
    روده ای هست) با حمام میترونیندازول قانع کنن حرف دوستان قبوله.
    راه درمان هگزامیتا درون سایت:
    اگر
    ماهی
    بیمار غذا را نمیخورد و پس میزند از روش دوم و حمام در غلظت 5 میلی گرم در هر لیتر یا 18.9 میلی گرم به ازای هر گالن (هر گالن برابر با 3.78 لیتر) روزانه و بمدت 3 روز که در بعضی منابع این دوز را بخاطر طول عمر 8 ساعته این آنتی بیوتیک 3 مرتبه در یک روز و بمدت 5 روز توصیه شده است.

البته قبول دارم که خوراندن سیر اثر بیشتری داره ولی در صورت غذا نخوردن ...

سلام دوستان

اولا سیر بیشتر خاصیت پیشگیرانه داره نه درمانی...پس درمان با سیر تقریبا منتفیه .

در ثانی صحبت از عصاره سیره .

در مورد اضافه کردن سیر به غذای ماهی هم همین موضوع صادقه ... شما باید عصاره سیر رو داخل مخلوط دل اضافه کنید یا غذای خشک رو در عصاره سیر چند دقیقه نگهدارید تا عصاره سیر جذب غذای خشک دیسکس بشه .
    اگر کوچکترین بخشی از سیر (قطعات ریز) داخل غذای دیسکس باشه ، دستگاه گوارش دیسکس قادر به هضمش نیست (به دلیل وجود فیبر و سلولوز) و در نتیجه دفع میشه . یعنی دفع بهترین حالت ممکنه و در غیر این صورت مشکلات گوارشی برای دیسکس به وجود میاد . این از این!!!

در مورد استفاده از سیر در داخل آب آکواریوم :

اولا نظرات شخصی رو بهتره تعمیم ندیم .

در ثانی برند های معروفی مثل سیچم و کنت مارین محلول های حاوی عصاره سیر (و احتمالا سایر موادی که لزوما روی بروشور محصول بهش اشاره نشده) رو به صورت تجاری میفروشن . روشون نوشته شده با فلان دوز داخل غذا استفاده بشه . یا اینکه با فلان دوز داخل آب آکواریوم بریزید . اگر سرچ کنید هم میرسید به اینکه اعتقاد دارند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن ماهی میشه و .... . پس باز هم اثر پیشگیرانه داره و نه درمانی . سیر (یک ماده طبیعی و گیاهی ) طیف بسیار وسیعی از انگل های تک یاخته ای و حتی کرمی و بعضی از باکتری ها رو در داخل آب نابود میکنه . پس فکر بدی نیست که به جای کار های اشتباهیی مثل اضافه کردن آنتی بیوتیک و سموم ضد انگل به آب از سیر برای پاکسازی آب استفاده بشه .

در مورد اون دوستمون که میگه سیر رو درسته داخل آب میزاره هم باید عرض کنم حبه سیر رو اگر ۵ روز هم داخل آب نگهداری کنید تقریبا عصاره روغنی شکلش از حبه سیر خارج نمیشه و این کار دقیقا وقت تلف کردنه . در ضمن دیسکس بیمار باید در تمیز ترین آب ممکن نگهداری بشه نه انکه با اضافه کردن (عصاره سیر*) شرایط رو براش سخت تر کنیم ...

جناب reddsicus بعضی قسمت ها رو با چنان اعتماد به نفسی و با فونت قرمز و با اطمینان مینویسید که مسلما جک واتلی هم جرات نداره اینجوری با اطمینان نظرش رو جایی مطرح کنه!

منظورم اینجاست :

اگه مدفوعش سفید و چسب ناک شد هگزامیتا گرفته

محض اطلاعتون عرض میکنم :

اون هاله چسبناک و کش دار که گاهی نخیست و گاهی پف داره ، گاهی مقطعه و گاهی مثل نوار دراز ، گاهی سفید و شیشیه ای و گاهی متمایل به زرده ...(و خیلی حالت های مختلف دیگه) هیچ ربطی به خود انگل یا عامل مستقیم بیماری نداره . صرفا ترشحات دستگاه گوارش و روده دیسکسی است که معمولا (نه همیشه) به انگل روده ای دچار شده . (بیماری های عفونی روده دیسکس ، بیماری سوراخ در سر ، بسیاری از مواقع که دیسکس سیستم ایمنیش ضعیف میشه و .. هم میتونن باعث ایجاد این حالت بشن ) . پس نگاه کردن به این علامت اصلا نمیتونه دلیل بر هگزامیتا بودن یا کرمی بودن این بیماری باشه .

۲ راه دارید . یا آزمون و خطا یا بردن نمونه ترشحات رودن دیسکس به آژمایشگاه

و اما در مورد مترونیدازول و مقایسه خنده دارش با آویزان کردن حبه سیر ...

اولا قرار نیست کسی شما رو قانع کنه . اینکه شما یاد بگیرید یا نه ، به ما هیچ ارتباطی نداره ولی اگر میخواید فرق مترونیدازول محلول در آب با حبه سیر !!!!! رو متوجه بشید برید راجع به روش های جذب دارو و مثلا متابولیزه شدن دارو در کبد ماهی مطالعه کنید . خودتون متوجه اشتباهتون میشید

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 20th November 2013 در ساعت 11:18 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    سلام
    یه سوال داشتم
    2 تا از دیسکس های من وقتی لامپ خاموشه میان بالا روی آب و یکم کج میشن؟ دلیل چیه؟
    تغییر رنگ ندارن....روی بدنشون چیزی نیست.....آبشش درسته.......باله ها درسته.......غذا هم میخورن

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliaghaei نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال داشتم
    2 تا از دیسکس های من وقتی لامپ خاموشه میان بالا روی آب و یکم کج میشن؟ دلیل چیه؟
    تغییر رنگ ندارن....روی بدنشون چیزی نیست.....آبشش درسته.......باله ها درسته.......غذا هم میخورن
    سلام . یعنی در حالت نور روشن این حالت رو ندارند ؟ مشخصات تانک و دیسکس ها و عکس می تونه در پاسخگویی بسیار مفید باشند .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نه وقتی روشنه نور اینطوری نیستن .......به زودی عکس میذارم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و فلاور
    شماره عضویت
    14436
    سلام
    سطح آب(ارتفاع) تاثیری در هچ شدن تخمها داره؟
    ارتفاع در هنگام هچ شدن تخمها باید چقدر باشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    تقریبا خیر

هچ شدن تخم دیسکس به ارتفاع تانک و عمق آب ارتباطی ندارد

مهم ترین فاکتور ها در هچ شدن تخم دیسکس :

۱.کیفیت آب
    ۲.اکسیژن بالا

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط karo66 نمایش پست ها
    سلام
    سطح آب(ارتفاع) تاثیری در هچ شدن تخمها داره؟
    ارتفاع در هنگام هچ شدن تخمها باید چقدر باشه؟
    سلام
    ارتفاع اب رو برای این کم میکنن که بچه ماهی ها بتونن زود تر و راحت تر پدر و مادرشون رو پیدا کنن
    و همون جور که بابک گفت روی هچ شدن تاثیری نداره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    سلام به همه دوستان

یک سوالی که خیلی وقته فکر من رو مشغول کرده اینه که از کجا باید بفهمیم گرید دیسکس چجوریه کدوم ارزششون بیشتره کدوم کمتر؟

من تازه کارم برای همین اکثر نژادا رو نمیشناسم غیر از نژآد راه دیگه ای نداره بفهمیم کدوم دیسکس بهتره

راستش یک مغازه هست که دیسکس وارد میکنه کل مغازش دیسکسه ولی بنده خدا هم زیاد نمیدونه کدوم گریدش بالاتره برای همین شکار زیاد میشه پیدا کرد ازش
    البته دیسکساش فوق العاده سرحالند

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

یک سوالی که خیلی وقته فکر من رو مشغول کرده اینه که از کجا باید بفهمیم گرید دیسکس چجوریه کدوم ارزششون بیشتره کدوم کمتر؟

من تازه کارم برای همین اکثر نژادا رو نمیشناسم غیر از نژآد راه دیگه ای نداره بفهمیم کدوم دیسکس بهتره

راستش یک مغازه هست که دیسکس وارد میکنه کل مغازش دیسکسه ولی بنده خدا هم زیاد نمیدونه کدوم گریدش بالاتره برای همین شکار زیاد میشه پیدا کرد ازش
    البته دیسکساش فوق العاده سرحالند
    سلام:
    بخش زیر را مطالعه بفرمایید
    http://www.parsipet.ir/thread17565.html

صفحه 8 از 47 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)