فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  323
لایک لایک:  37
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 107

موضوع: غذاهای خانگی برای گربه ها

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.29
    نقل قول نوشته اصلی توسط sasha.tomi نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون. یه سوال دیگه من چجوری گربم و تشویق کنم به خوردن بقیه خوراکی ها چون الان تو ترک غذای خشک هستش و فقط هرکاری میکنم مرغ ساده میخوره. دیروز براش سوپ درست کردم توش جو ریختم و سینه مرغ و رشته سوپی و هویج و لوبیا سبز ولی اصلا نخورد حتی مرغای تو سوپو.... خیلی نگرانشم نمیخوام کمبود ویتامین بگیره.
    سلام ، خواهش ميكنم
    سعي كنيد تا موقعي كه غذا باب ميلش نشده از موادي كه طعمشو يه كم شيرين تر ميكنه مثل هويج استفاده نكنيد . همينطور لوبيا سبز!
    اول يه سوپ ساده براش درست كنيد با سينه مرغ ، يه كم گوشت چرخ شده ، رشته ، سيبزميني و يه كم جو. ميتونيد از قلم گاو هم استفاده كنيد ، خيلي دوستدارن. سوپ هرچي غليظ تر باشه بيشتر ميپسندن ولي خب ذائقه ها متفاوته .

چندروز صبر كنيد تا خاطره سوپ قبلي فراموشش بشه ، چون از بوي غذا متوجه طعمش ميشن

سه راه هست ، يا سوپو به عنوان ميان وعده ، وقتي گرسنشه بهش بديد، كه البته از مقدار كم شروع كنيد تا براش لذيذ باشه و اگه بازهم خواست بهش بديد. درمورد گربه هاي بد اشتها هميشه وقتي غذايي به مقدار زياد در اختيارشون باشه ، بهش بي توجهن ولي وقتي اشتهاشونو كم كم تحريك كنيد به غذاخوردن مشتاقتر ميشن.

راه دوم اينكه ، مرغو به شرط خوردن سوپ بهش بديد، يعني وقتي ساعت غذاخوردنش بود، اول يه كم سوپ بزاريد جلوش و بهش توجه نكنيد ، ازش دور بشيد ببينيد عكس العملش چيه؟ اگه خورد مرغو بهش بديد. نخورد هم اذيتش نكنيد ،غذاشوبديد . البته اين راه فقط براي تغيير اشتهاشه كه عادت كنه ، نه اينكه بخوايم چيزيو به شرط چيز ديگه بهش بديم كه اصلا درست نيست .

راه سوم هم ، هر دو غذا رو با هم بزاريد جلوش ، انتخاب با خودش ، خيلي سخت نگيريد ،به مرور عادت ميكنه

براي رفع كمبودشم ، غير از غذا ميتونيد از داروهاي تقويتي يا مكمل مخصوص گربه استفاده كنيد .

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    ساشا مرادپور
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    گربه پرشین کلاسیک
    شماره عضویت
    14015
    میانگین پست در روز
    0.12
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، خواهش ميكنم
    سعي كنيد تا موقعي كه غذا باب ميلش نشده از موادي كه طعمشو يه كم شيرين تر ميكنه مثل هويج استفاده نكنيد . همينطور لوبيا سبز!
    اول يه سوپ ساده براش درست كنيد با سينه مرغ ، يه كم گوشت چرخ شده ، رشته ، سيبزميني و يه كم جو. ميتونيد از قلم گاو هم استفاده كنيد ، خيلي دوستدارن. سوپ هرچي غليظ تر باشه بيشتر ميپسندن ولي خب ذائقه ها متفاوته .

چندروز صبر كنيد تا خاطره سوپ قبلي فراموشش بشه ، چون از بوي غذا متوجه طعمش ميشن

سه راه هست ، يا سوپو به عنوان ميان وعده ، وقتي گرسنشه بهش بديد، كه البته از مقدار كم شروع كنيد تا براش لذيذ باشه و اگه بازهم خواست بهش بديد. درمورد گربه هاي بد اشتها هميشه وقتي غذايي به مقدار زياد در اختيارشون باشه ، بهش بي توجهن ولي وقتي اشتهاشونو كم كم تحريك كنيد به غذاخوردن مشتاقتر ميشن.

راه دوم اينكه ، مرغو به شرط خوردن سوپ بهش بديد، يعني وقتي ساعت غذاخوردنش بود، اول يه كم سوپ بزاريد جلوش و بهش توجه نكنيد ، ازش دور بشيد ببينيد عكس العملش چيه؟ اگه خورد مرغو بهش بديد. نخورد هم اذيتش نكنيد ،غذاشوبديد . البته اين راه فقط براي تغيير اشتهاشه كه عادت كنه ، نه اينكه بخوايم چيزيو به شرط چيز ديگه بهش بديم كه اصلا درست نيست .

راه سوم هم ، هر دو غذا رو با هم بزاريد جلوش ، انتخاب با خودش ، خيلي سخت نگيريد ،به مرور عادت ميكنه

براي رفع كمبودشم ، غير از غذا ميتونيد از داروهاي تقويتي يا مكمل مخصوص گربه استفاده كنيد .
    واقعا ممنونم که وقتتونو در اختیار ما قرار میدین. باشه چشم همینطور که گفتین براش انجام میدم.

کاربر جدید s.esm آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    سا.اس
    علایق
    lover animal
    تخصص
    گربه ها
    حیوان خانگی
    پرشین کت
    شماره عضویت
    14033
    میانگین پست در روز
    0.03
    غذای گربه:
    همونطور که میدونید گربه ها به تنوع در غذا نیاز دارند و اگه گربه ای غذای خانگی مصرف میکنه ویتامین های مختلفی داخل غذاش باشه که بدنشون ضعیف نشه. طبق گفته خیلی از دامپزشکا غذای خشک جایگزین خوبی برای غذای خونگی نیست . مخصوصا اگه کیفیتش پایین باشه. خوب که نیست ضررهای زیادیم داره خیلی از برندهای توی پت شاپ ها از کیفیت پایینی برخوردارن که برای گربه مثل تنقلات یا همون چیپس و پفک ما میمونه و الکی شکم پرکنن... درسته باعث مرگ نمیشن ولی خوردن زیادشون باعث بروز مشکلاتی مثل چاقی میشه.... من نمیگم که اصلا به گربتون غذای خشک ندین چون غذای خشک با برندای خوب فایده هم دارن چون وقتی گربتون اونو با دندوناش خورد میکنه غذاهای گوشتی که بین دندوناش گیر کرده بودن و باعث بروز بیماری مثل هالیتوزیس یا (همون بیماری لثه و دندون) میشه رو از بین میبره و همچنین خیلی از کمبود ویتامین های گربه رو جبران میکنه. ولی تا جایی که امکان داره از غذای خونگی استفاده کنید اما میتونین به عنوان تشویقی یا یک وعده اصلی از غذای خشک استفاده کنین. خب توی طیف غذاهای خونگی خیلی از میوه ها و خوراکی ها برای گربتون سم و مضره
    از جمله پیاز و سیر که اصلا نباید با غذای گربه پخته بشه یا ادویه های مختلف که بخواین طعم و مزه غذای گربتونو باهاش عوض کنین. خوردن سیر و پیاز باعث آسیب رسیدن به گلبول های قرمز خون گربه میشه و به دنبال اون کم خونی و سو تغذیه سراغشون میاد. همه فکر میکنن که کم خونی بیماری راحتیه و زود از بین میره حقیقتش اینه که در گربه کم خونی خیلی خطرناکه و بدنشونو ضعیف میکنه و حتی ممکنه باعث مرگشون بشه. خیلیا میگن میشه به گربه غذای بچه داد مسلما که نمیشه چون روی بسته بندی غذای بچه رو اگه بخونین پودر سیر و پیاز حتما داخلش استفاده شده. اما سرلاک بدون طعم یعنی گندم خالی برای بعضی میان وعده های گربه یا غذای اصلیش ایرادی نداره و دارای ویتامین های زیادیم هست. خیلی از افراد به گربه های خودشون شکلات و شیرینی مثل آب نبات میدن. باید بدونین که داخل شکلات یه توع ترکیب شیمیاییه که برای دستگاه گوارش انسان اصلا ضرر نداره ولی برای گربه ها و حتی سگ ها مضره و باعث اسهال و استفراغ ، ضربان قلب شدید و مصرف زیادش باعث مرگ اونا میشه تن ماهی به دلیل داشتن مواد نگهدارنده زیاد اصلا غذای خوبی برای گربه شما نیست البته گاهی کمی ماهی تن ایرادی نداره اما مصرف زیادش باعث سو تغذیه و مسمومیت شدید میشه. بعضی از گربه ها لاکتوز موجود در مواد لبنی مثل شیر و ماست و پنیر و نمیتونن تحمل کنن و باعث ناراحتی شکمشون میشه و سریع اسهال میشن البته فقط بعضی گربه ها انگور و کشمش باعث نارسایی کلیه میشه حتی حتی مقدار خیلی کمش.... پس از دادن کشمش و انگور به گربه هاتون خودداری کنید. کافئین موجود در قهوه و چای روی دستگاه تنفسی گربه تاثیر بد میذاره و باعث مرگش میشه .... گوجه فرنگی برای ما انسان ها گاهی حساسیت آوره پس بهتره به گربه داده نشه...
    اگه به گربتون میخواین تخم مرغ بدید حتما تخم مرغ پخته بدید چون تخم مرغ خام به دو شکل برای گربه ها مشکل سازه:
    1) پروتین موجود در تخم مرغ به نام آویدین در جذب ویتامین B (بیوتین) اختلال ایجاد میکنه و باعث بروز بیماری های پوستی میشه.
    2) باکتری موجود در تخم مرغ خام به نام سالمونلا و ای کولای باعث مسمومیت غذایی شدید میشه
    خواهشا اگر به گربتون جیگر میدید اولا اونو یا کباب کنید یا بپزید و حداقل دو هفته یکبار بهش بدید چون جیگر سرشار از ویتامین E و زیاد از حد مصرف کردنش باعث نرمی استخوان .... پوکی استخوان .... و رشد استخوان در ناحیه آرنج و ستون فقرات میشه و در آخر هم مرگ...
    وقتی برای گربه خودتون سوپ درست میکنید یا گوشت میپزید مواظب استخوان های ریز باشید چون اگه اونو بخوره پارگی و انسداد دستگاه گوارش صد در صده

لطفا لطفا لطفا .... از دادن داروهای انسانی به گربه یا هر حیوانی که دارید خودداری کنید مقدار دز موجود و مواد سازنده داروی انسانی با حیوانی فرق داره مخصوصا استامینوفن و مسکن ها .....
    ممنونم

کاربر جدید s.esm آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    سا.اس
    علایق
    lover animal
    تخصص
    گربه ها
    حیوان خانگی
    پرشین کت
    شماره عضویت
    14033
    میانگین پست در روز
    0.03
    بهترین غذا برای گربه ها :
    گربه حیوانی گوشت خواره و گوشت دارای پروتئین زیادیه که مهم ترین مواد تشکیل دهنده غذای گربه به شمار میره... گوشت ( مرغ و ماهی و گوشت قرمز ) بهتره بعضی مواقع گوشت پخته رو با کمی برنج قهوه ای برای گربه درست کنید.
    خوردن ماهی زیاد باعث انسداد رگ ها میشه اما مصرف هفته ای یک بارش عالیه از اونجا که نمیخواین گوشت تنها به گربتون بدید باید دنیال ترکیب هایی باشید که در کنار گوشت بشه ازشون استفاده کرد . و سرشار از کربوهیدرات ها ویتامین ها و مواد معدنی باشند.
    منبع پروتئین برای گربه های جوان و در حال رشد باید یک دهم وگربه های بالغ یک بیستم جیره غذاییشون باشه.
    لطفا گوشت چه ماهی چه مرغ و چه گوشت قرمز رو خام به هیچ حیونی ندید. چون اولا ممکنه که انگل داشته باشه یا فاسد باشه. و یا اینکه بعد از مدتی که از خوردن گوشت خام میگذره بخاطر طعم و بوی خون حیون شما درنده خو بشه و اون حیون آروم سابق نباشه گوشت پخته ریز شده بدون استخون
    در مورد احتیاجات کربوهیدرات ها سیب زمینی پخته ، نان و غلات رو در جیره غذایی گربتون استفاده کنید. چون باعث فعالیت روده میشه و عمل دفع رو آسون میکنه. میتونین سیب زمینی پخته رو روی گوشت پخته بریزید و بهشون بدید.
    برای ویتامین ها انواع گوشت غلات، سبزیجات تازه به غیر از ( پیازچه و ترجیحا تره ) انواع ویتامین های B2 , C و K رو به بدن گربه انتقال میدن.
    با کمی هویج ... سیب زمینی ... گوشت چرخ کرده و سینه مرغ .... عدس یا جو یه سوپ خوشمزه برای گربتون درست کنین ... خیلی از گربه ها دوست دارن در کنار غذاشون ماست هم بخورن اگه گربه شما از اون دسته گربه هاست که به لاکتوز حساسیت نداره چرا که نه!!!! حتما بدین بخوره
    در کنار غذاش سبزیجات تازه و آب هم در اختیارش بذارید....
    بهترین روش برای دفع هربال یا همون توپ مویی پرشین کت ها یا باید مالت بهش بدید یا اینکه تو گلدون براش گندم یا علف بکارید چون اونا هم سرشار از مالت هستند و به دفع هربال کمک شایانی میکنن
    ممنونم

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    ساشا مرادپور
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    گربه پرشین کلاسیک
    شماره عضویت
    14015
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام
    من دیگه دارن دیوونه میشم
    این تامیه ما الان دو روزه که از غذای خشک گرفته شده و فقط مرغ پخته میخوره هرکاری میکنم فقط مرغ میخوره... طبق گفته شما دیروز با قلمه گاو و کمی جو و سینه مرغ و یه دونه سیب زمینی سوپ پختم که بوش داشت منو وسوسه میکرد جای تامی تا ته بخورمش گذاشتم جلوش بوش کرد رفت
    یه ذره با انگشت زدم دوره دهنش مزه مزه کرد باز نخورد....
    تا شب لب به چیزی نزد و آخر شب که سینه مرغ آبپز بهش دادم تا تهشو خورد....
    بابا سینه مرغ که براش کافی نیست. شربت تقویتیم نمیخوره. دامپزشکشم میگه باید عادت کنه اگه چیزی جز اونارو براش نذاری مجبورمیشه بخوره. خب این خیلی لجبازه رکورده نخوردن میزنه. من باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.29
    نقل قول نوشته اصلی توسط sasha.tomi نمایش پست ها
    سلام
    من دیگه دارن دیوونه میشم
    این تامیه ما الان دو روزه که از غذای خشک گرفته شده و فقط مرغ پخته میخوره هرکاری میکنم فقط مرغ میخوره... طبق گفته شما دیروز با قلمه گاو و کمی جو و سینه مرغ و یه دونه سیب زمینی سوپ پختم که بوش داشت منو وسوسه میکرد جای تامی تا ته بخورمش گذاشتم جلوش بوش کرد رفت
    یه ذره با انگشت زدم دوره دهنش مزه مزه کرد باز نخورد....
    تا شب لب به چیزی نزد و آخر شب که سینه مرغ آبپز بهش دادم تا تهشو خورد....
    بابا سینه مرغ که براش کافی نیست. شربت تقویتیم نمیخوره. دامپزشکشم میگه باید عادت کنه اگه چیزی جز اونارو براش نذاری مجبورمیشه بخوره. خب این خیلی لجبازه رکورده نخوردن میزنه. من باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام، دكترش درست ميگن ، گربتون الان ياد گرفته با لجبازي اون غذاي دلخواهشو بدست بياره. يه كم ناجوانمردانست ولي چند وقتي به روش دكتر عمل كنيد.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    ساشا مرادپور
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    گربه پرشین کلاسیک
    شماره عضویت
    14015
    میانگین پست در روز
    0.12
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام، دكترش درست ميگن ، گربتون الان ياد گرفته با لجبازي اون غذاي دلخواهشو بدست بياره. يه كم ناجوانمردانست ولي چند وقتي به روش دكتر عمل كنيد.
    باشه چشم از امشب شروع میکنم امیدوارم نتیجه بده... گربه ها دقیقا مثل بچه های یک ساله لجبازن

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    فاطمه ش
    حیوان خانگی
    گربه پرشین
    شماره عضویت
    14007
    میانگین پست در روز
    0.24
    گربه کوچولوی من اولش غذای خشک نمی خورد، ماست هم نمی خورد، غذای خشک رو اولش یه مقدار خرد کردم و با غذاش مخلوط کردم و دادم خورد، بعد از چند روز هم یه دونه از این غذاهای خشک رو گذاشتم توی دهنش و اون هم خورد، بعد یکی دیگه هم گذاشتم دهنش و بعد دیدم که متوجه شده که چیز خوشمزه ای بوده و از اون روز به بعد عاشق این غذاهای خشک شده... در مورد ماست هم که اصلا لب نمی زد و حتی وقتی به با غذاش مخلوط می کردم غذا رو هم نمی خورد تا این که مقدار ماستی رو که به غذاش می ریختم رو خیلی کم کردم و کم کم مقدار ماست رو زیاد کردم حالا وقتی ماست و غذاش نسبت مساوی با هم دارند باز هم می خوره و خوشش میاد... اما فعلا فکر نکنم بخواد ماست خالی بخوره، همین که حاضر شده همراه با غذاش ماست بخوره برام کافیه... آخه واسه مواقعی که اسهال بشه لازم داره که بتونه ماست بخوره، من دو روز یک بار در یکی از وعده های غذایش ماست می ریزم

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    ساشا مرادپور
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    گربه پرشین کلاسیک
    شماره عضویت
    14015
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام اینو واسه کسایی که گربه بد غذا مثل تامیه من دارن میگم
    بعضی وقتا شنیدم که میگین گربه اصلا سوپ نمیخوره. تامیه منم همینجوری بود چون غذای خشک میخورد میلی به غذاهای آبکی نداشت. من شروع کردم به مرغ و جایگزین غذای خشک کردن. سخت بود اما خب خورد. تا اینکه دیروز یه فکری به ذهنم رسید.مرغ یا سنگدونو که بهش دادم یکم از آبمرغ و ریختم روش در حد سه قاشق اومدم دیدن خورده. شب 6 قاشق آب ریختم که بازم دیدم ته بشقاب و لیسید .... پس نتیجه گیری اینکه اول باید با آب مرغ یا سنگدون غذاشو شل کنید تا بعدا با سوپ خوردن مشکلی نداشته باشه....

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    ساشا مرادپور
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    گربه پرشین کلاسیک
    شماره عضویت
    14015
    میانگین پست در روز
    0.12
    سلام یه سوال
    سنگدون مرغ مثل مرغ پروتئین داره؟ چون من در هفته دو سه بار به جای مرغ به تامی میدم اونم خیلی خیلی دوس داره

صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)