فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  323
لایک لایک:  37
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 11 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 107

موضوع: غذاهای خانگی برای گربه ها

کاربر ارزشمند arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    1.69

30new غذاهای خانگی برای گربه ها

میخواهیم به کمک شما دوستان در این تاپیک غذاهایی متنوع و خانگی که برای گربه ها درست میکنید را معرفی کنیم و از تجربه های شخصیتون بخونیم.

من خودم ترجیح میدهم که برای دو وعده غذای گربه هایم از یک وعده غذای خونگی که مخصوص اونها میپزم استفاده کنم. گربه هام هم با اینکه غذای خشک و کنسروی خیلی دوست دارند ولی چند روز که از این جور غذاها صرفا میخورند انگار دلزده میشند و دوست دارند غذای تازه هم تو برنامه غذایشون باشه.

منتظر تجربیات شخصیتون در این زمینه هستم
    ویرایش توسط arezoo505 : 13th January 2012 در ساعت 09:46 PM

کاربر فعال پانی آواتار ها
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    596
    میانگین پست در روز
    0.12
    خیلی تاپیک خوبیه, مرسی ارزوجون
    من برای گربه هام سینه مرغ رو با هویج و سیب زمینی میپزم و بعدش بهش نخود فرنگی و یه کم ماکارونی فرمی اضافه میکنم و اخرش همه مواد و ریز ریز (نه خیلی ریز) میکنم و در کنار غذا خشک و کنسرو بهشون میدم خیلی خوششون میاد

پانی , سایمون و سالی منتظر رای های شما هستند...
    اگه رای ندین دلشون میشکنه هاااااااااا... دلتون میاد؟؟؟

کاربر بسیار موثر پیتی آواتار ها
    علایق
    گیاهان طبیعت حیوانات هنر و اختصاصی پیشی
    تخصص
    دانشجو شغل آزاد
    حیوان خانگی
    گربه ماهی
    شماره عضویت
    1090
    میانگین پست در روز
    0.85
    گربه های من بخصوص پرنسس هیچ غذایی رو بجز غذای خشک نمیخوره از مرغ و ماهی و گوشت فراریه اما جارو و گوجه فرنگی رو خوب میخوره یه بار از صبح تا شب غذا بهش ندادم ولی باز هم هیچی نخورد. تمام این چیزهایی که همه به گربشون میدند رو امتحان کردم اما فایده نداشته

نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    1.69
    ممنون از دوستانی که رد این بحث به من کمک میکنند.
    پانی جان غذای خوبی هست و مفید.
    پیتی عزیز من هم گربه هام خیلی غذای خشک دوست دارند ولی باز هم دو روز که فقط غذای خشک یا کنسروی باشه دیگه روز سوم بیاشتها میشند و دوست دارند غذای پخته تازه بخورند. در ضمن اینکه من ندیدم گوجه فرنگی برای تغذیه حیوانی توصیه بشه و بیشتر موارد مصرف گوجه مضر هست بهتره به گربه تون گوجه ندید.
    در مورد اینکه غذای خشک فقط میخورند قبلا هم گفتم من باور دارم که هر حیوانی در هر خانه رفتارش منشع گرفته از جوی است که زندگی میکنه و انسانهایی که با اونها زندگی میکنه. و بعد از اون من نمیتونم کسی را وادار به پذیرش چیزی کنم فقط میتونم به اندازه تجربه و چیزهایی که از دیگران یاد گرفتم توصیه کنم.
    شخصا اینکه گربه ای فقط به غذای خاصی تمایل داشته باش را ترجیح نمیدهم فکر میکنم باید طیف وسیعی از ذاها را باید در دسترس گربه ها قرار داد و به اونها اجازه داد که از این غذاها استفاده کنند و عادت کنند.
    اینکه گربه ای 1-2 روز از غذای نخورد هیچ اتفاقی براش پیش نیافته شما با گذاشتن همون غذا و براشتش بعد از نیم ساعت و تکرارش برای چند روز به گربه میفهمانید که فقط این غذا هست . نمیگم شما این را کار را بکنید ولی نظرم اونکه گربه ها غذاهای مختلفی برای خوردن داشته باشند. البته نه هر مواد غذایی ولی با مواد مجاز میشه طیف وسیعی از غذا را برای اونها تهیه کرد.

نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    1.69
    با توجه به اینکه گربه ها بیشتر از هر ماده غذایی به پروتین احتیاج دارند پس پایه غذاهایی که برای اونها تهیه میشه هم بر پایه پروتین هست که توصیه میشه این پروتین از گوشتهای سفید تهیه بشه.

غذایی که بیشتر مواقع من برای پربه های تهیه میکنم الان بیشتر مرغ هست. یک مرغ کامل البته بدون پوست به همراه دو عدد سیب زمینی متوسط ، 3عدد هویج و 150 گرم لوبیا سبز و 100 تا 200 گرم جعفری و مقدار خیلی کم ادویه گاها رب هم اضافه میکنم و وقتی کامل پخت بهش ماکارونی سوپی اضافه میکنم.
    گاهی هم از سنگدان مرغ استفاده میکنم.
    سعی میکنم هر بار کمی تنوع داشته باشه غذای که براشون درست میکنم. این بار از موز و سیب درختی رنده شده و 4-5 تا آلو برقانی هم استفاده کردم.
    گاهی هم براشون ماهی قزل آلا درست میکنم. که خیلی دوست دارند ولی باید خیلی دقت بشه که هیچ تیغی نداشته باشه

کاربر ارزشمند شيما آواتار ها
    علایق
    حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
    تخصص
    كارمند دانشگاه،روانشناسي
    حیوان خانگی
    خرگوش،مينا ،سگ و گربه
    شماره عضویت
    20
    میانگین پست در روز
    1.14
    من هم به پيشي ها گوجه ميدم .دكتر گفت ايرادي نداره
    كلا فقط غذاي خشك ميخورن به همراه غذاهاي زير كه وسط روز براشون ميريزم تو يه ظرف جدا كنار غذاي خشكشون و مهلت نميدن بريزم .نريخته تموم ميشه
    دكتر معتقده غذاي خشك از غذاهاي پختني بهتره و غذاهاي ديگه به مرور جرم دنداني ايجاد ميكنه و ممكنه با خوردن اونها ديگه ميلي به غذاي خشك نشون نده

لپو اينا رو دوست داره :گوجه .لوبيا ،نخودفرنگي ،ذرت،سبزي ،كاهو،ماست ،پنير،قارچ،سيب زميني و تخم مرغ پخته
    سالار :گوجه .نون بربري! پنير ، املت ،ماكاروني ، سالاد الويه ، پنير پيتزا ،

اين موارد كاملا به انتخاب خودشون وابسته است .منكه آشپزي ميكنم پايين پام جمع ميشن و ميو ميو ميكنن من هم مواد رو جلوشون ميگذارم هر كدوم يه چييزيش رو ميخورن و اگه هم خوشون نياد غرغر كنان ميرن بيرون از آشپزخونه
    توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

کاربر بسیار موثر پیتی آواتار ها
    علایق
    گیاهان طبیعت حیوانات هنر و اختصاصی پیشی
    تخصص
    دانشجو شغل آزاد
    حیوان خانگی
    گربه ماهی
    شماره عضویت
    1090
    میانگین پست در روز
    0.85
    آرزو جان
    من هم آرزو هستم
    من گفتم که دوست داره گوجه و جارو بخوره اما نگفتم که بهش میدم بخوره همیشه در حال گشتن این ور اون وره که ببینه جارو کجاست بره بخوره اما از بوی شیر و ماست و کره حالش بهم میخوره!!و هق میزنه!!ولی گوجه بشدت برای گربه مضره چون حساسیت زاست
    اما من غذاهای زیادی رو امتحان کردم و هیچ کدوم موفقیت امیز نبوده اما بدترین غذاهای خشک رو میخورند. بخصوص پرنسس که از همه بدتره وقتی گوشت رو جلوش میگیرم انگار جن دیده و در میره اما کاهو رو زود میخوره
    درست میگی اگه گربه رو از همون اول به هر چیزی عادت بدی همون رو همیشه انجام میده اما مشکل اینه که همه گربه های من تو بزرگسالی به دستم رسیده اند و همه عادتهای خودشونو دارند یکی از گربه هام که اسمش شلیه و ماده سفیده و یکسال و نیمشه وقتی آوردمش بوی طویله میداد و تو حیاط نگهداری میشده و بهش غذای سگ میدادند و من 2 هفته به کمک خواهرم تونستیم موهای خوشگل بلندش که مثل نمد شده بود را با وجود غر غرهاش کوتاه کنیم. همینه مشکل اینجاست که من دلم نمیاد که بهشون بیشتر از یک صبح تا شب غذا ندم که اگه اینکارو میکردم و بهشون غذا نمیدادم مجبور میشدند که عذای منو بخورند اما کار من دوستی خاله خرسه شده! بارها امتحان کردم و غذاهای مختلفی رو امتحان کردم اما .... حالا هم که دیگه پرنسس و شلی هردوشون باردارند و دیگه نمیدونم باید چیکارشون کنم! آخرش هم
    باید خودم رو به پوست کلفتی بزنم و بهشون غذا ندم که از بقیه غذاها بخورند
    ویرایش توسط پیتی : 15th January 2012 در ساعت 01:31 PM

نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    1.69
    مرجان خانم من بارها شنیدم که گوجه برای اکثر حیوانات توصیه نمیشه باز انتخاب با شماست.
    من هم به گربه هامون از دو وعده یک وعده غذای خشک میدهم اول به دلیل همین که جلوگیری میکنه از جرم گرفتن دندانها و بعد اینکه اگر غذای خوبی باشه انشالله مواد مصرفیش هم بالانس و مرغوب هستند. هر چند که به اون هم زیاد اطمئنان ندارم.
    گربه های من هم گاها از تنقلاتی خارج از برنامه همیشگی استفاده میکنند. مثل شیر ، کره ، خامه و ژاسپر هم عاشق نون هست نوعش هم فرق نمیکنه و وای اگر دست ما گز ببینه که خودش را میکشه ولی من فقط یه کم از اون بهش میدهم. کلا ژاسپر هرچیزی که ما بخواهیم بخوریم را بیاد یه بار جک کنه ببینه چیه و بعد از تاییدش ما میتونیم غذا بخوریم در مورد غذاهایی هم که برای مینا میگذاریم همینطوره باید اول ژاسپر چک کنه.
    ژاسپر گاهی هم برنج پخته میخوره ولی اینهای اصلی نیستند و فقط کمی از اونها بهشون میدهم.
    دوست داشتم اینجا بیشتر از غذاهایی که برای گربه ها میپزیم بگیم.
    در ضمن اینکه من فکر میکنم غذای پخته شده هم خواص خودش را داره و گرنه استفاده از غذای خشک راحت تر و م دردسر تر هست و حتی کم هزینه تر میتونه باشه

نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    1.69
    آرزو عزیز از اشنایی با شما خوشبختم.
    والا در مورد جارو فکر کردم اشتباه تایپی هست :161: از گربه ها اینقدر کارهای عجیب سر میزنه که جای تعجب نیست ولی دوست دارم بدونم علت جارو خوردن چیه. کمبود موادی باعث این امر نمیشه؟؟
    الان که فکر نمیکنم زمان خوبی برای تغییر عادت غذایی باشه ولی اگر غذای خشکی که استفاده میکنند از کیفیت کمی برخوردا هست میتونید با غذای با کیفیت تری مخلوط کنید البته اگر دونه ها را کمی خورد کنید هم نتونند جدا کنند بهتر هست حداقل یه غذای خشک با کبفیت بخورند و کم کم مقدار غذای با کیفیت را بیشتر کنید. البته از غذای خشک بچه گربه هم استفاده کنید الان بهتر هست.
    میتونم بپرسم پیتی الان کجاست؟

کاربر عادی AR@SH آواتار ها
    علایق
    موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
    حیوان خانگی
    ماهی ، سگ
    شماره عضویت
    219
    میانگین پست در روز
    2.22
    برو بالا

تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

چون می گذرد غمی نیست

صفحه 1 از 11 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)