خبرگزاری فارس: مدیرکل دامپزشکی کردستان از انجام 5 هزار و 681 نوبت مایه‌کوبی علیه بیماری‌های مشترک انسان و دام در سطح استان خبر داد.

کامران
زیباکردار
امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج از اجرای عملیات مایه‌کوبی علیه بیماری‌ هاری در سگ‌های صاحب‌دار توسط مراکز مایه‌کوبی بخش غیردولتی خبر داد و اظهار داشت: تاکنون 5 هزار و 681 نوبت مایه‌کوبی در سطح استان انجام شده که 4 هزار و 168 قلاده سگ توسط بخش دولتی و یک‌هزار و 513 قلاده توسط بخش غیردولتی انجام شده است.
وی افزود: اداره‌کل دامپزشکی کردستان در راستای کنترل بیماری هاری در سطح شهرستان‌های تابعه استان با به‌کارگیری اکیپ‌های مایه‌کوبی بخش غیردولتی نسبت به توسعه عملیات واکسیناسیون علیه بیماری هاری در بین جمعیت سگ‌های صاحب‌دار اقدام کرده است.
مدیرکل دامپزشکی کردستان در ادامه بیان داشت: در راستای اجرای عملیات مایه‌کوبی علیه بیماری هاری بیش از 3 هزار نوبت مایه‌کوبی هاری تا پایان امسال در سطح استان انجام می‌شود.
زیباکردار با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد جمعیت سگ‌های صاحب‌دار در استان زیرپوشش اجرای طرح مایه‌کوبی قرار گرفته‌اند، افزود: با احتساب واکسیناسیون هاری در بخش دولتی برای هفت هزار و 500 قلاده سگ در مجموع امسال 10 هزار و 500 نوبت مایه‌کوبی هاری در سطح استان انجام می‌شود.
زیباکردار در پایان خاطر نشان کرد: عملیات مایه‌کوبی علیه بیماری هاری کاملاً رایگان انجام می‌شود و از دامداران و صاحبان سگ‌ها هیچ وجهی دریافت نمی‌شود.