خبرگزاری فارس: مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت: کانون‌های بیماری هاری در کرمان در مقایسه با سال گذشته کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان، غلامرضا زیدآبادی در جلسه شورای مدیران اداره کل دامپزشکی استان کرمان بر مبارزه جدی و همه‌جانبه با بیماری هاری تأکید کرد.
وی با اشاره به کاهش تعداد کانون‌های بیماری هاری در سال جاری نسبت به سال گذشته افزود: کاهش کانون‌های هاری در سطح استان بیانگر تلاش شبانه‌روزی تمام مجموعه دامپزشکی استان در دور افتاده‌ترین نقاط استان کرمان است.
زیدآبادی ابراز داشت: کاهش موارد بیماری هاری در سطح استان کرمان نباید موجب کم‌کاری در مبارزه با این بیماری شود و باید عزم مجموعه را برای پیگیری هرچه بیشتر مبارزه با این بیماری در تمام سطوح بیشتر کنیم.
مدیرکل دامپزشکی استان کرمان تصریح کرد: بحث حذف سگ‌های ولگرد یکی از حلقه‌های زنجیره مبارزه با این بیماری است که باید مورد توجه بیشتر شهرداری‌های سراسر استان کرمان قرار گیرد.
زیدآبادی در زمینه دو مورد کانون اخیر هاری در استان کرمان بیان داشت: اصل بر پیشگیری است، لذا تمام دام‌ها در حوزه کانون که احتمال کوچک‌ترین خطر در آنها وجود دارد، باید به صورت گسترده و با پوشش 100 درصد علیه این بیماری واکسینه شوند.
وی بر مستندسازی خدمات دامپزشکی در مناطق عشایری، صدور دفترچه بهداشتی مراکز پرورش آبزیان و نظارت دقیق بر نحوه توزیع واکسن طیور در سطح استان کرمان تأکید کرد.