بوشهر- مسوول منطقه حفاظت ‌شده مند(mond) بردخون استان بوشهر گفت:با همكاری كارشناسان سازمان و اداره كل محیط زیست این استان در11 مرحله پلاك‌ گذاری لاك پشت‌های دریایی در جزایر نخیلو، ام‌الگرم همكاری نزدیكی داشتیم كه در مجموع 100 لاك ‌پشت شماره‌گذاری و بیومتری شدند.

به گزارش ایرنا، صادق پورسالم، شنبه در جریان بازدید استاندار و شماری از مشوولان استان بوشهر از منطقه حفاظت شده مند اظهارداشت: منطقه حفاظت شده مند با وسعت ‎ 46هزار و‎ 500هكتار با دو اكوسیستم آبی و خشكی در كنار بخش بردخون از توابع شهرستان دیر واقع در ‎ 180كیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر قرار دارد.
وی افزود: مند منطقه‌ای جلگه‌ای كویری است كه دارای دو فصل زمستان خشك و تابستانی گرم است و چهار جزیره خان، تهمادون، نخیلو و ام‌الگرم به زیبایی منطقه حفاظت شده مند در سواحل زیبای خلیج فارس افزوده‌ است.
پورسالم یادآورشد: این منطقه حفاظت شده از دیر باز زیستگاه مهم آهو بوده كه در دسته‌های كوچك و بزرگ، زیبایی طبیعت این منطقه را دو چندان كرده‌اند.
مسوول منطقه حفاظت‌شده مند بردخون نیز در این بازدید گفت: برخی اقدامات عملیاتی و حفاظتی در این منطقه شامل گشت، كنترل و برخورد با متخلفان انجام شده كه دستگیری 13 نفر متخلف، توقیف پنج اسلحه غیرمجاز، تخریب بیش از 25 كوخه و كشف و ضبط 54 مورد تور و طناب از جمله این اقدامات مهم در زمینه حفاظت و نگهداری از این منطقه زیبای زیست محیطی است.
وی ادامه داد: همچنین 34 قمری و هفت دلیجه را نیز كه شكارچیان متخلف صید كرده بودند، كشف و به دامان طبیعت بازگرداندیم